Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2009., 12:48   #41
Quote:
badday kaže: Pogledaj post
Bore se oni za slobodu uzgajanja maka!
Lako njima sa ovim mlakonjama iz NATO-akoji su došli nepismenim pastirima prodavat zapadne vrednote.Trebao bi doći tovariš Vljadimir Putin koji bi ih sredio po čečenskom receptu za nešto više od nekoliko dana ,a preživjeli talibandići bi mu ljubili dupe,dizali spomenike i zahvaljivali što ih je oslobodio od njih samih i izveo na pravi put.
Mislim da pojedinci ovdje diskutiraju emocijama a ne cinjenicnim stanjem.
Prije ovoga rata,na teritoriju koji je kontrolirao Taliban,proizvodnja droge je bila totalno iskorijenjena. Jedino u dijelu zemlje koji je kontrolirala Sjeverna Alijansa,koju je finansirao zapad,proizvodnja opijuma je uspjesno cvjetala.

Putin ?? Jeli mislis da se nacin ratovanja starih sovjetskih tavarisha razlikovao od Putinovog ??
Shahab3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 12:52   #42
Quote:
Phil Lynott kaže: Pogledaj post
Cesto se desi da samo-eksplozivni cjunu umotaju u celofan tako da cijela dodje na nebesa kako 72 djevice ne bi ostale nezadovoljene.
Hm,stvarno cudno
Cudno da celofan neki dio tijela zastiti od tako jake eksplozije koja raznese npr. tenk.

Molim vas,pokusajte biti malo ozbiljniji. Ova tema nije neka zajebancija. Ovdje se radi,htjeli mi to priznati ili ne, o dogadjajima koji mogu promijeniti svijet i velikim silama odrediti sudbinu CCCP-a.
Shahab3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 12:54   #43
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
NATO je u stanju, samo ne želi napraviti genocid. Kad bi genocid bio opcija, NATO bi bio u stanju završiti posao za mjesec dana. Nitko ne želi zbog Afganistana tako kompromitirati NATO. To je nepobjediva vojska u konvencionalnom ratu i potrebna je njezinim članicama.
NATO zeli isto ono sto je zelio i Sovjetski Savez.Pobjedu i kontrolu.
Jeli mislis da su se sovjeti uzdrzavali od genocida ??
Shahab3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 13:01   #44
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
slobodu? zar je talibanska vlast bila sloboda? od kamenovanja do uništavanja budističkih spomenika...

Talibanska vlast je bila daleko od slobode,ali je cinjenica da ljudi,narod Afganistana,posebice zene,danas kukaju za talibanskom vlascu.

Unistavanje Budistickih spomenika jeste bio barbarski cin,u to nema sumnje. Ali jeli to jedno mjerilo kojim se talibani mogu okarakterisati primitivnijima od ostatka svijeta??

Nisuli na podrucju EX-YU unistavani spomenici na sve strane ?? Crkve dzamije,katedrale ?? Cesto prepune ljudi,pretvarane su u klaonice. Mislim,prvo se okrenimo oko sebe.

Nijeli NATO srusio na stotine kulturoloskih spomenika u starom Babilonu ??


Mislim,kako kod nas narod kaze,krivo sjedi-pravo reci ....
Shahab3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 13:02   #45
Quote:
Shahab3 kaže: Pogledaj post
Prije ovoga rata,na teritoriju koji je kontrolirao Taliban,proizvodnja droge je bila totalno iskorijenjena. Jedino u dijelu zemlje koji je kontrolirala Sjeverna Alijansa,koju je finansirao zapad,proizvodnja opijuma je uspjesno cvjetala.
Nije točno.

Ovo je UNODC izvještaj o proizvodnji opijuma u Afganistanu za 2007. godinu kada je ona bila najveća ikad zabilježena.

Na str. 9 imaš grafikon iz kojeg se lijepo vidi kolika je bila površina pod makom, a na str. 12 procijenjenu proizvodnju opijuma.

