Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2010., 14:25   #1
Radiologija

pozdrav,evo ja imam pitanje koje se odnosi na fakultet ili višu školu za radiologa. Zanima me dali ima netko ovdje tko je to upisao prije ili sada po državnoj maturi ,kako mu čini ,ima li puno za učiti i zna li netko kolika je otprilke plaća inžinjera radiologije. Inače sam odlična učenica i htjela bi uspisati neki bolji fakultet,ali oni svi traju 6 godina plus specijalizacija,pa mi se mogućnost upisa na radiologiju zaista čini zanimljivim izborom,da ne moram toliko dugo studirati,a da imam nešto dobro završeno i lijep posao
ivona1212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 15:55   #2
Pozdrav!.eto,i ja sam razmišljao o tome,tj,da upišem radiologiju,pa me zanima,dal je teško upisati??..Ako je ko upisivao sad po državnoj maturi,recite koje ste razine pisali??..Malo nam pomognite....
zubić.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 22:38   #3
Čuo sam da se relativno lako može završiti u Zagrebu na ZVU...
I mene isto interesiraju plaće, i kolika je zbilja opasnost od zračenja prisutna?
hrc1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 01:39   #4
Quote:
hrc1988 kaže: Pogledaj post
Čuo sam da se relativno lako može završiti u Zagrebu na ZVU...
I mene isto interesiraju plaće, i kolika je zbilja opasnost od zračenja prisutna?
prema ovome nije štetno
https://www.forum.hr/showthread.php?t=207558
ivona1212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 13:56   #5
Ovak, na ZVU u Zagrebu je prilično lagano koliko ja znam. Upisala sam taj faks ove godine po državnoj, ali ne taj smjer. Faks traži sve B razine i nikakav izborni nije potreban, al zato se piše dodatan ispit iz anatomije i fizionomije.
Za upis, prilično sam sigurna, je dovoljna solidna četvorka u srednjoj, 2 više razine mature i na konju ste (jer ćete dobit puno bodova) i solidno riješena anatomija. Ništa strašno.
Čujem da radiolozi imaju otprilike 5-7 tisuća plaću, al zato što dobivaju dodatak na plaću od 10% zbog zračenja. Pa vi vidite jer vam se to isplati.
Nadam se da sam pomogla.
zelenooka7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 14:39   #6
Radiolozi se ne mogu nigdje zaposliti...nemojte to upisivati..mislim da je u osijeku ili rijeci taj studij ukinut jer nije imalo više smisla upisivati ljude jer su svi tak i tak na burzi....bolje nešto drugo upisati, ne gubite godine na tome.
Treble is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 21:15   #7
evo ja sam se ove godine upisala na ZVU za radiologa

znači pisala sam državnu maturu,
premda su bile potrebne sve osnovne razine
ja sam pisala matematiku i engleski na osnovnoj,
te hrvatski na višoj razini
plus prijemni iz anatomije i radiologije

rezultati s državne su mi bili okej (hrv-3;mat-4;eng-5) plus prosjek iz srednje škole su mi bili dovoljni da upadnem na faks

što se tiče plaće one su različite,najviše ovisi u kojoj se bolnici zaposlite
Ana So is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 16:55   #8
Quote:
Treble kaže: Pogledaj post
Radiolozi se ne mogu nigdje zaposliti...nemojte to upisivati..mislim da je u osijeku ili rijeci taj studij ukinut jer nije imalo više smisla upisivati ljude jer su svi tak i tak na burzi....bolje nešto drugo upisati, ne gubite godine na tome.
nee serriii jer nije istinaa to sto kazesss na burzi ima saniteeetaaa..a radiologaa nemaaa tj jos ih i trazee zvala sam burzuu tajko da ne kenjaj
dalmatinka_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 16:57   #9
Quote:
ivona1212 kaže: Pogledaj post
pozdrav,evo ja imam pitanje koje se odnosi na fakultet ili višu školu za radiologa. Zanima me dali ima netko ovdje tko je to upisao prije ili sada po državnoj maturi ,kako mu čini ,ima li puno za učiti i zna li netko kolika je otprilke plaća inžinjera radiologije. Inače sam odlična učenica i htjela bi uspisati neki bolji fakultet,ali oni svi traju 6 godina plus specijalizacija,pa mi se mogućnost upisa na radiologiju zaista čini zanimljivim izborom,da ne moram toliko dugo studirati,a da imam nešto dobro završeno i lijep posao
daaaa studdij je zaakoonn tj ja san ga tek sad upisalaaa ali vec znam da je suppp:)nije ti teskoo ja sam pisalaa sve osnovno i dobila po 85 postoo svee i upalaaa)
dalmatinka_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 09:44   #10
Quote:
ana_os kaže: Pogledaj post
evo ja sam se ove godine upisala na ZVU za radiologa

znači pisala sam državnu maturu,
premda su bile potrebne sve osnovne razine
ja sam pisala matematiku i engleski na osnovnoj,
te hrvatski na višoj razini
plus prijemni iz anatomije i radiologije

rezultati s državne su mi bili okej (hrv-3;mat-4;eng-5) plus prosjek iz srednje škole su mi bili dovoljni da upadnem na faks

što se tiče plaće one su različite,najviše ovisi u kojoj se bolnici zaposlite
Ej,pozdrav.......Hvala Bogu pa su potrebne sve osnovne razine....Naime i ja sam mislio polagati samo hrvatski jezik na višoj razini,a ostalo na nižoj,s time da budem još polagao biologiju kao izborni predmet.....Pa,se iskreno nadam sa ču upisati,to,ili stomatologiju....
Pitanje,jel matiša bila teška na maturi??...Hrvatski,vidim da si pisala višu razinu????
zubić.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 10:41   #11
Quote:
zubić.. kaže: Pogledaj post
Ej,pozdrav.......Hvala Bogu pa su potrebne sve osnovne razine....Naime i ja sam mislio polagati samo hrvatski jezik na višoj razini,a ostalo na nižoj,s time da budem još polagao biologiju kao izborni predmet.....Pa,se iskreno nadam sa ču upisati,to,ili stomatologiju....
Pitanje,jel matiša bila teška na maturi??...Hrvatski,vidim da si pisala višu razinu????

