Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2010., 14:51   #121
što se tiče injekcija...prošlo ljeto sam završila na njima i pomogle su mi ali nisu trajno rješenje. djeluju od godinu do tri, daju se u varaždinu, rijeci i splitu i tada su koštale 5500kn plus davanje svake po 150kn i put do varaždina, splita ili rijeke i nazad. moram naglasiti da mi je u tom koljenu bilo tek početno oštećenje pa je bilo dovoljno 5 komada dok za ovo drugo koljeno mi treba bar 10 komada. od ove godine cijena im je 7300kn . rade se iz vaše krvi, a ne iz svinjske ili što god (nije mi se dalo sve čitati) i ako mislite ići na njih prije vađenja krvi popijte bez zezanja 5 litara tekućine, jer što više pijete više seruma možete dobiti što je naravno bolje za vas i naravno nakon što se injekcije naprave pika vas se u hrskavicu s vašim vlastitim proizvodom tako da nema nikakvih nuspojava osim malenog uboda.pozz

Zadnje uređivanje mala luna : 23.07.2010. at 15:27.
mala luna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 15:26   #122
pozdrav svima!
upravo sam dobila nove nalaze MR-a i imam par nejasnoća te ako se itko susreo sa ovim stanjem molim malu pomoć oko liječenja i oporavka! koljeno je već jednom operirano, pa je svaki komentar dobrodošao HVALA unaprijed!
1. stražnji rog medijalnog meniska pokazuje znakove kompleksno promijenjenog signala stražnjeg roga degenerativne naravi i kronične rupture
2. kronična cista medijalnog gastroknemijusa te elongirana manja bakerova cista
3. centralno između sustava križnih ligamenata vidi se sinovijalne proliferacije i nema sigurnih kriterija za rupturu ACL
3. izljev uz prednje anteromedijalne niti i jedna elongirana cistična struktura između anteromedijalnih i posterolateralnih niti distalno govori o kroničnoj ligamentarnoj leziji
4. kronična entezopatija tetive quadricepsa uz kroničnu proliferaciju sinovije koja je umjereno aktivna uz gornji rub patele i osteofit
5. MCL: chr.depozit u proksimalni tijek ligamenata na nivou unutarnjeg lista bez rupture
6. LCL: umjereni periligamentarni edem distalno bez rupture
7. početna degenerativna u tibiofibularnom zglobnom prostoru
8. intrastrukturalna promjena hrskavičnog signala 9mm, čitavom dorzalnom cirkumferencijom plitke uzure točno u sredini dorzalnog ruba patele na 10mm od ruba medijalne fasete vidi se fisura širine 2mm koja zahvaća čitavu širinu hrskavice , okomito je položena do subhondralne kosti

btw post je na tri teme, ali samo u nadi da će netko odgovoriti na isti bar nešto...svi znate kako je čekanje do pregleda najgore makar ono bilo za par dana

koljeno za koje je post (injekcije) iznad je lijevo, a ovo je desno...
mala luna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 17:41   #123
Quote:
mala luna kaže: Pogledaj post
pozdrav svima!
upravo sam dobila nove nalaze MR-a i imam par nejasnoća te ako se itko susreo sa ovim stanjem molim malu pomoć oko liječenja i oporavka! koljeno je već jednom operirano, pa je svaki komentar dobrodošao HVALA unaprijed!
1. stražnji rog medijalnog meniska pokazuje znakove kompleksno promijenjenog signala stražnjeg roga degenerativne naravi i kronične rupture
2. kronična cista medijalnog gastroknemijusa te elongirana manja bakerova cista
3. centralno između sustava križnih ligamenata vidi se sinovijalne proliferacije i nema sigurnih kriterija za rupturu ACL
3. izljev uz prednje anteromedijalne niti i jedna elongirana cistična struktura između anteromedijalnih i posterolateralnih niti distalno govori o kroničnoj ligamentarnoj leziji
4. kronična entezopatija tetive quadricepsa uz kroničnu proliferaciju sinovije koja je umjereno aktivna uz gornji rub patele i osteofit
5. MCL: chr.depozit u proksimalni tijek ligamenata na nivou unutarnjeg lista bez rupture
6. LCL: umjereni periligamentarni edem distalno bez rupture
7. početna degenerativna u tibiofibularnom zglobnom prostoru
8. intrastrukturalna promjena hrskavičnog signala 9mm, čitavom dorzalnom cirkumferencijom plitke uzure točno u sredini dorzalnog ruba patele na 10mm od ruba medijalne fasete vidi se fisura širine 2mm koja zahvaća čitavu širinu hrskavice , okomito je položena do subhondralne kosti

