Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2012., 23:17   #481
ja sam imala takav slučaj kada sam tretirala bakrom pa spržila. doduše, list je bio mlad.

ovak. ajd ti njih fino poprskaj bakrom, nemoj ništa šišati ako ne misliš ići na jesensku proizvodnju i mir. sa bakrom nemoj mješati nikakvi prihranu. zašto bi ju hranio i poticao rast? bakar i prihrana-au, ne.samo bakar.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 18:46   #482
Molim Vas za savjet, čitajući forum, naišao sam da treba ukloniti vriježe s jagoda pa mene samo zanima što je to točno. Zaokružio sam različitim bojama dvije nove grane koje su narasle, otkako sam posadio jagodu. Inače radi se o jagodi mjesečarki. http://img88.imageshack.us/img88/1787/jagoda.jpg
dandy867 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 19:27   #483
Sad si me prisilio iz toplog doma na 27 stupnjeva u stanu izaći van na 30 da slikam ovo )
http://i47.tinypic.com/2lwm4qx.jpg
http://i50.tinypic.com/15qx0zr.jpg
Ovo sam m orao postaviti negdje , nisu jagode, ali ih pazim i mazim i zaista su lijepe.
http://i50.tinypic.com/2cntibm.jpg
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 19:31   #484
Nakon što sam čitao ove postove odlučio sam i ja jednu gredicu napraviti na jesen, negdje bu stala valjda. I kaj sad, kad odrežem ove vriježe ? Mogu li već sada ili moram čekati da još malo izrastu, tj ojačaju. Svaki dan ih zalijevam, jer kod mene nveć 8 dana ne pada kiša.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 19:32   #485
@ dandy, crveno kod tebe je vriježa.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 19:34   #486
Napravi kao ja i imaćeš još jednu teglu na prozoru jagoda.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 20:10   #487
Hvala ti. Znači šta, samo je ostavim spojenu i zabodem dijelom u zemlju?
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Napravi kao ja i imaćeš još jednu teglu na prozoru jagoda.
dandy867 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 21:21   #488
E jebiga, znaš ti kako je vruće vani, lud sam od te vrućine. Da zapikni tam di je najviše kao lišća u teglu do i imati ćeš novu sadnicu jagoda. E sad neznam ja da li to ide u nedogled, jer mamin sin i sin od maminog sina i sin od maminog sina sin, nije isto kao i sin od diabolice i od pere recimo.
Sound of silence, simon i garfunkel, jebena stvar, baš slušam dok pišem, a ne kupam se u bazenu.............zapravo taj album Im a rock je mastercard.........idem farbat stan prije nek se deca vrate sa mora, da imaju prljat čisto bijele zidove.....;O)
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment

Zadnje uređivanje diabolica : 21.06.2012. at 21:22. Reason: ovaj puta neznam odgovor,sorry....
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 23:23   #489
kod kloniranih jagoda imamo najviše obilježja sorte,svaka generacija kasnije ima manja ili veća odstupanja.oznake za frigo sadnice su A++,A+,A,gdje je A++ prva generacija
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 00:40   #490
diabolica presađivaj. i zaljevaj, kaj bi ti?

da, i ja sam kupila antivirusne sadnice, super kvaliteta A+++++++++. sve 5 dok nisam otvorila bunt a unutra trulež. i plijes. i truli korjen. šuti molim te, nemoj me podsjećati.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 09:27   #491
Ma ne, nego sam ja to tam pred podrum posadio tak da si deca zemeju kad prolaze, i onda sam ove godine odlučio to intenzivirati, zaljevanje, kristalon, nova zemlja dodana i rastu ko lude. I sad odlučih da iz vriježe uzmem sadnice i presadim u vrt, pa me interesira kolko vriježa iz jedne sadnice u nizu?, Zašto? Jer kad ja piknem jednu u zemlju iz nje odmah ide dalje druga, pa treća već. Pa nemože to do u nedogled tak sa tim vriježama ?
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 20:21   #492
ako jedna biljka izbaci 10 vriježa ,može se ukorijeniti svih deset.to je dakle prva generacija,druga generacija je kad iz tih sadnica prve generacije dobijemo nove biljke pomoću vriježa.problem je koliko znam ,a i iz iskustva,da se kroz generacije gube svojstva izvorne sorte.uglavnom biljke postaju manje,a samim tim i plodovi i tako..
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 20:58   #493
Ja, gut, dakle jedna vriježa i onda rez, nema dalje. Verštehen.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 16:05   #494
Quote:
d2267 kaže: Pogledaj post
kod kloniranih jagoda imamo najviše obilježja sorte,svaka generacija kasnije ima manja ili veća odstupanja.oznake za frigo sadnice su A++,A+,A,gdje je A++ prva generacija
sa ovime se nebih slozio,ove oznake su za kvalitet sadnice odnosno za debljinu korenovog vrata:

A+ FRIGO SADNICA
Precnik korenovog vrata ovih sadnica je iznad 15 mm. Kod takvih biljaka se obicno razviju 3 cvasti (inflorescence) koje nose na sebi 25 do 35 cvetova. Koriste se za vansezonsku proizvodnju u zatvorenom prostoru i na otvorenom. One daju najviše plodova u odnosu na ostale frigo sadnice,ali su jeftinije od cekajucih i kontejnerskih sadnica.

