Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2011., 20:39   #221
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Prenosim komentar s jednog drugog foruma........

"A pogle onog Bakića (čovjeka kojemu smo iskrcali sve što smo imali na Crobex 5000 a on ničim izazvan otvorio blog o investiranju i postao hrvatski guru)
Pazi šta on napiše u članku o INA-i danas ujutro prije otvaranja burze:
"čini se da značajni kupci zaista žele kupiti veće količine"
"uvjeren sam da će se kupnja znatno pojačati čim se pojave količine na prodaji."
" Također ne vjerujem da će cijena dalje padati."
i onda isti dan par sati kasnije nakon otvaranja u komentarima na članak napiše:
"kupovao sam danas, ali ću vjerojatno do kraja dana eliminirati poziciju."
A navlakača"


A ovo je komentar na prethodni komentar.......

"Pa ak je ucinio sto je napisao eliminirao si je i 7% iz dzepa koliko je INA roknula No, doticni gospodin to ne treba gledati kao pusionu vec kao pozitivno ulaganje u krvotok burze i povecanje njene i tako mizerne likvidnosti. Samo takvim potezima ZSE moze ponovno postati atraktivna i privuci male i velike ulagace koji ju sada zaobilaze ko kravlju balegu na cesti jer jednostavno nema likvidnosti."
Pokušavam te prokužiti, ali fakat ne mogu. Daj spajki pomozi u psihoanalizi, tebi ide najbolje prokljuvavanje ekipe sa foruma.

Čemu jal na tog čovjeka, što vam je skrivio da tako izmišljate stvari?

Ajde baci pogled na današnje komentare ispod tog posta pa vidi je li lagao i nije li postupio kako je rekao.
Mislim, ne sumnjam ja da ćeš ti nastaviti u istom tonu, ali eto, možda se bar malo zasramiš.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 20:52   #222
Nemoj se ljutiti ali smiješan mi je.....a nisam kriv što ga ti voliš, znam da je ljubav slijepa i ne osuđujem te, voli ga i dalje.......ali počeo si mi i ti biti smiješan sa tim jalom kojeg stalno ističeš
To je kao da mi netko kaže da sam jalan nekoj vremenskoj nepogodi koja zajebava ljude ni krive ni dužne

I reci ti meni jel vjeruješ ti u vilenjake? malo mi se činiš prestar za takvo što ali nikad se ne zna......kažeš on je vama napisao što je napravio danas, ma tako ti manitua?? znači pokazao vam je izvadak transakcija na blogu?

A jel vam pokazao izvadak iz stanja skrbničkih računa Ddjh ono kad je roknulo 7%? nije.......je li vam barem štogod napisao zašto pade narodni heroj.....neku riječ utjehe.......

PS: I samo za kraj, onaj prvi tekst je napisao čovjek koji zna gotovo sve greške i pušione N.B.ea u zadnjih pet godina na burzi, i kao što vidiš za razliku od mene koji Bakića i njegov blog ne pratim, taj dečko ga prati u stopu......odakle bih ja inače znao za te Bakićeve litanije
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............

Zadnje uređivanje KuciloOro : 20.12.2011. at 21:00.
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 21:07   #223
a o čemu se tute radi
dobregore is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 21:15   #224
Quote:
dobregore kaže: Pogledaj post
a o čemu se tute radi
Nemam pojma.....dani su tugovanja za Velikim vođama pa to ti je

Nego jesi li se riješio one govnare u Jamerici ili još čekaš Deka mraza i darove
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 21:19   #225
da bi rič čovik reka na tako intelegentno pitanje...
dobregore is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 21:25   #226
Quote:
dobregore kaže: Pogledaj post
da bi rič čovik reka na tako intelegentno pitanje...
štaš reć kad je to retoričko
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 21:35   #227
nego objasni ti nama ko je taj babić jeboga ti i kakav ti imaš tute short interes
biće da si čoeku shortnuo sve dijonice pa je sad u gabuli a mora brzo pokriti da prostiš
dobregore is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 22:15   #228
Quote:
dobregore kaže: Pogledaj post
nego objasni ti nama ko je taj babić jeboga ti i kakav ti imaš tute short interes
biće da si čoeku shortnuo sve dijonice pa je sad u gabuli a mora brzo pokriti da prostiš
ma kakvi šort kakvi bakrači......nemam pozicije na zse osim 2x paket ht i 1x ina