Talibani su došli na vlast 1996, a proizvodnja opijuma je zabranjena u ljeto 2000. godine. I to nakon žetve Na kartama se također vidi gdje se opijum najviše uzgaja. A ti pogledaj tko te pokrajine kontrolira

Sažetak stanja za 2009 je objavljen, pa tko želi može pogledati.

Quote:
Shahab3 kaže: Pogledaj post
Talibanska vlast je bila daleko od slobode,ali je cinjenica da ljudi,narod Afganistana,posebice zene,danas kukaju za talibanskom vlascu.

Unistavanje Budistickih spomenika jeste bio barbarski cin,u to nema sumnje. Ali jeli to jedno mjerilo kojim se talibani mogu okarakterisati primitivnijima od ostatka svijeta??
Mislim da nemamo više o čemu razgovarati.

Slike su odvratne, tko želi neka klikne.
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 13:06   #46
Quote:
Skeewe kaže: Pogledaj post
Najveća talibanska snaga je u tome da nemaju što izgubiti. Njima uopće nije važno koliko će izginuti njih i civila sve dok se Amerima radi bilo kakva šteta.
Oni nemaju glasnogovornike koji se moraju preznojavati na tiskovnim konferencijama svaki put kad neko od njihovih ili neki civil nastrada. Oni nemaju oporbu i medije koji dočekuju kovčege sa poginulima i rade pritisak na vladu i vojsku. Oni nemaju problema sa moralom i javnom potporom. Oni se ne boje nikakvih rezultata izbora. I u tome je njihova prednost.
Netko rače da Amerikanci nisu dobili nijedan rat od WW2. Točno jer je, u biti, to bio posljednji rat u kojem su mogli komotno sasuti bombe i ne brinuti se koliko će civila stradati. Američa vojska je rastrgana između goleme vatrene moći koje posjeduju i političke nemogućnosti da se ta moć upotrijebi u potpunosti.Talibani nemaju takvih problema. Oni svoje vojne i strateške kapacitete koriste 100%.


Normalno da Talibani imaju sta izgubiti u koliko ne brinu o civilnim zrtvama koje se dese njihovom krivicom. U koliko bih se to dogadjalo i oni svjesno zrtvovali narod,u tom slucaju bih izgubili svoju jedinu i vrlo bitnu logistiku, NAROD.

Mislim da je NATO upravo zbog ovoga izgubio rat u Afganistanu. Izgubili su rat jer su afganistanski narod okrenuli protiv sebe i gurnuli ga u ruke Talibanima.

Nato se nije brinuo za civile. Znali su ubiti i po 80 civila samo da bih roknuli nekog talibanskog zapovjednika. To im se i te kako odbilo o glavu ..
Shahab3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 13:10   #47
Quote:
maple leaf rag kaže: Pogledaj post
A zasto Ameri i Nato ne idu uvest demokraciju u sjevernu koreju,netko je napisao tu da su dosli uvest demokraciju u afganistan pa se logicno namece isto pitanje i za neke druge zemlje,nadam se da odgovor nije zato sto je koreja veca sila od afg.pa se zato ne usude
Ma dobro,tu ima vise razloga zasto se to ne dogodi.

Zapad udara tamo gdje ima interesa. Naj vece svjetske diktature koje danas postoje su upravljane od strane rezima koje podrzava zapad,prvenstveno USA.
Shahab3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 13:14   #48
Svaki , ali baš svaki režim u povjesti ima svoje simpatizere. Imao je i još ima Treći rajh, tako ima i talibanski režim. Moguće je zaista da ima žena u Afganistanu koje kukaju za talibanskom vlašću u kojoj se nebi smjele školovat niti glasati. To je sad složeno pitanje tko je mjerodavan da u toj situaciji odluči što je najbolje za njih: one same ili netko drugi. Njihova percepcija je vrlo sužena, nikad nisu živjele niti po nekim minimalno dobrim zapadnim standardima. U njihovoj zemlji je kaos, još je vrlo dugačak put do nekakve demokracije (a one i nemaju pojma šta je to).

