Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2008., 01:05   #1
Ascendent i aspekti na ascendent?

dakle,ovdje ne mislim na konjukcije sa ac-om,nego na sve ostalo:trigone,kvadrate,sekstile i opozicije.

ja ih nikada ne uzimam u obzir(imam ih 4-5),ali vidim da ih neki ljudi ozbiljno shvaćaju.
zašto?

koliko su ti aspekti zaista bitni(ako uopće jesu)?

možete navesti i svoje primjere i reći da li to utječe na vašu osobnost.
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 15:14   #2
Trebalo bi da pocnes da ih posmatras.

Vazni su, izmedju ostalog, kao pokazatelj koliko su tvoje aktivnosti, planovi, ponasanje...vec u zavisnosti od planete....i u skladu sa samom tobom (sa sustinom tvoje licnosti, sa tvojom pravom prirodom).

Vazni su i kao dodatne nijanse koje odredjuju (opisuju) tvoju licnost, njenu kompaktnost, harmonicnost ili disharmonicnost...

Prostudiraj malo, ne samo aspekte sa ASC vec i sa MC, IC i DESC- mnogo ces novog saznati o sebi (ili naci potvrdu za neke stvari koje nisi bas primecivala da su "upisane" u horoskop). Primetices sigurno i logicnost "suprotstavljenih" aspekata (ACS - DESC i MC - IC). Tu se tacno vidi koliko astroloska tumacenja mogu biti jako, jako logicna i jednostavna.
__________________
Moj horoskop
Asteri is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 21:33   #3
hvala na komentaru Asteri!

ma stvar je u tome da sam prije 15 god.kada sam počela sa proučavanjem astrologije,počela ju proučavati iz Astro magazina(i tako 10 god.,a kupujem ga još i dan danas,iz navike.)
oni tamo nikada nisu spomenuli važnost aspekata koje tvori asc.
pa sam mislila da su potpuno nebitni.

to sam otkrila tek tu na forumu,jer vidim da ljudi pridaju važnost takvoj vrsti aspekata.

i baš sam si pogledala na astro.com svoju natalnu i vidim da ih imam čak 6.

inače imam jako puno aspekata i bez tih sa ac-om(9 trigona,7 sekstila,6 konjukcija,2 kvadrata i jednu opoziciju).
i to mi je previše,i sad još ovih 6 sa ac-om(valjda sam ih podsvjesno ignorirala,jer ne želim toliko aspekata).
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 14:59   #4
tu se nema što reći. od ključne su važnosti.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 23:56   #5
A što bi značio trigon Plutona iz 05. na ASC?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 01:19   #6
12.kuća,jesi si napravila natalnu na www.astro.com ?
kada ju napraviš,klikneš mišem na asc i otvori ti se prozorčić gdje ti oni izlistaju sve aspekte i objašnjenja.

meni su za moj kvadrat sa plutonom napisali da se moram kloniti čudnih i teških ljudi(bilo je toga još,ali ovo sam zapamtila).
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 02:11   #7
Quote:
ray ban kaže: Pogledaj post
12.kuća,jesi si napravila natalnu na www.astro.com ?
kada ju napraviš,klikneš mišem na asc i otvori ti se prozorčić gdje ti oni izlistaju sve aspekte i objašnjenja.

meni su za moj kvadrat sa plutonom napisali da se moram kloniti čudnih i teških ljudi(bilo je toga još,ali ovo sam zapamtila).
Jesam, napravila sam. Ipak mi je drago pročitati i vaša mišljenja, a pogotovo iskustva, zbog toga pitam
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 02:16   #8
i šta su ti napisali,jesu i tebi ovako nešto kao meni?

inače ja ne znam šta bi trigon plutona sa ac-om značio,možda ti se javi netko tko ga ima.

kod mene je istina ovo što su mi napisali.
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 02:55   #9
Quote:
ray ban kaže: Pogledaj post
i šta su ti napisali,jesu i tebi ovako nešto kao meni?

inače ja ne znam šta bi trigon plutona sa ac-om značio,možda ti se javi netko tko ga ima.

