Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2006., 20:04   #21
Quote:
delija kaže:
(150)

KAKO S VISKOM KONTROLIRATI
KRVNI PRITISAK


Opće je poznato da mnogi ljudi imaju u nekim periodima svog života problema s krvnim pritiskom, no malo je onih koji znaju da se krvni pritisak može kontrolirati s viskom i krojačkim centimetrom.

Kontrole se vrši na sljedeći način.

Položite krojački centimetar na gornju površinu lijeve ruke tako da je početak ("0") centimetra u visini prve linije na ruci koja se nalazi na pregibu između šake i podlaktice.

Centimetar je potrebno ispružiti do oko 20 cm.

Ako ste sami, uzmite dvije gumice koje će ga pridržavati uz ruku.

Zatim uzmite između palca i kažiprsta druge ruke lančić ili nit o koji je obješen visak.

Koncentrirajte se i polako krenite s rukom i viskom od broja "1" na centimetru.

Onog momenta kad vam se visak počne okretati - prvo u manjim, a zatim u sve većim krugovima (centrirajte što pažljivije os prema centru energetskog zračenja) - ta će brojčana vrijednost koju ćete očitati na centimetru odgovarati donjem krvnom pritisku.

Zatim viskom krenite lagano dalje prema većim vrijednostima na centimetru te na mjestu gdje će visak ponovo ostvariti kružno kretanje, očitajte brojčanu vrijednost na centimetru.

Ta vrijednost odgovara gornjem krvnom pritisku.
Ako ste stariji od 15 godina, a dobivene vrijednosti se kreću oko 60/140, možete, što se tiče krvnog pritiska, "mirno spavati".

Ako su vrijednosti pročitane na centimetru drastično manje ili veće, tad postavite dlanove lijeve i desne ruke s raširenim prstima na oko 1 centimetar udaljen od područja za regulaciju pritiska (sl.4) zatvorite oči i stvorite kristalno bijelu kuglu u području Trećeg oka.

Tada, povećavajte ovu kuglu da ispuni čitavu glavu.

Dišite u ritmu!

Lagano premještajte dlanove ruku tako da je jedan dlan čas iznad, a čas ispod drugog dlana.

To radite 2 do 3 minute.

Nakon toga ispitajte krvni pritisak prema ranijem uputstvu.

Ako ste radili točno po ovom uputstvu, u tijeku 3 do 5 minuta krvni pritisak će se, zadovoljavajuće, ili potpuno normalizirati, a nestat će i pritisak jeze (straha) koji obično ljudi osjećaju kad im je krvni pritisak poremećen.

Nakon toga, po mogućnosti, operite ruke toplom vodom!

Vjerujte mi, neće vas ništa koštati ako to pokušate.


na ovo moram reagirati. ovo je apsurd. nisam se htio miješati u ovu temu, ali sad moram.
ovo što si gore opisao odnosi se na činjenicu da je centimatar univerzalno relevantan. a po čemu? ustanovili su ga ljudi i nema ama baš nikakve veze s nečim. to je samo mjerna jedinica.
ti je kao da ideš vagom mjeriti gustoću beta zračenja. nema smisla. nikakvog.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 20:20   #22
Quote:
arci 21 kaže:
Da, ovo objasnjenje aure je super.Ne znam vladam li tacnom informacijom da se covjekova aura mijenja kroz periode,manje ili vise,zavisno od nastupajucih problema,bolesti itd. Da je pukotina na auri dokaz-da je to mjesto bolesno.Meni je jedan alternativac(ali i sarlatan) nekim stipaljkama na polupokvarenom aparatu provjeravao auru ruke tj. prstiju. Tada, a ima dosta godina, mi je rekao da imam i neke infracrvene boje na 3 prsta i neku zlatnu auru na palcu. Kao ja bih mogla lijeciti itd. To meni ne pada na um jer se usput,toga i bojim.
Isto sam imala priliku da mi visak mjeri "energiju". To je bilo u mom roditeljskom stanu,pa je covjek(koji nije sarlatan)provjerio Tu energiju i mojim roditeljima.Dakle, njima se vrtilo, kao dokaz da su zivi. A meni je visak podivljao i doveo se skoro u vodoravan polozaj(vrteci se).
Eto toliko,ja malo o sebi i svojim iskustvima. . .
Zaboravio sam da napisem na dnu teksta: Nastavak slijedi, jer ja cu iznijeti sve sto znam (a znam mnogo) o auri.
No tekst je dosta dugacak pa da ne zamaram citaoce to cu svoje spoznaje objaviti u nekoliko nastavka.

Jedno trebate svi da shvatite.
Mistike u mojim izlaganjima NEMA!
Prema tome se citaoci bilo kog uzrasta ne trebaju plasiti da ce moje informacije ostaviti bilo kakav negativan trag na njihovu psihu.
Tu se i ogleda "moj zadatak" - a taj je da sve misticne objave razotkrijem i navedem ih na "Normalni kolosjek".
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 20:37   #23
Quote:
Endimion17 kaže:
na ovo moram reagirati. ovo je apsurd. nisam se htio miješati u ovu temu, ali sad moram.
ovo što si gore opisao odnosi se na činjenicu da je centimatar univerzalno relevantan. a po čemu? ustanovili su ga ljudi i nema ama baš nikakve veze s nečim. to je samo mjerna jedinica.
ti je kao da ideš vagom mjeriti gustoću beta zračenja. nema smisla. nikakvog.
Decko,

Nakon nekoliko stotina puta (da ne kazem hiljada) - sta vise i u prisustvu lijecnika - ja sam sebi ili drugima na taj nacin kontrolirao Krvni pritisak.
I UVIJEK sam dobio podatak, koji se je POKLOPIO s aparatima za mjerenje pritiska.

