Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2009., 11:01   #81
Quote:
dersette kaže: Pogledaj post
Kako se tumači konjukcija neke planete iz 12. kuće s Asc?
Baš tako kao što si napisala...kao planeta smještena u 12. kući čija priroda se ispoljava kroz točku ASC. Jer ASC je općenito točka kroz koju se najdirektnije prikazuje ukupna ličnost, a ona planeta koja mu je blizu se i direktno prikazuje kroz nju.

No kako je ASC u biti točka kroz koju se proicira ona kvaliteta koja se više temelji na pojavnosti nego na sadržaju to ta planeta iz 12. polja može značajno utjecati na fizički izlged...a kako se ovdje radi o 12. polju to može npr. biti karakteristika te planete koje osoba nije svjesna (ili u manjoj mjeri) da njome zrači.




P.S. Evo jedan "ružni, fizički" primjer...osobi s afliciranim Saturnom u raku iz 12. polja na ASC-u može npr. smrditi iz usta a da nije ni svjesna u kolikoj mjeri time utječe na bližu okolinu. Ono...moraju se malo "odmaknuti od nje".

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 17.12.2009. at 12:02.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 11:06   #82
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... kako tumačiti trigon ASC i MC - a?
Još jedno od onih "nemogućih pitanja".

ASC i MC su točke i bez planeta koje se kroz njih direktno manifestiraju tj. općenito šire slike se ne mogu same za sebe "spajati" na ovaj način.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 11:28   #83
Quote:
Gosini kaže: Pogledaj post
Jupiter kvadrat AS. Jupiter u 4-toj kuci, Skorpija. Kako se to manifestije na natus?
Ovisno o ostatku karte.

...no kako je priroda Jupitera takva da se odnosi na širenje njegova veza s ASC uvijek "otvara osobu" prema njenoj okolini. Tj. ona s često u odnosu na druge "precjenjuje". Budući da se radi o kvadratu iz 4. polja osoba treba raditi na tome da uspostavi zrelije odnose s okolinom. A budući da je ovo kuća roditelja to je značajan njihov utjecaj na osobne moralne i etičke kodekse ponašanja pa je moguće da osoba cijela života iskreno pokušava pokazati svima je li "uzorna mamina i tatina kći/sin".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 16:24   #84
Hvala Fish! S obzirom da je jupiter i u opoziciji sa MC, verujem da ce uticaj biti na "duge staze" kao i da se osoba ne zadovoljava sa malim, zeli sve in a big way, kako u privatnom, tako u poslovnom zivotu. Malo mi se ne dopada to precenjivanje sebe...
Gosini is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 19:55   #85
Shvaćam, planeta u 12. ima svoj "sadržaj" kako kažeš, neovisno o konjukciji s ac-om...
no samom ac-u(izgledu i pojavnosti)daje fizičku karakteristiku te planete, za koju osoba nije svjesna najčešće.

Quote:
Baš tako kao što si napisala...kao planeta smještena u 12. kući čija priroda se ispoljava kroz točku ASC.
Zar nisu kuće te kroz koje se planete ispoljavaju,a aspekti način na koji se ispoljavaju, ili je to iznimka kod Ac-a i Mc-a?

Hvala...
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 22:54   #86
Uran sextile ASC?
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 02:17   #87
Quote:
dersette kaže: Pogledaj post
Zar nisu kuće te kroz koje se planete ispoljavaju
Jest, kuće su "polja iskustva".
Quote:
a aspekti način na koji se ispoljavaju, ili je to iznimka kod Ac-a i Mc-a?
Nije iznimka...aspekti uvijek pokazuju način ispoljavanja, te dinamiku i intenzitet iskustva. Konjunkcija je aspekt koji stapa i fokusira (sažima u jednu točku). Kada je planeta u konjunkciji s točkom ASC onda je energija te planete neposredno na raspolaganju ASC-u, tj. direktno i spontano se očituje (ispoljava) prema vani.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 16:09   #88
Meni je Neptun u 12 kuci u konjukciji sa Asc u Strijelcu.I imam ASC sextil Pluton u 10 u Vagi i trigone ASC -Saturn i ASC- Mjesec koji su u Lavu.Jako mi je bitno sta predstavlja konjukcija Pluton na MC U Vagi?
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 23:30   #89
bok
imam pitanje
jel jači znak ili podznak? što koji znači, a ono što me zanima najviše - na primjer ja sam lav u podznak - da li se horoskopi u medijima i na portalima za znak (ne podznak) lava odnose na mene ili bi za to trebao posebni horoskop

malo sam se zapetljala u pitanju, ali zapravo malo gdje pročitam išta o podznaku, a svi to spominju kao vrlo važno
hvala unaprijed
__________________
How soon is now?
malabaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 03:52   #90
Sunce kvadrat ASC?
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 12:42   #91
Opposition Neptun - ASC