Idealan scenarij za Nato je nestanak talibana bez civilnih žrtava i uspostavljanje demokratske (marionetske, da se ne lažemo) vlasti. Naravno to lakše reći nego učiniti.
Skeewe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 13:22   #49
Quote:
Shahab3 kaže: Pogledaj post
Normalno da Talibani imaju sta izgubiti u koliko ne brinu o civilnim zrtvama koje se dese njihovom krivicom. U koliko bih se to dogadjalo i oni svjesno zrtvovali narod,u tom slucaju bih izgubili svoju jedinu i vrlo bitnu logistiku, NAROD.

Mislim da je NATO upravo zbog ovoga izgubio rat u Afganistanu. Izgubili su rat jer su afganistanski narod okrenuli protiv sebe i gurnuli ga u ruke Talibanima.

Nato se nije brinuo za civile. Znali su ubiti i po 80 civila samo da bih roknuli nekog talibanskog zapovjednika. To im se i te kako odbilo o glavu ..
Ma nije ti to kao kod nas: pogine civil odmah se čitava država, mediji, udruge dižu na noge.

Tamo talibani potamane čitavo selo koje im se odupiralo a da sva susjedna sela nikad za to i ne doznaju jer su izolirani , a i da doznaju vrlo često živo im se fućka iz različitih razloga. Pojam "ljudska prava" tamo jednostavno ne postoji.

Sa druge strane kad Nato pokoka civile to im ipak stvara probleme različitih vrsta: od političkih pritisaka, izbora,medija, razbijanja jedinstva, rušenja morala.. itd

Zadnje uređivanje Skeewe : 08.10.2009. at 13:34.
Skeewe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 13:41   #50
http://translate.google.com/translate?prev=hp&hl=no&js=y&u=http%3A%2F%2Fwww.af tenpost

Quote:
Hollow Point kaže: Pogledaj post
Nije točno.

Ovo je UNODC izvještaj o proizvodnji opijuma u Afganistanu za 2007. godinu kada je ona bila najveća ikad zabilježena.

Na str. 9 imaš grafikon iz kojeg se lijepo vidi kolika je bila površina pod makom, a na str. 12 procijenjenu proizvodnju opijuma.

Talibani su došli na vlast 1996, a proizvodnja opijuma je zabranjena u ljeto 2000. godine. I to nakon žetve Na kartama se također vidi gdje se opijum najviše uzgaja. A ti pogledaj tko te pokrajine kontrolira

Sažetak stanja za 2009 je objavljen, pa tko želi može pogledati.



Mislim da nemamo više o čemu razgovarati.

Slike su odvratne, tko želi neka klikne.

Ja sam vec rekao da su Talibani bili daleko od demokratskog rezima,ali je cinjenica da danasnje vodje koje upravljaju tom zemljom,a koje podrzava zapad,su daleko gore za stanovnistvo te zemlje,od Talibana.

Ovo se posebice odnosi na zene koje danas nemaju ama bas nikakvu zastitu. Za vrijeme Talibana,zene koje su bile "prikladno obucene" su bile sigurne da ih se nece oteti i silovati,ili ti pak prodati u neki bordel,kojih danas ima i previse u toj zemlji.

Ovo je clanak iz norveskog lista Aften Posten (Vecernja Posta) koji pise na ovu temu. Posto ovdje sigurno niko nezna norveski,koristio sam Google prevodilac. Nije bas gramaticki ispravno ali se moze skuziti o cemu se radi. Sugovornica novinara autora ovoga clanaka je zena predsjednica zenske organizacije RAWA iz Afganistana. Izvolite procitati.
Shahab3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 13:45   #51
Zaboravi sam postavit link za ove Norveske novine OVDJE
Shahab3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 14:16   #52
Quote:
Hollow Point kaže: Pogledaj post
Ne. Mislio sam na Pakistan, pogotovo zapad na kojem žive Paštuni.
Ono Peking je bila "sala", mislio sam da mozda neko velik stoji iza njih. Cudno mi je da im sva logistika ide prek Pakistana (nesluzbenim rutama).

