Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2012., 08:08   #1061
Quote:
sega_mega kaže: Pogledaj post
Kako da platim račun ako sam ga izgubio. Dospijeće plačanja je 18-tog. Mogu li platiti direktno u Erste banci bez računa ili moram zvati službu za korisnike da mi pošalju novi račun. Unaprijed zahvalan. Pozdrav.
možeš se registrirati tu ecc, mislim da ćeš vidjeti račun
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 12:52   #1062
Je. PRIJAVLJEN sam tu ali nemam internet bankarstvo u svojoj matičnoj banci. Meni triba broj računa od erstea ili fotokopija računa..nešto tako..
sega_mega is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 17:25   #1063
Neznam gdje se nalazis,inace odes u prasku i uzmes si uplatnicu napises ime prezime i iznos koji uplacujes ili odes do erste banke sa diners karticom i kazes da bi tolko i tolko uplatio na svoju karticu..das karticu i novce i to ti je to;-)
__________________
11
Dado-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 18:24   #1064
ok..hvala..nisam iz zagreba..
sega_mega is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 18:31   #1065
ulogiraj se na ecc, odi na plaćanje računa - plati - e-plaćanje - odaberi banku u kojoj želiš uplatiti - klik na plaćanje - u malom prozorčiću imaš podatke kojima je potrebno ispuniti uplatnicu.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 15:50   #1066
Ako Diners prekine ugovor zbog neredovitog placanja racuna da li se ugovor ikad moze obnoviti i koliko treba proci vremena?
maliboksac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 16:21   #1067
Može... Ovisi o trajanju perioda blokade i kreditnoj sposobnosti korisnika. Obično nakon godinu - dvije.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 20:36   #1068
Mogu li otići u Diners, i otplatiti sve 3 rate koje imam odjednom?? Još mi nisu naplatili prvu ratu, od 7. mjeseca, niti ne znam kad budu, mene taj Diners totalno zbunjuje i niš ne kužim. Mislila sam da kad nešto kupim, da mi sjedne na plaću od idućeg mjeseca, no meni se ova prva rata dinersa vuče od 7 mjeseca i nikako da mi uzmu tu ratu, ne kužim!!
Pamella_19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 00:01   #1069
Prva rata ide na otplatu tek mjesec dana od troška i dolazi na naplatu sa slijedećim računom. Ne sjeda ti na plaću već je prikazana rata na računu koji dobiješ doma i koji trebaš platit.
Postoji mogućnost da odeš u Prašku i zatražiš da ti rate naplate odjednom, ali opet će ti ići na slijedećem računu.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 09:52   #1070
Pozdrav,

Da li mi netko zna dati informaciju za sljedeće :

Imam plaću 6600kn neto, zaposlen sam u firmi od 5mj na neodredeno, prije toga imam 3 godine staza u firmi di sam bio prijavljen na minimalac, iako mi se placa kretala takoder oko 6000kn.

Poslao sam zahtjev u ERSTE banci sa platnom listom i kopijom 31.08.2012, i dosad jos nisam dobio nikakav odgovor.

Prijava je za Standard karticu, ali sam se sjetio da sam prije malo manje od 1god takoder poslao prijavu koja je bila odbijena, jer sam bio na minimalcu, iako su mi vanredna primanja zajedno iznosila 6000kn ali nisam nikako mogao dokazati prema njima

Sad čitam da unutar godinu dana nemozes dobiti karticu ako si bio odbijen, da li je to bas striktno pravilo, ili postoji sansa da budem neka iznimka, posto mislim da vise nego zadovoljavam uvjete


Tnx na odgovoru!
mljekar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 20:21   #1071
DIners - savjet

