Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2007., 00:18   #41
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
ovo je super sve stoji, moje iskustvo takodjer

hvala za jos jedan plutonovski scenarij poznat mi je, ja nemam taj aspekt nego trigon al moja frendica ima i ima isti takav scenarij ko ti, ko da nju slusam o toj prevaznoj figuri oca i o tom postovanju i odanosti. da, tata u tom slucaju uopce ne mora biti losa osoba ali kod curica to cesto zavrsi tako sto toliki utjecaj poslje traze i u partneru a to je onda lutrija jer ne mora taj utjecajni partner nuzno biti dobar.

i ja imala slican scenarij s blizancem. al cudi me da je ovaj tvoj sa trigonom. moj je imao kvadrat sunce pluton i zato me manipuliranje i vrebanje o kojem pricas kod njega sad ne iznenadjuje. ali cudno za tog tvog s trigonom bice da je sunce venera opozicija s neptunom kriva, zvuci narcisoidno. al mora valjda negdje imat smrdljiv utjecaj plutona?

no, zasto mi migas kad mi zelis srecu u potrazi za mojim plutonovskim managerom iz snova a ne iz nocne more? jel zato sto trazim nemoguce, spajam nespojivo

uf, ipak mi je drago biti medju ljudima koji znaju o cemu pricam
vjeruj mi koliko je tek meni drago
uvijek sam imala neki čudni strah od povjeravanja nepoznatom, mogućeg nerazumijevanja, te sam dosta dugo razmišljala dok nisam poslala post.
drago mi je što me shvaćaš
Blingala sam ti jer je teška vožnja pred tobom ako toliko želiš takvog muškarca. Neznam kako bi i sebi protumačila tu kvaku oko kvadrata...
kao prvo tvoja primjedba za os 6. i 12. u potpunosti stoji, oduvijek me bilo strah manipulirati drugima jer sam imala osjećaj da osim njima najviše štete bi nanjela sebi. No kako sam oduvijek težila profesijam u kojima bi pomagala ljudima i drugčiji karijerni afiniteti su mi nezamislivi iznenadila sam se koliko manipuliranjem mogu puno dalje doći. Kako sam studirala i radila sa tim ljudima to se je zapravo nesvjesno događalo od moje strane. uvidjela bi njihove probleme i motive koje oni tad zbog raznih problema nisu mogli uvidjeti i pokazala bi im zaobilazni put naoko povlađujući. kad sam to shvatila da im time vjerovatno nisam rješila prave probleme klonula sam. jednostavno ne želim pružat lažnu pomoć jer je kratkotrajna i mogla bi im čak potencirati probleme. Moram pronaći drugi pristup, no kako sam ipak još svježa u tome valjda ima još nade. Možda se i previše dajem za nešto uzaludno, neznam vjerovatno će vrijeme pokazati.
možda sam se previše razvezala al' samo sam ti htjela prikazati da kod ovog aspekta čak i kad ne misliš samo na svoju korist, želiš nešto pozitivno napraviti imaš tamnu stranu. ja ju tek od nedavno učim prihvatiti i odnos sa ocem je prvi korak.
Sad zamisli taj aspekt kod ambicioznog, vjerovatno egoističnog muškarca. Njemu je puno teže odoljeti manipulaciji, dapače nezna zašto i bi vjerovatno mu dobro, jako dobro ide. Muškarci još i lakše nose taj aspekt. Imala bi u vezi puno borbe oko dominacije jer njemu je prirodno da dominira. ta želja za vlast guši. Budi oprezna, na to se je odnosio bling.

onaj moj 'tlačitelj' je imao pozitivnu stranu plutona koju je pomutio loš neptun. O, da on jako voli sebe i kad nešto jako želi zbog neptuna zamagljeno percipira, te koristi kriv put i sredstva da to ostvari.
__________________
Futva mofda bit će kafno
Dajana7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 00:37   #42
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Venera i Mars dva su principa – ljubav i strast, njezno i grubo, hladno i toplo, ljupko, sarmantno i ljutito, borbeno...itd.
Kroz Veneru iskazujemo ono u cemu uzivamo, gdje se osjecamo ugodno i zadovoljno, cemu tezimo u osjecajnom, umjetnickom, drustvenom i moralnom smislu. Kako se i s cime slazemo i za cime zudimo.
Mars pokazuje nacin na koji se instinktivno izrazavamo, fizicki i seksualno. Nacin na koji se dokazujemo, borimo, suprotstavljamo, odnosno iskazujemo svoju moc. Drugim rijecima – Venera su nase zelje i teznje za ugodom, a Mars nacin i akcija koju poduzimamo da ih ostvarimo.
e onda je to, da prostite zajeb, meni je venera u skorpiji, 1.kuca
al mi je zato glupi mars u racionalnom jarcu (3. kucha)
jel?
chickeneye is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 00:44   #43
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Venera i Mars dva su principa – ljubav i strast, njezno i grubo, hladno i toplo, ljupko, sarmantno i ljutito, borbeno...itd.
Kroz Veneru iskazujemo ono u cemu uzivamo, gdje se osjecamo ugodno i zadovoljno, cemu tezimo u osjecajnom, umjetnickom, drustvenom i moralnom smislu. Kako se i s cime slazemo i za cime zudimo.
Mars pokazuje nacin na koji se instinktivno izrazavamo, fizicki i seksualno. Nacin na koji se dokazujemo, borimo, suprotstavljamo, odnosno iskazujemo svoju moc. Drugim rijecima – Venera su nase zelje i teznje za ugodom, a Mars nacin i akcija koju poduzimamo da ih ostvarimo.

