Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2017., 01:01   #201
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
ok, odlučio sam Blendtec uzet. e sad, koji uzet ? od najniže cijene 3100 koja je razlika, jer svi imaju 1500 W i 7-8 godina garancije.
vidim da je razlika u broju načina, odn. brzina.
jednostavno pitanje : hoće li biti velike razlike između 570 (2 ciklusa i 3 brzine) i 625 (4 ciklusa i 6 brzina) ?
mislim, hoće li biti zakinuto za ... nešto ako uzmem najjeftiniji ?
toliko izbora
jel pao Blendtec? Ako je ista snaga motora i ista wildside+ posuda, onda je i učinak blendanja identičan. Za zelenjavu i kvalitetu blendanja je ionako najvažnija najveća brzina a ona je kod oba modela ista, ma čisti gušt kao kad nagaziš gas a makina s lakoćom juri preko 200...
arkiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 19:29   #202
Hoće li netko slučajno prodati svoj vitamix?
marek45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 19:23   #203
Ja imam Multipraktik odnedavno, uz kojeg se dobije i blender i sjeckalica, i sve je vrlo pristojne kvalitete, sve sam već probala, i cijena je više nego OK, a bilo je i sniženje kad sam kupovala(platila 800kn). Ja sam zadovoljna. Namjeravala sam kupiti Vervitu omniblend, al željela sam imati i multipraktik, pa sam se odlučila za ovaj jer je eto imao sve to, a Vervitu ću ipak kupiti, samo nekom drugom prilikom.
https://www.emmezeta.hr/bijela-tehni...-multipraktik/

Meni je taj multipraktik super. I blender je pristojne kvalitete, može blendati led, ja pravim smoothie od smrznute banane i sladoled, i super je. Ima i tu malu sjeckalicu za sitne stvari, kavu, lješnjake itd! i sve je od stakla i djeluje kvalitetno. Ima garanciju 2 godine a Emezetta to ozbiljno shvaća, imala sam dosta posla s njima i uvijek zadovoljna.
Za nekoga tko ne blenda toliko učestalo kao netko tko živi na raw food prehrani, ja mislim da je ovaj set pristojan. A vidjet ćemo koliko će trajati, jer ja blendam nešto svaki dan ) Uglavnom mirna sam 2 godine )
P.S. Nisam još blendala zelenjavu u smoothie, pa ću komentirati kad to probam.
iskljucivo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 08:14   #204
Quote:
iskljucivo123 kaže: Pogledaj post
Ja imam Multipraktik odnedavno, uz kojeg se dobije i blender i sjeckalica, i sve je vrlo pristojne kvalitete, sve sam već probala, i cijena je više nego OK, a bilo je i sniženje kad sam kupovala(platila 800kn). Ja sam zadovoljna. Namjeravala sam kupiti Vervitu omniblend, al željela sam imati i multipraktik, pa sam se odlučila za ovaj jer je eto imao sve to, a Vervitu ću ipak kupiti, samo nekom drugom prilikom.
https://www.emmezeta.hr/bijela-tehni...-multipraktik/
Meni je taj multipraktik super. I blender je pristojne kvalitete, može blendati led, ja pravim smoothie od smrznute banane i sladoled, i super je. Ima i tu malu sjeckalicu za sitne stvari, kavu, lješnjake itd! i sve je od stakla i djeluje kvalitetno. Ima garanciju 2 godine a Emezetta to ozbiljno shvaća, imala sam dosta posla s njima i uvijek zadovoljna.
Hm, ovo mi djeluje jako dobro, dva u jedan
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 17:05   #205
https://www.elipso.hr/mali-kucanski/...WOOD-BLP900BK/

Naišla sam na ovaj blender, ne znam ima li ga netko slučajno. Čini mi se dosta kvalitetan, maslace ne mislim raditi u njemu ali bi da dobro smuti orašaste namočene u tekućini za napitak ili kremu.

