Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2016., 10:13   #1121
Quote:
bela87 kaže: Pogledaj post
U Uniqu se možeš javiti odmah, ali nema smisla obzirom da je otkazni rok HZZO svakako 3 mjeseca, za vrijeme kojih si dužna plaćati premiju. Također obrati pozornost na ovo:
Ugovaratelj može pisanim putem otkazati ugovor uz otkazni rok od tri mjeseca uz obvezu plaćanja pripadajuće premije, a za koje vrijeme ostvaruje sva prava iz dopunskog zdravstvenog osiguranja.
U slučaju otkaza ugovora iz stavka 1. ove točke ugovaratelj je obvezan Zavodu platiti iznos utvrđene štete iz točke XVI. ovih Općih uvjeta.

XVI. (NAKNADA ŠTETE)

Za štetu Zavodu odgovara ugovaratelj s kojim je raskinut ugovor ili koji je otkazao ugovor, ukoliko je iznos štete viši od iznosa premije pripadajuće razdoblju osiguranja do dana raskida odnosno otkaza ugovora – za razliku između iznosa štete i iznosa pripadajuće premije.
ovo ne kužim baš. što je točno šteta?
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 10:28   #1122
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
ovo ne kužim baš. što je točno šteta?
recimo da su oni tebi u tekućem razdoblju platili više (lijekova, bolničkog liječenja i slično) nego što si ti uplatila premija, moraš im vratit taj iznos razlike. Ako nisi ništa iskorištavala iz dopunskog (osim nekakvih participacija sitnih i slično), onda nemaš brige...
bela87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 10:42   #1123
Quote:
bela87 kaže: Pogledaj post
recimo da su oni tebi u tekućem razdoblju platili više (lijekova, bolničkog liječenja i slično) nego što si ti uplatila premija, moraš im vratit taj iznos razlike. Ako nisi ništa iskorištavala iz dopunskog (osim nekakvih participacija sitnih i slično), onda nemaš brige...
ahaaa, kužim.

pregled kod oftalmologa, vadila krv, planiram još jednu krvnu pretragu, pregled kod ginekologa, to je unazad tri mjesec (od početka obnove police) i u naredna tri mjeseca, ako danas najavim otkaz ugovora. valjda ne bude to više od 350 kuna
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 15:40   #1124
Ma dobro, to ti nije puno, to su ti sve participacije samo po desetak kuna...

Bila je nedavno grozna priča o dečku koji je imao infarkt i išo na operaciju pod HZZO dopunskim a nakon par mjeseci se odlučio prebaciti na CZO jer će morati dugo uzimati lijek sa B liste koji košta cca 400 kn/mj. Nije znao za ovu odredbu, pa ga je fino iznenadilo kad mu je došo račun na cca 1.000 eur koje treba podmirit HZZOu jer je raskinuo policu... A da nije imao uopće dopunsko morao bi platiti samo onaj maksimum bolničkog liječenja, čini mi se 2.000 kn. Ne znam kako se priča razvila, mislim da ih je rekao tužit...
bela87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 20:45   #1125
Zašto mi već skoro pola godine (6mj., ak ne i više) šalju jedno te isto stanje na kartici dopunskog?
nicky2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 18:48   #1126
Moze ukratko koja je razlika izmedu CO dopunskog (preko Zabe za 67kn) i HZZO dopunskog (70kn)? Uzeo bi u banci da ne moram mislit o placanju i placanju naknade pri placanju, ali sam se pogubio jer jedni pisu da je bolje HZZO, dok drugi da je bolje CO?

