Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2010., 12:27   #1
Orgonski akumulatori

Temu postavljam ovdje a ne na rubu znanosti s razlogom.

Jučer sam gledao emisiju "na rubu znanosti" s James DeMeo-m o orgonskim akumulatorima. Mišak ga je posjetio u Oregonu.

Zaintrigiraoo me je jedan pokus koji je bio u tijeku kod DeMea.

Mali orgonski akumulatori su postavljeni u hlad i mjerena je njihova unutarnja temperatura.
Istovremeno se kao test, mjerila temperatura u kutijama iste veličine i sličnih termičkih osobina.
Mjerila se i vanjska temperatura

Krivulja dnevnih promjena temperatura u akumulatorima i test kutijama je bila zanimljiva jer je unutrašnjiost akumulatora postizala najvišu temperaturu kad je sunce bilo u zenitu, prije no što je okoliš postigao najvišu temperaturu, što nije bio slučaj kod testnih kutija.

Ako je ovo istina, a nekako ne sumnjam u iskrenost DeMea, niti u podmetanje lažne krivulje na računalu (pokus se prikazivao u "real time" na kompu), jer je pokus previše lako ponoviti, to bi značilo da se tu doista zbiva nešto neobično.

Zadnje uređivanje Sustav : 30.03.2010. at 12:48.
Sustav is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 12:55   #2
Jel' netko napravio orgonski akumulator?

Jel' netko napravio orgonski akumulator?

Iskustva?
Sustav is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 13:47   #3
Mislim da ti je osnovni problem manjak sumnje u iskrenost doticnog DeMea.

Ne bi bilo prvi put da se pokusi koje je vrlo jednostavno replicirati laziraju racunajuci na to da ce tu i tamo neka budala to svejedno popusiti.

Ako ne vjerujes, kupi orgonski akumulator pa probaj. Korist ce biti dvostruka. Ti ces se uvjeriti da ljudima koji lupaju gluposti ne treba vjerovati, a DeMeo ce se razveseliti zbog financijskih sredstava dobivenih unatoc ovim teskim vremenima.
enax is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 15:15   #4
Napomena. Temu su mi upravo premjestili ovdje sa foruma "znanost".

Tako da ono "ovdje" iz prvog upisa ne označava "Alternativu".
Sustav is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 18:58   #5
Mislim da ti je premještanje teme bolji odgovor na postavljeno pitanje od bilo čega što ti itko može napisati.
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 10:07   #6
Orgonski akumulator nije ništa drugo nego limena kutija u drvenoj kutiji. Uzmi dvije jednake drvene kutije i u jednu stavi limenku. U obje stavi termometar i pusti sat vremena da se temperira. Zapiši rezultate, zamijeni termometre i sve ponovi 10 puta. Izračunaj srednjak i standardnu devijaciju RAZLIKE očitanih temperatura pa nam javi. Prethodno ukloni sve izvore magnetskog polja i RF zračenja koji bi mogli generirati vrtložne struje u limu kutije.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:40.