Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2012., 23:29   #1
Moguća depresija?

Pozdrav svima!
U posljednje vrijeme sam počela uviđati da sam u nekakvom čudnom stanju koje, na moje iznenađenje kada sam to shvatila, traje dosta dugo. Nisu godine i godine u pitanju, ali rekla bih jedna-dvije godine max.
Imam 20 godina. Počela sam shvaćati kako sam se promijenila. Prije sam bila znatno živahnija, veselija, onako, luda i zabavna kako bi mnogi rekli.
Uvijek sam radila neke gluposti koje još uvijek pamtim, stalno su to bili stvarno dobri doživljaji, bilo da sam ih napravila sama ili u društvu.
Stalno sam se smijala (bila sam prepoznatljiva po svom smijehu koji je zvučao kao živčana kokoš), bila zainteresirana za razgovore, druženja...
A sada toga više nema. Rijetko kad se nasmijem od srca, neke stvari me više ne uzbuđuju, djeluju mi dosadno, razgovori (oni svakodnevni) su mi postali tlaka...

Prijatelji:
Još uvijek se krećem u istom društvu. Izlazimo, družimo se, zabavljamo... No počela sam shvaćati kako jednostavno nismo kompatibilni (u pitanju su najbolje dvije prijateljice iz toga društva). Nikada zapravo nisam s njima bila posve opuštena. Uvijek bi postojala ta neka doza pristojnosti koju ljudi obično drže prilikom susreta/boravka kod poznanika, a ne najboljeg prijatelja.
Ne mogu s njima biti svoja. Bila sam nedavno s njima na moru. U jednom trenutku, dok su svi bili zaneseni razgovorom, htjela sam početi plakati i vrištati od bijesa, ljutnje... na samu sebe. Ne znam, život je prekratak da ga provedemo s krivim ljudima... Ali tu su u pitanju godine i godine razgovora, povjerenja, zajebancije, pustolovina...
Promjenu sam primijetila i tijekom razgovora s nekim. Tu sada u pitanju ne mora biti jedna od njih dvije, nego bilo tko. Jednostavno nisam zainteresirana za njihove priče. Često se lažno smijem, pratim razgovor riječima poput 'Aha, da, kako dobro, wow, zakon, isuse bože, razumijem'. Da nema tih prisilnih riječi, tijekom cijeloga razgovora bih imala poker face. Nikakva reakcija, ništa. Stvarno čest slučaj.

Veza:
Skupa smo godinu i pol. Sve je bilo u redu do početka ove godine.
Stvarno se malo seksamo, a i kada do toga dođe, ja ne uživam. Par puta sam se osjećala silovano, jednostavno nisam imala želje, volje, želuca. Inače, do prije ove godine, gotovo sam svako malo bila napaljena, inicirala seks, ma stalno nešto. Moram samo napomenuti da nikada s njim nisam doživjela orgazam (sama mogu). U početku sam se nekako nosila s tom anorgazmijom, uvijek bih nakon seksa rekla 'Ma joj, budem jednom ziher' ali to se nije dogodilo. I postala sam jako isfrustrirana zbog toga. Ali JAKO. Moja je pretpostavka da mi se zbog te isfrustriranosti počeo gaditi seks. Uz to sve, jako dugo (dakle već 8 mjeseci) me muče razne bolesti poput gljivičnih i bakterijskih infekcija što seks uvelike otežava... Negdje sam pročitala da te boleštine mogu biti razlog smanjenom libidu. Volim ga jako, najbolja je stvar koja mi se dogodila i uvjerena sam da boljeg dečka neću naći, pa vas stoga molim da ne savjetujete prekid.

Faks:
Na faksu je sve super, sviđa mi se što studiram. Faks je pobudio neke očito skrivene strasti u meni i trenutno se pokušavam tome posvetiti. Mogu učiti bez problema.

Obitelj:
Bez problema. Učestale svađe, ali to je problem svakog tinejdžera (dobro, to sam razgoblje prešišala )

Emocionalno stanje:
Eh sad...
Strahovito sam pasivna i demotivirana. Sve u čemu sam nekada uživala danas mi je postalo tlaka. Crtanje, izrada nakita, boravak u prirodi, čitanje knjiga... Tlaka, tlaka, tlaka. Zapravo se dosta često osjećam motiviranom da izradim neku ogrlicu, nacrtam nešto, ali mi se ne da. Nema te sile koja bi me na to natjerala.
Želim se početi (opet) baviti sportom, ali mi se ni to ne da.
Želim krenuti na neki tečaj - ne da mi se.
Želim vježbati doma - ne da mi se.
Ne znam, ovo nije lijenost, već snažna demotiviranost.
Osjećam se mutavo, ali stvarno mutavo.
Svatko je dobar u nečemu i svatko već zna što želi biti u budućnosti. Ali pitajte mene i neću vam znati odgovoriti. Zainteresirana sam za sve, ali ne mogu reći da bih bila dobra u tome jednoga dana. Ne crtam toliko dobro da bih bila dizajnerica, ne pišem toliko dobro da bih bila spisateljica, previše sam zbunjena (u smislu da jednostavno ne razumijem kako društvo funkcionira) da bih radila u nečemu što podrazumijeva JAVNU komunikaciju.
Zapravo, nedavno sam shvatila da bih htjela biti turistički vodič. Jako me zanima hrvatska povijest (što i studiram) i stvarno bih uživala u razgovorima s turistima.

Najviše od svega me muči to što sam samoj sebi dosadna. Prije sam se uvijek susretala s rečenicama 'Aaaa, ti si ona luđakinja! '
'Ma joj, ona vam je tak' sva luda!'
Ali danas je to ostala samo etiketa bez pokrića.
Osjećam kako sam i drugima dosadna, neuzbudljiva, tiha i pasivna...
Nekoliko ljudi mi je već reklo kako su primijetili promjenu.
Ne sviđa mi se moj način života. Ne sviđa mi se što sam sesilna, što ne vidim kamo idem, što ne pokušavam shvatiti kamo želim ići, što stalno planiram kako ću nešto učiniti, a to ne učinim. Ne sviđa mi se što se ne trudim postati netko i nešto, što ne dajem dovoljno sebe i stvari koje su mi prije pružale zadovoljstvo, što polako gubim prijatelje, što... ma sve
Već imam 20 godina, naredne godine će brzo doći, a već imam osjećaj kao da moj život nema smisla. Kao da sam prazno tijelo.
__________________
And may I add, 'Muahaha!'

Zadnje uređivanje Vodenbuha : 30.07.2012. at 23:38.
Vodenbuha is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 10:43   #2
Promijenis prijatelje, ukoliko ti ovo s deckom ne funkcionira, nek se on malo potrudi i zadovolji te (vjeruj da se moze, samo treba truda), a sve ostalo ti je sada doslo do glave jer sve to sto si radila si radila radi drugih da budes super "luda" i svima zabavna...sad kad si shvatila da je sve to jedno veliko sranje, sad preko noci zelis sve promijeniti...a u biti, nemas sto promijeniti...drzi se svog decka, faksa, obitelji, a prijatelji dodu i odu, kao i obicno
I da, pokusaj se malo vise motivirati ali mozda ne na stvarima koje si prije radila...pokusaj raditi nesto novo..jer gle, imas u zivotu mogucnosti za ama bas sve...mnogi bi sve dali da su u tvojoj situaciji
__________________
"Could we have everything louder than everything else?"
My Dimension is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 17:18   #3
... kao da si ispričala moju priču. nevjerovatno.
Javi mi se u poruke, ako želiš malo više popričati... biti će mi drago.
michella is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:27.