Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2011., 12:29   #101
Vidim da ova tema već neko vrijeme nije aktivna a ja imam pitanje pa molim da mi netko odgovori (ako zna):
ovako, ja i mm smo zajedno već 7 god, vadila sam briseve i izolirana je klamidija sad se liječimo i on i ja. Navodno se prenosi spolnim putem a meni nije jasno (ja sam njemu prva, a ja sam imala jednog dečka prije njega i sex obavezno s kondomom svaki put) pa me zanima kako je moguće da smo zaraženi, jel ju moguće pokupit preko wc-a i kolika je mogučnost? već više od god dana radimo na bebi, osim klamidije ja imam i PCOS, ali me zanima dal se plodnost poveća nakon izliječene klamidije? jel moguće da zbog nje nismo ostvarili trudnoću (jer mi je pcos pod kontrolom i imam ovulacije). Unaprijed hvala na odgovoru
*forumašica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 12:53   #102
Quote:
*forumašica* kaže: Pogledaj post
Vidim da ova tema već neko vrijeme nije aktivna a ja imam pitanje pa molim da mi netko odgovori (ako zna):
ovako, ja i mm smo zajedno već 7 god, vadila sam briseve i izolirana je klamidija sad se liječimo i on i ja. Navodno se prenosi spolnim putem a meni nije jasno (ja sam njemu prva, a ja sam imala jednog dečka prije njega i sex obavezno s kondomom svaki put) pa me zanima kako je moguće da smo zaraženi, jel ju moguće pokupit preko wc-a i kolika je mogučnost? već više od god dana radimo na bebi, osim klamidije ja imam i PCOS, ali me zanima dal se plodnost poveća nakon izliječene klamidije? jel moguće da zbog nje nismo ostvarili trudnoću (jer mi je pcos pod kontrolom i imam ovulacije). Unaprijed hvala na odgovoru
klamidija i ureaplazma se mogu prenjeti na vlažnim povrešinama..bazenima,mokrim tuđim ručnicima idr...nije isključivo spolnim putem..imala sam je i ja..i također imam pcis..ja sam je izliječila jednom turom summameda...al nije pomoglo...pošto ja ni ovulacije nemam...sad...sve je pitanje osobe..klamidja mislim da može zatvoriti jajovode...ako je imaš dugo a ne liječiš..
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 20:59   #103
dali je moguce da mi muz svrlja jer sam ja trudna 4 mj i dobila sam klamidiju
_bejb_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 21:49   #104
Quote:
_bejb_ kaže: Pogledaj post
dali je moguce da mi muz svrlja jer sam ja trudna 4 mj i dobila sam klamidiju
Jesi prije trudnoće radila briseve na nju? I da li su bili negativni?

Ako ne, moguće je da si ju imala cijelo vrijeme i da ti nije bila otkrivena. Inače kažu da je to jedna od pokvarenijih beštija jer ne mora imati nikakvih simptoma.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 14:31   #105
leeloo-nisam...makar ja njemu vjerujem jer je skoro po cijele dane doma....
_bejb_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 16:07   #106
Onda ko zna koliko ti to dugo imaš i ko zna, ako on ima koliko dugo ima (ne znači odmah da te vara ili da te ikad varao ). Kažem zeznuta je to beštija jer često nema nikakvih simptoma. Ne kaže se uzalud da je često uzrok neplodnosti jer ljudi nisu ni svjesni da je imaju jer nemaju nikakvih simptoma.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 22:07   #107
Bok, curke... imam pitanje.. ovako sa suprugom sam 4,5 god. Redovito sam išla na preglede, papa i briseve, da bi mi prošli mjesec brisevi pokazali pozitivno na klamidiju. nisam mijenjala partnere, a ni suprug.. ponovila sam briseve nakon terapije i opet pozitivno, s tim da nisam imala odnose između terapije i briseva.. jel mi netko može reć, kako sam ju još mogla dobit, osim spolnim putem? googlam ali bezuspješno... tnx
samy44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 11:19   #108
Smile Klamidija, ureoplazma ili gonoreja?

