Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2003., 22:29   #1
Dijabetes u djece

Zašto djeca dobivaju dijabetes a da nitko u njihovoj obitelji nema i nije imao dijabetes?
Dali kod djece koji su dijabetičari dijabetes može nestati u pubertetu?
stefano is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2003., 22:42   #2
Djeca i mladji ljudi dobivaju Diabetes Mellitus tip I , gdje tijelo, odnosno gushteracha, uopce ne proizvodi Inzulin. Ovisni su o terapiji i za sada nema lijeka toj bolesti.

Nastanak bolesti josh uvijek je nejasan, nastanak povezuju s genetikom te utjecajem okolisha, infekcija i stresa, no mnogi misle da se radi o jednoj od autoimunih oboljenja.

Kao shto sam napisala, nazhalost izljechenja nema, ali postoji terapija kao i skup aktivnosti kojima se mozhe uspjeshno funkcionirati.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2003., 22:51   #3
Kcer moga direktora ima taj tip diabetesa.

Dijagnosticiran joj je u trecoj godini zhivota...proshli su pakao dok se cijela obitelj nije nauchila funkcionirati i zhivjeti na nachin da se njeno stanje stalno drzhi pod kontrolom. Srecom su roditelji obrazovani i razumni ljudi pa su chitavo vrijeme mogli o njoj brinuti, iako je majka do njene sedme godine zhivota bila kuci.

Sada ima 13 godina, chetiri puta na dan prima inzulin te se bavi svakodnevno fizichkom aktivnoshcu. Redovno se pika u prst da bi kontrolirala razinu shecera. Najveci problem koji sad ima jest shto se pojavila i celiaklija, shto otezhava prehranu.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 02:05   #4
Magic je sve rekla. Svaka cast, fakat si informirana, uvijek me iznenadis
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 16:24   #5
Quote:
magic kaže:
Nastanak bolesti josh uvijek je nejasan, nastanak povezuju s genetikom te utjecajem okolisha, infekcija i stresa, no mnogi misle da se radi o jednoj od autoimunih oboljenja.
A uzroci autoimunim bolestima su? U prvom redu toksicne tvari. A njih nalazimo u cijepivima koje dobivamo tijekom prvih par godina svog zivota: sadrzavaju zivu, aluminij, formaldehid i druge otrove, virusne stanice... Pokazalo se da recimo autisticna djeca cesto imaju manju sposobnost izlucivanja zive i drugih toksina.

Sto se tice dijabetesa tipa II - dakle, kod onih dijabeticara koji ne trebaju uzimati inzulin nego ne smiju jesti nista slatko ili zitarice i sl. - njegov uzrok obicno je nezdravi nacin zivota: manjak kretanja i prehrana bogata ugljikohidratima koji dizu inzulin (secer, zitarice, krumpir, riza...) i on se moze sprijeciti (u nekim slucajevima i izlijeciti) vjezbanjem (Women who exercised for 7 or more hours per week were half as likely to develop diabetes than women who exercised for less than half an hour weekly. The New England Journal of Medicine September 13, 2001;345) i pravilnom prehranom.
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 18:25   #6
Toksicne tvari se nalaze svugdje, npr. u hrani (herbicidi, konzervansi) ili zraku (ispusni plinovi). Okriviti cjepiva za unos toksicnih tvari u dijete je najblaze receno smijesno! Posebice ako se hrani majcinim mlijekom. Aluminij i formaldehid se cjepivima ne dodaju bez veze vec da bi im povecali ucinkovitost. Isto kao sto se ne cjepimo bez veze vec da ne bi oboljeli od teskih bolesti kao sto su ospice ili djecja paraliza! Naravno da se virusi nalaze u atenuiranim virusnim cjepivima! Pa to je ono sto cjepivo cini cjepivom, za Boga miloga!
Zaista je neumjesno da o cjepivima sudi osoba koja nema blagog pojma, a onaj koji govori o virusnim stanicama ne samo da nema pojma o cjepivima vec nema pojma niti o osnovama biologije!

Sto se tice dijabetesa tipa I, to je autoimuna bolest koja se javlja prvenstveno u mladjih osoba (od beba do ljudi u 20-im godinama). Lijeci se dozivotnim uzimanjem inzulina. Postoji jedan oblik koji se javlja u trudnoci i moze se povuci nakon poroda no etiologija tog oblika je drugacija.

Je li netko prije u obitelji imao dijabetes je cesto tesko reci jer ne vjerujem da bas mozemo znati je li tko od nasih davno umrlih prabaka bolovao. Osim toga, ta bolest nije tako jednostavna i radi se o kombinaciji faktora od kojih je genetska predispozicija samo jedan.

