Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2014., 23:57   #241
Quote:
Beskraj kaže: Pogledaj post
Imas imas. Pogledaj dobro. Tvoje 2 polje pocinje 24 stupnja, dok saturn je 23 stupanj . Sve do 5 stepeni se racuna u sljedecoj kuci pa se onda svaka planeta odnosi tako pa i tvoj Saturn.
Da Uran je tamo pravi konjukciju sa Mjesecom
Ne računa se da je u slijedećoj kući, planet je u onom polju kojem pripada.

Samo planete koje su udaljene do 5 stupnjeva od nekog vrha polja osim utjecaja na polje u kojem jesu imaju utjecaja i na iduće polje jer početak polja je ujedno i "vrh" (vrhunac utjecaja) tog polja.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 09:37   #242
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Saturn u 2. polju ne označava siromaštvo već osjećaj manje vrijednosti...a
...
Jel to isto kao i kad je Sa vladar 2. polja?
osjećaj manje vrijednosti imam, ali se ne oslanjam na materijalne vrijednosti.
srcelence is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 10:26   #243
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ne računa se da je u slijedećoj kući, planet je u onom polju kojem pripada.

Samo planete koje su udaljene do 5 stupnjeva od nekog vrha polja osim utjecaja na polje u kojem jesu imaju utjecaja i na iduće polje jer početak polja je ujedno i "vrh" (vrhunac utjecaja) tog polja.
Ja koliko sam citala da se planeta racuna da je u sljedecoj kuci posto se racunaju tih pet stepeni. Moram reci da me zbunjujes ti sad sa ovim.
Mozda bolje mozes objasnit to?
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 11:17   #244
Quote:
Beskraj kaže: Pogledaj post
Ja koliko sam citala da se planeta racuna da je u sljedecoj kuci posto se racunaju tih pet stepeni. Moram reci da me zbunjujes ti sad sa ovim.
Mozda bolje mozes objasnit to?
Nemoj me krivo shvatiti ali meni se čini da ti astrologiju učiš iz foruma a to tako ne ide. Treba čitati knjige od relevantnih autora i raditi praktično duže vremena da bi se moglo o nekim stvarima pisati.

A što se tiče pitanja, Beskraj, imamo posebnu temu za vrhove polja, pa prouči tamo. Posebno ova dva posta:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...8&postcount=37

https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...8&postcount=55
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 11:23   #245
Pa Fish to ti se cini da ja ucim samo kroz forum, sto nije istina. Bas sam citala i Bonatija koji je govorio vezano za polja, ali dobro on je vise govorio za Horarnu astrologiju. Hvala.
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 11:30   #246
Quote:
Beskraj kaže: Pogledaj post
Pa Fish to ti se cini da ja ucim samo kroz forum, sto nije istina. Bas sam citala i Bonatija koji je govorio vezano za polja, ali dobro on je vise govorio za Horarnu astrologiju. Hvala.
Još jedan tvoj problem što se ne možeš odlučiti da li ćeš raditi u sustavu tradicionalne ili moderne astrologije. To su dva različita sustava. Mi ovdje radimo u sustavu moderne astrologije a za tradicionalnu imamo posebne topice. Pripazi malo, ovdje to pišem da ostane javno i vidljivo drugima jer sam primjetila da postoji problem a on nije zanemariv.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 16:32   #247
Tema mi je izuzetno zanimljiva, posebno u zadnjih godinu dana.

Kad gledam moju natalnu kartu, onda mi je tesko razluciti samo pitanje novca. Naime, vladar prve i druge kuce je isti. On je takodje i vladar mog Sunca i opcenito je dominantan u karti. Radi se o Merkuru. Na koji nacin je moguce odvojiti samo jednu funkciju ovog mog natalnog Merkura?