I jos da ti kazem da sam kod svih kod koji je pritisak bio poremecen nakon dvije do tri minute rada s dlanovima i svjetloscu normalizirao njihov pritisak na normalu.

Ako u ovo ne vjerujes - ja te jedino mogu pozvati da dodjes kod mene u Nizozemsku - te ukoliko ti ne dokazem istinitost ovoga sto sam napisao PLATIT CU TI SVE PUTNE TROSKOVE (BILO KOG PREVOZNOG SREDSTVA) I PRIDE CU TI ISPLATITI 1000 EURA.

A ako ti dokazem (sto garantirano mogu) ti ces snositi svoje troskove - a kao uzvrat za dokazano od tebe cu traziti da JAVNO objavis sto si dozivio.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 20:47   #24
Delija , ja sam spominjala jednog sarlatana iz Sarajeva. Ne bih ga imenovala javno. Moj problem je sto sam se nasla u njegovom vidokrugu i naravno da nisu svi sarlatani. A ovaj je nemam rijeci-polupismen covjek ali _svaka roba ima svog kupca- je vjerovatno njegov "radni " moto !
arci 21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 23:00   #25
(238)

ŠTO NAM MOŽE POKAZATI AURA

Jedan broj ljudi može, uz postupno učenje, "vidjeti" svoju, ali i tuđu auru.

No, kao prvo, ti ljudi se trebaju upoznati s jednim sasvim drugim čovjekom od "danas poznatog", to znači da oni trebaju prihvatiti činjenicu da postoji Spirit koji je dio cjeline koju nazivamo čovjek, jer čovjek je (uostalom kao i sva druga živa bića), ipak, "izgrađen" od energetske i materijalne građe koje su suživotno, dakle neodvojivo vezani, uz NAPOMENU: SAMO za vrijeme ostvarivanja Materijalnog života čovjeka.

Uz to, ti ljudi trebaju svladati Tehniku disanja, radnju koja će im pomoći da, ukoliko je potrebno, reguliraju svoje duševno stanje nakon čega će moći ostvariti stanje totalne opuštenosti.

Mislim da ne treba ponavljati da je također veoma važno da medij poštuje zahtjeve koji su izneseni na početku knjige.

Naime, ukoliko čovjek živi pod nekim duševnim pritiskom, npr. ako je nešto ukrao, ili je nekog ubio iz koristoljublja... normalno je da će stalno razmišljati o tome, uz napomenu da u "očekivanju predstavnika reda pred vratima" neće moći osloboditi svoju Energiju intelekta da slobodno luta kozmosom ili obavlja bilo koje slobodne (misaone) radnje koje bi mu pomogle kod reguliranja njegovog psihofizičkog stanja.

Prema tome, oni ljudi koji Ne mogu, ili Ne žele donijeti čvrstu odluku da se promijene u Pozitivnom smislu bolje je da ne rade na Svjesnom ostvarivanju kontakta sa Svojim senergetskim poljem i Svjesnom kozmičkom energijom jer mogu imati većih problema psihofizičke prirode.
...

Aura je zapravo formirana od Sedam zaštitnih energetskih polja (omotača), no to nije od posebnog značaja jer onima koji će je "vidjeti" izgledat će kao jedan jednobojni, ili raznobojni omotač koji ih može podsjetiti na vreću. (sl.11 i 6)

Već sam naveo da će neki "vidjeti" auru u bojama, bijelu, ili sivkastoplavu.

Osnovna spoznaja za svakog medija koji će moći vidjeti auru jest da ona kod zdravih osoba mora biti bez ikakvih oštećenja koja se prikazuju kao udubljenja ili ispupčenja.

Znači ako uspijete "vidjeti" svoju ili tuđu auru, pokušajte je dobro "pregledati" jer ukoliko ima oštećenje (crni otvor, ili samo crno područje) u predjelu gdje nalazi se neki od unutrašnjih organa, to može biti pokazatelj težeg oboljenja organa koji nalazi se u tom predjelu.

U tom slučaju ta osoba treba se što prije obratiti liječniku radi konzultacije.

Kao primjer, ako bi se "pokazalo" oštećenje u predjelu jetre, tad je potrebno što prije putem Eho aparata izvršiti pregled jetre, odnosno područja gdje se nalazi taj organ.

Interesantno je još znati da će u samom začetku oboljenja nekog organa kod neke osobe u predjelu tog organa aura pjenušati te je potrebno da ta osoba obrati pažnju na ovaj organ.

Znam, mnogi će pitati: "A kako ću znati koji je organ obolio i u kojoj mjeri jer ne poznajem dovoljno medicinu.”

Vjerujte mi, svaki onaj koji ostvari viđenje aure "dobit će" Misaonu (Intuitivnu) informaciju koji je organ obolio, kao i, do koje se je faze oboljenje razvilo.

No, da se razumijemo.

"Vidjeti" auru je veoma teško.

Istina, nekima neće biti teško naučiti "vidjeti" je, neki će to postići veoma teško, a neki to neće nikad postići.