Ne znam kako vam se čini?
Saireen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 08:57   #206
https://www.elipso.hr/mali-kucanski/...IPS-HR3652-00/

Čini mi se dosta dobar omjer cijene i kvalitete. Jel mi se dobro čini?
Ima li Philips za kupit dijelove?
debelasarmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 20:24   #207
Pozdrav, gledam nekoliko dana blendere s cijenom 1000 do 2000 kn. Ne znam da li je samo marketing ali gledam one s velikim brzinama vrtnje i barem 1000-1200 W. Zanima me vaše iskustvo s pranjem posuda. Vidim da jako malo blendera ima odvojive oštrice. To mi se čini kao dobra stvar kako bi se posuda mogla lako oprati na dnu. Hvala

Zadnje uređivanje 1Marko : 07.11.2017. at 20:45.
1Marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 12:42   #208
Jedno relativno glupo pitanje, je li normalno da nakon duge uporabe čaša za blender bude izgrebana. Mislim nije jako ali se vidi kad se približi oku. Nije onako čisto i prozirno kao prije.
Ili sam ja to do sada krivo čistio? Ili je to jednostavno zbog česte upotrebe?
__________________
How the little piggies will grunt when they hear how the old boar suffered
Mihalj11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 16:02   #209
Ako je plastična, da, svaka plastika se istroši korištenjem i pranjem, ako je staklena ulašti je alkoholnim octom... Hvata se vjerojatno kamenac, sumnjam da je baš izgrebana.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 15:07   #210
Quote:
1Marko kaže: Pogledaj post
Pozdrav, gledam nekoliko dana blendere s cijenom 1000 do 2000 kn. Ne znam da li je samo marketing ali gledam one s velikim brzinama vrtnje i barem 1000-1200 W. Zanima me vaše iskustvo s pranjem posuda. Vidim da jako malo blendera ima odvojive oštrice. To mi se čini kao dobra stvar kako bi se posuda mogla lako oprati na dnu. Hvala
Bok Marko.

Ja sam prilikom kupnje blendera (sa posudom) jer mi jednostavno nije bio dovoljan onaj za smoothije gledao to isto što ti gledaš. Oštrica se nije mogla jednostavno rastaviti i bili su vidljivi ostaci hrane nakon pranja (čak i u perilici). Isto tako sam htio da posuda bude staklena (prvenstveno zbog perilice i izdržljivosti).

Na kraju sam se zbog omjera cijene i kvalitete, te recenzija odlučio za za:
http://www.independent.co.uk/extras/...-a6938586.html

(redni broj 3). Kod nas se taj model zove Aura i košta oko 500kn. Ja sam kupio u Elipsu, makar je odmah kasnije bila akcija u Interšparu i bilo je oko 400kn. Imaš verziju i bez ove posude za mljevenje sjemenki.

Stakleni vrč, staklena posuda za sjemenke. Obje stvarčice imaju navoj, tako da noževe jednostavno odvojiš od dna. I onda se taj dio još jednostavnije rastavi na plastično kučište, gumenu brtvu i metalne noževe.
Stakleni dio i noževi u perilicu, plastiku i brtvu dovoljno isprati pod mlazom vode.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 07:11   #211
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Bok Marko.
Na kraju sam se zbog omjera cijene i kvalitete, te recenzija odlučio za za:
http://www.independent.co.uk/extras/...-a6938586.html
(redni broj 3). Kod nas se taj model zove Aura i košta oko 500kn. Ja sam kupio u Elipsu, makar je odmah kasnije bila akcija u Interšparu i bilo je oko 400kn. Imaš verziju i bez ove posude za mljevenje sjemenki.
Stakleni vrč, staklena posuda za sjemenke. Obje stvarčice imaju navoj, tako da noževe jednostavno odvojiš od dna. I onda se taj dio još jednostavnije rastavi na plastično kučište, gumenu brtvu i metalne noževe.
Stakleni dio i noževi u perilicu, plastiku i brtvu dovoljno isprati pod mlazom vode.
Sad je Aura po 439,00 kn
Jel ovaj Illumina još bolji?
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 21:08   #212
Quote:
Tunjica kaže: Pogledaj post
Sad je Aura po 439,00 kn
Jel ovaj Illumina još bolji?
Jači je i ima brzinu više. Nema posudu za sjemenke. Ne znam koliko ti je to važno. Meni je jer radim brašna za kruh od raznih sjemenki.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 04:57   #213
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Jači je i ima brzinu više. Nema posudu za sjemenke. Ne znam koliko ti je to važno. Meni je jer radim brašna za kruh od raznih sjemenki.
Ako je to ona sjeckalica u kojoj žena može mljeti orahe i lješnjake za kolače, onda je i meni ovo važno
Kako to radiš brašna za kruh od raznih sjemenki?
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 12:22   #214
bn1000w