Poslje sam sve pomjesao, Punjab i Ujgure, a i nickove.

Uglavnom zelim rec da kad se pogleda karta tog dijela svijeta ispada da Muslimani mogu napraviti drzavu od Europe do Kine/Indije. Moguce da je to i cilj Talibana, ujediniti Muslimane. Ujedinit ih preko rata.
Ako uspiju pobunit Ujgure u Kini to ce biti zanimljivo. Onda imamo tromedu. Afganistan, Kina, Pakistan, tu je i Kazahstan.

Neznam dali neko zna odnose u muslimanskom svijetu. Nedavno (rat u Iraku) sam saznao da se dijele na Sunite i Sijite, ima tu i puno naroda. Dali njih Al-qaida ujedinjuje ili zagovara jednu stranu, jedan narod?
__________________
You either die a marasovac, or live long enough to become a mod.
=Nadimak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 15:04   #53
Jok, Suniti i Sijiti se vole kao psi i macke. Pogledaj Irak i njihove međumuslimanske sukobe I k tome su Sijiti manjina među muslimanima (samo 15%) ih ima. Tu je i osnova sukoba Iran vs ostale arapske zemlje. Tako da neko ujedinjenje je nemoguce.
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 15:13   #54
Quote:
=Nadimak kaže: Pogledaj post
Uglavnom zelim rec da kad se pogleda karta tog dijela svijeta ispada da Muslimani mogu napraviti drzavu od Europe do Kine/Indije. Moguce da je to i cilj Talibana, ujediniti Muslimane. Ujedinit ih preko rata. Ako uspiju pobunit Ujgure u Kini to ce biti zanimljivo. Onda imamo tromedu. Afganistan, Kina, Pakistan, tu je i Kazahstan.
Ma kakvi ....
... za ovo nema sanse. Talibani su skroz primitivni za smisliti,a pogotovo sprovesti u djelo,ovako nesto. Oni juesu velemajstori za prezivljavanje u minimalnim uvjetima u kojima bukti rat ali za neke globalne planove,ma nema teorije.

Quote:
=Nadimak kaže: Pogledaj post
Neznam dali neko zna odnose u muslimanskom svijetu. Nedavno (rat u Iraku) sam saznao da se dijele na Sunite i Sijite, ima tu i puno naroda. Dali njih Al-qaida ujedinjuje ili zagovara jednu stranu, jedan narod?

Prije ovoga rata u Iraku,podjele izmedju Sija i Sunija nisu postojale,ili su bile minimalne. Ljudi su odlazili i molili se u istim dzamijama,medjusobno se zenili itd.

Sto se tice al-Qaide,o ovome nebih komentirao jer ja licno mislim da al-Qaida ne postoji.

E sada,da jace sile podrzavaju odredjene skupine,to je sigurno tacno. Mislim da je Iran tamo naj umijesaniji. Sigurno da dosta podrzavaju Sijtsku gerilu,ali sam dosta puta citao u zapadnim medijima da su NATO-vojnici u skladistima oruzja koja su pripadala sunitskoj gerili, a koja su odkrivena od strane stranih vojnika,nalazili vojnu opremu iranske proizvodnje ??

Mislim da NATO puno grijesi kada previse paznje obrace prema granici Pakistan-Afganistan dok se na granicu sa Iranom i ne obaziru.
Iran je slao oruzje u BiH,u stvari bio jedan od naj vecih donatora A-BiH,gdje nisu imali nikakvog interesa,nevidim zasto nebi donirali i one koji se u Afganistanu bore protiv svojih najvecih neprijatelja.USA i israela.
Shahab3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 15:23   #55
Quote:
Ken kaže: Pogledaj post
Jok, Suniti i Sijiti se vole kao psi i macke. Pogledaj Irak i njihove međumuslimanske sukobe. I k tome su Sijiti manjina među muslimanima (samo 15%) ih ima. Tu je i osnova sukoba Iran vs ostale arapske zemlje. Tako da neko ujedinjenje je nemoguce.
Ova slika karte ujedninjenih muslimanskih zemalja je skinuta sa jedne islamisticke stranice. Pogledaj je i vidi dali je Iran na njoj.