Kao na primjer:
- neki su "rođeni" dobri slikari,
- neki mogu naučiti slikati i postati dobri slikari,
dok
- neki nikad ne mogu biti, čak ni loši slikari.

Da bismo zaokružili potpuno saznanje o auri, dat ću vam dio svog saznanja o energetskim česticama koje vibriraju u i oko čovjeka.

Jeli moguće da čovjek sazna Sve o čovjeku?

Da, ali je potrebno, ponovit ću, čovjek treba da promatra čovjeka cjelokupnog, a ne samo jednostrano, anatomski.

Poznato nam je da anatomija proučava sastav sklopa tijela svih živih bića, a u područjima patološke, topografske, kirurške i usporedne anatomije.

Na osnovu anatomskih nalaza i učenja, medicina i psihijatrija otvaraju svoj put novih saznanja.

No, pitam se, zar nije došlo vrijeme da ove dvije klasične znanstvene discipline ne povežu i prihvate alternativnu medicinu koja je dio parapsihologije.

A kad znanstveni radnik klasičnog učenja pristupi čovjeku da mu pomogne sa Svim saznanjima i povezujući sve vrste učenja ili tumačenja tad će se ostvariti savršenstvo u učenju i mogućnostima da se pomogne čovjeku u potpunosti.

Svakodnevno se dokazuje postojanje energetsko-magnetskih vrtložnih polja (aure) oko čovjeka i u čovjeku.

Zar stvarno i prosječno dobar liječnik ne može prihvatiti da čovjek nije samo gomila organa tijela koja su grupirana u devet glavnih sistema i služe zato da bismo čovjekovo tijelo moglo funkcionirati?

Moja saznanja ne zastupaju ni klasičnu, ali ni alternativnu medicinu, već čovjeka kojeg tvore: Sistem formiran od materije i Sistem formiran od energije.

Današnja medicina liječi Samo Sistem od materije.

No, tim medicinarima koji liječe "samo materiju" moram prenijeti jednu misaonu poruku o kojoj trebaju razmisliti:
• čovjek ne može živjeti bez energije!
dok
• energija može živjeti bez čovjeka!
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 21:34   #26
(259)

Nastavak

Treba da znate da sve spiritualne terapije [akupunktura, bioenergija, joga, Tai Chi… a svakako i liječenjem svjetlom (helioterapija i aktinoterapija)] podstiću “upijanje” Određenih impulsa u tijelo čovjeka.
Svakako, ti Određeni Impulsi će biti “upijeni” samo onda ako će biti “prepoznati” od strane Podsvjesnog sistema koji je “ugrađen” u tijelu čovjeka.
(Napomena: Podsvjesni sistem je STROGO VEZAN za Vegetativni živčani sistem).
Po “upijanju”, ti Određeni impulsi djeluju na žive ali “uspavane” stanice da se “probude” kako bi postale aktivne.
I upravo te žive ali “uspavane” stanice su JEDINE koje se mogu ODUPRIJETI bilo kojoj vrsti bolesti, svakako, ukoliko bolest nije uzela prevelikog maha tj. ako nije UNIŠTILA stanice.

No da vidimo kako se odvija “prepoznavanje” a zatim “prenašanje” Određenih impulsa kozmičke energije u tijelo pacijenta.
Sad znate da oko tijela čovjeka postoji AURA (energetski “omotač”) koja je formirana od Sedam energetskih polja koja “obmotavaju” tijelo čovjeka.
Ta energetska polja tvore nevidljive biomagnetne čestica koje stalno “putuju” oko tijela čovjeka.
Same čestice, iako se stalno kreću ipak su neodvojivo vezane za tijelo čovjeka.

Što se tiće polja AURE – ta polja se razlikuju po boji.
(Napomena: Postojanje AURE nije pretpostavaka, jer dokazano je da taj “omotač” postoji oko svakog živog bića).

Dakle, onog momenta kad stignu Impulsi do AURE aktiviraju se Određeni Elementi Podsvjesnog sistema da bi se izvršilo “prepoznavanje” tih Određenih Impulsa kozmičke energije.
Naime, kad do AURE izvana stignu Impulsi Određene frekvencije ona će ih registrirati – nakon čega će se putem Određenih elemenata Podsvjesnog sistema izvršiti Traženje - ima li u tijelu “ugrađene” Određene memorijske stanice koje se nalaze na ISTOJ frekvenciji kao ti Impulsi
Ako nema – ti Impulsi će za AURU biti bespredmetni .
Ako ima – doći će do prepoznavanja a zatim do upijanja tih Impulsa.
Primjedba: Onog momenta kada su Traženjem nađene Određene memorijske stanice koje impulsiraju ISTIM brojem titraja u Određenom vremenu kao i Impulsi u Auri – Impulsi će biti “sprovedeni” do Određenih ČAKRI putem kojih će se izvršiti prenos (upijanjem) u tijelo.
[ČAKRA je energetski vrtložnik (otvor) kroz koji se vrši upijanje Određenih impulsa].

Nastavak slijedi
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 23:05   #27
(299)

Nastavak

Kad Impuls uđe u tijelo čovjeka on će “prepoznati” Jedino SVOJU Određenu živu memorijsku stanicu koja u zajedništvu s drugim ISTOTITRAJNIM memorijskim živim stanicama kao i sa drugim NEISTOTITRAJNIM stanicama TVORI sisteme kao što su živci, organi, kosti...