Mars predstavlja animalni dio, a Venera onaj duhovni, suptilniji. Mars stimulira na fizickom i instinktivnom nivou dok Venera dize svijest na visi nivo ljubavi, ljepote i harmonije.
Kako Mars predstavlja pozudu i strast, tako Venera predstavlja ljubav i njeznost.

Obzirom da se radi o konjunkciji, dolazi do medjusobnog naglasavanja, isticanja, prozimanja, donosno medjusobnog stimuliranja ove dvije energije.
Konjunkcija je smatrana najbitnijim aspektom, pogotovo kada je egzaktna (ili u tvom slucaju jako blizu). Njeno djelovanje je direktno, te se njezin utjecaj ocituje na vanjskoj, ocitoj, izrazenoj razini.
Osoba sa konjunkcijom Venere i Marsa je njezna, osjecajna ali i putena, senzualna, temperamentna, isijavajuci istovremeno sarm i snaznu energiju. U ljubavi strastvena i toplih osjecaja. Prava bujica. Sve to skupa je u Raku,
......
Osim toga, bitno je i u kojoj kuci su ti Venera i Mars, da se jasnije vidi na kojem polju zivota ove karakteristike najjasnije i najcesce izbijaju na povrsinu.

Bok,

Ja imam isto konjunkciju Marsa i Venere.
I to oboje u ovnu. Daj i meni molim te napiši značenje toga.
I oboje u 12. kući.

I inače imam tih konjunkcija, opozicija itd. jako jako puno.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 00:48   #44
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Dobro, može li mi netko ukratko objasniti kako ja vidim u svojoj natalnoj konjukcije, kvadrate, sekstile i ostalo?

Ovo je jedan način -
http://www.0800-horoscope.com/birthchart.php


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 00:54   #45
Quote:
sagan kaže: Pogledaj post
Koja planeta ti je vladar 7-me kuće,u kom se polju nalazi i da li pravi neki aspekt sa nekom planetom?
Vladar 7 kuće mi je merkur, nalazi se upravo tu, u 7 kući, a radi trigone s mjesecom i uranom, kvadrat s plutonom i sekstil sa saturnom. Što ti to govori?
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 01:36   #46
Quote:
chickeneye kaže: Pogledaj post
e onda je to, da prostite zajeb, meni je venera u skorpiji, 1.kuca
al mi je zato glupi mars u racionalnom jarcu (3. kucha)
jel?
samo da se nadopunim vezano za ova 2 planeta,ako se nadje dobra dusa za tumacenje
konjukcija venere i plutona
konjukcija venera-ascedent
kvadrat venera-Midheaven(sto je to )
trigon venera-jupiter
kvadrat mjesec -mars
trigon sunce-mars

7. kuca u biku bez planeta (
(upilila sam ,jel)
chickeneye is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 11:15   #47
@ dajana
priča s tvojim ocem me podsjetila na odnos mene i mog tate...samo možda u nešto blažem obliku. on je kvadrat pluton-sunce, a ja naslijedila tu kombinaciju ali s trigonom - možda je zbog mog trigona sve to bilo manje ... silovito - ne znam koju riječ da upotrijebim ? došlo je prirodnije, više samo od sebe - svojstveno trigonovom načinu funkcioniranja - a ja sam nekako od najranije dobi nalazila snage da ga razumijem i ne osuđujem (tatu) i dobivala neki uvid u to koliko mi to sve zaista koristi. ja to astrološki tumačim ovako: dok me njegov kvadrat gurao naprijed i postavljao u situacije iz kojih se jednostavno mora ili izvuć ili potonuti, moj trigon je nekako uspijevao vidjeti dalje od same poteškoće, te ono što poteškoća uistinu donosi. (mislim da kod kvadrata postoji otpor individue tim nezavidnim situacijama, a kod trigona je lakše vidjeti dalje - ali opet da ne generaliziram sve to uvelike ovisi o osnovnoj kombinaciji i ostatku natala.)