btw post je na tri teme, ali samo u nadi da će netko odgovoriti na isti bar nešto...svi znate kako je čekanje do pregleda najgore makar ono bilo za par dana

koljeno za koje je post (injekcije) iznad je lijevo, a ovo je desno...
mislim da ti ovo treba ocitati ortoped, ja stavrno ne znam u kojem ti je stanju koljeno i koja je tocno ozljeda. Moj MR nalaz zvuci totalno jenostavno, a koljeno vizualno u banani. Mislim da isto imam kronicn sinovitis koji i ti spominjes. Ko ti je operirao to koljeno?
mika123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 19:37   #124
e da i moji nalazi MR-a od lijevog i prvi puta desnog koljena su jednostavni, ali ovaj ima zbilja svega operirao me dr Miroslav Hašpl na Šalati prije par godina. I kaj ti je rekao doktor za ovo kaj je možda isto? inače je sportska ozljeda, boli na svašta (čučanj, duže sjedenje, hodanje i tako još neke svakodnevne aktivnosti kad je npr promjena vremena i zna iskočiti), a kak izgleda? kvrgavo sa sitnim rezovima od prije
mala luna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 17:58   #125
Quote:
mala luna kaže: Pogledaj post
e da i moji nalazi MR-a od lijevog i prvi puta desnog koljena su jednostavni, ali ovaj ima zbilja svega operirao me dr Miroslav Hašpl na Šalati prije par godina. I kaj ti je rekao doktor za ovo kaj je možda isto? inače je sportska ozljeda, boli na svašta (čučanj, duže sjedenje, hodanje i tako još neke svakodnevne aktivnosti kad je npr promjena vremena i zna iskočiti), a kak izgleda? kvrgavo sa sitnim rezovima od prije
moje je stalno oteknuto, zato je ortoped i posumljao u artritis, ali nalazi su uredni tak da ni on ne kuzi. nije spomenuo kronicni sinovitis al ja sam malo citkarala po internetu pa sam procitala ovu dijagnozu, uglavnom moze nastati kod duzeg trenja na hrskavicu ili udarca pa pocne s vremenom kronicno oticati, dakle neka upala je. meni je oticanje pocelo nagore nakon operacije, prije je bilo minimalno al me zatezala patela..iako bolje da me ta patela zatezala nego da mi je nastala ova kronicna upala. koljeno mi ima samo 2 stupanj ostecenja s lateralne strane patele zato i ne kuzim cemu tolko oticanje. problem je i sta zbog njega nemogu redovito vjezbati, a one izometričke vezbe su dosadne za popizdit, a i ne odrzavaju misic bas nesto..
ne znam, sada se vodim kod dr. Bojanica, vidjet cu sta on misli poduzeti..
mika123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 17:13   #126
Wink

Moram se i ja pridruziti ovoj temi
Kao i vecina ovdje, imam dijagnozu iz naziva teme.
Primjetio sam da nitko ne spominje MBST metodu, pa me zanima da li je itko bio na tome ili bar zna da li postoji mogucnost da to pomogne, te da ta bol nestane i hrskavica se obnovi?

Evo nekih linkova:
http://www.k-centar.hr/mbst.php
http://www.zdrav-zivot.com.hr/index....nca_%28mbst%29

Primjetio sam da dvije poliklinike imaju te uredjaje u Hrvatskoj. Usporedjujuci cijenu ovih terapija s cijenama injekcija koje su navedene u ranijim postovima onda je ovo i jeftinija opcija.

Pokusao sam naci na netu dojmove onih koji su bili na tome bilo gdje vani, ali bez uspijeha. A siguran sam da toga negdje ima. Morati cu potraziti bolje, ali ako netko vec ima linkove neka slobodno postavi.
Gonzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 12:21   #127
Suprotno savjetima ortopeda, koji mi nisu bas pomogli, ja sam poslusao savjete sportasa s neposrednim iskustvom i dizaca utega. Ja sam bas radio cucanj. Doduse, box squat. Svakodnevno sam hodao minimalno 1 h i istezem se na dnevnoj bazi. Koljeno je sad ok. I od tog rezima je krenulo nabolje. Mogu cak i sprintati na badmintonu i slicno.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 11:19   #128
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Suprotno savjetima ortopeda, koji mi nisu bas pomogli, ja sam poslusao savjete sportasa s neposrednim iskustvom i dizaca utega. Ja sam bas radio cucanj. Doduse, box squat. Svakodnevno sam hodao minimalno 1 h i istezem se na dnevnoj bazi. Koljeno je sad ok. I od tog rezima je krenulo nabolje. Mogu cak i sprintati na badmintonu i slicno.