http://img5.imageshack.us/img5/2402/halif.jpg

Sunije i Sije su u Iraku stoljecima zivili bez ikakvih nesporazuma,sve do ovga rata. Familije su se mijesale, iste bogomolje se koristile itd.
Shahab3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 17:06   #56
Quote:
Shahab3 kaže: Pogledaj post
Hm,stvarno cudno
Cudno da celofan neki dio tijela zastiti od tako jake eksplozije koja raznese npr. tenk.
Pa da, ni meni isto nije logicno zamotat cjunu alu-folijom. A onda opet ja nisam bas neka referenca jer meni je jos manje logicno opasati se Semtexom i ocekivati da me gore ceka 72 djevice ako se dignem u zrak. Mozda kada bih stvari pogledao iz perspektive tih napacenih ljudi - jeb'ga kad neko ima tri-cetri zene pa im se periodi sinhroniziraju i pocnu kvocat u isti glas - Semtex pojas izgeda kao logican izbor.

Quote:
Shahab3 kaže: Pogledaj post
Molim vas,pokusajte biti malo ozbiljniji. Ova tema nije neka zajebancija. Ovdje se radi,htjeli mi to priznati ili ne, o dogadjajima koji mogu promijeniti svijet i velikim silama odrediti sudbinu CCCP-a.
Sudbina CCCP je bila odredjena 1918-te kada se uhvatili ekonomskog modela koji nije sljakao niti u teoriji. Ako mislis da su njihovu subinu odredili nekakvi bradati pecinari sa zardjalim tandzarama onda ti je logika nista bolja od ovih sa Semtex pojasevima i cjunom zamotanom u foliju.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 17:14   #57
Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
Pa da, čemu sablažnjavanje? Lijepo je uredovati i raditi zločine nad tuđim narodom i na tuđoj zemlji. Amerikanci na Filipinima i Rusi u Čečeniji. Prava stvar za takvog altruistu poput tebe.

Nego, vidim da imaš irsku zastavu za avatar. Pa pitam se, a zašto nisu ti Englezi jednostavno iselili sve te Irce preko bare? Zašto na one žilavije nisu poslali pse umjesto na lisice, zašto im nisu zabranili jesti i jednostavno ih ubijali čim pomisle reći da su Irci?

Ha, da li bi to bilo lijepo? Ja mislim da bi. Pa nisu li Britanci govorili da su se Irci služili terorističkime metodama poput npr. dizanja pošte u Dublinu i sl. kada su, jel, bespotrebno tražili nekakvu tamo državnost? Pazi kako su bili zločesti, a u Irskoj već toliki postotak ugroženih protestanata.

O, moj Phile Lynotte, sada se ti nebi ovuda mogao kočoperiti da si Irac i govoriti nama "vi Hrvati"... Govorio bi "ja Englez" kao i klon ti, jel, gosn PoweLock.
Zapadnjaci su se medjusobno krkali tisucama godina. Nista novo. Stovise, i sama pomisao na to sto smo bili u stanju napraviti jedni drugima u WW2 bi trebala slediti krv u zilama svakog zaostalog dzihadlije. Dizite nam tlak dovoljno dugo pa cete vidjeti da vecina zapadnjaka trpi PC liberale, a ne podrzava. Kada zbacimo okove PC-medija i umjetno stvorene mentalne kocnice - onda cete vidjeti sta zapadna vojska radi. Vi muslici niste nikada imali Dresden, Staljingrad, Hiroshimu. Nemate ni tehnologije ni jaja.

Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
Ovakvu mržnju koju ti prosipaš rijetko je tko do sada izbljuvao na forumu, ali mene to veseli jer samo dokazuje tu zapadnu uljudbu i opravdava sve one stavove koji su se u zadnje vrijeme razvili ne samo u islamskom, već i u drugom dijelovima svijeta prema zapadnom dekadentnom, ali vlasti gladnom svijetu. Kažu neki, kršćanska civilizacija. Kakve degutantne izjave, kakvo svetogrđe na ime Kristovo...

I ne zaboravi Phile Lynotte, svaka akcija izaziva reakciju. Sva sreća da ovaj truli zapad sa svojim nasljeđem kolonijalizma, najvećih masovnih ubojstava, genocidima, najvećim ratovima, pobačajima, licemjerjima, institucionaliziranim homoseksualizmom i sl. ipak pomalo, ali sigurno odlazi u ropotarnicu povijesti.
Odluci se jesmo li dekadentni ili smo drski. Jedno s drugim ne ide. Tvrdnje koje iznosis su kontradiktorne.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 17:37   #58
Quote:
Shahab3 kaže: Pogledaj post
Ova slika karte ujedninjenih muslimanskih zemalja je skinuta sa jedne islamisticke stranice. Pogledaj je i vidi dali je Iran na njoj.

http://img5.imageshack.us/img5/2402/halif.jpg
Na tako nesto sam mislio, jedino nisam uracunao Afriku i Indoneziju, a ovo za Indiju mi nije jasno, ja sam mislio da je samo sjever Indije (Kasmir i to) Islamski?

Naravno vjecno pitanje, sto ih dijeli, a sto spaja. Uglavnom povjest je pokazala da ce se tesko ujediniti ako jedni ne pokore druge.
Izgleda da u Islamskom svijetu trenutno ima puno frakcija, Talibani/mudahedini su definitivno jedna od njih. Ta frakcija jaca u slucaju bilo kakvog rata. Da sutra u Indoneziji izbije rat, preko noci bi se nakotili Talibani.

Kakvi su odnosi Turske i Irana?
__________________
You either die a marasovac, or live long enough to become a mod.
=Nadimak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 21:28   #59
Quote:
Phil Lynott kaže: Pogledaj post
Pa da, ni meni isto nije logicno zamotat cjunu alu-folijom. A onda opet ja nisam bas neka referenca jer meni je jos manje logicno opasati se Semtexom i ocekivati da me gore ceka 72 djevice ako se dignem u zrak. Mozda kada bih stvari pogledao iz perspektive tih napacenih ljudi - jeb'ga kad neko ima tri-cetri zene pa im se periodi sinhroniziraju i pocnu kvocat u isti glas - Semtex pojas izgeda kao logican izbor.
Ljudi moji stvarno o cemu pricate?? Kakve crne djevice,kakvi bakraci ??

Evo hajde recemo da ste u pravu sto se tice muskaraca-bombasa,ali kao sto nam je vrlo poznato,dosta je zena-bombasa izvrsilo napade na NATO vojnike u Iraku i Afganistanu. Sjecateli se one djevojke iz Belgije koja je nekada presla na Islam pa se je za vrijeme rata zabila sa automobilom punim eksploziva u neki americki tenk u Iraku. Jesuli i njoj cilj bile djevice ??

Za vrijeme ww2,ljudi koji su izvodili ovakve akcije nazivali su kamikazama,sada ih nazivaju bombasima-samoubojicama.
Shahab3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 21:38   #60
Quote:
=Nadimak kaže: Pogledaj post
Kakvi su odnosi Turske i Irana?

Perfektni !
Ja mislim da je Turska jedna od islamskih zemalja sa kojom Iran ima naj bolje odnose. To se moze vidjeti i u ovom sporu oko iranske nuklearke gdje je Turska u vise navrata podrzala pravo Irana na nuklearnu energiju.

Samo moramo sagledati cinjenicno stanje u Turskoj da bih nam bilo jasno zasto Turska podrzava Iran. Niti u jednoj muslimanskoj zemlji budjenje Islama nije u usponu kao sto se to u posljenje vrijeme desava u Turskoj.
Shahab3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:28.