Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2018., 12:35   #261
Nije to ništa čudno za Ceplin. Muljaju doslovno sa svime. Mislim da niti ateste stvarno ne rade nego samo popunjavaju papire. Ovalš pogledaju bocu i to to. Samo imali sreću da su prvi uspjeli dobit od TUV-a za te ateste pa se pročulo. Sad to skoro svi rade.

Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2018., 18:33   #262
Pozdrav, jedno pitanje.
Bio u Ceplinu na atestu, količina plina ostala ista kao i prije atesta, pitao kako to, rekao mi da se prije provodila tlačna proba punjenjem boce vodom pod tlakom (što znam da je istina), a da se sad koristi jedna vrsta plina koji se nadruka na postojeći plin pa se kasnije izvadi pošto je riječ o plinu samo druge vrste, što nije bilo moguće provesti kod vode.
Da li ovo ima ikakvog teoretskog fizikalnog smisla? Ne žalim se, meni bolje i brže, al zanima me živo.
Killer Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2018., 20:03   #263
Ma seru ko grlice. Nitko normalan ne radi tlačnu probu s zapaljivim plinom u boci. Zajebavaju se. Dignu podnicu, obrišu bocu i popune papire a auto stoji 2 sata na dizalici bezveze.

Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2018., 20:19   #264
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Ma seru ko grlice. Nitko normalan ne radi tlačnu probu s zapaljivim plinom u boci. Zajebavaju se. Dignu podnicu, obrišu bocu i popune papire a auto stoji 2 sata na dizalici bezveze.

Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk
A, tako sam i mislio.

Ma nisu podnicu dirali nit auto stavljali na dizalicu, sve je u istom položaju u gepeku a bio je auto oko 20 minuta unutra par metara od ulaznih vratiju, lupnuo je čekičem par puta i ne znam što još pa sam čekao papire par sati.

Zanimalo me baš da li ima fizikalnog, teoretskog smisla što je rekao.
Killer Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2018., 00:58   #265
Ima ali je suludo opasno to radit i samo totalni kreten bi radio tlačnu probu PLINOM (bilo kojim). Zašto?

E pa zato:

https://www.youtube.com/watch?v=W1nrFLj-SJ8

Može i slika:
http://img.gawkerassets.com/img/18t9...g/k-bigpic.jpg

Plin je stlačiv, može se komprimirati, dakle ti ga u bocu naguraš 100x više od volumena boce za ispitni tlak od 100 bara. Ako tank slučajno pukne - doslovno imaš bombu, plin unutra se širi 100x - bilo je slučajeva kad je jedna jedina ronilačka boca potopila brod od 10-ak metara.

Ako ispituješ vodom .... e pa voda je nestlačiva. Dakle napuniš bocu do vrha i koliko sad treba dodati vode da dobiješ 100 bara ispitnog tlaka? Zanemarivo malo, onoliko koliko se deformira boca na tlaku od 100 bara ... a to nije niti 0,1 litra .... dakle ako tank pukne unutra neće biti fluid koji se želi rastegnuti 100 puta nego fluid koji se hoće rastegnuti sa 42 litre (recimo nek je tank toliki) na 42,1 litru.

Dakle svatko ko tvrdi da radi tlačnu probu PLINOM je idiot, budala, kreten i najvjerojatnije običan lažov. Osim što je smrtno opasno zabranjeno je.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2018., 02:28   #266
cepelin i je običan idiot, budala, kreten i običan lažov bez obraza.
jbt meni je moron rekao pri zamjeni multiventila (uskoro bude nova tema o tome) da mora otići s autom na neku livadu ispustiti plin. Doslovno tako, od riječi do riječi.

A da će doći kraj njihovom atestiranju boca tj piskaranjem formulara i ostalim gadostima koje rade.. hoće.
Na pogrešnog su se namjerili.
__________________
"Sometimes I can feel my bones straining under the weight of all the lives I'm not living."
Chem012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2018., 07:38   #267
Pa i nema druge nego ispustiti ili potrošit plin prije radova na multiventilu. One Krlićeve izmišljotine o prepumpavanju plina i vračanju su isto bile čiste laži. Bio sam se kod njega na servisu raspitivao o zamjeni multiventila u vrijeme dok je to tvrdio pa su mi odmah rekli da nema šanse da to rade niti su ikad radili. Svi ti samo ispuste plin prije ikakvih radova oko boce i multiventila.
Po tome znaš da u Cepelinu samo izmišljaju vrijednosti na certiću i drže aute na dizalici samo da opravdaju vrijeme radova

Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2018., 08:27   #268
Cepelin...ugrađena mi boca 2013g s sustavom ali, boca proizvedena 2008g
Ok, imam izjavu servisera, besplatan atest ili ukoliko se zakon mijenja nova boca s 50% popusta, zapamtiti taj dio
Dođem ja tam, znam i sam da je boca tolko trula (ispod auta) da su drame, reko atest, dignu ga...nula bodova
Treba nova boca i multiventil, uz reparaciju injektora i servis plina, 3tkn
I sada zakaj boca trune, naime CVH je velebno promijenio to pravilo, više nema potrebe za zaštitom boce, kasnije potvrđeno na tehničkom, slikanje na stp-u 3min, 400 faking kuna atest boce
E sada onda čekaš mail od cvh, sva sreća došao odmah
Sve riješio ali ostao gorak okus u ustima, igre i igrarije
Posao sam uredno napravljen, već sam rekao, cijeli Cepelin vrijedi jednog mladog dečeca koji radi, uči i voljan je razgovarati
Dečko je ostao kasnije, složio injektore, mapu, provezao se...
Auto je dobio skoro pa sve novo, našao drugog vlasnika koji se sada opet samo vozi
Ja sam s plinom dobio ok iskustva, izuzevši kalvariju s bocom...
Nastavljam dalje s Megom nove generacije, dizelom
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2018., 13:37   #269
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ima ali je suludo opasno to radit i samo totalni kreten bi radio tlačnu probu PLINOM (bilo kojim). Zašto?

E pa zato:

https://www.youtube.com/watch?v=W1nrFLj-SJ8

Može i slika:
http://img.gawkerassets.com/img/18t9...g/k-bigpic.jpg

Plin je stlačiv, može se komprimirati, dakle ti ga u bocu naguraš 100x više od volumena boce za ispitni tlak od 100 bara. Ako tank slučajno pukne - doslovno imaš bombu, plin unutra se širi 100x - bilo je slučajeva kad je jedna jedina ronilačka boca potopila brod od 10-ak metara.

Ako ispituješ vodom .... e pa voda je nestlačiva. Dakle napuniš bocu do vrha i koliko sad treba dodati vode da dobiješ 100 bara ispitnog tlaka? Zanemarivo malo, onoliko koliko se deformira boca na tlaku od 100 bara ... a to nije niti 0,1 litra .... dakle ako tank pukne unutra neće biti fluid koji se želi rastegnuti 100 puta nego fluid koji se hoće rastegnuti sa 42 litre (recimo nek je tank toliki) na 42,1 litru.

Dakle svatko ko tvrdi da radi tlačnu probu PLINOM je idiot, budala, kreten i najvjerojatnije običan lažov. Osim što je smrtno opasno zabranjeno je.
Morao bih te potpuno demantirati u ovome što si napisao ...

Prvo, ne barataš stručnom terminologijom ni najmanje, pa prilikom toga dolazi do pisanja nečega što nema veze s vezom ..

LPG = UNP (UNP= ukapljeni naftni plin), a to pak znači da plin na koji se vozi auto (LPG=UNP) nije plin, već tekućina, i zato je na "starim" sistemima postojao isparivač u kojem se tekućina prilikom ekspanzije "pretvarala" u plin uz pojavu niske temperature... (osnove)

dalje ... UNP je u tekućem stanju konstantno do trenutka kad se izaziva namjerna ekspanzija kako bi tekućina prešla u plinovito stanje i UNP je u tekućem stanju pri normalnim uvjetima temperature već ispod 3,5 bara,sa porastom temperature, raste i tlak (boil marriottov zakon) ali taj tlak pri ekstremnim uvjetima visoke temperature ne prelazi 25 bara (to je extrem i ne događa se na autima)

Radni tlak boce za UNP na autima se uzima kao 2,7bara (i na tolikom ti tlaku otprilike pune na benzinskoj) ... Po hrvatskom zakonu (NN 117/2007) se za ispitni tlak koristi 50% veći tlak od radnog pri ispitnoj temperaturi od 40°C...