Vaš emocinalni život bit će težak I složen. Lako I jako ćete potpadati pod utjecaje, a bit ćete skloni I da snove zamijenite s realnošću. Bit ćete nestabilni, uznemireni, lijeni I apatični. Vaša neusklađenost I raspojasanost učinit će da djelujete čudno, a za posljedicu bi vaš profesionalni život mogao patiti.
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 22:21   #92
Što znači kad su Uran i Merkur u pozitivnom aspektu s ASC?
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 00:39   #93
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
Što znači kad su Uran i Merkur u pozitivnom aspektu s ASC?
Dobro izražavanje, komunikativnost, društvenost, elokventnost, domišljatost...osoba voli raznovrsnost i promjene a takav joj je i pristup životu. Ovo je veliko intelektualno samopouzdanje i radoznalost.

...Uranovi skladni aspekti na ASC: Uranovske osobine poput stalne težnje za novim, za nezavisnošću ili npr. sklonost indiskreciji u ovom slučaju predstavljaju osobine koje osoba može lakše uklopiti u svakodnevni život nego što je to slučaj s neskladnim aspektima bez obzira što Uran uopće nije sklon prilagođavanju. Tj. iako osoba nije sklona prilagođavanju dobro se snalazi u novim i neočekivanim situacijama....kao da je "prirodno opremljena" za takav način života.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 02:47   #94
Od aspekata s ASC-om imam: Pluton konjukcija ASC u Škorpionu, Sunce u Djevici sekstil ASC, Mars u Djevici sekstil ASC, Kiron u Raku trigon ASC. Naravno, ASC mi je u Škorpionu.

Iako su sve to neki moćni aspekti (koliko mi se čini) toliko mi i predstavljaju problem jer nikada nisam zadovoljna, najčešće pitanje mi je koji je smisao toga i toga. Imala sam par situacija u životu kada bi se doslovce transformirala, bez obzira koliko mi teško bilo, jednostavno bih skupila snage za dalje, jača nego prije. Glavna preokupacija u životu mi je smisao svega, zbog tog ponekad padnem u depru, al eto, nikada ona ne traje duže od dan, ako i toliko. Koliko god mi bilo teško, krenem dalje. Znam da uvijek mogu bolje i svakim danom se trudim sebe nadići...

Negdje sam pročitala da konjukcija Plutona i ASC daje najmanje jednu operaciju i težak porođaj...ne moram ni napominjati kako su moji roditelji dugo čekali da se rodim, umalo nisam preživjela pri porodu, imala dosad 2 operacije, od kojih jedna teška, a druga rutinska uklanjanje krajnika, kao mala skoro se ugušila, nekoliko puta skoro poginula u prometu i tako...

Što znači sekstil Marsa i ASC na istom stupnju? Mars mi je na 20 stupnjeva i 14 minute Djevice, a ASC na 20 stupnjeva i 46 minuta Škorpiona
__________________
"It's very dull work."
"I like dull work."
lady vintage is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 00:06   #95
Pozdrav svima
sve u svemu moj ASC(prva kuca Strijelac) je dobro aspektiran od strane Sunca(prva kuca u Strijelcu) konjukcija
aspekt sa Marsom (prva kuca Strijelac) konjukcija
aspekt sa Neptunom (prva kuca Strijelac) konjukcija
aspekt sa Mjesecom(osma kuca Lav) trigon /za ovaj aspekt izmedju ostalog kazu da je osobi koja ga ima veoma vazna majka u njihovom zivotu/
aspekt sa Saturnom(osma kuca Lav) trigon
aspekt sa Plutonom(deseta kuca u Vagi) sekstil

__________________
Ne plači za onim što nemaš već ostavi druge da plaču što nemaju tebe !
Za svijet si samo netko a za nekoga si cijeli svijet !!!
damir1976 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 10:40   #96
Quote:
lady vintage kaže: Pogledaj post
Što znači sekstil Marsa i ASC na istom stupnju? Mars mi je na 20 stupnjeva i 14 minute Djevice, a ASC na 20 stupnjeva i 46 minuta Škorpiona
Da se osoba zna zauzeti za sebe, posebno zato jer je Mars i suvladar ASC-u. Ali i da treba obraćati pažnju da to ne prijeđe u neki vid nemilosrdnosti ili sebičnosti (0º Sunce).