Predlažem vam da ne pređete samo tako preko ove informacije.
Zašto?
Zato jer se i molekule proteina Impulsom prepoznavaju sa stanicama - (da bi molekule proteina hranile Samo one stanice koje su prepoznate, dakle da bi hranile Samo SVOJE stanice).

Svakako, kako se taj Određeni Impuls “stapa” sa Svojom Određenom živom memorijskom stanicom – to “stapanje” treba da stvori veći energetski potencijal koji će djelovati na Određenu živu memorijsku stanicu i ostale Istotitrajne stanice da se odupru bolesti koja je prethodno “napala” a zatim “uspavala” navedene stanice.

Interesantno je znati da sam tokom svojih dugogodišnijih studija ustanovio da Svaki organ u tijelu čovjeka “radi” na Svojoj Frekvenciji.
Uostalom, na to nas navodi i spoznaja da se polja AURE razlikuju po boji – a znamo da svaka boja ima Svoju frekvenciju svjetlosnih titraja.
Dakle, ako se frekvencija boja razlikuje - to se moraju i organi razlikovati – jer u protivnom svjetlosni titraji ne bi mogli “prepoznati” Svoj organ.
Iz toga možemo zaključiti da i svaki organ “posjeduje” Svoje žive stanice, koje su za taj organ “vezane” zajedničkom frekvencijom.
Prema tome, ako preko AURE te kroz Čakru uđe Impuls vrijednosti “x” – taj Impuls će djelovati samo na stanice i organe u tijelu čovjeka koje titraju ISTIM Brojem titraja u Određenom vremenu kao i Impuls koji ima vrijednost “x”.
Ako će to biti Impuls vrijednosti “y”…, taj Impuls će djelovati samo na stanice i organe u tijelu čovjeka koje titraju ISTIM Brojem titraja u Određenom vremenu kao i Impuls koji ima vrijednost “y”…

Na ovo da vas upitam: Možete li sad shvatiti kako se na relativno jednostavan način odvija život čovjeka?

Nastavak slijedi
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2006., 23:34   #28
(318)

Nastavak

Možete li shvatiti da je dovoljno da stigne u tijelo čovjeka jedan Impuls, da “dotakne” svoju stanicu, dakle stanicu iste frekvencije, koja će zatitrati - nakon čega će se u toj stanici ponovno stvoriti Impuls koji će djelovati na druge istofrekventne stanice koje se nalaze u njenoj blizini da zatitraju i da se u njima stvore impulsi itd.
I sve te stanice će titrati i stvarati impulse zajedno s organom kojem pripadaju.
Eto tako stanice i organi žive i “bore se” s bolestima.

No informacija da Određeni impulsi dolaze u tijelo čovjeka od “negdje izvana” nije nova.
Naime, svojevremeno, njemački botaničar G. Haberlandt je iznio teoriju o postojanju nekih faktora koji stimuliraju diobu stanica i nazvao ih nekrosomima, desmosomima.

Na sličan je način postavio svoju teoriju sovjetski učenjak, biolog, A.G. Gurvić o mitogenskim zrakama kao stimulansima diobe stanica.
(Svakako, zrake ne stimuliraju diobe stanica - već impulsi čestica koje tvore te mitogenske zrake).

Dakle, sve izgleda veoma jednostavno.
I bilo bi da ne postoji jedan problem.
Naime, ako jedan broj stanica, koje je “napala” neka bolest, “spava čvršćim snom” – tad postoji velika mogućnost da se te stanice nađu pod tako velikom blokadom da na njih jednostavno ne mogu djelovati Impulsi koji im trebaju dati snagu da se odupru bolesti.
U tom slučaju Impuls nestaje - i to ne samo u tijelu čovjeka već i u AURI.
Tada, stanice trebaju da “čekaju” de se IZVANA ponovno pojavi Impuls koji bi im eventualno mogao pomoći.
(I onako usput, zar mislite da su ljudi Istoka intelektualno zaostali što u slobodnom vremenu “mašu s rukama i hvataju nešto po zraku”, iako “to nešto” niko ne može da vidi, šta više, u vrijeme “mahanja” ni da osjeti da li je šta “uhvatio?”).

Nastavak slijedi
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2006., 01:04   #29
tip viska ovisi o geografskom polozaju na kojem se koristi, postoje mnogi faktori po kojima se moze vrlo precizno odrediti najpovoljniji sastav viska tri najvaznija su:

udaljenost od ekvatora: kako se priblizavamo sjevernom (odnosno juznom) polu teziste viska je potrebno pomicati od centra viska prema njegovom dnu (odnosno prema vrhu) npr. ako se nalazimo na samom polu teziste mora biti na samom dnu ili vrhu sto je nemoguce za postic, zato visak na polovima nema utjecaja


da li se nalazimo na kopnu ili moru:

visak mora biti to gusci sto se nalazimo na vecem komadu zemlje, najbolje zlato ili cak platina

nad vodom se preporucuje da se koristi drveni visak, najbolje od nekog drva koje je raslo sto blize sto vecoj vodi (kraj oceana naprimjer), i to ako je moguce izdubljenog ali uvijek u komadu, visak nikada nesmije biti od dva dijela, izuzev lancica na kojem visi


na kojoj se visini nalazimo:

ovaj parametar utjece na svojstva lancica, za velike visine se najcesce preporucuju lancici na bazi bilja, dok na jako niskoj visini potrebno koristiti metalne lancice najbolje od srebra, postoje neki ljudi koji mjesaju materija za lancic ali ja sam izrazito protiv toga

nadam se da sam pomogao kolko sam mogao
__________________
They won't let me join their games...
H5N1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2006., 15:36   #30
raznih oblika visaka ima za kupiti u novoj arci u tkalči.
 