kod mene je istina ovo što su mi napisali.
Kaže kako osobe s tim aspektom mogu napraviti sve što zamisle ( ja bih to nazvala dvosjeklim mačem, Pluton je planeta ekstrema, imaš li dekstruktivnu ideju takvom će se bez sumnje i pokazati, no konstruktivna ideja bi se mogla pretvoriti u nešto izuzetno ), kreativnost osobe je ( između ostalog i zbog 05. kuće ) jako naglašena, osoba zna prepoznati loše osobine i usmjeriti ih u pozitivnom smjeru.
S druge strane, kaže kako treba voditi računa o činjenici da ljude oko sebe treba pustiti da sami " transforimiraju " svoj životni put budući osoba sa Pl trigon ASC ima sposobnost utjecaja na ljude u tom smislu koju treba koristiti konstruktivno i s mjerom. Sam Pluton nije sklon umjerenosti stoga je nužna svijest o tomu.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 12:05   #10
Quote:
ray ban kaže: Pogledaj post
dakle,ovdje ne mislim na konjukcije sa ac-om,nego na sve ostalo:trigone,kvadrate,sekstile i opozicije.

ja ih nikada ne uzimam u obzir(imam ih 4-5),ali vidim da ih neki ljudi ozbiljno shvaćaju.
zašto?

koliko su ti aspekti zaista bitni(ako uopće jesu)?

možete navesti i svoje primjere i reći da li to utječe na vašu osobnost.
moja konjukcija ma i asc u sco zasjenila je kvadrate asc s me i mo.
iako kvadrat s mo i me potencira sklonost tračanju (me) (tako barem pročitah) i podcjenjivanju osjećaja (mo), kod mene to baš nije tako, nego obratno.
tračanje bilo koje vrste ne podnosim, ali sam zato na meti dežurnih dušebrižnika, vječno pod povećalom.
osjećaje ne podcjenjujem, ali zato mrzim patetiku, žalopojke i parole, parole, parole. zbog tog kvadrata mo i asc djelujem dosta povučeno, suzdržano i šutljivo. rijetki su ti trenutci kad ću reći kako se osjećam uglavnom zbog toga što volim da sve što govorim ima određenu svrhu, pouku i smisao, a najčešće ispadne tako da neka riječ ljudima bude triger za to da sebe prepoznaju u djeliću onoga što pričam i onda se prebace na parole, parole, parole, a ja ostanem neizrečen, prekinut u pola rečenice i sveden na vrlo svakodnevnu priču o tome kako je život težak i nepravedan. i koji je smisao svega toga? taj kvadrat me tjera da ne ostanem zakopan u osjećajima, nego da se izdignem iznad njih, proanaliziram ih, odbacim ono što ne valja, a ono što valja transformiram (me trine pluto) u jedan viši oblik postojanja, rekao bih čak metafizički. svakom osjećaju vratiti dostojanstvo vraćajući ga njegovom izvoru. volim to raditi sam, ali ako se ukaže prilika da to uradim u društvu, super, ako ne - više se nikada ne vratim patetičnoj osobi u razgovore o emocijama.
i onda se tu u priču uplete konjukcija ma i asc kojoj ne treba 150 puta da napravi istu pogrešku i zbog čega je prozovu hladnom i proračunatom.
no ona samo skenira individue od kojih ima koristi bilo koje vrste i onda svu svoju energiju usmjeri u materijaliziranje bilo kojih vrijednosti (jer njoj zaista jest potrebno moći kanalizirati tu ogromnu vodenu scorpio marsovsku energiju budući da takva voda živi isključivo kao hitri potok, a ne statično jezero), s ljudima koji su, naposljetku, za tako nešto i sposobni.
__________________
...
krsnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 18:19   #11
Ja imam trigone Asc sa Ur, Ne, i Sa i sekstil sa Ve i pojma nemam kako to utice na mene. Inace imam puno aspekata, a od ovih vaznijih to su: 8 trigona, 8 sekstila, 9 kvadrata, 3 konjunkcije i jedna opozicija. Imam i tu famoznu konjunkciju So i Ju (orbis 1st.) u XII kuci u Ovnu i mogu da kazem da sam veciti maler.
electras is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 21:10   #12
Quote:
ray ban kaže: Pogledaj post
zašto?
ja ih imam jako puno i to me izluđuje.
znam da puno aspekata pokazuje talente(ali od silne svestranosti i željom da se baviš sa puno toga istovremeno,jednostavno izludiš ili si pod stresom,pa onda padneš u depresiju zbog tog stresa).