podrav, kanim kupiti Gorenjev bn1000w cijene su od 450 do 700 kn a na deklaraciji obećavaju 20000 okretaja, zanima me vaše mišljenje o stroju i eventualna iskustva ako ga imate
lp
https://www.jeftinije.hr/Proizvod/87...lender-bn1000w
__________________
PEDER JE KARAKTERNA OSOBINA A NE SEXUALNA ORIJENTACIJA
artur222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 13:30   #215
Kolilo w mora biti blender ako ga zelim koristiti samo za smoothije od povrca i voca? Budget mi je ogranicen pa zato zelim proci sto jeftinije, a opet da radi bar koliko mu je garancija i da ne otupi.

Je li bolje uzeti s plasticnom ili staklenom posudom? Prala bih ga rucno jer perilicu nemam još
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 12:31   #216
Za pitanje iznad, ovo je više nego dovoljno, kažu da je 600-700W dovoljno i za maslac od kikirikija, npr.!
https://www.lidl.si/sl/akcija.htm?articleId=3686

Dakle u slovenskom Lidlu je od subote na akciji, Brežice su blizu nama iz Zg, ovo će biti i moj prvi blender
viđala sam ga i u našem, no tko zna kad će biti opet u ponudi
almost22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 23:02   #217
kupljen BN1000W A 520 kuna, ne prek neta nego u lokalnom dućani, radi 5-6 smutija dnevmo, sredi sve tak da se isplati, o trajnosti ćemo se još čitati, poz
__________________
PEDER JE KARAKTERNA OSOBINA A NE SEXUALNA ORIJENTACIJA
artur222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 14:21   #218
Ovak planiram kupit neki multipraktik ili blender s kojim bi mogao sjeckati povrće i praviti smoothie.
Zanima me dali vi imate neke modele koje bi preporučili tak da mogu obaviti gore navedeno ?

Ovo mi je prvi uređaj tog tipa da kupujem pa gledam da uzmem nešto sa dobrim omjerom uloženog i dobivenog. Trenutno ne znam ni koliko love bi trebao izdvojit da bi dobio neki dobar uređaj.
slina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 14:29   #219
Ako želite raditi samo sokove, znači na rjetko i bez orašastih plodova svaki blender će više manje poslužiti, 300W naviše

Ako želite blendati neke kaše tipa za doručak, sa orašastim plodovima i zamrznutim voćem - 600W, 2-3 brzine

Sa kvalitetnim blenderom od 600 W možete sve napraviti brzo i bez problema.
Dodatna razlika u snagama je da jači blender može puno duže raditi bez problema, dok ovi slabiji i nekvalitetniji počnu 'smrdit na izgoreno' već ako ne daj bože rade 1min bez prekida

Za ova ostale kaše u kuhanju preporučujem koristiti kvalitetan i snažan štapni mikser, primjerice Russel Hobbs Illumina - 700W ili slično
Elektro Ivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2018., 15:18   #220
Sto mislite o ovome?

https://www.elipso.hr/mali-kucanski/...OBBS-23180_56/

vidim da je u intersparu 440kn. Nesto bolje za te novce?

Namjena su uglavnom smoothiji.
Zigz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:55.