Da to približimo širokim narodnim masama, tlak u UNP sistemu na vozilu je manji nego u vodovodnoj mreži pitke vode .. .. jer je tamo po HR zakonu dozvoljen radni tlak do max 7 bara (iako je u praksi oko 3,5 )

Slike i filmić koje si naveo u postu se odnose na visokotlačne posude, što nikako nisu boce za UNP (bilo za auto ili za domaćinstvo .... )..

Ronilačke boce (vatrogasne, medicinske..) (čelične) se pune na standardnih 200/224 bara dok se kompozitne pune na 300 bara radnog tlaka, i njihova tlačna proba se radi sa "hidro testom" na 350/450 bara..

Osobno nemam neke velike veze sa LPG sistemima na autu (osim što vozim auto na plin), ali sam nešto upućeniji u rad sa posudama pod tlakom ..
__________________
Ako vam nekim slučajem nisam odgovorio na post, to ne znači da ste upravu, već da mi se ne troši vrijeme na vaše gluposti ... ;)

Ja nabavio novi aparat ... Proinstal Dupli Pulsni Co2 aparat za varenje MIG TIG MMA 200A i baš mi dobro dođe .. :)
strasilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2018., 15:48   #270
Quote:
strasilo kaže: Pogledaj post
Morao bih te potpuno demantirati u ovome što si napisao ...

Prvo, ne barataš stručnom terminologijom ni najmanje, pa prilikom toga dolazi do pisanja nečega što nema veze s vezom ..

LPG = UNP (UNP= ukapljeni naftni plin), a to pak znači da plin na koji se vozi auto (LPG=UNP) nije plin, već tekućina, i zato je na "starim" sistemima postojao isparivač u kojem se tekućina prilikom ekspanzije "pretvarala" u plin uz pojavu niske temperature... (osnove)

dalje ... UNP je u tekućem stanju konstantno do trenutka kad se izaziva namjerna ekspanzija kako bi tekućina prešla u plinovito stanje i UNP je u tekućem stanju pri normalnim uvjetima temperature već ispod 3,5 bara,sa porastom temperature, raste i tlak (boil marriottov zakon) ali taj tlak pri ekstremnim uvjetima visoke temperature ne prelazi 25 bara (to je extrem i ne događa se na autima)

Radni tlak boce za UNP na autima se uzima kao 2,7bara (i na tolikom ti tlaku otprilike pune na benzinskoj) ... Po hrvatskom zakonu (NN 117/2007) se za ispitni tlak koristi 50% veći tlak od radnog pri ispitnoj temperaturi od 40°C...

Da to približimo širokim narodnim masama, tlak u UNP sistemu na vozilu je manji nego u vodovodnoj mreži pitke vode .. .. jer je tamo po HR zakonu dozvoljen radni tlak do max 7 bara (iako je u praksi oko 3,5 )

Slike i filmić koje si naveo u postu se odnose na visokotlačne posude, što nikako nisu boce za UNP (bilo za auto ili za domaćinstvo .... )..

Ronilačke boce (vatrogasne, medicinske..) (čelične) se pune na standardnih 200/224 bara dok se kompozitne pune na 300 bara radnog tlaka, i njihova tlačna proba se radi sa "hidro testom" na 350/450 bara..

Osobno nemam neke velike veze sa LPG sistemima na autu (osim što vozim auto na plin), ali sam nešto upućeniji u rad sa posudama pod tlakom ..
I ti sad tvrdiš da se tlaćna proba radi s bocom u kojoj se nalazi plin tj zapaljiva tekučina???

Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2018., 16:00   #271
Apsolutno ne .. i ne vidim gdje si to pročitao u mom tekstu !?!?

Osvrnuo sam se na post CDRW-a gdje kao primjer (fotka i filmić) navodi visokotlačne posude, a ove od plina to nisu ...

Mislim da se primjeri gdje su plinske boce (lpg) za auto i kućanstvo eksplodirale uslijed tlačne probe mjeri u promilima ..
__________________
Ako vam nekim slučajem nisam odgovorio na post, to ne znači da ste upravu, već da mi se ne troši vrijeme na vaše gluposti ... ;)

