Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2011., 15:49   #2721
Quote:
BUBEK kaže: Pogledaj post
evo mi stigli jučer doma nakon carskog na sv. Duhu.
sve je prošlo ok.

imam pitanje? u bolnici su mi davali analgin protiv bolova a meni se te tablete čine poprilično jake. danas me rez boli i popila bi neku tabletu za bolove a neznam što smijem? dojim!

help!
Meni su u bolnici u kojoj se izrazito propagira dojenje davali i Analgin i Cafetin i Voltaren. pa ti budi pametna.
Ako ti paracetamol pomaže, onda bolje da ne piješ ništa, jer je on ionako najblaža varijanta ičeg, prije će bol sama uminut, nego da će ti paracetamol imat smisla.
Ako je jače, radije se posavjetuj s liječnikom.
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 17:17   #2722
hvala cure. u bolnici su mi davali analgin. sinoć sam ga popila i doma ali me totalno zaljepilo. mislim da mi je prejak...

sad sam spavala pa mi je bolje, nisam ništa uzela. vidjet ću za noć kak će bit.
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 15:24   #2723
Quote:
ZARA1402 kaže: Pogledaj post
a zašto si 2. put morala na carski?

sorry što kasnim...nisam bila blizu interneta...

pa nakon prvog carskog ne smiju indukciju davati, a ja prenijela 11 dana, a sa svojim trudovima se nisam otvarala i onda ne preostaje ništa drugo
__________________
˝ Kada bi svi oni koji loše pričaju o meni, znali što ja točno mislim o njima onda bi me još i više mrzili.˝
koka26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 17:42   #2724
smije li se nakon carskog sjedit na pilates lopti i ići u kraće šetnje ili to otežava mišićima i šavovima da zacijele?
kamenjarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 19:03   #2725
Koliko vremena mora proći poslije carskog da bi mogla (smjela) ozbiljno vježbati?
Znači sklekovi, 200-300 trbušnjaka i sl.
nemam ideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 23:40   #2726
carice itanje jel itko od rodilja imao glaukom? jel to razlog da me se salje na carski? Imam ga vec 20 godina, kapam redovito...ak prestanem ode vid pa pa...danas sam nazvala frendicu koja je danas rodila i bubnula ko iz topa da cu morat na carski..mene zanima zasto i jel itko cuo takvo sto?
mucasta666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 23:48   #2727
Ja sam cula da zene sa ocnim tlakom salju automatski na carski, tak da mislim da ti je frendica u pravu
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 08:20   #2728
Ma da! E svasta...bumo vidjeli sta ce doktori reci, al nisam bas presretna da me radi toga salju na operaciju.
Hvala na odgovoru!
mucasta666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 08:30   #2729
Quote:
mucasta666 kaže: Pogledaj post
carice itanje jel itko od rodilja imao glaukom? jel to razlog da me se salje na carski? Imam ga vec 20 godina, kapam redovito...ak prestanem ode vid pa pa...danas sam nazvala frendicu koja je danas rodila i bubnula ko iz topa da cu morat na carski..mene zanima zasto i jel itko cuo takvo sto?
Ja imam glaukom, i preporuku oftalmologa za cr. I imala još nekih razloga za carski, i preporuku drugih dr za cr ali ginići u bolnici nisu htjeli ni čuti, iako sam i sama htjela cr. Na kraju završila na cr, ali iz drugih razloga
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 08:41   #2730
iskreno se nadam da me ipak nece poslati, osim ako zaista nije nuzno.
Moja 2 ginekologa mi nisu rekli ni rijec kada sam napomenula da imam glaukom.
Al, ok treba se mentalno priremiti d postoji i ta mogucnost
mucasta666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 14:55   #2731
Ja bum dobrovoljno isla na carski
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 16:06   #2732
ja sam spremna i platit za carski
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 16:27   #2733
Quote:
jongerica kaže: Pogledaj post
ja sam spremna i platit za carski
Pa to se podrazumjeva
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 17:22   #2734
Quote:
mucasta666 kaže: Pogledaj post
iskreno se nadam da me ipak nece poslati, osim ako zaista nije nuzno.
Moja 2 ginekologa mi nisu rekli ni rijec kada sam napomenula da imam glaukom.
Al, ok treba se mentalno priremiti d postoji i ta mogucnost
Ja sam sama pitala ginekologa da me pošalje na očni zbog visoke dioptrije. Tamo me je doktorica temeljito pregledala i rekla da dioptrija više nije indikacija za carski, ali glaukom jest. Odi na pregled, traži mišljenje oftamologa. Pri porodu se puno naprežeš, ne moraju ti još i oči stradati.

Fran, Jong, šta se može dogovoriti za carski? Meni su rekli da nema dogovorenog carskog. Bar u ovoj mojoj prčiji.
Newbiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 17:23   #2735
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Ja bum dobrovoljno isla na carski
Pa šta, i ja sam išla dobrovoljno ali samo zato što sam imala indikacije. Naravno, u takvoj situaciji nisam ništa nikome trebala platiti.

mucasta, ja odluku o tome ne bih prepuštala samo ginekologu, mislim da je preporuka oftalmologa jako bitna. Svakako napravi pregled i traži njegovo mišljenje.
Inače, planirani carski rez manje je rizičan u odnosu na hitni, i ako ti ga oftalmolog preporuči nemoj se bojati.
cd8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 19:00   #2736
new, kolko znam fran planira roditi kod podobnika, a tamo kolko para, tolko muzike
inače, formalno nema dogovora ni u jednoj bolnici, ali mislim da se u svakoj možeš dogovorit ili ako imaš vezu ili ako keširaš pravoj osobi
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 07:28   #2737
Quote:
jongerica kaže: Pogledaj post
new, kolko znam fran planira roditi kod podobnika, a tamo kolko para, tolko muzike
inače, formalno nema dogovora ni u jednoj bolnici, ali mislim da se u svakoj možeš dogovorit ili ako imaš vezu ili ako keširaš pravoj osobi
Ah da, zaboravih da se na brdovitom Balkanu sve može dogovoriti.
Newbiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 13:03   #2738
Meni je taj dogovoreni carski baš super,komotan porod,imaš taj i taj datum,dođeš i eto ti bebice
Psihički je lakše,najgore mi je bilo ono išćekivanje,pogotovo kada preneseš,to ubija
Na svu sreću da sam dobila epiduralnu pa se nisam puno fizički namučila

Da sam mogla i ja bi si ˝sredila˝ carski
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 15:36   #2739
mene je užasno strah poroda i najrađe bi išla na carski s kim se to dogovaraš i kome to predlažeš da bi išla na carski?
ivor6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 15:40   #2740
Quote:
ivor6 kaže: Pogledaj post
mene je užasno strah poroda i najrađe bi išla na carski s kim se to dogovaraš i kome to predlažeš da bi išla na carski?
Npr: Nades doktora koji radi u bolnici al ima i privatnu praksu i vodis kod njega privatno trudnocu i onda ti on obicno sredi (ne besplatno naravno ) carski u bolnici u kojoj radi
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:43.