Ima li neko slican primjer da su mu prve dvije kuce u istom znaku i da mu je vladar tih kuca dominantan u karti?
Winnie'sOwl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 21:32   #248
Quote:
jelovnici kaže: Pogledaj post
Što označava u karti da osoba neće imati novca (dovoljno) tj. koliko ona smatra da joj je potrebno?
Tvoje financije mi se čine vrlo trusno područje. Mjesec i Uran predstavljaju neprestane oscilacije, a Saturn ti daje osjećaj tjeskobe čim sve to pitaš.
mr.rochester is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 17:01   #249
Quote:
mr.rochester kaže: Pogledaj post
Tvoje financije mi se čine vrlo trusno područje. Mjesec i Uran predstavljaju neprestane oscilacije, a Saturn ti daje osjećaj tjeskobe čim sve to pitaš.
Nisi mi puno pomogao

A ovaj vladar druge, koji ima sve pozitivne aspekte osim jednog, ja sam nekako mislila "da će to doći na svoje, kasnije"

jelovnici is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 20:25   #250
Ako je 2. polje naš zarađeni novac, a 8. novac drugih, kako bih mogla objasniti novac koji sam dobila, dakle nije moj zarađeni, pod tranzitom Jupitera (sekstil) na Merkur u 2. polju?
Bi li se to moglo promatrati kad dar? Spadaju li darovi u 2. polje?
Ne vidim ništa na 8. polje, pa ispada da se radi o 2.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 13:42   #251
Vezano za gornji post, osoba "davatelj" je imala Jupiterov trigon na vl. 8. polja.
Inače nije to baš mali iznos.
Zar ne bi trebalo biti obrnuto?
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 19:31   #252
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Ako je 2. polje naš zarađeni novac, a 8. novac drugih, kako bih mogla objasniti novac koji sam dobila, dakle nije moj zarađeni, pod tranzitom Jupitera (sekstil) na Merkur u 2. polju?
Bi li se to moglo promatrati kad dar? Spadaju li darovi u 2. polje?
Ne vidim ništa na 8. polje, pa ispada da se radi o 2.
Načelo 2. polja je "materijalni prirast"...2. polje nije samo zarađeni novac, već općenito novac koji dobijamo jer predstavlja "ulazno" područje kojim mi "privlačimo novac sebi", na način da se on kod nas zadrži. Ono ne ptedstavlja samo zarađeni novac već odražava mogućnosti poboljšavanja/stjecanja financijskog/materijalnog statusa. Vladar 2. polja i planete u njemu opisuju kako osobi prirodno to dolazi.

Osim toga Venera koja je prirodna vladarica 2. polja predstavlja poklone (darove) i zato općenito pod tranzitom Jupitera na 2. polje postoji tendencija da dobivamo poklone, dok pod tranzitom Saturna moramo namučiti ("zaraditi" novac).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 12:25   #253
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Načelo 2. polja je "materijalni prirast"...2. polje nije samo zarađeni novac, već općenito novac koji dobijamo jer predstavlja "ulazno" područje kojim mi "privlačimo novac sebi", na način da se on kod nas zadrži. Ono ne ptedstavlja samo zarađeni novac već odražava mogućnosti poboljšavanja/stjecanja financijskog/materijalnog statusa. Vladar 2. polja i planete u njemu opisuju kako osobi prirodno to dolazi.

Osim toga Venera koja je prirodna vladarica 2. polja predstavlja poklone (darove) i zato općenito pod tranzitom Jupitera na 2. polje postoji tendencija da dobivamo poklone, dok pod tranzitom Saturna moramo namučiti ("zaraditi" novac).
Da, tako sam ja to povezala s poklonima...
Hvala. Morala sam si to nekako objasniti.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2018., 22:19   #254
Mene zanima pitanje iz oblasti financija-
tek se upoznajem sa astrologijom i svakim danom mi je sve jasnije da knjige nisu dovoljne, jer se, recimo, sa dispozitorima vec par dana mucim.
Kiron u biku sam govori da zbog iskustva u djetinstvu (i kasnije) novac dozivljavam iznimno bitnim, kao i karijerno samoostvarenje i tu lezi moja nesigurnost.