Ovako ljudi nije za mene, ali zanima me kako se ponijeti u ovakvoj situaciji. Bliska osoba je kupila neke stvari na Diners , vrijednost cirka 3000 kn. Međutim račun nije stigao na naplatu već drugi mjesec pa je kontaktirana trgovina gdje je roba prodana - oni kažu sve štima i sve je uredno. Zatim je kontaktiran Diners - oni kažu da nikakvih plaćanja nemaju zabilježen taj mjesec. Neko je zajeb'o negdje očito. Uglavnom što napraviti, greška je prijavljena. Da li je potreban još kakav potez od strane kupca. Mislim kupljena roba je ok i nije problem platiti, niti je cilj ni želja izbjeći plaćanje. Međutim ako oni ne znaju gdje su zeznuli zašto bi mi se time smarali i ispravljali tuđe greške... Šta kažete?
Čarapaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 20:24   #1072
Pozdrav,

Zanimala bi i mene jedna informacija vezana uz Diners karticu. Prije nekog vremena odobren mi je Diners, ali sam dobio verziju bez chipa. Teta na infou (kad sam zvao radi aktivacije kartice) je rekla da to nema nikakve veze. Tako je i bilo kod kupovine u RH... ali jednom prilikom u Sloveniji odbili su je provući jer im POS aparat radi samo na čip. Srećom, uz Diners sam imao i Amex kojim sam sve riješio ali je glupa situacija.

Ono što mene interesira je - zašto nemam chip? Mogu li tražit da mi zamijene ovu za verziju sa chipom? Često sam vani i sve što mogu uvijek rješavam karticama pa bi bilo zgodno da imam i Diners sa tom mogučnošću.

Dali je to samo kod "friških" korisnika tako ili? (primjerice, moja mama ima isto standardni Diners ali sa chipom). Ukoliko je bitno, Diners imam putem firme u kojoj radim preko kojih mi je odobren bez upisnina i članarina (dakle to je onda valjda ta tzv corporate Diners kartica?).

Unaprijed hvala na odgovoru.
Flegmach is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 15:47   #1073
Quote:
mljekar kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Da li mi netko zna dati informaciju za sljedeće :

Imam plaću 6600kn neto, zaposlen sam u firmi od 5mj na neodredeno, prije toga imam 3 godine staza u firmi di sam bio prijavljen na minimalac, iako mi se placa kretala takoder oko 6000kn.

Poslao sam zahtjev u ERSTE banci sa platnom listom i kopijom 31.08.2012, i dosad jos nisam dobio nikakav odgovor.

Prijava je za Standard karticu, ali sam se sjetio da sam prije malo manje od 1god takoder poslao prijavu koja je bila odbijena, jer sam bio na minimalcu, iako su mi vanredna primanja zajedno iznosila 6000kn ali nisam nikako mogao dokazati prema njima

Sad čitam da unutar godinu dana nemozes dobiti karticu ako si bio odbijen, da li je to bas striktno pravilo, ili postoji sansa da budem neka iznimka, posto mislim da vise nego zadovoljavam uvjete


Tnx na odgovoru!
Zahtjev za karticu se može poslati nakon 6 mjeseci. U svakom slučaju će doći kartica ili odbijenica, premda ne vidim razloga zašto bi bila odbijena... Možete nazvati info telefon i pitat u kojem je statusu vaš zahtjev.

Quote:
Čarapaš kaže: Pogledaj post
Ovako ljudi nije za mene, ali zanima me kako se ponijeti u ovakvoj situaciji. Bliska osoba je kupila neke stvari na Diners , vrijednost cirka 3000 kn. Međutim račun nije stigao na naplatu već drugi mjesec pa je kontaktirana trgovina gdje je roba prodana - oni kažu sve štima i sve je uredno. Zatim je kontaktiran Diners - oni kažu da nikakvih plaćanja nemaju zabilježen taj mjesec. Neko je zajeb'o negdje očito. Uglavnom što napraviti, greška je prijavljena. Da li je potreban još kakav potez od strane kupca. Mislim kupljena roba je ok i nije problem platiti, niti je cilj ni želja izbjeći plaćanje. Međutim ako oni ne znaju gdje su zeznuli zašto bi mi se time smarali i ispravljali tuđe greške... Šta kažete?
Negdje su zapeli podaci... ali ne brinite, bude to došlo na naplatu... Ako je neka greška u prijenosu podataka, naplatit će se pri dostavi slipa. S vaše strane je sve u redu.