on i njegov otac - također kompleksan odnos, oni su slični a tako različiti i to je dovodilo do mnogih sukoba između njih. neke stvari iz odnosa s mojim djedom je isto prenosio u odnos samnom, kao i tvoj otac. da, znao me forsirati i znala sam taj njegov kvadrat osjećati kao svoj, da iskreno kažem. a sve s namjerom da me očvrsne i da shvatim u prvih 15-20 godina stvari za koje je on trebao proć 30 godina, kako to on kaže. često je to radio "bez milosti" - izravno i bez ublažavanja, čak često sirovo i grubo. verbalno grubo. znala sam muku mučiti s tim njegovim načinima, on je jedina osoba koja me još ponekad može izbaciti iz takta, al i to se u posljednjih par godina prorijedilo - jednostavno mi je tim svojim metodama razvio nevjerojatnu samokontrolu. na primjer naučio me kako komunicirati s autoritetima, ili jednostavno ljudima koji su nadređeni unutar nekog sustava, da budem korektna a da zadržim svoj...integritet i proguram svoju namjeru, da fino zaobiđem neki ustajali princip i zakon a opet da ga ne prekršim...onako taktično. to su samo neke od stvari koje me naučio, ne baš na ugodan način, ali definitivno na djelotvoran i onakav kakav mi je upravo trebao.

on voli dominirati, ali mislim da nekako ne zna drukčije. mislim da je jednostavno pokupio taj uzorak ponašanja negdje u djetinjstvu od oca i da tako funkcionira. a kad bi posegnuli duboko duboko u njegovu podsvjest naišli bi na neke nesigurnosti i komplekse koji teže za afirmacijom na taj plutonovski način (a i saturnovski, ali to je sasvim druga priča).

u svakom slučaju, kao što kažeš, taj me odnos odredio i postavio na noge. i to u vrlo ranoj dobi.
čini mi se da takvi tate jako dobro vrše ulogu socijalizacije djeteta (pogotovo ženskog), naravno ako te metode nisu preinvazivne na dijete - tada se čini mi se postiže suprotan efekt.

izgleda da smo i stari i ja plutonci - iako se nikad nisam vidjela tako. oboje imamo 7 aspekata plutona, i većina s osobnim planetama i ASC...
što se mog dečka i tate tiče, primjetila sam prije dosta vremena koliko su oni zapravo slični, samo što je dečko nekeko blaža verzija mog oca, nekako izbrušenija... i kod njega su 7 aspekata (između ostalog i famozni kvadrat sunce-pluton, po uzoru na taticu valjda ), i to osobni plus ASC posebno zahvaćeni. no ono što moram primjetiti je da nikad nisam u osobinama svog partnera tražila dominaciju kakvu je otac znao nadamnom imati, već nekakvu ravnotežu - da oboje budemo snažni i čvrsti ali da nitko nema prevlast. vjerojatno jer godinama promatram podložnost moje mame tati.

uglavnom, nisi pogriješila što si napisala svoju priču ovamo, itekako mi je bilo drago pročitati nešto slično mojoj priči (a sigurno će se naći netko drugi s jakim plutonom u odnosu s ocem )
nadam se da nisam otišla u offtopic jer me eto stvarno ponijela tvoja "ispovijest" na koju sam morala reagirati svojom
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 14:33   #48
@betiboop
Sori, al' tipkajući umorna jučer sam zabunom (još uvijek učim astrologiju ) umjesto simbolizma sunca u 12. (što je moja pozicija), upotrijebila os 12. i 6. (Saradonija). Valjda sam malo zbog tih novih izraza malo .

@polyhymnia
Vjeruj mi i meni je tvoja priča jako dobro došla jer sam mogla povuć paralele sa svojom radi usporedbe. Ne gledam na to kao na generalizaciju već pojednostavljenje.
Tebi je tvoj trigon donosio bolji uvid u situacije i prihvaćanje od početka te na taj način polako zacjeljenje.
Ja sam zbog kvadrata znala često pregorjeti. Odkad imam svjest o sebi naš odnos je bio hladan, distanciran jer kad bi ušli u rasprave, došli bi do sukoba u kojem bi oboje bili povrijeđeni. Bilo je pozitivnih emocija, no nisu izlazile van iz nas. Ti si ga tolerirala, ja samo prividno. Da, i mene je gurao u teške situacije, no ja sam iz prkosa tonula. Kad sam završila srednju, dala sam si put pod noge. Nisam htjela ostat na fakultetu, ispunila sam vrijeme volontiranjem, dok nisam otišla. Neznam ni sama što sam tražila u stranim gradovima, drugoj zemlji, uništavanjem sebe jer ono što mi je trebalo bilo je doma. Tek kad sam to prihvatila, osjetila sam se lakšom. Ponekad je težak događaj potreban. Put je bio naporan, ali opet je poslužio svrsi. Sad oca gledam kao da nije ni bilo naše prošlosti. U svojoj kući sam se naprosto regenerirala. Samo još čekam da se on meni otvori i progovori o svojim traumama. I sad stvarno iz srca kažem da me on više ne može povrijediti. Nadam se da sam tako uskladila suprostavljene energije bar malo.

