Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2010., 22:12   #2001
Quote:
mr X kaže: Pogledaj post
the chemistry of death

simon beckettov prvijenac ali izvrstan triler.

david hunter, liječnik opće prakse u malom selu je u stvari u tom selu potražio utočište od gradske vreve i svog bivšeg posla: bio je visokostučni forenzičarski antropolog. par godina nakon njegovog dolaska u mirno selo pojavljuje se serijski ubojica.
kako se tijela nestalih pronalaze tek danima ili čak tjednima nakon smrti david odlučuje svojim znanjem pomoći policiji. vrlo brzo biva uvučen u vrtlog događaja...

ovo je triler koji se čita u jednom dahu. ono što je meni posebno "leglo" je činjenica da david ne koristi svoje stručno znanje cijelo vrijeme te da se njime ne rasvijetljava apsolutno sve (kao što to bude u csi-u ili, barem u onoj knjizi koju sam čitao, kod patricie cornwell).
radnja je, praktično, cijelo vrijeme u usponu i što se čovjek više bliži kraju postaje sve napetija.
nisam još dovršio pa neznam kako izgleda kraj ali sudeći po pročitanome svim ljubiteljima žanra mogu samo preporučiti.
čitao sam je,odlična.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 22:37   #2002
evo dovrsio ammanitija. govno i tocka

prepreprelose.
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2010., 10:25   #2003
Nassim Nicholas Taleb - Crni labud

Nassim Nicholas Taleb - Crni labud

Na pola sam. "Odusevljen" je skromna rijec za ovu knjigu.
hrvoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2010., 12:52   #2004
Smile

Trenutno, Tony Parsons - Za moju dragu. Knjiga ima ono nešto Prvih par stranica se nisam mogla uživjeti, ali što dalje čitam nekako mi krivo što ću uskoro završiti. Način pisanja je baš svojstven, bez previše muke, detalja, s lakoćom, a opet dovoljno dobar da ostavi dojam. Nadam se da će tako i ostati.
Leinha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2010., 12:55   #2005
Quote:
listopad kaže: Pogledaj post
evo dovrsio ammanitija. govno i tocka

prepreprelose.
Hm, čitala sam od njega "Dolazim po tebe i vodim te sa sobom" i sjećam se da sam imala dojam sličan tvojemu. Otada se nisam usudila ništa drugo od njega uzeti.
Leinha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2010., 13:07   #2006
Quote:
Leinha kaže: Pogledaj post
Trenutno, Tony Parsons - Za moju dragu. Knjiga ima ono nešto Prvih par stranica se nisam mogla uživjeti, ali što dalje čitam nekako mi krivo što ću uskoro završiti. Način pisanja je baš svojstven, bez previše muke, detalja, s lakoćom, a opet dovoljno dobar da ostavi dojam. Nadam se da će tako i ostati.
ostat će ti takva do kraja. ja sam jučer kupila i počela čitat - ljubav mog života - to je u istom rangu.lagano ljubavno štivo, ljubavna priča je okosnica cjele knjige, nema dodatnih opisa nečije kulture, običaja i sl.
tako da meni nije baš nešto, ali već sam pokupovala sve bolje koje su bile, tako da sad ostaju samo ljubići...
Plavi kaputić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2010., 14:02   #2007
Čitam od Christiana Morka "Dragog Jima"-neku mješavinu trilera,ljubavnog i drame.na početku sam se dvoumio dali da nastavim s čitanjem ili ne,ali već prije 100.str.počinje biti zanimljivije.jeli tko čitao tu knjigu do kraja možda?
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2010., 14:52   #2008
Quote:
Leinha kaže: Pogledaj post
Trenutno, Tony Parsons - Za moju dragu. Knjiga ima ono nešto Prvih par stranica se nisam mogla uživjeti, ali što dalje čitam nekako mi krivo što ću uskoro završiti. Način pisanja je baš svojstven, bez previše muke, detalja, s lakoćom, a opet dovoljno dobar da ostavi dojam. Nadam se da će tako i ostati.
ljubić ko ljubić.
Niti uzmi niti daj...
Samo nisam te shvatila: kome ili čemu je način pisanja "svojstven".
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2010., 16:34   #2009
Quote:
listopad kaže: Pogledaj post
ne zelim ti nista reci

ma prejeftino, prebanalno, bez ikakvog stila (a ocekivao bi covjek da stila ima) s glupom radnjom i jos glupljim zapletom. meni se cini da on to nije napisao a mozda je prevoditeljica katastrofa iako sumnjam jer je ona prevela i PĆTIO i KBZ

al konacna ocjena ce uslijediti veceras kada je zavrsim. ponavljam se kako nakon PĆTIO i Kako bog zapovijeda moze ovako nesto napisati i dalje mi nije jasno.
nije stvar u prevoditeljici, koja je po mom misljenu odlicna, nego u ammanitiju, citala sam i neke talijanske forume i svi su razocarani ovom knjigom!