nego mi je fora kako Veliki Vođa ima hrpu sljedbenika a demokracije na blogu nema koliko ni crno pod noktom......
da može banirao bi ti pristup internetu samo ako napišeš da je korf lopovska tvorevina na čelu sa darkom ostojom ili da je nemoguće "otključati pravu vrijednost" korfa

više me brine što nam kasni santa claus.......ali dobro ovo danas je lijepo poteglo.....još dva tri dana i biće kartušine
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 10:24   #229
Danas u Jutarnjem specijalni prilog Magazin koji piše o našim "uspješnim" ljudima, među ostalima tu su članci o kontraverznom Nenadu Bakiću, Ivani Gažić, Dinku Novoselcu, ........Todoriću, Tedeschiju.................itd.
Traper is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 23:05   #230
Kucilo, jesi li ovo ti na slici?
http://www.poslovnipuls.com/2011/12/...ganje-savjeti/
__________________
It's a basic fact of life that many things 'everybody knows' turn out to be wrong.
zabotinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 23:11   #231
Quote:
zabotinski kaže: Pogledaj post
ne.
to je kakić
__________________
od mog graha ostaješ bez daha :)
koloserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 00:40   #232
pustio sam mu i ja komentar na dnu. ko zna, mozda ga i poslusa...
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 08:35   #233
Quote:
zabotinski kaže: Pogledaj post
Na slici nisam, jer ne slušam trash metal nego Claptona i hard rock.
Što se tiče pokušaja opisa, očito da ne govori o meni iako vidim da se trudi pogoditi afinitete.....

Da vidimo udovoljavam li kvalifikacijama:
Nisam neobrazovan.
Ne bavim se magijom ( osim ako se pod to računa pročitanih 30-tak knjiga o investiranju ).
Nemam zlato.
Nemam bloombergov terminal.
Ne želim okrasti "naivne pohlepnike" kao što to on pokušava.Barem ne na ZSE.
Istina je da to radim u Americi, ali tamo su svi uglavnom još pohlepniji od mene, tako da je to tamo sasvim normalno.........ipak ima jedna razlika, ja ne pišem blog da bih navukao "naivne pohlepnike" kao naš lažni guru.........pa onda kažem da Ina ide up, a pola sata poslije zbrišem.......kao što to on radi....
Valute se ne mogu "racionalno modelirati" jer smo usred valutnih ratova ( to najbolje znaju oni koji su svjedočili padu chf u odnosu na euro od 10% u jednom danu, a i druge CB stalno interveniraju )
Tako da stvarno ne znam o kome to priča naš nedemokratski bloger. Možda je u pitanju delirijum margin tremens ili nešto slično, pojma nemam.

I šećer na kraju:
Stvarno ne znam odakle tolike "anomalije na tržištu", stalno se borim protiv anomalija i cijelo vrijeme ih ispravljam ( na vlastitu korist ) ali na US i Kanadskom marketu :klap::klap::klap: zato je tamo market efikasan a ZSE neefikasan.
Ali mogu reći da "anomalije na tržištu" uzrokuju ulagači tipa "zatupljeni" Bakić koji misli da PTKM vrijedi 400, 600, 800 kn.......zamisli firma koja je proizvela 120 milijuna kuna gubitka u četiri godine!!!
No rekao bih da će ga Mr. Market po tom pitanju uskoro korigirati i da će nakon toga biti malo manje "zatupljen"..........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............

Zadnje uređivanje KuciloOro : 23.12.2011. at 08:44.
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 15:04   #234
Ovaj je puko. Oglas preko 4 stranice u Jutarnjem. Kao, zahvala radnicima i upravama. Da kojem investitoru slučajno ne bi promakle Bakićeve dionice. I da brže bolje kupi neku od njegovih uzdanica.