na to vražje istezanje, uvijek zaboravim
mika123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 14:20   #129
Quote:
gym1307 kaže: Pogledaj post
Nikakav steznik netreba nositi posto nije problem u ligametarnoma aparatu nego u hrskavici patele i trohle na femuru najvjerovatnije. Elastični zavoj je jos gori jer obično vrši pritisak na patelu koja još jače struže. Treba izbjegavat klečanje i duboki čučanj. Kod vožnje bicikle sic mora biti visosko da se kod pedaliranja noga ne savija više od 80 stupnjeva. Plivanje je najbolje. Mikrofrakture i transpozicija hrskavice se može raditi ali su rezultati dvojbeni i nije baš da ih ortopedi vole raditi. Problemi kod poštede koljena sa vremenom obično sami prolaze kod mladjih ljudi no treba dugo vremena. Postoje i preparati koji se daju direktno u koljeno koji pozitivno djeluju na zglobnu hrskavicu. Raspitaj se kod svog ortopeda o tim preparatima pa da vidis sta kaze.
dijelim mišljenje...meni upravo sve trakice, steznici,pogotovo zavoji smetaju i boljelo me još više kad sam probala staviti bilo kakav steznik, na pola treninga sam morala skinuti...ali eto, svako individualno reaguje na sve, pa tako terapija koja je nekome dobra ne mora nužno biti dobra i drugome...
Ja za sad trpim bol, pa dokle ću izdržati, vidjeću...
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 13:08   #130
Prije dvije godine mi je dijagnosticirana hondromalacija patele lijevog koljena ("grube krepitacije subpatelarno, znak blanje +"), krenula sam na elektroterapiju i vježbe u trajanju od 4 tjedna. Kako je i fizijatrica rekla, u početku je s terapijama bilo još i gore, međutim po završetku stanje se popravilo ali kratkog vijeka, jer se bol vratila nakon nekoliko tjedana. U mom slučaju kod bilo kakvog vježbanja ili dužeg hodanja bol počinje čim se koljeno zagrije, tj. osjetim jaku toplinu i tada krene oticati. Moja fizijatrica je objasnila kako je kod mene vjerojatno slučaj što sam "dijete s ceste", odnosno život i aktivnosti provedene na asfaltu/tvrdim podlogama jer nemam genetskih predispozicija za razvoj bolesti, niti trauma koljena za koje znam. Rekla je da je jedino "riješenje" operativno, ali i to je kratkog vijeka jer se bolest ne može u potpunosti izliječiti. Pri promjenama vremena strahovito otekne i najgore razdoblje u godini mi je 2,3, i 4 mjesec, odnosno prijelaz zima/proljeće. Od steznika nikakve pomoći jer to nije upalni proces, a od sportova za jačanje natkoljenice preporučila mi je plivanje i bicikl.
leeloo1010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 13:02   #131
Ei, ljudi, sad ni sam neznam što da mislim kad sam proctio nekoliko postova.