Da, ni tvoj otac nije mogao drugčije jer nije znao. Po svom primjeru ti mogu reći da ga je prije svega bilo strah i to tebe. Da ne bi njegovu bol proživljavala i da on ne bi bio njenim uzrokom. sama još o tome razmisli.
moj otac se je bojao da bi i mi imali težak odnos kakav je on imao sa svojim ocem. U djetinjstvu je svjedočio ubojstvu, a kad je deda izašao iz zatvora morao se je nositi sa njegovim alkoholizmom. To ga je ipak na jedan težak način pripremilo za rat i činjenicu da je njega dobro podnio.

dobro si primjetila sa vrše uspiješnu ulogu socijalizacije djeteta, makar mi je trebalo duže da to prihvatim danas ne bi razumijela dobro ljude kojima ću se bavit da mi nije bilo oca.

Drago mi je da si ti od početka izvlačila dobre makar teške lekcije od njega te imaš zdrav odnos prema autoritetu. Ja sam prije uvijek ulazila u sukobe sa njima (nesvjesan obrazac ponašanja, nadam se da ću i to promjeniti) jer me bilo strah kontrole. No, još se više plašim sebe i da sama ne počnem primjenjivati to što mrzim. osvještenje tih postupaka i prihvaćanje sebe će mi nadam se pomoći.

Tvoj dečko stvarno mora biti poseban te me je skoro strah pitati što je on morao proći da bi sebe prihvatio. Znam da to sve ovisi o cijeloj natalnoj, no svaka mu čast.

Vjerujem da kod ovog aspekta oftop je bio nužan.
__________________
Futva mofda bit će kafno
Dajana7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 15:13   #49
Quote:
Drakulj kaže: Pogledaj post
E, sad, spominješ kuće di vladaju jupiter i saturn, nisam sigurna jel znam to protumačiti. Kako mi je asc strijelac a cijeli jarac također u praznoj 1 kući (to je ono o čemu smo već prije pričali), opet se susreću jupiter i saturn kao njihovi prirodni vladari. U mom natalu oni su oba ponavljam u 8 kući.
aha, sto sam ja rekla, keep it simple!

javi, drakuljce, kako osjecas tranzite preko saturna, da li je utjecaj na 1. i 8. ili samo na 8.?
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 15:27   #50
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Strašno zanimljivo ovo o hrani, znaš li kakvu literaturu o tome? Ja s venerom imam trigon uran i kvadrat neptun. kako tu neptun utiče?
ja sam ti to procitala na nekom webu, vjerojatno sam googlala venus aspects. al nisam puno vise procitala nego sto sam i sama napisala. poslje sam na to obracala paznju kod ljudi. pisalo je samo za teske aspekte venere sa saturnom, uranom i plutonom. pretpostavljam jer su njhove energije neprijateljske i strane prema veneri pa tako se hranu dozivljava kao stres (hrana inace i je u moderno vrime postala stres, inzulin i kortizol su glavni faktori starenja). uglavnom ta tri planeta jesu stresna + mars, medjutim valjda mars nisu spominjali posto je mars nesto sto lakse prodje a basically nije uopce kompliciran planet, cak prilicno jednostavan iako stresan. neptun se dobro slaze s venerom tako da ti neptun moze uzrokovat mozda samo blagu konfuziju od hrane, opijenost koja je vise ugodna nego neugodna. to u biti nije tako los aspekt za hranu posto brzo skuzis, kako si i napisala, da tvom organizmu pase blaza hrana a ne agresivna kao sto je meso. venera jupiter aspekti (tezi) su super jer osoba stvarno dugo, dugo moze biti gurman i uzivat u hrani, jesti sve sto voli bez da joj smeta izgledu, raspolozenju ili zdravlju. medjutim, moguce da zbog toga na duge staze opterecuju svoju jetru jer nemaju drugih kocnica. al dobro, problemi s jetrom dodju tek puno kasnije.
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 16:02   #51
Quote:
Drakulj kaže: Pogledaj post
Baš je zanimljivo ovo o hrani. Posebno zato jer mi je venera dosta problematična po aspektima - radi kvadrate s mjesecom i saturnom ali sekstil s jupiterom
Zasad stvarno nisam primijetila da mi neka hrana izaziva metaboličke probleme, posebno ne da mi izaziva ubrzano starenje. Izgledam zapravo jako mladoliko za svoje godine, zato me ovo tumačenje i iznenadilo. Vjerojatno postoje još neki pozitivni faktori tu.
izgledas super mladoliko jer si blizanac s podznakom u strijelcu, uvijek ces tako izgledat. jos ako ti je venera u kvadratu sa saturnom a saturn u djevici onda ti je pretpostavljam i venera u blizancima. ima topic koji je astro znak najzgodniji. pa isto je i u ovome, nikad se ne moze izolirano promatrat samo jedan aspekt.