Za ljude koji su iz Zagreba: u Ilici je Zagrebacko dijabeticko drustvo koje organizira niz predavanja, kampova, ljetovanja i slicno za oboljele (prvenstveno djecu i mlade) ali i za roditelje tako da ne mora svaka obitelj prolaziti kroz pakao u pocetku sama.
Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 20:01   #7
Quote:
Lily kaže:
Toksicne tvari se nalaze svugdje, npr. u hrani (herbicidi, konzervansi) ili zraku (ispusni plinovi). Okriviti cjepiva za unos toksicnih tvari u dijete je najblaze receno smijesno!
Smijesno je dok nema nikakvih (vidljivih) posljedica. Dok dijete ostane autist ili mentalno zaostali ili umre ili pak ostatak zivota ima razne autoimune bolesti, onda vise nije tako smijesno, zar ne?

Quote:
Posebice ako se hrani majcinim mlijekom. Aluminij i formaldehid se cjepivima ne dodaju bez veze vec da bi im povecali ucinkovitost. Isto kao sto se ne cjepimo bez veze vec da ne bi oboljeli od teskih bolesti kao sto su ospice ili djecja paraliza!
U zadnje vrijeme ima previse "nesretnih slucajeva". Zbog takvih reakcija na cijepiva, postavlja se opravdano pitanje je li bolje riskirati neku eventualnu buducu zarazu ili riskirati da ti cijepivo unisti ili ubije dijete. U SAD-u djecu cijepe cak protiv Hepatitisa B i time dobivaju jos vise toksina! Pa tu bolest dobivaju ovisnici koji se bodu iglama! Od kud bi se dijete moglo zaraziti hepatitisom B? A bilo je dosta slucajeva u kojima su bebe jednostavno umrle ubrzo nakon primanja tog cijepiva, a mislim da se vode i sudske tuzbe (zbog zive kao glavnog uzrocnika autizma). Doktori, naravno, "ne znaju" zbog cega bebe umiru. Vec sam prije dao link o takvim stvari - malo procitaj, zanimljivo stivo. Procitaj malo i osobne price ljudi cija su djeca na*ebala. Takodjer je upitna i ucinkovitost nekih cijepiva, pogotovo onog protiv gripe. Zar mala ucinkovitost opravdava unasanje zive i formaldehida u tijelo? Ima dosta siteova koji se bave problemom zive u cijepivima: http://www.vaccineinfo.net/ http://safeminds.org/

Quote:
Zaista je neumjesno da o cjepivima sudi osoba koja nema blagog pojma, a onaj koji govori o virusnim stanicama ne samo da nema pojma o cjepivima vec nema pojma niti o osnovama biologije!
Meni su osnovna i srednja skola "u prasini" zbog zdravstvenih problema - sad sam bio na drugoj godini faksa i vec sam zaboravio imena vecine profesora. Dobro - pogrijesio sam spominjanjem "virusnih stanica". No, i tvoj komentar je neumjesan - primjer: u sudskoj poroti mogu biti iskljucivo kriminalisti?
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 21:37   #8
U sudskoj poroti mogu biti oni koji razumiju sve dokaze relevantne uz odredjeni slucaj. Ne samo jednu stranu. (Tako bi barem trebalo biti. Ne znam za praksu jer sam porotu vidjela samo na televiziji.)

Cinjenica je da novinama nije zanimljiva vijest o izrazitoj ucinkovitosti cjepiva i koliko je ljudskih zivota spaseno. Ne znam kojoj ti generaciji pripadas ali prije 30-ak godina nikome nije padalo na pamet da se ne cijepi protiv velikih boginja! Kako izgledaju tezi oblici djecje paralize moze se i danas vidjeti u siromasnim zemljama. Kao u najgoroj nocnoj mori.

Ne brini se, znam da ima i neucinkovitih cjepiva i negativnih strana.

No ovo je topic o dijabetesu i pricu o cjepivima mozemo nastaviti drugdje.

Samo jos jedna zanimljivost vezana uz hepatitis B: i u Hrvatskoj se otprije nekoliko godina uvelo cijepljenje u osnovnoj skoli i to s cjepivom cija je ucinkovitost najblaze receno dvojbena. Razlog? Nesto kao, ne moze se predvidjeti tko ce postati narkoman.
Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 22:09   #9
Quote:
Lily kaže:
Nesto kao, ne moze se predvidjeti tko ce postati narkoman.
Ne razumijem, ja sam b hepatitis preboljela prije 22 godine i nisam bila narkomanka
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 22:34   #10
Hepatits B se u principu prenosi kao i HIV.
Najcesce se prenosi ubodom - tako se prvenstveno zarazavaju narkomani. (Donacije krvi i preparati dobiveni iz krvi se testiraju i trebali bi biti negativni. Svi kirurski i zubarski instrumenti, injekcije i sl. kao i pribor za piercing i tetovazu bi trebali biti apsolutno sterilni.)