Stoga druga kuca:
Ac je u lavu, dispozitor sunce je u 2 kuci kojom vlada isto lav, no sunce, jupiter i merkur su u djevici u istoj kuci, s tim da jupiter za dlaku da nije spaljen od sunca ali je u izgonu u djevici -.-. Merkur je u svojoj kuci i naravno njemu je tu jako lijepo (i sigurno ce mi jos netko spomenuti da moram poceti pisati).
I imam veneru na 27 stupnju raka al u 12 kuci (last hope ). Mars u skopriji-rad od kuce.

e sad, sto to znaci? sva sam zbunjena.
Da li to znaci da ce uvijek prihodi biti sitni zbog djevice koja sve usitnjuje ili ima nade da cu zaraditi konkretni novac?
Naime konjukcija sunca i jupitera je pozitivan, ali opet jupiter je u izgonu -.-

p.s.
prilazem natalnu kartu za lakse razumijevanje mog teksta:
LepaMilena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2018., 19:06   #255
Za pitanja novca i bogatstva se u natalnoj karti gledaju:

1. Vrh ili početak druge kuće i to pet stepeni pre samog vrha i do pet stepeni od vrha treće kuće ( prema Liliju )
2. Vladar te kuće i kako je on dignifikovan.
3. Vladar umetnutog znaka u drugoj kući (ako takav znak postoji ).
4. Fortuna i njen vladar.
5. Jupiter, kao opšteg signifikatora bogatstva.
6. Ona planeta ili planete koje su slučajno u drugoj kući.

Što je planeta bliža vrhu druge kuće , to je mnogo očigledniji njen uticaj, jer su to onda planete koje su operativne i imaju najsnažniji uticaj u našim natalima.

Druga kuća je u aspektu trigona sa 10. kućom tako da utiče direktno na novac koji uspemo da zaradimo svojom karijerom, tj poslom.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2018., 19:30   #256
Quote:
LepaMilena kaže: Pogledaj post
Mene zanima pitanje iz oblasti financija-
tek se upoznajem sa astrologijom i svakim danom mi je sve jasnije da knjige nisu dovoljne, jer se, recimo, sa dispozitorima vec par dana mucim.
Kiron u biku sam govori da zbog iskustva u djetinstvu (i kasnije) novac dozivljavam iznimno bitnim, kao i karijerno samoostvarenje i tu lezi moja nesigurnost.

Stoga druga kuca:
Ac je u lavu, dispozitor sunce je u 2 kuci kojom vlada isto lav, no sunce, jupiter i merkur su u djevici u istoj kuci, s tim da jupiter za dlaku da nije spaljen od sunca ali je u izgonu u djevici -.-. Merkur je u svojoj kuci i naravno njemu je tu jako lijepo (i sigurno ce mi jos netko spomenuti da moram poceti pisati).
I imam veneru na 27 stupnju raka al u 12 kuci (last hope ). Mars u skopriji-rad od kuce.

e sad, sto to znaci? sva sam zbunjena.
Da li to znaci da ce uvijek prihodi biti sitni zbog djevice koja sve usitnjuje ili ima nade da cu zaraditi konkretni novac?
Naime konjukcija sunca i jupitera je pozitivan, ali opet jupiter je u izgonu -.-

p.s.
prilazem natalnu kartu za lakse razumijevanje mog teksta:
Jupiter ti nije planeta na koju možeš tu da računaš jer je oštećen malo više nego što ti se čini.
Pre svega jer je u izgonu a zatim jer je u noćnoj karti ( van sekte ) zatim ispod horizonta i treće jer je okcidentalan, tj u svojoj padajućoj fazi pred konjunkciju ( Sunce aplicira ka njemu ).