Odgovori s citatom
Old 13.08.2006., 16:55   #31
Quote:
H5N1 kaže:
tip viska ovisi o geografskom polozaju na kojem se koristi, postoje mnogi faktori po kojima se moze vrlo precizno odrediti najpovoljniji sastav viska tri najvaznija su:

udaljenost od ekvatora: kako se priblizavamo sjevernom (odnosno juznom) polu teziste viska je potrebno pomicati od centra viska prema njegovom dnu (odnosno prema vrhu) npr. ako se nalazimo na samom polu teziste mora biti na samom dnu ili vrhu sto je nemoguce za postic, zato visak na polovima nema utjecaja


da li se nalazimo na kopnu ili moru:

visak mora biti to gusci sto se nalazimo na vecem komadu zemlje, najbolje zlato ili cak platina

nad vodom se preporucuje da se koristi drveni visak, najbolje od nekog drva koje je raslo sto blize sto vecoj vodi (kraj oceana naprimjer), i to ako je moguce izdubljenog ali uvijek u komadu, visak nikada nesmije biti od dva dijela, izuzev lancica na kojem visi


na kojoj se visini nalazimo:

ovaj parametar utjece na svojstva lancica, za velike visine se najcesce preporucuju lancici na bazi bilja, dok na jako niskoj visini potrebno koristiti metalne lancice najbolje od srebra, postoje neki ljudi koji mjesaju materija za lancic ali ja sam izrazito protiv toga

nadam se da sam pomogao kolko sam mogao
puko a , izgleda da ptičja gripa ubire svoj danak
Bhakti is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 10:38   #32
Quote:
H5N1 kaže:
tip viska ovisi o geografskom polozaju na kojem se koristi, postoje mnogi faktori po kojima se moze vrlo precizno odrediti najpovoljniji sastav viska tri najvaznija su:

udaljenost od ekvatora: kako se priblizavamo sjevernom (odnosno juznom) polu teziste viska je potrebno pomicati od centra viska prema njegovom dnu (odnosno prema vrhu) npr. ako se nalazimo na samom polu teziste mora biti na samom dnu ili vrhu sto je nemoguce za postic, zato visak na polovima nema utjecaja


da li se nalazimo na kopnu ili moru:

visak mora biti to gusci sto se nalazimo na vecem komadu zemlje, najbolje zlato ili cak platina

nad vodom se preporucuje da se koristi drveni visak, najbolje od nekog drva koje je raslo sto blize sto vecoj vodi (kraj oceana naprimjer), i to ako je moguce izdubljenog ali uvijek u komadu, visak nikada nesmije biti od dva dijela, izuzev lancica na kojem visi


na kojoj se visini nalazimo:

ovaj parametar utjece na svojstva lancica, za velike visine se najcesce preporucuju lancici na bazi bilja, dok na jako niskoj visini potrebno koristiti metalne lancice najbolje od srebra, postoje neki ljudi koji mjesaju materija za lancic ali ja sam izrazito protiv toga

nadam se da sam pomogao kolko sam mogao
(370)

Žao mi je ali se s ovim uopće ne slažem.
Naime, barem ja i svi oni koje sam podučio kako se radi s viskom i koji sad znaju zašto se visak OKREĆE, gdje god "radili" s viskom (može i u centru planete ) on će "raditi" besprijekorno.

Zašto - to se moža zaključiti iz slike koju možeš vidjeti u većem formatu ako na sliku klikneš mišem dva puta.


Svakako, i za ovo razumijeti treba malo više od "svakodnevne pameti" a što manje mistike.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 12:04   #33
Visak mi služi da pronalazim stvari koje izgubim. Uvek uspije
__________________
Tak si kaj pes!
Prasec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 23:13   #34
(404)

PONOVO O VISKU KAO ENERGETSKOM POMAGALU

Kao što smo vidjeli, liječiti sebe i drugoga se može na razne alternativne načine.

Također, sad znamo i to zašto se uz pomoć viska mogu primati odgovori na mnoga pitanja.

I, "da ne ostanem dužan" onima koji već nešto znaju o radu s viskom, evo nekih interesantnih informacija koje će se odnositi na liječenju uz pomoć tog energetskog pomagala.

Kao prvo, onaj koji "radi" s viskom treba znati kako će se visak kretati nakon postavljenog misaonog pitanja.
Naime, na postavljeno misaono pitanje kretanje viska će biti drugačije kod "odgovora" da, odnosno ne.

No, može se dogoditi da na postavljeno pitanje kretanje viska bude različito od kretanja za da i ne (npr. ako se ostvaruje kružno kretanje za da i za ne, visak može, na pitanje, ostvarivati pravolinijsko kretanje), što znači da odgovor glasi možda.
No, moram vam skrenuti pažnju da odgovor možda ima daleko dublji sadržaj u svojoj biti, no to je posebna studija koju ću otkriti jednom drugom prilikom.