kod ovih gore aspekata sto sam pisala (venera+pluton, uran, saturn) bitno je opet sto radi pluton, prema asc ili 6. kuci, mozda i 5. ako lose aspektira ta podrucja, autodestruktivnost te osobe ce se odrazit na njeno zdravlja (1. i 6.) i na njen izgled (1., 6. i 5.). ako postoji ovakav metabolicki problem s venerom onda ce to sve biti duplo naruseno jer ce zdravstveni problem (najcesce hormonalni sustav zbog plutona, plutonova lekcija je izmedju ostalog u ucenju zdravih granica izmedju ljudi a hormonalni sustav je jedna takva granica koja kod ljudi koji su osjetljivi na plutona i nije zdrava granica) biti potenciran tom metabolickom greskom i biti ce vidljiv na veneri i pitanjima kojima vlada posto se hrana svakodnevno mora unositi u tijelo. bez plutona ovi aspekti nece tako razorno djelovati ali ipak hoce. poznato je npr. da je za zenu jedan od najtezih tranzita saturn preko venere (gore je samo kad to radi pluton) i primjetit cete da onda zena zbog necega pati, njezin self-value, bilo zbog ljubavi ili problema na poslu, i tada sigurno nece dobro izgledat nego propalo a zavisno od godina ce se prije ili kasnije oporavit od tog tranzita. taj aspekt u natalu ukljucuje konstantan saturnov stres koji se tice vrednovanja samog sebe i problema u ljubavi. kod nekih zena taj aspekt moze biti grozan, kod nekih manje, zavisno od drugih, posebno venerinih aspekata. kod tebe postoji sextil s jupiterom sto je jako ljepo. daje ti odredjenu dozu bezbriznosti i samopouzdanja i povjerenja u ljubavi zbog toga sto isto osjecas prema sebi pa to neutralizira taj kvadrat. inace se zbog tog kvadrata ili konjukcije ili opozicije zene cesto bezrazlozno odricu ljubavi jer misle da ju ne zasluzuju ako je stvarno tezak natal ili u vecini slucajeva ne vjeruju previse u ljubav, ne zanose se, ne prepustaju romantici vec teze od rane dobi stabilnosti, jasno odredjenim pravilima u ljubavi, tradicionalnoj bracnoj zajednici, previse formalnim iskazivanjima ljubavi, nekad cak preveliku paznju posvecuju formi ljubavi i veze umjesto njenom sadrzaju.

kod tebe mi nije jasno da li se radi o T-kvadratu? tada je situacija prilicno drukcija jer je u tom slucaju venera jako naglasena a na sebe preuzima konflikte koji nastaju opozicijom mjeseca i saturna (koji nisu nimalo jednostavni odnosno lagani). moras vidjet jel imas opoziciju.

uostalom, mozda ti ne vidis ono sto si zbog tog aspekta s godinama izgubila ili dobila, ja bi ti to vec vidila da sam ti frendica, ja sve primjecujem, ja sam hodajuci rendgen al ja sam ti plutonian, nemoj se ti opterecivat mojom negativnom energijom, imas super podznak i uzivaj u njemu!
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 16:19   #52
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post

kod tebe mi nije jasno da li se radi o T-kvadratu? tada je situacija prilicno drukcija jer je u tom slucaju venera jako naglasena a na sebe preuzima konflikte koji nastaju opozicijom mjeseca i saturna (koji nisu nimalo jednostavni odnosno lagani). moras vidjet jel imas opoziciju.
A joj, daj mi objasni ovo s T-kvadratom, pliz!

Ja imam T-kvadrat Venere (u konjunkciji s Marsom, 3.kuća, znak rak), kvadrat s Mjesecom (vaga, 6.kuća) i opozicija s Jupiterom (jarac, 9.kuća).

Jednom davno mi je netko rekao da je to jako zeznut aspekt, pa me sad zanima. Samo ako ima nešto vezano uz zdravlje, bolesti itd, to mi ništa nemoj pričati. To ne želim znati.
Nastassja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 16:40   #53
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
autodestrukcija zato jer voda/zemlja ne reagira odmah već 'probavlja' stvari duže i treba vremena da se otvori...a dok dođe to vrijeme nastanu razne psihičke blokade i to se onda zove autodestrukcija. Nisam mislila da su voda/zemlja slabašni i osjetljivi....svi elementi imaju svoju osjetljivost...niti je zrak/vatra hladni...stvar je u tome što vatra/zrak ispoljava bez problema sebe prema okolini pa ih stvari ne diraju na duge periode kao što mogu vodu i zemlju. Zato oni svoju energiju izbace van i izdestruktiraju okolinu...ne rade to namjerno to im je u prirodi. U svakom slučaju pluton predstavlja fobije i strahove, tako da njegovi izazovni aspekti uvijek imaju veze sa strahom radilo se o vatri,vodi, zemlji ili zraku.
Ovo jest generalizacija...al kako naučiti razlikovati detalje ako prvo ne naučiš generalne odredbe?
da, kuzim, sve stoji, samo sto takve generalizacije su daleko od istine posto taj aspekt, slozili smo se, kako ce se ispoljiti najvise ovisi o svemu ostalom u natalu. pa tako ce blizanac s podznakom u raku (i zbog drugih stvari naglasenijeg raka) s tim aspektom stvoriti nevjerojatne psihicke blokade a ispoljavat ce ih bez problema na okolinu ne zato sto je pozitivan znak vec zato (radi se o tipu kojeg znam) jer je u njemu nastala psihicka bolest koja uvjetuje takvu manifestaciju aspekta sunce pluton. neko drugi ko ima takav aspekt a blizanac je, vaga, vodenjak, strijelac itd. i nije u njemu nastao takav poremecaj vec samo nesto sto zahtjeva psihoterapiju ili neko drugo ljecenje, mozda samoljecenje, da bi osoba bila manje destruktivna prema sebi, nece se tako neodgovorno ponasat prema drugima. ako nastane prava bolest u negativnom znaku, ponasat ce se jednako razorno kao i blizanac samo sto ce se u pravljenju stete drugima vise koristiti resursima svog znaka. al dobro, priznajem da sam prva ja pocela s generalizacijama na pocetku. mozda sam htjela da se diskusija razvije u ovom smjeru. o toj manipulativnosti je dajana pisala. mozemo malo i o pozitivnim manifestacijama ove snazne, vulkanske energije. to je velika pokretacka, kreativna, produktivna snaga. posebno ako postoji ovan ili je mars naglasen. ti ljudi ako ne ruse onda grade odnosno mijenjaju stvari i vracaju zivot stvarima i situacijama koje su trule. revolucionarna energija. sjecas se kad sam ti rekla da cemo uskoro imati svoj podforum? prije nego si dosla ti samo se jadna fish ubijala od pisanja i tumacenja i poducavanja, svi drugo su se ljeno ili plasljivo ubacivali. i kad si dosla ti i pocela sipati objasnjenja ko da se izlila neka bujica astroloskog znanja, morali su napraviti poseban podforum jer se puno stvari pokrenulo i zahtjevalo vise mjesta. mislila sam po operativnosti i produktivnosti da i fish ima slican aspekt ali ona se rijetko izjasnjava o sebi. uglavnom, radi sunce-pluton napetog aspekta mi sad imamo svoj podforum


Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Razmišljala sam o ovome, ne znam kako bih ja to sebi objasnila što se tiče odnosa s ocem..osim da je bio solidan...traume su nastale zbog njegovog odlaska u rat, kasnije teška bolest i smrt...
Nije pluton samo manipulacija...već i transformacija...pa osoba doživi neke tragedije koje kasnije olakšaju da se skroz promijeni po pitanju stvari tamo di sunce i pluton vladaju...Kod mene je to totalna tranformacija odnosa prema hrani...od teškog mesožderstva preko bolesti do vegetarijanstva...
da, ako ti je sunce u 6. onda je moguce i da je i prije bolesti bio dosta busy i na poslu i doma, okrenut sluzenju i radu i da si to pokupila od njega. gubitak je kod tebe time veci u razvoju sunca jer ti je autoritet oca zbog tog aspekta i zbog sunca u ovnu jako potreban da bi razvila svoju snagu u punom potencijalu.

sto se tice teskog mesozderstva i vegetarijanstva, nije stvar samo u transformaciji vec i u plutonovskoj iskljucivosti tj. sklonosti ekstremima sto opet, iz svog iskustva govorim, moze biti jako destruktivno. ekstremi su posljedica ili prevelike uvjerenosti u samo svoju istinu ili zbog straha koji ostane nakon sto te pluton opece pa radis sve samo da ti se to vise ne dogodi. medjutim, treba znati kad treba stati bjezati i kad smo povratili snagu i da je svaki ekstrem u principu stetan i da treba teziti nekoj plutonovskoj harmoniji (jbt koji oksimoron ) kako se to postize, beats me ugledajmo se na neku zdravu veneru ili vagu
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 16:46   #54
Quote:
Nastassja kaže: Pogledaj post
A joj, daj mi objasni ovo s T-kvadratom, pliz!

Ja imam T-kvadrat Venere (u konjunkciji s Marsom, 3.kuća, znak rak), kvadrat s Mjesecom (vaga, 6.kuća) i opozicija s Jupiterom (jarac, 9.kuća).

Jednom davno mi je netko rekao da je to jako zeznut aspekt, pa me sad zanima. Samo ako ima nešto vezano uz zdravlje, bolesti itd, to mi ništa nemoj pričati. To ne želim znati.
ma super, ja nemam vremena, ti ne zelis znati ako je vezano uz zdravlje i bolest i rijesen problem jer ti je mjesec apex T-kvadrata i preko njega se sve to prelama a on je upravo u 6. kuci zdravlja i bolesti pa necemo o tom

samo da ti kazem da nisu bas teski planeti ukljuceni u tu kombinaciju pa ti se nis strasno nece dogodit
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 18:11   #55
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Po meni, 5. nema veze sa bračnim partnerom. A inače, gleda se 7. za prvog, 9. za drugog, 11. za trećeg