Drugi nacin prijenosa je seksualnim putem ili infekcija djeteta u maternici ili za vrijeme poroda.

Problem s hepatitisom B je da se, za razliku od HIV-a, luci u velikoj koncentraciji i u slini - ako zarazena slina dodje na otvorenu ranu, osoba se moze zaraziti.

Zadnje uređivanje Lily : 08.10.2003. at 23:15.
Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2003., 08:53   #11
Quote:
Lily kaže:
U sudskoj poroti mogu biti oni koji razumiju sve dokaze relevantne uz odredjeni slucaj. Ne samo jednu stranu. (Tako bi barem trebalo biti. Ne znam za praksu jer sam porotu vidjela samo na televiziji.)
Ono na sto ja pokusavam upozoriti svojim postovima je upravo ta druga strana jer svi, ili barem vecina, ljudi koje poznajem bezuvjetno prihvaca cijepljenje (bilo kojeg tipa) kao nesto nuzno jer bismo bez toga svi pomrli. A za tu drugu stranu nemaju od kuda cuti jer se o tome ne pise u novinama, a ni doktori o tome ne govore, vec nas zastrasuju pricama o tome sto se moze dogoditi ako se ne cijepimo.

Quote:
Cinjenica je da novinama nije zanimljiva vijest o izrazitoj ucinkovitosti cjepiva i koliko je ljudskih zivota spaseno. Ne znam kojoj ti generaciji pripadas ali prije 30-ak godina nikome nije padalo na pamet da se ne cijepi protiv velikih boginja! Kako izgledaju tezi oblici djecje paralize moze se i danas vidjeti u siromasnim zemljama. Kao u najgoroj nocnoj mori.
That was then, this is now. Mislim da bi trebalo pazljivo odvagati sto je nuzno, a sto ne, pogotovo jer su bolesti protiv kojih se cijepimo uglavnom nestale. Ali ne - samo jos vise i vise cijepiva. Strasno!

Ako nista drugo, trebali bi razviti testove kojima bi se odredilo koliku sposobnost izlucivanja toksina ima svako pojedino dijete - time bi se moguce posljedice otrovanja zivom svele na mnogo manju mjeru. Svatko od nas je drugaciji i drugacije reagira na toksine.

Quote:
Ne brini se, znam da ima i neucinkovitih cjepiva i negativnih strana.

No ovo je topic o dijabetesu i pricu o cjepivima mozemo nastaviti drugdje.
Moze... Ali zapravo bas i nemamo previse o cemu raspravljati. Sve bitno smo manje/vise rekli. Jedino...

Quote:
Samo jos jedna zanimljivost vezana uz hepatitis B: i u Hrvatskoj se otprije nekoliko godina uvelo cijepljenje u osnovnoj skoli i to s cjepivom cija je ucinkovitost najblaze receno dvojbena. Razlog? Nesto kao, ne moze se predvidjeti tko ce postati narkoman.
To je taj "lijecnicki" razlog. Vjerujem da bas i ne pratis novosti koje se bave s onom drugom stranom medicine (ono sto ti doktori ne kazu) - jedini, ali zaista jedini razlog cijepljenja protiv hepatitisa B jest veliki novac koji dobiva kretor tog cijepiva - rijec je o milijardama dolara. Inteligentna osoba koja zna par osnovnih cinjenica (sigurnost cijepiva nije ni dokazana ni provjerena - upravo suprotno - djeca koja prime hep. B cijepivo imaju duplo vecu sansu da postanu autisti sto je po americkom zakonu razlog za zabranu tog cijepiva - a to se ne dogadja, ucinkovitost upitna, "imunitet" traje nekih deset godina, cinjenica da se cijepe protiv bolesti koja skoro rezervirana za ovisnike o igli ili homoseksualce koji se ne stite) jednostavno ne moze reci: da, mislim da bi djecu trebali cijepiti protiv hepatitisa B. Pa sto je tim ljudima!?
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 03:05   #12
Ja imam diabetes od 2. godine zivota, neznam kako sam ga dobio ali misle da sam ga nasljedio od djeda, nisu sigurni je li on imao :P. Kod mene je tip 1, imam 17 god. neznam, meni to necini nikakve poteskoce osim davanja inekcija i stalnog mjerenja krvi :P
Magier is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 03:54   #13
Quote:
Magier kaže: Pogledaj post
Ja imam diabetes od 2. godine zivota, neznam kako sam ga dobio ali misle da sam ga nasljedio od djeda, nisu sigurni je li on imao :P. Kod mene je tip 1, imam 17 god. neznam, meni to necini nikakve poteskoce osim davanja inekcija i stalnog mjerenja krvi :P
I ja imam seku od 17 god koja vec 4 godine ima diabetes i isto tako zivi normalno kao i svi ostali,izlazi,zabavlja sa,ide u skolu i prolazi kroz sve kao i oni koji nemaju tu bolest. Mjernje secera i davanje inzulina prede u naviku i nije nista strasno. Jedino sto je problem kod djece je sto im u tom periodu kada dobiju diabetes morate dokazivati da sve one slatkise koje su nekada mogli jast sada ne smiju. Ali ni to nije prestrasno ako uzmete u obzir da postoje cokolade i slatkisi bez secera,pa cak i med i "nutela",po meni cak i finiji nego ovi obicni.
Samo je vazno rekreirati se i zdravo se hraniti.
mariah-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 23:32   #14
Aparat za mjerenje šećera u krvi Accu-check active-199kn, trakice 50 komada-149kn, lancete 200 komada-149kn sve novo