Svakako mislim da ne moram naglašavati da se kod rada s viskom mora ostvariti izuzetna koncentracija, kao i da se pitanja moraju postaviti Nedvosmisleno, da bi dobili točne odgovore.
Na žalost, to je veoma teško postići za Presudna pitanja jer i manja nesvjesno potisnuta želja u sistemu Materijalne svijesti (kako medija tako i osobe za koju medij radi), može djelovati na to da se dobiju odgovori koji neće biti točni.

Prema tome, ako se već radi na tome da medij u radu s viskom želi doći do pravog odgovora, on mora prići BITI problema s nekoliko varijanti pitanja te, budu li svi odgovori isti, tek tad može s velikom sigurnošću prihvatiti točnost informacije.

LIJEČENJE UZ POMOĆ VISKA

Kako mi je poznato da ima dosta onih koji žele liječiti svoje bližnje uz pomoć viska, iznijet ću tehniku iscjeljivanja uz pomoć tog energetskog pomagala.
Dakle, ako se netko od vaših bližnjih žali da ima tegobe ili bolove u nekom dijelu tijela, tad, kao prvo, uz pomoć viska trebate odrediti lokaciju bolesnog područja (tkiva), organa ili živca.

Jasno, ako se pacijent žali na konkretnu vrstu bolesti koja je vezana za neki dio tijela, kao na primjer: mehaničko oštećenje izvršeno sječivom, vatrom..., ili na primjer: grlobolju, ili zubobolju a to su problemi "vezani" za Petu čakru - tad nije potrebno tražiti lokaciju bolesnog područja.

No, ako čovjeka zaboli "bezrazložno" glava, neko mjesto na ruci, nozi..., tad se treba tražiti informacija s kojim područjem tijela je povezana ta bol.
Naime, ako bolesnik osjeća bol u nekom području tijela, to ne znači da je bolesno to područje gdje se bol manifestira.

Tako su mi se, na primjer, mnogi ljudi žalili na bol u predjelu jetre (tu bol sam i ja svatkodnevno imao pune tri godine).
Po EHO pregledu, liječnik im je rekao da su im jetra zdrava, što mnogi nisu vjerovali zbog stalno prisutne boli u području jetre.
Konačno, neki od tih bolesnika su "imali tu sreću" da saznaju, bilo od predstavnika klasične medicine, bilo od iscjelitelja – alternativca - da bolovi dolaze iz kralježnice, obično od slabinskog dijela kralješnice odakle je dolazila refleksna bol do područja jetre.
I regulirajući problem s kičmom - riješili su se bola koji je bio registriran u predjelu jetre.

Nastavak slijedi
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 15:50   #35
(450)

Nastavak

Ovo sam iznio s razlogom jer postoji mogućnost da putem viska dobijete informaciju da je neko područje bolesno iako se pacijent uopće ne žali na to mjesto.
...

Sad da vidimo kako liječiti uz pomoć viska.

Za vrijeme liječenja je najbolje da pacijent leži na leđima ili trbuhu, što ovisi od toga gdje bolesnik osjeća bol ili tegobe.

Pacijent može imati na sebi bluzu, košulju, haljinu, hlače, može i cipele, ali je bolje da ima što manje odjeće na sebi.

Nakon ostvarene pune koncetracije trebate "ući" s viskom u područje Prve čakre, i to tako da vrh viska bude na udaljenosti od tijela od oko 1 do 2 cm, a nakon toga trebate postaviti misaono pitanje: Je li oboljenje koje stvara probleme ovoj osobi (koje ću nazvati Oboljenje broj 1) vezano za ovu čakru?

Ako dobijete negativan odgovor, tad postavite vrh viska u područje Druge čakre, Treće... sve do Šeste.

Ako dobijete pozitivan odgovor, tada postavite sljedeće pitanje: Je li ovo područje oboljelo samo od Oboljenja broj 1?

Ako biste dobili "odgovor" Ne, tad to područje može biti "napadnuto" od više vrsti bolesti.

U tom slučaju morat ćete upotrijebiti svoj intelekt i intuiciju da biste znali kako se dalje vladati, odnosno što dalje činiti?

Neovisno od toga kakav "odgovor" dobijete, s viskom trebate "ući" u polje Svih čakri (od PRVE do ŠESTE) i postaviti ista pitanja u njihovom području.

(U Sedmu čakru, dok pacijent leži, nije potrebno "ulaziti" jer je ista Neodvojivo vezana za Šestu čakru).

Kad odredite čakre koje su vezane za oboljenje pacijenta tad je potrebno odrediti lokaciju žarišta oboljenja.

To se vrši na sljedeći način.

Visak se postavi iznad jednog od kukova i nakon toga je potrebno postaviti misaonu želju: Želim putem viska dobitim liniju koja presijeca žarište oboljenja.

Kada visak "pokaže" liniju, zapamtite dobro kuda prolazi ta linija preko tijela.

Nakon toga, postavite visak iznad drugog kuka i nakon toga stvorite isto misaono pitanje.

Zapamtite kuda prolazi pokazana linija i gdje ta linija presijeca prvu "pokazanu" liniju.

Da biste bili sigurniji da je informacija točna, isti postupak možete napraviti od lijevog i desnog ramena ili nekog drugog mjesta koje se nalazi na strani tijela.

Kad dobijete sjecište svih linija, znajte, vjerovali ili ne, ispod sjecišta tih linija sasvim se sigurno nalazi oboljelo područje, organ.