Ja nabavio novi aparat ... Proinstal Dupli Pulsni Co2 aparat za varenje MIG TIG MMA 200A i baš mi dobro dođe .. :)
strasilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2018., 21:12   #272
Pozdrav ,
evo trenutne situacije pa možda netko zna i odgovor :
kupljen rabljeni auto(2009) sa plinskom instalacijom i sa svim urednim papirima , ove godine rađen atest spremnika(30 L) i papiri poslani u CVH .
Dobili odgovor iz CVH : " na vozilu je ugrađen neprikladni uređaj- ventil spremnika je namijenjen za ugradnju na spremnik plina visine/promjera 250 mm, dok se u vozilu nalazi spremnik plina visine/promjera 240 mm.
Ventil spremnika potrebno je zamijeniti odgovarajućim koji po svojim karakteristikama (visina i promjer)odgovara ugrađenom spremniku plina, jer postojeći nije u skladu s čankom 5. stavka 5. i 6. Pravilnika o uređajima, opremi i sustavima za pogon motornih vozila plinom (,,Narodne novine", broj 78114,97114 i 62/18).
Molimo vas da se po primitku ovog dopisa javite u ovlaštenu servisnu radionicu koja je izdala lzjavu servisera o obavljenoj ugradnji i podešenosti plinske instalacije zbog otklanjanja navedenih nedostataka i dobivanja lzjave servisera s evidentiranim stanjem nakon obavljenih zahvata na plinskoj instalaciji u vozilu.
"

Zanima me kako je sada ventil "neprikladan" a posjedujemo "Potvrdu o ispitivanju vozila" i UVJERENJE (mala knjižica sa info o ugrađenom sistemu) i iz 2009.g gdje je sve OK ?

Dal se mjenjao neki zakon o sigurnosti pa je potrebno zamijeniti taj ventil ili nešto treće ?

Zvao danas CVH i veli lik da su sada primjetili da ventil ne odgovara ?!?! Sada , nakon 10 godina !?!

Poslao im sad kopije dokumenata pa čekam njihovo objašnjenje.

Ima tko slična iskustava ili kakav savjet ?
freerock0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2018., 07:15   #273
Quote:
freerock0 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ,
evo trenutne situacije pa možda netko zna i odgovor :
kupljen rabljeni auto(2009) sa plinskom instalacijom i sa svim urednim papirima , ove godine rađen atest spremnika(30 L) i papiri poslani u CVH .
Dobili odgovor iz CVH : " na vozilu je ugrađen neprikladni uređaj- ventil spremnika je namijenjen za ugradnju na spremnik plina visine/promjera 250 mm, dok se u vozilu nalazi spremnik plina visine/promjera 240 mm.
Ventil spremnika potrebno je zamijeniti odgovarajućim koji po svojim karakteristikama (visina i promjer)odgovara ugrađenom spremniku plina, jer postojeći nije u skladu s čankom 5. stavka 5. i 6. Pravilnika o uređajima, opremi i sustavima za pogon motornih vozila plinom (,,Narodne novine", broj 78114,97114 i 62/18).
Molimo vas da se po primitku ovog dopisa javite u ovlaštenu servisnu radionicu koja je izdala lzjavu servisera o obavljenoj ugradnji i podešenosti plinske instalacije zbog otklanjanja navedenih nedostataka i dobivanja lzjave servisera s evidentiranim stanjem nakon obavljenih zahvata na plinskoj instalaciji u vozilu.
"

Zanima me kako je sada ventil "neprikladan" a posjedujemo "Potvrdu o ispitivanju vozila" i UVJERENJE (mala knjižica sa info o ugrađenom sistemu) i iz 2009.g gdje je sve OK ?

Dal se mjenjao neki zakon o sigurnosti pa je potrebno zamijeniti taj ventil ili nešto treće ?

Zvao danas CVH i veli lik da su sada primjetili da ventil ne odgovara ?!?! Sada , nakon 10 godina !?!

Poslao im sad kopije dokumenata pa čekam njihovo objašnjenje.

Ima tko slična iskustava ili kakav savjet ?
Izgleda da će se ventil ipak morati zamijeniti pa imama par pitanja:
Zanima me dal postoji mogućnost nekakve žalbe i traženja barem djelomičnog povrata troškova(koji su cca.1000 kn) jer je to njihov veliki propust ?
Postoji li neki zakonski članak na temelju kojeg se mogu pozvati i tražiti gore navedeno ?
Na koje adrese(osim njihove) bi još mogao poslati tu žalbu i zahtjev - neki "viši nivo" pod koji oni spadaju ?
Svaka pomoć i eventualno slično iskustvo dobrodošlo.
Pozdrav!
freerock0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2018., 16:25   #274
Zna li tko ? Malo mi je gužva .....
freerock0 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:36.