Klasika, prvo provjeriš da li je neka planeta u kući, nakon toga znak na vrhu kuće i planetu koja je vladar tog znaka.
5. kuca ima veze sa bracnim partnerom u tome sto je 5. ulaznica za sve veze jer je to onaj pocetni plam, kako veza nastaje, zbog cega se radja. recimo, ja imam sunce u 5. i ne mogu zamisliti da mi i jedna veza a pogotovo ona koja ce zavrsiti brakom ne pocne dramaticno ili pod dramaticnim okolnostima ko u filmu i da ne postoji takav tip zavodjenja izmedju nas. isto tako tip mora biti po necemu iznad drugih ne samo meni vec i drugima, treba biti po necemu show off primjerak. to uopce ne mora znaciti da sam povrsna jer tu nastupaju polozaji i aspekti 7. kuce koji su bitno, bitno drugaciji. ali to je moja 5. kuca i ona je ulaznica za 7. jedino ako se odlucimo za brak iz interesa nam 5. kuca nije vazna i onda zatomljavamo svoje zivotne instinkte. isto ih zatomljavamo ako nam je 5. nekako sjebana saturnom. mada sam primjetila da ljudi koji imaju malo napuhanu 5. kucu grandioznim planetima kao sto su sunce, jupiter, neptun, ma moze biti i drugim planetima koji djeluju nestabilno odnosno nerealno na veze tj. previse bude naglasak na uzbudjenjima, romantici ili seksualnosti sto sve bude odraz velike individualnosti same osobe koja ih nosi, da kad tad moraju u nekoj mjeri zatomiti te planete kako bi ozivili 7. kucu tj. konacno se skrasili u braku.
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 18:45   #56
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
da, tocno, godina je pomogla ali ne bi mi taj ma ja to malo mastala o svom buducem muzu pa mi dajana plutonovski srusila mastarije pa sad u tebi trazim utjehu, eto za tebe bi ruku stavila u vatru da si dobra i samo dobra

inace, dobro je mislim dajana potegla to pitanje, lako kod zenskih s tim aspektom al on se tek u punoj zestini manifestira u muskom natalu
ma, beti samo ti njega primi za šiju
oni ne vole anđelčiće, pa se pecite skupa
ne kažem da nije moguće sa njima imati sretan i zdrav odnos, ja samo govorim svoje mišljenje
vidiš da je poly uspijelo, očito zna neku tajnu pa neće da ju reče
__________________
Futva mofda bit će kafno
Dajana7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 18:49   #57
Quote:
Dajana7 kaže:
No, još se više plašim sebe i da sama ne počnem primjenjivati to što mrzim.
tog i mene nekad zna biti strah, da ti iskreno kažem. iako znam da ne nosim u sebi želju za dominacijom i da uspješno govorim o svojim nesigurnostima i ne potiskujem ih. no ponekad me znalo biti strah da ne ponavljam neke njegove greške u odnosu sa svojom djecom. mislim da ipak neću, a i ako se to dogodi, neću bježati od isprike kao vrag od tamjana (kao on) i trudit ću se u takvim situacijama da me se shvati, a ne da se još više začahuravam u svoju "nedodirljivost". (to je valjda onaj škorpionov oklop...)

Quote:
Tvoj dečko stvarno mora biti poseban te me je skoro strah pitati što je on morao proći da bi sebe prihvatio. Znam da to sve ovisi o cijeloj natalnoj, no svaka mu čast.
pa da ti iskreno kažem, ne znam otkud taj kvadrat kod njega. ono što znam je da tu nije slučajno, ali on nije imao težak odnos ni s ocem, ni s majkom, štoviše često mu zavidim na tom slobodnom i otvorenom načinu komunikacije kojeg ima doma. no, vidjet ćemo, s vremenom ću i ja možda uvidjeti neke stvari koje možda skriva i od samog sebe pa ...
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 18:53   #58
Quote:
Dajana7 kaže: Pogledaj post
Blingala sam ti jer je teška vožnja pred tobom ako toliko želiš takvog muškarca. Neznam kako bi i sebi protumačila tu kvaku oko kvadrata...
kao prvo tvoja primjedba za os 6. i 12. u potpunosti stoji, oduvijek me bilo strah manipulirati drugima jer sam imala osjećaj da osim njima najviše štete bi nanjela sebi. No kako sam oduvijek težila profesijam u kojima bi pomagala ljudima i drugčiji karijerni afiniteti su mi nezamislivi iznenadila sam se koliko manipuliranjem mogu puno dalje doći. Kako sam studirala i radila sa tim ljudima to se je zapravo nesvjesno događalo od moje strane. uvidjela bi njihove probleme i motive koje oni tad zbog raznih problema nisu mogli uvidjeti i pokazala bi im zaobilazni put naoko povlađujući. kad sam to shvatila da im time vjerovatno nisam rješila prave probleme klonula sam. jednostavno ne želim pružat lažnu pomoć jer je kratkotrajna i mogla bi im čak potencirati probleme. Moram pronaći drugi pristup, no kako sam ipak još svježa u tome valjda ima još nade. Možda se i previše dajem za nešto uzaludno, neznam vjerovatno će vrijeme pokazati.
možda sam se previše razvezala al' samo sam ti htjela prikazati da kod ovog aspekta čak i kad ne misliš samo na svoju korist, želiš nešto pozitivno napraviti imaš tamnu stranu. ja ju tek od nedavno učim prihvatiti i odnos sa ocem je prvi korak.
a cim se ti to bavis?