U noćnoj karti se oslanjamo na inferiorne, noćne planete, jer su one tada u sekti.
Super ti je Merkur koji je okcidentalan i u sedištu, gledaj položaj Meseca, Venere i Marsa, jer su ti to planete u sekti.
Mars ti je u 4. znaku i pravi kvadrat ka ASC što ume da unosi tenzije.
10. znak je Bik, znači Venera je vladar profesije i u 12. znaku može da označi i rad u zatorenim institucijama.
Sa tom flegmatičnom/vodenom kombinacijom možeš biti i u zdravstvu.

Inače za Device je karakteristično to ( govorim uopšteno i referiram se na drugo polje u ovom znaku, jer je Devica 2. znak od Lava ) da im se uspesi nižu uglavnom u drugoj polovini života, koja im je uspešnija od mladjih dana.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2018., 21:02   #257
pih,
malo sam prestara da se prebacim u zdravstvo, ali ionako mi nikada ono nije bilo privlacno. Dapace sama pomisao na ikakvo zatvoreno okruzenje izuzev hotela budi u meni paranoju.
Jedva izdrzim rucak sa bakom, zamisli da moram suradivati cijeli sa cijelim katom penzica.

Pokusala sam dokuciti da li ima smisla da se posvetim dizajnu, mojoj ljubavi. Zato sam se nadala da ce bik-venera-mjesec-merkur (hedonizam, ljepota,sitnicarenje....) dati malo sigurnosti da se odvazim. Ali da idem raditi ko njegovatelj, ma ubi me radije.
ugl, hvala, shvatila sam bitnost izmedu nocnog i dnevnog rodenja. Nazalos u knjigama nije bas jasno naglasen
LepaMilena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2018., 22:15   #258
Kako bi se opisala sklonost preprodaji? I takvom načinu zarade

Primjerice, znalo se dešavati da na Hreliću ili Britancu kupim (ili čak dobijem od ljudi koji ondje rade, a s kojima sam se bivajući često tamo sprijateljila ) neke stvari pa stavim na Njuškalo i prodam. Dakle, kupim za doslovno blesave novce I nisu to sad, ne znam, nekakve skupe stvari nego stvarno gluposti. Tipa kutija od iPhonea koja se, ako netko nije znao, može zbilja dobro unovčiti

Evo, nedavno sam u second handu kupila savršene i skoro nove tenisice koji bih, da hoću, sigurno mogla prodati za 200-250Kn, a platila sam ih 25Kn! Ali mi se sviđaju pa neću

(A možda samo previše gledam Mućke ) Hvala!
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2018., 16:56   #259
Quote:
LepaMilena kaže: Pogledaj post
Mene zanima pitanje iz oblasti financija-
tek se upoznajem sa astrologijom i svakim danom mi je sve jasnije da knjige nisu dovoljne, jer se, recimo, sa dispozitorima vec par dana mucim...

Ac je u lavu, dispozitor sunce je u 2 kuci
Meni se čini da ovdje nešto ne štima...

Mislim da se dispozitori odnose na PLANETE , a ne na znakove.
Npr. Sunce u znaku Ovna - Ovnom vlada Mars, pa je Mars dispozitor Sunca.

tessaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2020., 17:02   #260
Ljudi, nisam razumela tacno. Dali onaj post na prvu stranicu, vladar 2 u 2 kuca , znaci, ono shto ja imam? Moja vtora kuca pocinje u vodenjak, i u sama 2 kuca imam saturn koji ima trigon sa Jupiter u 9toj? Vtora kuca pocinje u vodenjak a zavrshava u ribe, dakle moji ascedant je isto jarac. 10 kuca-venera, jarac

Razumela sam da ce novac kod meni ici malo teze i da mozda ce jupiter poboljshati stvari, ono proshiriti, u inostranstvo mozda? I kako se racuna taj ciklus od 29 god , dali je i kod mene slucaj sa saturn? za 4 mjeseca udjem u 28ma godina.
U zizvota se stvarno trudim i ambiziozna smetam da sam.

Jel moze malo konkretnije o tome, ako neko zna?
Denicija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:04.