ja ju jos nisam procitala, a sad nekako ni ne mislim da budem

OT: citam sliku doriana graya, znam da sam jedna od rijetkih koji ju jos nisu procitali, ali evo
anna_maria is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2010., 17:47   #2010
Quote:
odeta kaže: Pogledaj post
Pierre La Mure-Moulen Rouge govori o Toulouse-Lautrecu

Pierre La Mure-Mjeseceva sonata o Debussyju
Hvala, ovo zvuči odlično!


Quote:
Plavi kaputić kaže: Pogledaj post
dubina slave - slikar camille pissarro
Pissarro
__________________
There is a crack, a crack in everything
that's how the Light gets in.
avant-garde is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2010., 12:12   #2011
Trenutno čitam drugi dio Millennium trilogije, Djevojka koja se igrala vatrom. Na polovici sam knjige i mogu reći da mi se sviđa,
ali to je triler pa smatram da nema neku preveliku umjetničku vrijednost. (*saginje se pred naletom rajčica* )

Ali, zato je tu Milan Kundera! Posudila sam Knjigu smijeha i zaborava, Identitet i Život je drugdje i jedva čekam krenuti čitati nešto od toga.
Nepodnošljiva lakoća postojanja mi je bila divna , stoga se nadam da se neću razočarati.
Nuria Monfort is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2010., 12:52   #2012
Ralph Epperson: "Nevidljiva ruka - Povijest Zavjere" - knjiga dobro počne, autor nas upoznaje s nekim ekonomskim, političkim, gospoddarskim pojmovima, pa malo prijeđe na dežurne negativce u ovakvim vrstama knjiga, Illuminatima, pa iznosi neke zanimljive teorije o počecima ratova u 20. stoljeću (od Prvog svjetskog rata, do rata u Vijetnamu). Medjutim, kad pred kraj knjige počne veličati lik i djelo senatora Josepha McCarthyja, jednog od najomraženijih likova moderne američke povijesti, te počne napadati ateizam, teoriju evolucije, Martina Luthera Kinga kao jedne od največih zala koje prijete slobodnom društvu, više mi nije bilo zanimljivo. Moram spomenuti i naprosto grozno hrvatsko izdanje koje je očito prepravljeno sa srpskog izdanja, te se imena i prezimena ljudi malo pišu "po Vuku", a malo onako kako se pišu (često i unutar jedne rečenice), a knjiga obiluje hrvatskim riječima poput "savremen". Ne znam koji je lektor obavio zadatak, ali taj meni više ne bi radio nigdje.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2010., 16:31   #2013
Čitam Hotel Zagorje. Knjiga je napisana u obliku dnevnika. Rečenice su jednostavne, ali prenosi atmosferu rata. Spojiš se s glavnim likom.
 
Odgovori s citatom
Old 25.12.2010., 18:54   #2014
Quote:
Nuria Monfort kaže: Pogledaj post
Trenutno čitam drugi dio Millennium trilogije, Djevojka koja se igrala vatrom. Na polovici sam knjige i mogu reći da mi se sviđa,
ali to je triler pa smatram da nema neku preveliku umjetničku vrijednost. (*saginje se pred naletom rajčica* )
Quote:
Nuria Monfort kaže: Pogledaj post

Ali, zato je tu Milan Kundera! Posudila sam Knjigu smijeha i zaborava, Identitet i Život je drugdje i jedva čekam krenuti čitati nešto od toga.
Nepodnošljiva lakoća postojanja mi je bila divna , stoga se nadam da se neću razočarati.
Jel ti to želiš reći da su trileri lošiji zbog toga?
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2010., 23:05   #2015
Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
[B]