Zubić ja isto želim na stomatologiju ili ZVU ali šta misliš da je za stom.dovoljno pisati samo jedan predmet na višoj razini??
KikaAa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 17:52   #12
Quote:
KikaAa kaže: Pogledaj post
Zubić ja isto želim na stomatologiju ili ZVU ali šta misliš da je za stom.dovoljno pisati samo jedan predmet na višoj razini??
Pa,neznam...U prošlogodišnjem katalogu svih fakulteta,pisalo je da zahtjeva osnovne razine..Pa,se nadam da i ove godine bude tako...
zubić.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 17:44   #13
Quote:
zubić.. kaže: Pogledaj post
Ej,pozdrav.......Hvala Bogu pa su potrebne sve osnovne razine....Naime i ja sam mislio polagati samo hrvatski jezik na višoj razini,a ostalo na nižoj,s time da budem još polagao biologiju kao izborni predmet.....Pa,se iskreno nadam sa ču upisati,to,ili stomatologiju....
Pitanje,jel matiša bila teška na maturi??...Hrvatski,vidim da si pisala višu razinu????
matematika uopće nije bila teška,vrlo jednostavna
da pisala sam hrv na višoj a ni ona nije bila nešto teška!
__________________
S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom.
Ana So is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 18:56   #14
Quote:
ana_os kaže: Pogledaj post
matematika uopće nije bila teška,vrlo jednostavna
da pisala sam hrv na višoj a ni ona nije bila nešto teška!
Jer meni matematika predstavlja veeliki problem........A,ostalo i nije tako teško samo se treba dobro pripremiti...
zubić.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 11:02   #15
Može li netko od starijih kolega reći kakav je općenito smjer radiologije?s kojim predmetom su imali najviše problema,šta je sa praksom,kako su zadovoljni itd?
KikaAa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 22:06   #16
bez ljutnje, ali da od početka ne učite krivo:
radiolog se postaje nakon 6 god medicinskog faxa + 4 godine specijalizacije.
na ZVU stječete titulu inžinjera med. radiologije. Vani se to zove "technician".
Bila je tendencija nasih inzinjera da dobiju titulu radiologa. Uz duzno postovanje, ali kao sto je autorica na pocetku navela- ne da im se uciti za radiologa, ali hjteli bi se tako zvati...
zarazna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 23:09   #17
Quote:
zarazna kaže: Pogledaj post
bez ljutnje, ali da od početka ne učite krivo:
radiolog se postaje nakon 6 god medicinskog faxa + 4 godine specijalizacije.
na ZVU stječete titulu inžinjera med. radiologije. Vani se to zove "technician".
Bila je tendencija nasih inzinjera da dobiju titulu radiologa. Uz duzno postovanje, ali kao sto je autorica na pocetku navela- ne da im se uciti za radiologa, ali hjteli bi se tako zvati...
Pa ogromna je razlika između dr. med. spec. radiologije, i inženjera radiologije, analogno psihologu i dr. med. spec. psihijatrije... Samo što to neki ljudi ne shvaćaju, imam dojam da tomu doprinose inženjeri radiologije i psiholozi koji žele umanjiti razliku između grana medicine i njihovih zanimanja...
Brachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 20:53   #18
Ovako ja sam sad upisala prvu godinu radiologije na ZVU u Zagrebu i nama stručni smjer za inženjera radiologije traje 3 godine.

No ove godine se počelo pričati da bi uveli 3+2 godine,ali ne znaju koju bi tituli nama nakon te 3+2 godine dali, jer su se s medicine počeli buniti jer oni nakon 4 godine specijalizacije postaju dr.med.spec. radiologije,pa kao mi tu titulu ne možemo dobiti ,što mi je glupo jer bi mi 5 godina učili sve vezano za radiologiju.
__________________
S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom.
Ana So is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 23:34   #19
Quote:
ana_os kaže: Pogledaj post
Ovako ja sam sad upisala prvu godinu radiologije na ZVU u Zagrebu i nama stručni smjer za inženjera radiologije traje 3 godine.

No ove godine se počelo pričati da bi uveli 3+2 godine,ali ne znaju koju bi tituli nama nakon te 3+2 godine dali, jer su se s medicine počeli buniti jer oni nakon 4 godine specijalizacije postaju dr.med.spec. radiologije,pa kao mi tu titulu ne možemo dobiti ,što mi je glupo jer bi mi 5 godina učili sve vezano za radiologiju.
gledano opcenito fakultet i veleuciliste se ne mogu usproedjivati po niti kakvoj osnovi, jednostavno to ide ovako: tko upise fakultet i vidi da mu neide prebaci se na istu stvar na veleuciliste.
tako je koliko san ja upoznat sa stvarima.....
zele_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 20:17   #20
Smile

pozz. planiram upisati radiologiju na zvu. idem u gimnaziju i prijavit ću razine hrvA. matB engB. prolazim sa 4. zanima me onaj prijemni ispit anatomije i fiziologije. odakle da to učim. kako ste se vi pripremalo koji ste upisali po državnoj maturi. hvala
luka007x is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:13.