Ovaj aspekt naglašava i jača fizičku djelatnost, fizičku konstituciju (mišiće), daje i karakteru i izgledu samom nešto oštro i muško, jača vitalnost i zdravlje te općenito poduzetnost i sposobnost nadvladavanja poteškoća fizičkim putem. Dobro je što je Mars u djevici koji je prilično pribran jer ovakav sekstil ipak u sebi nosi sklonost naglosti i brzanju. Zato kada je ovakva kombinacija u kojoj se Mars sposoban obuzdati, onda se to najčešće očituje na način da je osoba jednostavno spontana i neposredna. A zbog sekstila iz 10. polja na naglašeni škorpionski element na ASC-u (ovo je energetski kao da imaš sekstil Mars/Pluton)...osoba je u stanju urediti okolnosti na način da bude u prednosti, te u većoj ili manjoj mjeri zauzme poziciju autoriteta (Mars/Sunce u 10. polju).

Ovo je jednostavno rečeno sposobnost da se osoba - "probije".


Ovo je i aspekt koji traži fizičku aktivnost da se osoba izrazi kroz nju pa je dobar za sportaše...no kod tebe zbog Plutona u 12. polju i općenito škorpionskog elementa na ASC-u daje veću povučenost i neumoljivost jer je ovo više okrenuto psihi i "potajnome" djelovanju vezanom uz vlastitu "tajnu misiju". Budući da je seksil iz 10. polja zajedno s Suncem...ovo je i snaga volje i sposobnost da se osoba namete i upravlja drugima jer zna djelovati u pravom trenutku...općenito zna fokusirati vlastitu energiju na ono što ona želi.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 13:35   #97
Quote:
fassgodard kaže: Pogledaj post
Sunce kvadrat ASC?
Evo jednog globalnog aspekta.


Sunce i ASC su dva nadominantnija faktora ljudske natalne karte, pa utoliko ovaj aspekt dobiva posebnu važnost. Tj. on se proteže kao neka vrsta ukupnog pristupa životu (a time i životna smjera) - ovo je globalan aspekt.


To je zbog toga jer Sunce predstavlja svjesni dio (središte svjesnog dijela psihe - Ego) a ASC identitet, ali i osobne nagonske reakcije....pa upravo u skladu/neskladu na razini Sunce/ASC stoji i ta naša osobna životna misija na najelementarnijoj razini. Odnosno, jednostavnim riječnikom rečeno - način na koji će osoba svoj život u ovoj inkarnaciji izfuravati i isfurati.


Jer znak na vrhu ASC-a uvijek opisuje i način na koji osoba odrasta i kako se razvija tijekom cijelog svog života. Ovdje je Sunce poput Kapetana, a ASC poput kompasa....i trebalo bi naravno biti da Kapetan drži kompas i vozi životni brod. A ako Kapetan i kompas ne misle isto onda i život ponekada skrene s puta, pa Kapetan treba naglo okrenuti kormilo da se vrati...što ponekada može i zaljuljkati brod.


Dakle, kod kvadrata se radi o tome da ljudski Ego (Sunce) ne ide u korak s životnom dinamikom niti s naravi osobe (temperamentom) općenito. Ili da se izrazim okultnim riječnikom Sunce predstavlja "stazu kojom se ide u smislu individualizacije" - pa ovdje ambicije na nivou ukupnog života nisu usklađene s sposobnostima. Ovo shvati globalno...jeer - kvadrat na Sunce uvijek predstavlja izazov na Ego.


Dakle, potrebno je da osoba uloži svjestan napor da bi Kapetanila vlastitim životom.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 15:30   #98
asc u biku kvadrat venera u vodenjaku....sukob onoga kako čovijek izgleda i vizije / ono što futuristička venera voli
pa asc u kvadratu s mjesecom u lavu... ne znam što bi to značilo
asc u opoziciji s jupiterom u škorpionu...za ovo sam pročitala, presrdačno ponašanje, na granici sumnjivoga, kao sumnjiv si ljudima zašto bi bio toliko dobar...

eto to su moji aspekti asc-a i planeta u natalu
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 16:28   #99
Što bi značio So 150 Asc?
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 19:14   #100
Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
Što bi značio So 150 Asc?

Čitala sam negdje da je to znak introventiranosti i tajnovitosti osobe,može li mi tko objasniti?
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:52.