A FRIGO SADNICA
Ova sadnica ima precnik korenovog vrata od 12 do 15 mm. Obicno imaju 1 ili 2 inflorescence na kojima ce se razviti 10 do 20 plodova. Kako su nešto jeftinije, to se sade u Nemackoj i Francuskoj tokom maja ili juna, a plodovi se beru u leto. Ukoliko se listovi nedovoljno razviju, to se cvasti uklanjaju kako bi se biljka razvila i donela zadovoljavajuci rod sledece godine u sezoni.

B FRIGO SADNICA
Precnik korenovog vrata je ispod 12 mm. Koriste se za klasicnu sezonsku prozvodnju ili za proizvodnju tzv. razgranate cekajuce sadnice (WB).
__________________
--KOPIRANO--Svaki elektronski uredjaj radi na bijeli dim. Kada dim izadje, uredjaj vise ne radi!
nusko79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 16:51   #495
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Ja, gut, dakle jedna vriježa i onda rez, nema dalje. Verštehen.
ni sa ovime se nebi slozio a mislim da je takvo misljenje i najkompetentnije i najiskusnije osobe na ovom podforumu-TETE-ELZE.

na ovoj slici ova cijela vrijeza je JEDNAgeneracija, nevjerujem da grijesim pa je ovako kako sam ilustrovao na slici.
Volio bi obrazlozenje uz neki argument a ne samo neko piskaranje u postu iako ga ja nemam.

[IMG]http://i1098.photobucket.com/albums/...2312151130.jpg[/IMG]
znaci svaka ova sadnica zasadena samostalno daje drugu generaciju,druga trecu i tako dalje
__________________
--KOPIRANO--Svaki elektronski uredjaj radi na bijeli dim. Kada dim izadje, uredjaj vise ne radi!
nusko79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 11:10   #496
Quote:
nusko79 kaže: Pogledaj post
ni sa ovime se nebi slozio a mislim da je takvo misljenje i najkompetentnije i najiskusnije osobe na ovom podforumu-TETE-ELZE.

na ovoj slici ova cijela vrijeza je generacija, nevjerujem da grijesim pa je ovako kako sam ilustrovao na slici.
Volio bi obrazlozenje uz neki argument a ne samo neko piskaranje u postu iako ga ja nemam.
I mene zanima sto je to jedna generacija jer ovako kako je ilustrirano se ponasaju i moje jagode. Jedna vrijeza je iznimno dala 5 novih izdanaka, kod ostalih sam zaustavila sama na 2 komada jer bi cekala cijelu vjecnost da se ukorjene u teglice.

I opet za sljedecu sezonu, da li je bolje pikirati vrijeze od orginalnih jagoda ili nema razlike izmedu orginala i sljedeceg narastaja?
Trolička is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 12:05   #497
biljka majka daje prvu generaciju,prva generacija daje drugu...
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 12:14   #498
Znaci jedna vrijezda (jedna maticna biljka) jedna generacija, bez obzira na broj sadnica koje ta vrijeza proizvede. Ako te nove sadnice razmnozavam to bi bila druga generacija koja gubi kvalitetu. Znaci uvijek razmnozavati orginalne sadnice ne njihovu djecu - valjda sam dobro shvatila
Trolička is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 13:45   #499
Da,s time da jedna biljka izbaci kroz vrijeme više vriježa,po meni je onda bolje da jedna vriježa da jedni biljku,nego da jedna vriježa da tri biljke.S obzirom da se malade biljke dok se ne ukrijene dovoljno hrane kroz vriježu logično je da će jedna vriježa s jednom mladom biljkom dati razvijeniju biljku nego kad se radi o 3 ili 5 mladih biljaka.
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 21:26   #500
Quote:
nusko79 kaže: Pogledaj post
ni sa ovime se nebi slozio a mislim da je takvo misljenje i najkompetentnije i najiskusnije osobe na ovom podforumu-TETE-ELZE.

na ovoj slici ova cijela vrijeza je JEDNAgeneracija, nevjerujem da grijesim pa je ovako kako sam ilustrovao na slici.
Volio bi obrazlozenje uz neki argument a ne samo neko piskaranje u postu iako ga ja nemam.

[IMG]http://i1098.photobucket.com/albums/...2312151130.jpg[/IMG]
znaci svaka ova sadnica zasadena samostalno daje drugu generaciju,druga trecu i tako dalje
Što se ove slike tiće, ove kasnije generacije su, čini mi se, mnogo mlađe od prve. Je li stvarno i njihov maksimalni potencijal manji?

Špšto se radi o aseksualnom razmnožavanju, ne vidim zašto bi dolazilo do promjene svojstava.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:43.