Da biste to provjerili, vrh viska postavite 1 do 2 centimetra iznad tog mjesta i uz punu koncentraciju misaono postavite pitanje: Nalazi li se u ovom području tijela oboljelo mjesto?

Ako se visak počne okretati kružno iznad mjesta gdje ste ga usmjerili i "prenese" vam odgovor da, tad pogledajte sl. 4 i 5 i proučite koji se organ nalazi u tom području.

(Na žalost, momentalno nemam vremena da vam spremim slike 4 i 5).

(I primjedba: ako čovjek uopće ne pokuša raditi po predloženom tad ne može da zna da li su informacije ispravne - a u tom slučaju je umobolno davati svoje "stručno" mišljenje da se sa viskom ne može pronači mjesto gdje se nalazi žarište neke bolesti).


Nastavak slijedi
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 18:22   #36
Quote:
Leviant kaže:
ZATO jer se fizičko tijelo razvija do 27 godine života

I možeš si samo naštetit ako to pokušavaš prije !
joj molim te....... šta će mi narasti rep?
Gorriot is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 10:40   #37
Primjedba na ovo: Ako se visak počne okretati kružno iznad mjesta gdje ste ga usmjerili i "prenese" vam odgovor da, tad pogledajte sl. 4 i 5 i proučite koji se organ nalazi u tom području.

Ako se nađete u nekoj bilioteci ili knjižari pogledajte da li kod njih imaju knjige KRISTAL I. i II. od H.D. Schultz - S.J. Weinberg.
Ako imaju tad možete u knjizi KRISTAL II. na stranicama 161 i 162 pogledati te slike - koje vam mogu mnogo toga "reći".
(Usputno, to nije reklama jer ja za štampanje i prodaju tih knjiga nisam tražio da mi se isplaćuje ni u jednoj valuti.
Dakle, od moje strane je sve bilo besplatno).

(484)

No da nastavim s tekstom.

Ako se visak počne okretati kružno iznad mjesta gdje ste ga usmjerili i "prenese" vam odgovor ne, tad postavite dva sljedeća pitanja:
1. -nalazi li se ovo područje pod energetskom blokadom?
2. -nalazi li se ovo područje pod energetskim blokadama?
Sve odgovore registrirajte na svoj način.
...

Kad odredite putem viska oboljelo područje, organ ili manji snop živaca, tad učinite sljedeće:
- uzmite završetak niti viska između palca i kažiprsta bilo lijeve ili desne ruke
- prstima slobodne šake obuhvatite prste šake kojom držite visak
- raširite laktove i naslonite ih lagano na tijelo pacijenta tako da oboljelo područje bude između laktova
- usmjerite vrh viska u središte oboljelog područja tako da bude udaljen od tijela 1 - 2 centimetra
- naslonite glavu na palac i kažiprst u kojim držite nit viska tako da ti prsti budu naslonjeni na mjesto mrštenja iznad nosa (područje Trećeg oka)
- zatvorite oči i koncetrirajte se!

1. Misaono stvorite u svojoj glavi (u području Trećeg oka) kristalno svijetlu bijelu kuglu, ili kuglu boje Sunca, i putem niti i viska misaono je "preselite" u pacijentovo oboljelo područje, a zatim je misaono "pokrenite" prema Prvoj, ili Sedmoj čakri (sve ovisi; koju čakru "obrađujete") gdje ta kugla treba "izaći".

2. Ponovo misaono stvorite (u području Trećeg oka) kristalno svijetlu bijelu kuglu, ili kuglu boje Sunca, i putem niti i viska misaono je "preselite" u oboljelo područje pacijenta, a zatim misaono "pokrenite" tu kuglu do Prve čakre odakle je trebate "prebaciti" u područje pacijentovog lijevog kuka, a zatim "pokrećite" kuglu kroz lijevu nogu sve do tabana, gdje ta kugla treba "izaći".

3. Ponovo misaono stvorite (u području Trećeg oka) kristalno svijetlu bijelu kuglu, ili kuglu boje Sunca, i putem niti i viska misaono je "preselite" u oboljelo područje pacijenta, a zatim misaono "pokrenite" tu kuglu do Prve čakre odakle je trebate "prebaciti" u područje pacijentovog desnog kuka, a zatim "pokrećite" kuglu kroz desnu nogu sve do tabana, gdje ta kugla treba "izaći".

4. Ponovo misaono stvorite (u području Trećeg oka) kristalno svijetlu bijelu kuglu, ili kuglu boje Sunca, i putem niti i viska misaono je "preselite" u oboljelo područje pacijenta, a zatim misaono "pokrenite" tu kuglu do Pete čakre odakle je trebate "prebaciti" u područje pacijentovog lijevog ramena, a zatim "pokrećite" kuglu kroz lijevu ruku sve do dlana, gdje ta kugla treba "izaći".

5. Ponovo misaono stvorite (u području Trećeg oka) kristalno svijetlu bijelu kuglu, ili kuglu boje Sunca, i putem niti i viska misaono je "preselite" u oboljelo područje pacijenta, a zatim misaono "pokrenite" tu kuglu do Pete čakre odakle je trebate "prebaciti" u područje pacijentovog desnog ramena, a zatim "pokrećite" kuglu kroz desnu ruku sve do dlana, gdje ta kugla treba "izaći".