Ovako vec par godina pri dužoj vožnji recimo u autu osjetio sam bol u oba koljena, no kada bi izašao iz auta, znaci stavio nogu u ravni položaj, bol bi brzo nestala. Danas, sam se prbudio sasvim normalno dok nisam probao skvrciti noge i ustati iz kreveta. Ubuzela me jaka bol u oba koljena. I još sad traje. Jedva cucnem, najbolje je kad stojim, al i onda kao da iam neki pritisak na koljena. Planiram kod doktora u pon. ali što vi mislite. El bi to mogla bit ta bolest?
Također, bavim se jako plesom i glumom, nemojte mi sad samo reci da je to otoga ili da cu se morati oprostiti od toga na neko vrijeme.
SiXo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 13:17   #132
evo malo pogledaj...smrdi na "theater sign", daklem, patelu... http://www.medicinenet.com/patellofe...me/article.htm
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 00:48   #133
Quote:
mala luna kaže: Pogledaj post
što se tiče injekcija...prošlo ljeto sam završila na njima i pomogle su mi ali nisu trajno rješenje. djeluju od godinu do tri, daju se u varaždinu, rijeci i splitu i tada su koštale 5500kn plus davanje svake po 150kn i put do varaždina, splita ili rijeke i nazad. moram naglasiti da mi je u tom koljenu bilo tek početno oštećenje pa je bilo dovoljno 5 komada dok za ovo drugo koljeno mi treba bar 10 komada. od ove godine cijena im je 7300kn . rade se iz vaše krvi, a ne iz svinjske ili što god (nije mi se dalo sve čitati) i ako mislite ići na njih prije vađenja krvi popijte bez zezanja 5 litara tekućine, jer što više pijete više seruma možete dobiti što je naravno bolje za vas i naravno nakon što se injekcije naprave pika vas se u hrskavicu s vašim vlastitim proizvodom tako da nema nikakvih nuspojava osim malenog uboda.pozz
da li netko zna nešto više o ovim injekcijama?neku stranicu na netu ili broj telefona klinike koja to radi....
nicolleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 22:54   #134
u zadnja 2 mjeseca mi se stanje s koljenima jako pogoršalo ne mogu čučnuti,užasno me boli...a kad savijam koljena (ne pod opterećenjem) pucketa u njima da su to strahote...vježbe mi ne pomažu,ne znam kaj da radim više...ima ko iskustva s injekcijama hijaluronske kiseline?i zanima me ako netko zna u slučaju operacije,koliko traje oporavak i to? ne bi me to baš toliko smetalo da mi budućnost ne ovisi o koljenima
Joy Division is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 11:18   #135
uf.. to nije dobro :-(

