Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2017., 23:41   #2081
Quote:
Leecher kaže: Pogledaj post
Kako detektirat tulpu? Po neracionalnom ponašanju?
Ako je Janey-E tulpa onda je i Sonnij Jim, a pogotovo Dougijev šef boksač.
Dobro pitanje. Cini se da je cijela ta Las Vegas prica tulpa, boksac također. Sjeti se onog loopa s boksanjem kod Sarah, koja sigurno nije slucajna. Sarah je na strani zla, izgleda i njen sam izvor. Pocinjem misliti da tulpe stvara ekipa iz Black Lodgea. Zasto? Zli Coop je stvorio Dougieja, Sarah boksaca, a Diane "polusestru" Janie-E. Sonny Jim bi mogao biti tulpa onog 119! decka ili je jednostano tu kao produkt tulpi. Znali smo da je ono njegovo treptanje unatrag neki kod. I Dougijevo plakanje. Dakle, moze biti da doppelgangeri stvaraju tulpe i kao pauci pletu mrezu umjetnog zivota kako bi osigurali ostanak u fizickom svijetu. Ipak, i u tome bi bilo neke poetske pravde jer bi ispalo da zlo stvara dobro, tama svjetlost, na tragu budistickih referenci. Druga opcija bila bi da ih stvara Fireman kao protuudar zlicama, za ravnotezu. Ispada da Fireman priprema svoju vojsku za final fight (onaj mulac s rukavicom kao neki superheroj).
Za Diane sam sve sigurnija da je dopp Ruke kad odvrtim onaj njen ulazak postrani iz crvenih zastora.

Quote:
Sudden Sid kaže: Pogledaj post
Dobar post. Ovo s majmunima mi je promaknulo. Je li i onaj zvuk iz Firemanovog gramofona na početku prve epizode isto zvuk majmuna?
Nisam sigurna za majmune, ali definitivno se cuje zvuk grebanja. Animalno u svakom slucaju. Zvuk majmuna se cuje kad Woodsmeni iskopavaju Boba iz Mr.C-a, u egzoticnoj kombinaciji s Beethovenovom Mjesecevom sonatom.
Majmun se pojavljuje u FWWM i izgovara ime Judy. Tek sad sam skuzila da je to u stvari Jeffries (ono sto je ostalo od njega).
Mozda ne znaci nista, ali Judy je ime prvog majmuna (majmunice) koja je naucila znakovni jezik (hellooo Kubrick!).
Quote:
Leecher kaže: Pogledaj post
Dobro zar nitko ovdje ne priča tko je žena koju su našli u Jack rabbits placeu? Zar svoj trojci Trumanu, Andyu i Hawku nije nimalo čudno što ona nema oči?
To je TP, bilo je i gorih stvari Muci me ta Naido, zbog majmuniranja ali i podrijetla. Sto je Mauve zona? Dio (predvorje) Bijele Loze? Dobar detalj je da je dosla gola u fizicku realnost, fora mi je to gubljenje robe na prijelazima svjetova. Njene oci su zasivene. Edipov kompleks (majka)? Ljubav je slijepa? Vrag ce ga znati.
__________________
Leave the gun. Take the cannoli.
essence is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 00:28   #2082
Quote:
inflame kaže: Pogledaj post
Meni je čudno što su ju strpali u zatvor?!?!?!?!

WTF?
Quote:
essence kaže: Pogledaj post
To je TP, bilo je i gorih stvari Muci me ta Naido, zbog majmuniranja ali i podrijetla.

Nju "Mother" traži. Ako ona može fizički doć u TP onda može i Mother.


Jel Maddie onda bila Laurina tulpa/doppleganger ?
__________________
. .
Leecher is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 00:49   #2083
Ja bih rekla tulpa.
I Annie isto tulpa.
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 01:50   #2084
Quote:
kaya714 kaže: Pogledaj post
:gugla Valdano:
Pomoć
Sudden Sid is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 01:56   #2085
Sad će se ovo pretvoriti u lov na vještice tj. tulpe...

Možda je i Laura tulpa, a prava Laura još negdje živa i zdrava u FBI programu za zaštitu svjedoka...

Ipak, ne vjerujem da će se više likova jasno prokazati tulpama, a i bolje je kad se ostavi gledateljima da nagađaju, to ostavlja rasprave o seriji živima još godinama nakon što završi.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 02:10   #2086
Quote:
Leecher kaže: Pogledaj post