u drugom postu si se ispravljala nesto oko osi 12. i 6. nema veze, ako ti je sunce u 12. a pluton negdje drugdje osim u 6., to je isto ta os. ili sunce u ribama ili djevici. ali ima i tu svakakvih s tim aspektom, bez brige, onda manipulaciju rade pod krinkom dobrociniteljstva i sluzenja drugima pa to sve doooobro naplate na neki nacin. da, kod plutona je jako bitno da li ga koristimo samo za svoju korist ili obostranu ili opce dobro, jako, jako bitno. osvijesteni plutonci znaju tu lekciju. nekad mislim da mi je ono sto mi nikako nije polazilo za rukom, sto mi pluton nije dao, da je to bozje vodstvo i da me naucio da se ne sluzim tom energijom sebicno. time mi je dao mogucnost novih puteva, novog zivota umjesto da se drzim svojih bolesnih fiksacija koje daju laznu sigurnost i laznu moc a zapravo unistavaju zivot i emocionalnu slobodu.

Quote:
Dajana7 kaže: Pogledaj post
Sad zamisli taj aspekt kod ambicioznog, vjerovatno egoističnog muškarca. Njemu je puno teže odoljeti manipulaciji, dapače nezna zašto i bi vjerovatno mu dobro, jako dobro ide. Muškarci još i lakše nose taj aspekt. Imala bi u vezi puno borbe oko dominacije jer njemu je prirodno da dominira. ta želja za vlast guši. Budi oprezna, na to se je odnosio bling.

onaj moj 'tlačitelj' je imao pozitivnu stranu plutona koju je pomutio loš neptun. O, da on jako voli sebe i kad nešto jako želi zbog neptuna zamagljeno percipira, te koristi kriv put i sredstva da to ostvari.
bila sam ja s takvim muskarcem i dugo podnosila takvu manipulaciju pa sam valjda stekla imunitet ma i prije sam ja mozda nekih stvari bila svjesna ali dosta mlada i nesto te vuce da prozivis to iskustvo. sad mogu te frajere prepoznat ko nista ako ih neko vrijeme promatram, npr. na poslu. a mogu i vani iz jednog suba ih prepoznati ako se ne radi o meni, nego se zakace za neku frendicu. ali mislim da ce me takvi sve vise i vise izbjegavati, da im nisam vise interesantna. rekli su mi da sadist moze namirisati svoju zrtvu ko divlja zivotinja svoj plijen u odredjenom radijusu. valjda sam sve manje mazohist pa im ne mirisem ljepo

ali kuzis, moj saturn u 7., vladar asc, je u tight kvadratu sa plutonom u 9. i posto je pluton u tight kvadratu s mojim asc, kako sam vec objasnila, ne mogu bez slicnih ljudi. ne samo zbog medjusobnog razumijevanja vec i zbog toga kako shvacam vezu i brak, plutonovski, bezuvjetna odanost i vjernost dok nas smrt ne rastavi, pa i duze zajedno protiv svijeta i smrtna ozbiljnost prema vezi ali ne u pogledu forme nego sadrzaja. forma mora biti slobodna, prilagodjena 21. stoljecu, ja sam blizanka. znam da previse trazim
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 19:03   #59
Quote:
vidiš da je poly uspijelo, očito zna neku tajnu pa neće da ju reče
ma šuti, poly se taj stanoviti plutonac krio 4 godine pred nosom, kužila je ona njega još prije te 4 godine ali on nije niš kužio do prij enešto više od godinu dana
eh, kad je racionalni bikić u podznaku valjda pa mu promaknu frekvencije ove suptilne ribice
ili je ribica...presuptilna ( s obzirom na suptilnost njenog mjeseca u jarcu ...vjerojatno u tom grmu leži zec )

no, beti, ono što poly definitivno zna je da takve stvari dolaze kad je čovjek spreman na njih... kad bude "vrijeme", ako ćemo mudro
tako da ako još ne dolazi znači da ima još par kockica koje moraš posložiti kao individua i stvoriti si uvjete za funkcioniranje u paru...
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 19:18   #60
Quote:
Dajana7 kaže: Pogledaj post
ma, beti samo ti njega primi za šiju
oni ne vole anđelčiće, pa se pecite skupa
ne kažem da nije moguće sa njima imati sretan i zdrav odnos, ja samo govorim svoje mišljenje
vidiš da je poly uspijelo, očito zna neku tajnu pa neće da ju reče
ti si rekla stvari kojih se i ja sama zbog prijasnjeg iskustva bojim, paranoidno. a onda ih zbog potrebe za optimizmom i nadom taman malo zaboravim. al to sto si napisala je sve realnost s tim aspektom, pogotovo kod muskih. ne znam, ne mogu bit nego s teskim ljudima, glupa sam ko ponoc, zasto bi moglo jednostavno kad moze komplicirano

tim vise se bojim sto ne mozes odma znati s tim jel tip dobar ili dijabolican. oni mogu dugo glumiti dok nisu sigurni da te imaju.
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:16.