Prethodno opisano treba BEZ PREKIDA:
- Tijekom JEDNOG Tretmana liječenja "napraviti" najmanje TRI puta (dakle, može i više od tri puta)
dok je
- DNEVNO potrebno "napraviti" od JEDAN do TRI Tretmana što ovisi od vrste bolesti i mogućnosti kontakta s pacijentom.

Jedna važna napomena:
Dok radite prethodno opisano, visak trebate pokretati iznad oboljelog mjesta "po svojoj želji", a ne da ga vi pokrećete kretanjem ruku ili prstiju.

Također još jedna napomena:
- Za osobu koju liječite ovim energetskim putem bilo bi najbolje da meditira prema uputstvu vježbe disanja iz knjige KRISTAL I.
ili (ako je u stanju)
- da si u tijeku tretmana u predjelu Treće čakre; stvori vizualizaciju boje čakre pod čije područje pada oboljelo mjesto.(sl:4)

Nastavak slijedi
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 10:40   #38
Također još jedna napomena:
- Za osobu koju liječite ovim energetskim putem bilo bi najbolje da meditira prema uputstvu vježbe disanja iz knjige KRISTAL I.


(511)

- Sjednite ili legnite u najudobniji položaj i obratite pažnju da vam je udobno i da vam nešto ne iritira kožu.

- Nemojte da vam svjetlost udara u oči (ako treba pokrijte oči tamnom maramom).

- Zatvorite oči i uz punu koncentraciju počnite disati KROZ NOS u određenom ritmu.

Ritam i dubinu disanja podesite prema mogućnostima vaših dišnih organa.

Što dublje polagano udahnite zadržite zrak u plućima 2 sekunde, a zatim polagano izdahnite.

To ćete najbolje postići ako oko 1 do 2 minute brojite u sebi:
- (udisaj) .......................................1 - 2 - 3
- (gornja granica disanja) ..................1 - 2
- (izdisaj) .......................................1 - 2 - 3
- (donja granica disanja) ...................1 – 2...

Tako dišite oko pet minuta.
...

Kako mnogi neće moći održati pet minuta ovaj ritam disanja, predlažem im da učine sljedeće radnje, brojeći u sebi oko 1 do 2 minute:
- (udisaj) ......................................1 - 2 - 3 -
- (gornja granica disanja) .................1
- (izdisaj) ......................................1 - 2 - 3 -
- (donja granica disanja) ..................1...
također pet minuta.
...

One koji imaju problem s dišnim organima neka rade po ritmu, uz brojenje oko jedne minute:
- udisaj ....................................1 - 2 -
- (gornja granica disanja).............1
- izdisaj ...................................1 - 2 -
- (donja granica disanja)..............1... ... ...
po mogućnosti, također oko pet minuta.

Pokušajte naučiti da ovaj ritam disanja ostvarujete u svakodnevnici (može i manje od pet minuta), i to:
 kad želite ostvariti Samokontrolu,
 kod meditiranja s kristalima,
 a svakako kad imate neku "prolaznu" bol (glavobolju, zubobolju itd.).
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 23:21   #39
Također još jedna napomena:
- Za osobu koju liječite ovim energetskim putem bilo bi najbolje da meditira prema uputstvu vježbe disanja iz knjige KRISTAL I.
ili (ako je u stanju)
- da si u tijeku tretmana u predjelu Treće čakre; stvori vizualizaciju boje čakre pod čije područje pada oboljelo mjesto.(sl:4)

Nastavak slijedi


(553)

Ovu tehniku rada s viskom preporučujem ne samo kod osoba koje imaju neke tegobe ili bol, već i onda ako neka od dragih vam osoba osjeća nervozu ili je duševno, štoviše i fizički napeta (napetost mišića).

Naime, prethodno opisanim radom s viskom vi ste zapravo ostvarili ISTU VRSTU tretmana kao alternativni iscjelitelj - magnetizer.

No, u ovom momentu nema potrebe davati detaljna objašnjenja o magnetizmu kod ljudi jer da biste shvatili zašto magnetizer može pomoći ljudima kod normaliziranja njihovih psihofizičkih problema potrebno je upoznati čovjeka, odnosno saznati SVE tajne koje su vezane za čovjeka.

...

No, da biste, kao magnetizer, uz pomoć viska pomogli nekom kod iscjeljivanja vi morate znati da postoje i kozmički zakoni (zahtjevi) kojih se trebate držati.

Tako:
 Ako ste alkoholičar, odnosno ako ste ovisnik droga, ZABRANJUJE vam se da iscjeljujete bilo koga s viskom.

 Ako niste uvjereni da vaš bioenergetski potencijal nije dovoljan za pružanje pomoći, nemojte se truditi da stvorite "nasilnu" želju da pomognete toj osobi.

 Ako vam se sva ova tema čini mističnom, tad nije preporučljivo da radite u tom području.

 Kod rada s viskom (ali ne samo tada, već ako je moguće uvijek) vi kao iscjelitelj morate OBAVEZNO stvoriti u svom sistemu Materijalne svijesti pozitivne vibracije koje se stvaraju pozitivnim razmišljanjem.

 Nakon svake terapije isperite ruke do ispod lakta po mogućnosti toplom vodom.

Toliko.

Ako ima neko da želi postaviti pitanje u vezi Rada s viskom - neka ga slobodno postavi.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 13:30   #40
Kako se može ispitati vlastiti bioenergetski potencijal, potreban za rad s viskom? Pozdrav...
planinar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:53.