http://img134.imageshack.us/img134/5624/dsc04065td7.jpg
http://img134.imageshack.us/img134/9748/dsc04066zv9.jpg

Zadnje uređivanje bonifacio : 29.03.2008. at 00:30.
bonifacio is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 14:49   #15
ja vec 10 god imam secer i u pubertetu se nisam izljecila.zasto sam dobila,ne znam,al me ne sprijecava u nicemu.nije on tolko problematican
third eye is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 18:17   #16
a koji su simptomi?
uopće kak skužiti da dijete ima šećer
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 19:56   #17
meni je dijagnosticiran dijabetes tip 1 u 25toj godini, prije godinu dana

koliko se to nekom sa strane činilo strašno, mislim da je puno lakše prihvatiti to dok si mlađi

u biti dijabetes sam po sebi i nije tako strašna stvar, može se držat po kontrolom

kod mene je problem što osim njega imam još druge dvije autoimune bolesti
sindrom policističnih jajnika i difuznu bolest štitnjače - Hasimoto
sve mi je to relativno u kratkom vremenu dijagnosticirano

pa pored svega pobrojanom živim svoj život punim plućima i daleko kvalitetnije od većine svojih vršnjaka i vršnjakinja, dapače, zbog svega ovoga dala sam sebi to u zadaću, da mi svaki dan bude vrijedan života


što se tiče kako to nastane, meni je doktor objasnio kao netko ima jaču, netko slabiju genetsku predispoziciju, ali ona sama ne znači da ćeš ga dobit, zatim u igri je neki virus sa nekim eho odjekom, šta god to značilo i nečije tijelo je u stanju da ga anulira, a nečije nije, valjda kod tih sa genetskom predispozicijom je manje u stanju

ali u biti to je neki jak virus čim je u stanju da se pojave ta antitjela koja zapravo uništavaju beta stanice koje su odgovorne za proizvodnju inzulina

e sad ne znam da li to kod djece može izaći u pubertetu, mislim da je teoretski moguće, jer se ljudski organizam samoobnavlja, a pogotovo kod djece u razvoju, ali ovo nije ništa provjereno
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 20:00   #18
kod mene se konkretno dijabetes pojavio nakon teškog emocionalnog razdoblja uzrokovanog krizama u braku koje su mi teško padale, mada nikad nemogu sa sigurnošću reći jel to kumovalo tome ili ne

ja sam se bojala da će ako nekad zatrudnim i dijete automatski biti dijabetičar, ali su mi objasnili da to nema veze jedno s drugim, jer dijete ima zaseban krvotok i nema problema bar s tim
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 20:15   #19
Quote:
CosmaShiva kaže: Pogledaj post
a koji su simptomi?
uopće kak skužiti da dijete ima šećer
Jako izražena žeđ, često i obilno mokrenje, mogući gubitak na težini, umor, iscrpljenost, povećani apetit.
Ako postoje neki od simptoma ili genetska predispozicija otici sto prije izvadit krv. pozdrav
mariah-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 00:57   #20
Quote:
CosmaShiva kaže: Pogledaj post
a koji su simptomi?
uopće kak skužiti da dijete ima šećer
učestalo mokrenje, pospanost, nagli gubitak težine, mokrenje dok spava(mokri snovi)povećana želja za tekućinom.
Blade_000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:17.