Koliko čujem .. hijaluronske injekcije donose kratkoročnu korist..ali ove što je napisala Mala luna su moćnije i skuplje :
"što se tiče injekcija...prošlo ljeto sam završila na njima i pomogle su mi ali nisu trajno rješenje. djeluju od godinu do tri, daju se u varaždinu, rijeci i splitu i tada su koštale 5500kn plus davanje svake po 150kn i put do varaždina, splita ili rijeke i nazad. moram naglasiti da mi je u tom koljenu bilo tek početno oštećenje pa je bilo dovoljno 5 komada dok za ovo drugo koljeno mi treba bar 10 komada. od ove godine cijena im je 7300kn . rade se iz vaše krvi, a ne iz svinjske ili što god (nije mi se dalo sve čitati) i ako mislite ići na njih prije vađenja krvi popijte bez zezanja 5 litara tekućine, jer što više pijete više seruma možete dobiti što je naravno bolje za vas i naravno nakon što se injekcije naprave pika vas se u hrskavicu s vašim vlastitim proizvodom tako da nema nikakvih nuspojava osim malenog uboda.pozz"
smandic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 02:01   #136
Quote:
nicolleta kaže: Pogledaj post
da li netko zna nešto više o ovim injekcijama?neku stranicu na netu ili broj telefona klinike koja to radi....
da li si pokusala sa vjezbama jacanja misica nadkoljenice...oni zbilja pomazu pri ovakvim bolovim...injekcije i operacija trebaju da ti budu zadnja opcija..pozz
Barracus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 14:40   #137
Da se i ja prikljucim temi.
Imao sam bolove u koljenu dosta dugo i odlucio sam otici na pregled u Lovran. Tamo su mi rekli da je puknuce meniskusa i da treba obavit artroskopiju ali se na to u Lovranu čeka više od godinu dana.
Doznao sam da artroskopija ide na uputnicu pa sam se naručio za pregled kod dr. Nemeca u Matuljima. On je postavio istu dijagnozu, lezija medijalnog meniskusa i dobio sam termin artroskopije za manje od mjesec dana.
Jucer sam obavio artroskopiju, ali problem nije bio u meniskusu. Artroskopskom dijagnozom Nemec je zaključio da je hidromalacija patele.
Posto sam mlad (18 godina) nije mi brusio hrskavicu jer se ona moze otvrdnuti. Rekao je da što prije počnem piti glukozamin sulfat. I VRLO VAŽNO, ništa raditi u položaju čučnja, ne nositi veliki teret, pogotovo ne po stepenicama i izbjegavati trčanje po asfaltu (ili drugim tvrdim podlogama, moze eventualno po travi ili dvoranskoj podlozi).
S vremenom bi hrskavica trebala ponovo očvrsnuti.
Daki1133 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 11:34   #138
bila sam jučer kod Nemeca u Matuljima. Isto kao u ZG postavio je dijagnozu hondromalacije patele. Kaže-nije to još za operaciju (ne boli me tako strašno, ali opet me boli svakodnevno, tako da od straha ne mogu ni potrčati). No, rekao mi je da imaju neku novu generaciju injekcija koja umanjuje ili uklanja bolove u koljenu, nije hijaluronska, već neka nova, garantira rezultate 6 mjeseci, a košta 1800 kuna. Tako da znate.
__________________
"Ja sam seljak bez bune...
Buntovna kraljica drame, bez zlatne krune....."
Bibetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 12:16   #139
Quote:
Bibetta kaže: Pogledaj post
bila sam jučer kod Nemeca u Matuljima. Isto kao u ZG postavio je dijagnozu hondromalacije patele. Kaže-nije to još za operaciju (ne boli me tako strašno, ali opet me boli svakodnevno, tako da od straha ne mogu ni potrčati). No, rekao mi je da imaju neku novu generaciju injekcija koja umanjuje ili uklanja bolove u koljenu, nije hijaluronska, već neka nova, garantira rezultate 6 mjeseci, a košta 1800 kuna. Tako da znate.
To su one injekcije krvi u hrskavicu? To sam ovdje procitao pa ne znam detalje. Uglavnom, a daj malo ispricaj sto ste jos pricali? Ima li kakvih pomaka na tom podrucju, hoce li nesto pametnije i dugorocnije u narednih 3-4-5 godina? Sto je s onom operacijom umjetno uzgojene hrskavice, hoce li to postati nesto rutinski ili jos uvijek samo sporadicno? 6 je mjeseci ok, ajde, ako u tih 6 mjeseci mozes normalno trenirati. Ili 6 mjeseci treba da se hrskavica obnovi? Pa onda mozes normalno trenirati nekoliko godina? Kak to ide?
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 20:28   #140
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
To su one injekcije krvi u hrskavicu? To sam ovdje procitao pa ne znam detalje. Uglavnom, a daj malo ispricaj sto ste jos pricali? Ima li kakvih pomaka na tom podrucju, hoce li nesto pametnije i dugorocnije u narednih 3-4-5 godina? Sto je s onom operacijom umjetno uzgojene hrskavice, hoce li to postati nesto rutinski ili jos uvijek samo sporadicno? 6 je mjeseci ok, ajde, ako u tih 6 mjeseci mozes normalno trenirati. Ili 6 mjeseci treba da se hrskavica obnovi? Pa onda mozes normalno trenirati nekoliko godina? Kak to ide?
rekao je samo da to nisu one hijaluronske injekcije, da je to nešto novo i da traju 6 mj i jedna košta 1800kn,kao što sam napisala, nije rekao doduše koliko tih injekcija treba za jednu primjenu. za ostalo ne znam, on je meni rekao da budući da ipak ne trpim neizdržive bolove, da ne bi radio vetrilizaciju patele ili kako se to već zove, ono podizanje patele da ne grebe po kosti. rekao je da nema te stvari koja će regenerirat hrskavicu, da treba vježbati, voziti bicikl, i meni je rekao da sam sve krivo radila u teretani (zato me boljelo još više) - orbitrek-ne, traka uzbrdo-ne, steper-ni za boga, samo bicikl -ali LAGANO, bez pritiska, traka može, ali ravno, bez nagiba, trčanje po tvrdom npr. alfaltu-ne.
ja sam ga pitala što sa skijanjem i badmintonom, rekao je da mogu skijati, ali ne bezglavo, nego s pauzama i uz steznik. badminton također, rekreativno i ne prečesto. tu me utješio, jer meni bez sporta nema života. već mjesecima ništa nisam radila zbog tih bolova, pogotovo nakon teretane.
međutim, problem je i dalje ostao-mene svaki dan boli noga, pogotovo niz stepenice, izbjegavam ih koliko mogu, ali jebemu, moraš nekad i na njih naletit pa preć.
o planinarenju na sljeme više ne razmišljam, to je za mene prošli život.
samo što imam psa kojeg treba šetat 2 sata dnevno, pa tu bol onda osjetim i u hodu, al opet mislim da je bolje da protežem noge svaki dan 2 sata nego da doma sjedim ko couch potato

eto, ako ima još pitanja vezano uz nemeca, pitajte. inače, simpa tip. i da. NE PRIMA KARTICE! ja morala u selo dolje ić na bankomat po pare. cijena-pregled i 4 slike koljena u raznim pozama-690 kuna.
__________________
"Ja sam seljak bez bune...
Buntovna kraljica drame, bez zlatne krune....."
Bibetta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:36.