Jel ti to želiš reći da su trileri lošiji zbog toga?
Meni jesu, ali to je zato što se ukusi razlikuju. S trilerima je uvijek situacija da želim što prije pročitati zato što me zanima što će se dogoditi.
S "ostalim" knjigama to nije slučaj, vadim mnogo citata i 'ajmo reći da imaju neku emocionalnu vrijednost u sebi *zvuči kao Oprah*.
Nuria Monfort is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 12:45   #2016
Quote:
Nuria Monfort kaže: Pogledaj post
Meni jesu, ali to je zato što se ukusi razlikuju. S trilerima je uvijek situacija da želim što prije pročitati zato što me zanima što će se dogoditi.
S "ostalim" knjigama to nije slučaj, vadim mnogo citata i 'ajmo reći da imaju neku emocionalnu vrijednost u sebi *zvuči kao Oprah*.
da.shvaćam što želiš reći.imaš i pravo.objektivno gledajući krimići i nemaju neku umjetničku vrijednost,ali opet mogu se svrstati pomalo u ozbiljniju književnost jer danas autori nastoje pisati i obogaćivati taj žanr nepotrebnim sadržajima koji otežavaju krimiće.Upravo kao i Larsson.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 14:33   #2017
Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
da.shvaćam što želiš reći.imaš i pravo.objektivno gledajući krimići i nemaju neku umjetničku vrijednost,ali opet mogu se svrstati pomalo u ozbiljniju književnost jer danas autori nastoje pisati i obogaćivati taj žanr nepotrebnim sadržajima koji otežavaju krimiće.Upravo kao i Larsson.
Nisam neki poznavalac trilera i ne mogu previše o njima reći baš zbog toga, ali naravno da kao i u svakom drugom žanru postoje bolje i lošije knjige (u ovom slučaju bolji i lošiji krimići).
Nisam ih mnogo pročitala, stoga mi je Larsson nekako zadovoljavajuć, ali sigurna sam da tebi, koji si sigurno pročitao više knjiga takvog žanra, Larsson i nije baš najdraži zato što sigurno postoje bolji pisci od njega.
Raspravljala sam nedavno s tatom (više voli krimiće od mene ) kako se danas pisci trude pretvoriti krimić u nešto drugo, a to onda više nije to.
Žalosno je samo to što se "dobri" pisci ne probiju uvijek i ne čuje se za njih, ali ako ću htjeti pročitati neki bolji krimić, definitivno znam koga ću pitati.
Nuria Monfort is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 15:03   #2018
Quote:
Nuria Monfort kaže: Pogledaj post
Nisam neki poznavalac trilera i ne mogu previše o njima reći baš zbog toga, ali naravno da kao i u svakom drugom žanru postoje bolje i lošije knjige (u ovom slučaju bolji i lošiji krimići).
Nisam ih mnogo pročitala, stoga mi je Larsson nekako zadovoljavajuć, ali sigurna sam da tebi, koji si sigurno pročitao više knjiga takvog žanra, Larsson i nije baš najdraži zato što sigurno postoje bolji pisci od njega.
Raspravljala sam nedavno s tatom (više voli krimiće od mene ) kako se danas pisci trude pretvoriti krimić u nešto drugo, a to onda više nije to.
Žalosno je samo to što se "dobri" pisci ne probiju uvijek i ne čuje se za njih, ali ako ću htjeti pročitati neki bolji krimić, definitivno znam koga ću pitati.
Ja se slažem s tvojim tatom.za mene nema niš boljeg od klasičnog,jednostavnog krimića ala A.Christie,makar znam da su to knjige koje jednom pročitam i poslje nisu više zanimljive.Ali s obzirom da ja čitam iz zabave.nema mi boljeg štiva od takvih krimića.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 18:13   #2019
Quote:
Original Doll kaže: Pogledaj post
o cemu se radi?
Sorry, nije me bilo par dana ovdje, pa tek sad odgovaram.
Dakle, "Dječak u prugastoji pidžami"...
Priča se događa za vrijeme 2. svj. rata, otac malog Brune postaje "zapovjednik" ili što već (upravitelj?) konc-logora. Bruno je premali da bi shvatio čime mu se otac bavi, u njegovim očima je heroj.
Bruno se, u nedostatku društva, sprijateljuje s malim Židovom koji se nalazi s druge strane bodljikave žice i koji nosi "prugastu pidžamu". Prijateljstvo dovodi do neočekivanog kraja....
Da ne spojlam...
Kao što rekoh, gledala sam film, i dojmio me se. Knjigu nisam čitala ali namjeravam.
__________________
Nije bitna dužina štapića, nego magija u njemu...
Elöise is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 20:22   #2020
Mene novi Ammaniti niti malo nije razočarao!
Da, drugačiji je, sarkastičan, pomaknut...ali i dalje sjajan stilist.
Ovdje mi je i iznimno duhovit.

Mislim da njegovim čitateljima koji ovu knjigu ne vole smeta to što ovdje nije melodramatičan.
Ismijava sve i svašta, taštinu i malograđanštinu naročito!
Self-portrait is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:34.