Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2005., 20:19   #1
Kaj je to sve?

Vidim,kultura nam je ošla k vragu.Kaj nema novih izložbi,predstava,koncerata.....
d
Ili oćete da vam ja nabrajam kulturna događanja u NY.
tridi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2005., 22:54   #2
Pa nije da nema, samo valjda baš i ne pišemo puno o njima.
Ajde, pohvali nam se...
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2005., 01:43   #3
Ma nemam se ja sa čime hvaliti.Mislio sam da tamo ima nešto.
Ali,ovo nije mjesto,a zapravo i je-upravo sam gledao sa mlađom kćeri Robots.I tako,čekajući u predvorju da uđemo u kino,vidim,još dolazi NEKOLIKO animiranih u slijedećih dva mjeseca.A i ovi,kao,normalni imaju sve više animiranih komada.Pa si mislim zašto.ZATO KAJ JE TO JEFTINIJE nego plaćati ove preplaćene glumačke zvjezdice,a zarada ista.Pa si mislim ,zapravo, kako nam je sva kultura kroz stoljeća bila diktirana sa lovom.Pa mi se još više sviđa Christo,koji je u stanju čekati dvadeset i više godina da napravi nekaj kaj nije diktirano tuđom lovom.Pa si mislim kak se ljudi(kod nas i u svijetu) ljute na to kak on troši svoju lovu,a ne ljute se na ono kaj im je nametnuto u komercijalne svrhe.Kak su ofce....i kak misle da se hvalim....sa čime.Pa ti mene niti ne poznaš(a ni ja tebe),sa čime bi se ja to mogao hvaliti.......
I tako to,.....eto malo kulture.
d
tridi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2005., 15:08   #4
ja se nadam otici na izlozbu u the royal academy: matisse i tekstil.

i samo da kazem ovo za arts & crafts u v&a: fenomenalno, ali ja i ovak i onak volim morrisa, voyseya, ashbeeja & co.
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 09:28   #5
U New York dolazi izložba Damiena Hirsta.Nakon točkica na platnu,tabletica na policama,krepanih krava sa milionima muha,kompota od prepolovljenih svinja i krava,evo ga sa-photo realizmom.Ostao je na neki način dosljedan-teme su mu slične-dvorane za autopsiju,scene ubistava (ratne)....Zanimljivo je da slike zapravo više niti ne slika on,već asistenti.
Mislim da je on tipičan produkt današnjeg vremena-zbunjujućih promjena za koje nitko nemože predvidjeti kamo vode,ali su zato popraćene jednom dobrom dozom straha,pomaknutih vrijednosti...Mislimda su nam ONI stavili nešto u vodu (a meni i u vino).
pozdrav iz NY
d
tridi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 10:43   #6
ali izgleda da ce damien hirst, zajedno sa tracey emin, sarah lucas i jos par njih jedini ostati kao tipicni predstavnik brit art-a.
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 11:20   #7
O,pa ja mislim da je sve ovo zanimljivo.Čak i to da drugi ljudi slikaju slike umjesto tebe.Ako ništa drugo,mora biti zabavno...
A i poznato je iz povijesti umjetnosti...za kolike slike se nezna dali je autor taj i taj,ili su to radili njegovi asistent(mi te danas zovemo učenici).
Također,u Metropolitanu je otvorena velika retrospektiva Diane Arbus-za one koji neznaju-fotografkinja (jel to prava riječ) koja je slikala ljude sa tzv.ruba života.Ubila se 71.Imala je veliki utjecaj na....kasniju fotografiju.
d
PS evo,ja se "pohvalio" tuđim perjem......
tridi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 12:32   #8
Quote:
tridi kaže:
O,pa ja mislim da je sve ovo zanimljivo.Čak i to da drugi ljudi slikaju slike umjesto tebe.
pa to je stara fora da umjesto tebe netko slika. Pa jos u renesansi to rade pod okriljem radionica.
aola is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:41.