Što je sljedeće na redu? Reklama u obliku osmrtnica?
Allahu_Akbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 15:13   #235
Baš sam htio komentirati oglase, 4 kom, svaka perjanica preko cijele stranice.
A da nas 4- ica: Doc, Walter, Kurcilo i moja malenkost stavimo svoje?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 16:24   #236
Quote:
Allahu_Akbar kaže: Pogledaj post
Ovaj je puko. Oglas preko 4 stranice u Jutarnjem. Kao, zahvala radnicima i upravama. Da kojem investitoru slučajno ne bi promakle Bakićeve dionice. I da brže bolje kupi neku od njegovih uzdanica.
Da, samo na Đuri nije pohvalio upravu i nadzorni odbor nego traži od njih veću odgovornost i tralala..............
Traper is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 16:53   #237
Quote:
ny 3 kaže: Pogledaj post
Kada će naši ekonomisti shvatiti da DRŽAVA NIJE PODUZETNIK. Država je pravni i sigurnosni okvir sve iznad toga je čisti promašaj.
Čim se država igra poduzetnika imate korupciju, skupoću, zapošljavanje po babi i stričevima, određivanje plaća po modelu 'što se babi snilo...' (vidi danas plaće u javnim tvrtlkama pr.HŽ) i niz drugih malformacija na tržištu.
Kratko i jasno, bez puno filozofije i palamuđenja
Ovo sad što si naveo je temelj razvoja i napretka svake kako privrede tako i društva u cjelini i nešto na čemu bi se sva rješenja trebala bazirati. Država je tu da regulira i nadzire sustav a ne obrnuto, zato i imao jednog Ivu Sanadera, Pašalića, Keruma, Čačića, Zagorca i njima slične kvazi političare i ratne profitere (nabijem Gotovinu također koji ima tajno vlasništvo u nekim državnim poduzećima) sa preko 60mil. na računu, a sve je to izronilo iz ovoga što kažeš
Kad slušam ove kvazi stručnjake i njihova rješenja, jer svaki od njih ima neko rješenje, fakat da čovjek ne povjeruje da takve budalaštine mogu lupetati ljudi sa stupnjem magistra, doktora i prof. ekonomije na fakultetu
Dr. Ekonomije smišljaju rješenja po principu "kako izvući zemlju iz krize a da se ne dira plutokratsko uređenje države, kao i oligarhiju koja ga definira pod pokroviteljstvom izvršne, zakonodavne i sudske vlasti" a to će trajati dok ne dosegnemo status Grčke, jer smo na pravom putu.

Quote:
ny 3 kaže: Pogledaj post
Bit priče je da država manje uzima od realnog sektora i pusti ga da se razvija. Zato treba smanjiti buđet, da taj novac ostane privredi, a ne da 'država ulaže'...paralelno s tim treba i smanjiti poreze i regualtivu itd. itd

Sva velika javna poduzeća u energetskom i prometnom sektoru na račun korupcije drže monopol na cijenama i dižu ih u nebo kako bi se pokrivao stalni manjak i gubitak (čitaj: isisavanje novaca za vlastite interese pod pokroviteljstvom države), a to su sektori koji direktno utječu na troškove proizvodnje (toliko o tobožnjim investicijama)... Hahaa...cijela ova država je jedan smiješan projekt politički organiziranog kriminala, i sve ovi glumci kako u Saboru tako i u HNB i Vladi su naprosto ništa drugo nego najobičnija političko-kriminalna gamad
Kad se čovjek malo zamisli, kad malo proanalizira sve, doše do zaključka da je Hrvatska jedan najobičniji produkt financijsko-pravnog inženjeringa, s ciljem biti prvi koji će opljačkati, opustošiti i prisvojiti dok se može, jer neće se država dvaput "osnivati"...

Zadnje uređivanje Secret : 24.12.2011. at 17:02.
Secret is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 17:18   #238
Quote:
Traper kaže: Pogledaj post
Danas u jutarnjem veliki intervju na više od dvije stranice s Bakićem pod naslovom "Kamo s novcem" Ne kupujte stanove! Sada je vrijeme za pametno ulaganje u dionice.
Nabijem takve kvazi pametnjakoviće i njihove savjete za neuki i mediokritetski narod
Zar će se prosjećan RH građanin sa prosječnom platom baviti ulaganjem u dionice, pa takve savjete bi lopatom zatukao.
Secret is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 18:20   #239
Quote:
Allahu_Akbar kaže: Pogledaj post
Ovaj je puko.
Baš sam sad to htjela doc napisat. Tim riječima. Al evo preduhitrio si me.
Ivson is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 18:59   #240
Meni je baš fora. Vrlo domišljato.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:24.