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk
Spuštalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2016., 08:07   #1127
Nema razlike. Obje su osnovne police dopunskog bez B liste, obje su sredstvo plaćanja u svim zdravstvenim i bolničkim ustanovama (znači moraju uvažiti karticu, a ne da ti neki zdravstveni djelatnik tvrdi da će ti CZO poslije vratit novce, premda mislim da se to više ne događa jer su se obrazovali). Na CZO postoji mogućnost nadogradnje sa B listom po trenutno važećem cjeniku.
bela87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 11:52   #1128
Pozdrav, trenutno sam nezaposlena i na HZZO sam donijela potvrde o prihodima iz 2015. za ostvarivanje prava na besplatno dopunsko na temelju prihoda. Pri izračunu su u prihode kućanstva uračunati i moji primitci preko SC-a i stipendija. Prema Zakonu o dobrovoljnom ZO i Pravilniku o izmjenama i dopunama Zakona u prihode se među ostalim svrstavaju plaća i ostali oporezivi primitci, dohodak s osnove primitaka od kojih se utvrđuje drugi dohodak. Moji primitci mogu spadati jedino u jednu od te dvije kategorije. Međutim, budući da ni stipendija ni plaća preko SC-a nisu prešli iznose nakon kojih se oporezuju time i ne spadaju u oporezive primitke. Djelatnik HZZO me uvjerava da se moji primitci uračunavaju u dohotke iako nisu oporezivi te da spadaju u drugi dohotak, međutim prema Zakonu o porezu na dohotak i prema brošuri iz Porezne uprave drugim dohotkom se smatraju samo ako prelaze propisane iznose. "Primicima od kojih se utvrduje drugi dohodak osobito se smatraju:...Stipendije učenicima i studentima za redovno školovanje na srednjim, višim i visokim školama i fakultetima iznad 1.600,00 kn mjesečno....Primici učenika i studenata na redovnom školovanju za rad preko učeničkih i studentskih udruga prema posebnim propisima, iznad 50.000,00 kn godišnje." Do ove godine ili prošle (nisam sigurna) prihodi preko SC-a nisu ni bili vidljivi na potvrdama Porezne ako nisu prelazili navedene iznose, a izmjene Zakona su bile 2010. god. Molim vas ako netko ima drugo objašnjenje da me uvjeri da sam u krivu jer se meni čini kao da oni iskorištavaju što se sad i drugi primitci vide i žele ih uračunati. Djelatnica Područnog ureda mi je rekla da je njima naloženo da sve što vide na potvrdi uračunavaju, međutim po meni je to kršenje Zakona jer ne ulaze apsolutno svi primitci u obračun. Prema toj računici moji primitci bili bi veći od onih koje mi je službenica rekla kad je odbila moj zahtjev, prema tome ona je neke primitke računala, neke ne. Ako itko ima nekakav savjet ili prijedlog molim vas pomozite jer imam zakazan pregled za nekoliko dana koji ću morati otkazati jer u slučaju plaćanja dopunsko vrijedi tek nakon 30 dana.
MyPrecious1811 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2016., 22:54   #1129
Pozdrav svima.
Nemam pojma gdje bih ovo mogao pitati, pa da probamo ovdje.
Naime, zaposlio sam se prije nekoliko mjeseci (državna firma - prosvjeta), i sada preko njih imam obvezno zdravstveno osiguranje. Što se tiče dopunskog, tu imam onu plavu zdravstvenu iskaznicu (takozvanu braniteljsku, dijete sam smrtno stradaloga branitelja) koja izgleda ovako:


Do sada mi je, dok sam bio student, ta plava iskaznica služila kao potvrda da imam pravo na dopunsko osiguranje, no uvijek je izazivala konfuziju među liječnicima/stomatolozima. Moram im pet minuta objašnjavati što je to uopće itd.
Da li mi ona još uvijek vrijedi s obzirom da sam sada zaposlen? Jer na njoj nema niti datuma isteka čak, i nemam iskreno pojma kako to funkcionira..
__________________
I am pure theory and observation. I am my mind's creation. I watch, but I do not touch. I only see that which is ready to be. Therefore, I am and ever will be - free.
Godfrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2016., 23:42   #1130
plaćam si sam dopunsko mjesećno 70 kn.
dal je moguće platit npr. 280 kn preko jednog računa odjednom, ili mogu samo punu godišnju cijenu od 840 ili ovak po 70 kao što sam do sad
alkatraz123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 10:20   #1131
http://net.hr/danas/hrvatska/minista...ce-na-89-kuna/

poskupljuje ionako preskupo dopunsko, sta da radimo, da predjemo negdje drugdje, pomagajte
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 23:10   #1132
Kome je puno, ima alternativu
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 14:20   #1133
Jel zna netko ovo; Ako uplatim sad policu za cijelu godinu da li ta premija vrijedi za cijelu godinu? Sada imam na rate i svaki put kad nazovem da mi promjene da platim odjedanput vele da sam uplatim 840 kn i da će se to samo skidat. Ali ja bi sad uplatio odjedanput ako dođe do poskupljenja da ne moram nadoplaćivat ništa.
Zvao sam HZZO oni nemaju pojma.
Intel_85 is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 15:16   #1134
miniStar kaže da ne bu 149.99 kuna.