Jel Maddie onda bila Laurina tulpa/doppleganger ?
Ne bih rekao. Maddie je bila ocito ljudsko bice od krvi i mesa, jer su nju Sara i Leland poznavali od malih nogu. Ako je Maddie bila tulpa, onda su Sara i Leland isto.
__________________
Pridružite se forumu!
https://movietalks.org/?fbclid=IwAR2ApW4ipe_-nfcyCP30e1GJikf6r5goLLZOR3P8_3b-4nsYLEIgow2mG90
Lynch fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 09:02   #2087
Quote:
warpedcat kaže: Pogledaj post
Ja bih rekla tulpa.
I Annie isto tulpa.
Annie ne. Tulpa se ne bi prikazivala Lauri u prošlosti i govorila joj o Daleu.
__________________
. .
Leecher is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 10:59   #2088
Što je vjerojatniji ishod :
a) da Las Vegas FBI do kraja serije ne nađe pravog Dougieja Jonesa,
b) da Gordonu dostave krivog Dougieja Jonesa,
c) da apsolutno svaki Dougie Jones u LV ima ženu imena Janey-e?
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 13:43   #2089
Mnogo se vi opterecujete teorijama i analizama. Zasto prosto ne uzivate u seriji i Lynchovoj psihodeliji i nadrealizmu?
__________________
Pridružite se forumu!
https://movietalks.org/?fbclid=IwAR2ApW4ipe_-nfcyCP30e1GJikf6r5goLLZOR3P8_3b-4nsYLEIgow2mG90
Lynch fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 14:25   #2090
Cinema is a lot like music. It can be very abstract, but people have a yearning to make intellectual sense of it, to put it right into words. And when they can't do that, it feels frustrating. But they can come up with an explanation from within, if they just allow it. If they started talking to their friends, soon they would see things—what something is and what something isn't. And they might agree with their friends or argue with their friends—but how could they agree or argue if they don't already know? The interesting thing is, they really do know more than they think. And by voicing what they know, it becomes clearer. And when they see something, they could try to clarify that a little more and, again, go back and forth with a friend. And they would come to some conclusion. And that would be valid."

"Catching the big fish", David Lynch
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 15:45   #2091
https://youtu.be/Q2xNPsIm7_Y

Eye of the duck u 3.sezoni je.... 8. epizoda? Ili Gordonov san?
Zanimljivo kako se, za sada, sezona moze podijeliti na dva dijela, prije i poslije 8. epizode.

Leave the gun. Take the cannoli.
__________________
Leave the gun. Take the cannoli.
essence is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 08:41   #2092
Ko je rekao da u ovoj sezoni nećemo vidjeti Phillipa Jeffriesa? :klap:
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 10:44   #2093
Audrey i Charlie
Najbolja scena u epizodi .

Log Lady

A ono iznenadno smaknuće Duncana u uredu je bilo fakat iznenadno .
__________________
Tú tranquilo y yo nervioso.Arre!
Altairfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 12:29   #2094
Quote:
Altairfan kaže: Pogledaj post
Log Lady
Najbolje je što skroz na kraju špice piše da je epizoda posvećena sjećanju na Margaret Lanterman, (ime Log Lady), dok je glumici koja ju tumači-Catherine E. Coulson bila posvećena prva. Što je posebno znakovito, s obzirom da je Catherine umrla tijekom snimanja, tj, snimila je tih nekoliko svojih scena, a s obzirom da je bila teško bolesna, pretpostavljam da su s obzirom na očekivan ishod, uistinu snimili jučerašnju scenu kao pravi oproštaj, što jest jedna od tužnijih stvari koji sam vidio u svijetu filma i televizije.
__________________
Ubočeni svijet
ari peka nikkola is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 12:53   #2095
Ne znam, mene ta scena s Log Lady i nije nešto potresla... Tužno je, al ipak

Osim scene sa Phillipom Jefrriesom, highlight epizode je ipak Dougie koji se odjednom trgnuo nakon gledanja tv-a i gurnuo vilicu u utičnicu.

Zakaj tu stane? Morat ću čekat do sljedeće epizode da vidim
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 13:02   #2096
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
highlight epizode je ipak Dougie koji se odjednom trgnuo nakon gledanja tv-a
Konkretnije, nakon što je čuo spominjanje imena Gordona Colea u "Sunset Blvdu".
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 13:23   #2097
No ono kaj me brine, je li to zaista bio trigger? Neki pomak se osjeća, al ne znam kolko velik. A ne znam jesu ovi u LV policiji imalo bliže pronalasku "pravih "Janey E i Dougie-a... I kakvu je štetu napravio udar struje
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 15:42   #2098
Mogla bi se Janey-e uskoro grdo najebat majke Chantal.

A šef boksač Timu Rothu.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 16:58   #2099
Još jedan jako dobar sat.Samo ona cijela spika Audrey i Charlie mi je zasad nekako bezveze..I da,Mark Frost opalio cameo.Onaj lik što je psa vodio kroz šumicu i naletio na ono dvoje luzera
I da,fora mi je kako su svršili svoju priču Mr.Todd i Roger.Komedija
THE GANT is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 22:59   #2100
Super epizoda!

Cijeli dio sa Mr. C i conveniance storeom mi je zakon.

Who is Judy? Cooper ju je upoznao.

I na kraju otac (Coop) i sin (Richard) rejunion. Dobro ga je iscipelario.

Audrey je još u komi garant.
__________________
. .
Leecher is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:19.