Quote:
Flegmach kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Zanimala bi i mene jedna informacija vezana uz Diners karticu. Prije nekog vremena odobren mi je Diners, ali sam dobio verziju bez chipa. Teta na infou (kad sam zvao radi aktivacije kartice) je rekla da to nema nikakve veze. Tako je i bilo kod kupovine u RH... ali jednom prilikom u Sloveniji odbili su je provući jer im POS aparat radi samo na čip. Srećom, uz Diners sam imao i Amex kojim sam sve riješio ali je glupa situacija.

Ono što mene interesira je - zašto nemam chip? Mogu li tražit da mi zamijene ovu za verziju sa chipom? Često sam vani i sve što mogu uvijek rješavam karticama pa bi bilo zgodno da imam i Diners sa tom mogučnošću.

Dali je to samo kod "friških" korisnika tako ili? (primjerice, moja mama ima isto standardni Diners ali sa chipom). Ukoliko je bitno, Diners imam putem firme u kojoj radim preko kojih mi je odobren bez upisnina i članarina (dakle to je onda valjda ta tzv corporate Diners kartica?).

Unaprijed hvala na odgovoru.
Prve dvije kartice su uvijek bez chipa, tek treća ima chip (nakon 4 godine staža u Dinersu), premda taj chip nije potreban jer u HR nigdje ne funkcionira, uvijek se kartica provlači preko magnetskog čitača. Malo mi je čudno da vam nisu mogli 'provuči' karticu jer isto tako može i chip bit nečitljiv... Nema veze koju vrstu kartice imate.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 17:21   #1074
Quote:
boky1979 kaže: Pogledaj post
Prve dvije kartice su uvijek bez chipa, tek treća ima chip (nakon 4 godine staža u Dinersu), premda taj chip nije potreban jer u HR nigdje ne funkcionira, uvijek se kartica provlači preko magnetskog čitača. Malo mi je čudno da vam nisu mogli 'provuči' karticu jer isto tako može i chip bit nečitljiv... Nema veze koju vrstu kartice imate.
U inozemstvu se to i dogodilo, kod nas je uredno provlače i nema problema. Nemam pojma u čemu je bila stvar ali nije ni toliko bitno, imam backup kartice

A kako kažeš, za 4 godine će se pojavit i Diners sa tim famoznim chipom.

Hvala ti na odgovoru Boky
Flegmach is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 19:20   #1075
Meni je druga kartica bila sa chipom. Ali samo na diners karticama chip ne prihvacaju, ni kod nas ni u inozemstvu. Uvijek stave chip ali ga jednostavno ne prihvaca, dok kod amex-a i bankovnih kartica bez problema cita, naravno u inozemstvu. Ne razumijem zasto, a kod nas amex ide na chip samo na pbz terminalima.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 08:31   #1076
Evo javili su mi se, pošto su poslali mojoj firmi obrazac za potvrdu o visini plaće, ista im je faksirana natrag, znači da vjerojatno je kartica odobrena?

Ili?


Juhu, sretan sam


EDIT:

Sad su mi poslali mail da sam odbijen :/

Čemu onda sve to, hvalabogu smatram da zadovoljavam sve uvjete

Zadnje uređivanje mljekar : 20.09.2012. at 08:40.
mljekar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 09:57   #1077
Ništa, strpiti se 6 mjeseci pa pokušati ponovo.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 21:29   #1078
molila bih ako netko ima iskustva s dinersom i ovrhom zbog neplacenog racuna? odnosno kolko dugo im treba da pokrenu postupak ovrhe?
dupinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 13:42   #1079
Uglavnom, ljudi što je? Jel onda ipak u globalu bolja amex kartica od diners kartice?
Ariela___ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 13:49   #1080
Ja imam obje i prednost ide Americanu, barem što se tiće domaćih trgovina i općenito internet kupovina.



Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
Flegmach is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:18.