Quote:
‘Nije istina da će se dopunsko osiguranje povećati na 150 kn’
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...-150-kn-910638
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 21:23   #1135
Quote:
alkatraz123 kaže: Pogledaj post
plaćam si sam dopunsko mjesećno 70 kn.
dal je moguće platit npr. 280 kn preko jednog računa odjednom, ili mogu samo punu godišnju cijenu od 840 ili ovak po 70 kao što sam do sad
možeš kako god želiš - mjesečno, dvomjesečno, kvartalno, polugodišnje, godišnje. njima je bitno da ih ne "zakineš" za 70kn. ali su jako veseli kad im se plati unaprijed.



@Intel 85 - u pravilu, da. ako uplatiš do 1.5, odn. zaključno sa 30.4. trebala bi cijena ostati ista. no, nekako sumnjam da će to dopustiti.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 21:56   #1136
Pozdrav!

Imam jedno pitanje.

Prošle godine smo imali besplatno dopunsko osiguranje preko HZZO-a, ove godine su nam rekli da moramo plaćati jer nam prihod po članu obitelji prelazi 1.516,32 kn.
Išli smo u poreznu upravu po potvrdu o visini dohotka i primitka i oni nas uvjeravaju da nam ne smiju uračunati neoporezive primitke u svotu za dopunsko osiguranje,
no u HZZO-u kažu da ovi iz Porezne nemaju pojma i da se sve računa

Ukoliko se ne računa taj neoporezivi dio onda i dalje imamo pravo na besplatno dopunsko, u suprotnom moramo plaćati. No nemamo pojma što nam je činiti jer eto
svatko govori drukčije a nigdje ne mogu pronaći da li taj neoporezivi dio ulazi u računanje prosjeka ili ne.

Pod neoporezivim primitkom nam je: - prigodne nagrade (božićnica, godišnji odmor...), nagrade radnicima za navršene godine staža, do propisanog iznosa
- naknada plaće za vrijeme spriječenosti za rad isplaćena na teret sredstava obveznih osiguranja

Ako netko zna odgovor da li moramo plaćati ili ne, bila bih mu/joj zahvalna da napiše. Hvala!!
Dadushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 10:00   #1137
Kako da provjerim do kojeg datuma mi vrijedi dopunsko? Na netu mogu vidjeti samo da li imam dopunsko ili ne.
Zaggy111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 10:18   #1138
Dopunsko ti vrijedi godinu dana, osim ako ne daš zahtjev da prekidas plačanje.
nicky2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 11:20   #1139
Pozdrav, imam jedno pitanje.

bio sam do prije neki dan prijavljen na Hrvatski zavod za zapošljavanje preko dvije godinu u komadu, te sam ovaj tjedan dobio posao koji ću obavljati do 15.05.2016., te se nakon toga opet vraćam na HZZ.

Zanime me, ja ću od cca. 15.05.2016. opet imati besplatno dopunsko jer ću biti nezaposlen, no interesira me, da li moram plaćati dopunsko tih mjesec dana ili kako to ide?

Btw, na e-građani sam dobio ovu obavijest:

"Poštovana/i,
od 04.04.2016. godine osigurani ste po osnovi obveznog zdravstvenog osiguranja "Osobe u radnom odnosu u domaćoj ili stranoj pravnoj osobi sjedištem u Republici Hrvatskoj" (kategorija: "Djelatnici i članovi njihovih obitelji")."

Hvala!
Sonyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 10:46   #1140
ja ovu godinu moram placat dopunsko jer su mi primanja u prosloj bila nesto visa nego je pravilnikom odredeno da bi mi HZZO placao
slijedecu bi mogao imati pravo s obzirom na ovogodisnja primanja, pa me zanima posto mi se polica produzuje sad u petom mjesecu dali mogu u prvom mjesecu iduce godine doci sa listom primanja od ove godine pa da oni promjene da od tada imam dopunsko na njihov teret?
-irrelevant is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:20.