npr.moj brat ima malo aspekata,ali je puno sretniji od mene(nije toliko hiperaktivan,jako je lijen,i ništa ga ne zanima).
evo si i sama djelomicno odgovorila na to pitanje manjak aspekata pogotovo glavnih moze ukazivati da osoba nema dovoljno unutrašnjih poticaja za akciju ili usmjerenje prema nekoj određenoj temi sta uzrokuje na kraju ljenost i ne zanimaciju za ista...ti mislis kako je njemu zivot ljep, bez briga i da uziva jer ima manjak aspekata da nema napetosti i briga . On vjerovatno ignorira teškoce, ne obazire se na njih i sretno zivi. Ali onog trena kada nastupe problemi,on vjerovatno ne zna kako da izadje na kraj s njima ili jednostavno bjezi od problema, potiskujuci svoja osjecanja. Ne zna kako da se direktno suoci sa problemima. I opcenito nece nista da napravi od svog zivota jer nema tog poticaja.....to je moje osobno videnje manjka aspekata mozda grijesim, jer ne znam detalje u vezi tvog brata..ovo je opcenito
__________________
nikad ne raspravljaj sa budalom, ljudi mozda nece uociti razliku
aleksandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 00:09   #13
ja bih se rado mijenjala sa mojim bratom za aspekte
jer iako ih ima malo i iako je lijen,ljudi ga vole i jako je popularan.
ima sreće u svemu što radi(vjerovatno ovisi i o prirodi samih aspekata,ima ih malo,ali su moćni,na ac-u,sekstil sa jupiterom...).
ja se moram 10 puta više namučiti od njega,a on sve dobije servirano na pladnju.
i bit će u životu puno uspješniji od mene(već i je).
jako se dobro snalazi kada iskrsnu problemi,bolje nego ja.

ali,slažem se s tobom,ne mora kod svih sa malim brojem aspekata biti takva situacija.
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 01:44   #14
što se ukupnih aspekata tiče imam ih zbilja dosta: 3 konjukcije (1 sa Asc), 7 trigona, 7 sekstila, 7 kvadrata i 1 opozicija... uz to imam još i dosta inkonjukcija (opet 7)

a sa Asc mi nisu baš bajni aspekti - trigon Sunce, inkonj. Mjesec, kvadrat Merkur, polukvadrat Venera, kvadrat Jupiter, sekstil Saturn, konjukcija Uran i inkonj. Pluton...e sad šta bi to sve značilo nemam pojma
mush mushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 02:11   #15
Quote:
ray ban kaže: Pogledaj post
jesi si napravila natalnu na www.astro.com ?
kada ju napraviš,klikneš mišem na asc i otvori ti se prozorčić gdje ti oni izlistaju sve aspekte i objašnjenja.
o čemu ti pričaš? ja nikad dosad nisam dobila niti vidjela nikakva objašnjenja kad kliknem natalnu nego ti ju samo poveća ako nije na 100 %

ako tebi uspijeva onda objasni kako to napraviš ...ja koristim astro.com već godinama pa si me sad malo začudila
mush mushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 02:55   #16
uđeš na astroclick portrait-interactive horoscope
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 04:34   #17
Quote:
ray ban kaže: Pogledaj post
ja bih se rado mijenjala sa mojim bratom za aspekte
jer iako ih ima malo i iako je lijen,ljudi ga vole i jako je popularan.
ima sreće u svemu što radi(vjerovatno ovisi i o prirodi samih aspekata,ima ih malo,ali su moćni,na ac-u,sekstil sa jupiterom...).
ja se moram 10 puta više namučiti od njega,a on sve dobije servirano na pladnju.
i bit će u životu puno uspješniji od mene(već i je).
jako se dobro snalazi kada iskrsnu problemi,bolje nego ja.

ali,slažem se s tobom,ne mora kod svih sa malim brojem aspekata biti takva situacija.
ja sam rekla opcenito gledano bez njegove karte i tako je slazem se sve ovisi kakve aspekte ima
__________________
nikad ne raspravljaj sa budalom, ljudi mozda nece uociti razliku
aleksandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 23:10   #18
ASC

Ako se ASC nalazi na 28 st. 44 Blizanaca, postoji li veza ASC sa slijedećim znakom ( Rak ) ili se isklučivo gleda kako ASC u Blizancima?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 08:56   #19
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
Ako se ASC nalazi na 28 st. 44 Blizanaca, postoji li veza ASC sa slijedećim znakom ( Rak ) ili se isklučivo gleda kako ASC u Blizancima?
asc je u blizancima, međutim ako je cijeli znak raka unutar 1.k dakle ukliješten, tada se gledaju oba znaka...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 21:35   #20
ja imam trigone asc-a s mjesecom i marsom, ništa od velikog vatrenog trigona ako nije 3 planet u điru, ha

ima netko kvadrat s jupiterom možda da napiše malo o tome
* Kali * is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:10.