Pozdrav svima,
Evo vidim da tu ima postova iz 2005 godine, pa pretpostavljam da ste se od onda do sad uzlječile. Ja imam jedan problem, a taj je: svi brisevi (klamidija, ureio, mico, anae, aero) su mi negativni, partner je imao pozitivan na klamidiju, dobio je terapiju 1 g azitromicina, i ja također (bezobzira na negativan bris, to je bilo u 10.mjesecu), međutim meni se simptomi nastavljaju, a sastoje se od ovog: bol u donjem dijelu trbuha, peckanje, obilan iscjedak, ponekad pomalo žućkast i bolan odnos. Moram naglasiti da te simptome vučem već 11 mjeseci, da sam bila i kod privatne gin koja mi je rekla da se previše testiram (!!!). Ja pred 7 dana na svoju ruku opet popila azitromicin, i i dalje imam simptome...Svi ti simptomi upućuju na klamidiju, ali isto tako i na ureoplazmu ali isto tako i na gonoreju, da li neko zna kako se testira na gonoreju?
Swantastic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 11:24   #109
Quote:
samy44 kaže: Pogledaj post
jel mi netko može reć, kako sam ju još mogla dobit, osim spolnim putem? googlam ali bezuspješno... tnx
Koliko je meni poznato 99% sexom se dobija, a možda 1% preko tuđeg ručnika, klamidija na zraku odmah umire, al na vlažnim površinama može živjeti i do 45 min...ja bi na tvom mjestu posumjala da me partner vara, ipak je to prije svega SPOLNA BOLEST. To je ljudi moj spolna bolest i prenosi se spolnim putem, čak i oralnim sexom...Koje si simptome imala? Da li znaš kako se testira na gonoreju? Koje si ljekove pila za klamidiju?

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 15.06.2013. at 23:22. Reason: Q
Swantastic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 21:03   #110
Simptomi: konstantna tupa bol u donjem dijelu trbuha, iscjedak bijelo, malo žuto, bol u leđima, najjača bol odmah nakon što prođe menstruacija (simptome dobila nakon nezaštićenog sexa s tada novim dečkom, koji je kasnije bio pozitivan na klamidiju, a ja nisam)
Nalazi: sve negativno (klam, ureo, hpv), osim laganih promjena na grliću (a nije cin 1) i nema HPVa visokog rizika (negativno)
Istraživanje interneta dovelo me do zaključka da imam PID - upalu zdjelice, koja nastaje kada se bakterije najčešće C. trachomatis (klamidija), N. gonorrhoeae (triper, gonoreja) popnu do jajovoda.
To vučem već 11 mjeseci, doktori misle da sam luda, a ja u bolovima...valjda čekaju najgoru upalu, pa da me na operacionom stolu liječe!

Lijekovi koje trebam za tu bolest, našla sam na netu:
Ceftriaxone 250 mg IM 1 doza
PLUS
Doxycycline 100 mg 2x na dan kroz 14 dana
plus
Metronidazole 500 mg 2x na dan kroz 14 dana

Nadam se da sam pomogla i drugim ženama s istim simptomima, to je podmukla bolest, upala zdjelice i teško ju se dijagnosticira. Nadam se da ću se izlječiti, jer ne mogu više!!!

Tko će sve to piti?! Osim toga kako da dođem do tih lijekova...sama sam si dijagnosticirala bolest, jer oni nisu uspijeli...
Swantastic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 14:06   #111
pozdrav

cure,zene,djevojke

pomagajte...

ovaj post pisem zbog svoje djevojke. u vezi smo 3,5 godine i prije mene je pokupila negdje klamidiju. otišla je na testiranje i nalaz je bio pozitivan. dobila je terapiju sumameda i ja uz nju isto. poslje treapije na sljedećoj kontroli nalaz je bio negativan. zaposli se kao "bejbisiterka" i čuva jednu malu djevojčicu.
sat i pol prije posla igrali smo se preko neta nekih seksi igrica i naravno dirali se po genitalijama. poslje toga je 3 puta oprala ruke i nakon satak vremena otisla na posao. maloj djevojčici je mjenjala pelene i mazala je onim kremicama kako to vec ide. nekoliko dana poslje mala dobije urinarnu infekciju (što je vrlo često kod djece pogotovo zenske) i djevojka mi sada ludi,plače,depresivna je i neutješna. uvjerena je da je malu zarazila klamidijom. ne mogu joj nikako to objasnit. ona luduje. dajte cure molim vas jeli to moguce i u kojem postotku...hvala na raumjevanju...
marin1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 20:33   #112
Hi,
pa ako ste ti i cura negativni, onda nije moguće, ali ako ste pozitivni onda su isto male šanse pogotovo ako je oprala ruke i dobro ih obrisala.
Ja čekam odgovore na svoja pitanja..al nema ih...

slušaj, moj savjet ti je da se odete oboje opet testirati.. ja sam pozitivna na klamidiju već jako dugo i to nakon što sam popila tonu TONUUU antibiotika...

to je gadna beštija, neki se rješe odmah, a neki čini se nIKAD?? ne znam, nadam se da ću se izlječiti, TRAŽIM SAVJET!!

evo ja je imam već 2 godine...

mislim da mi se i u oko prebacila, svrbi me oko... moram se ići testirati....

...znaš šta sam primjetila, da dosta trudnica ima klamidiju, moguće da je dobiju na ginekološkom pregledu!

klamidija živi u vodi 45 min... treba dobro obrisati ruke

možda je i moguće da je maloj prenijela, a možda nije...djeca stalno imaju neke upale...
Swantastic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 18:57   #113
ok hvala ti puno..srce si...

otići ćemo se testirat...mada nemamo nikakvih simptoma.

želim ti da se riješiš toga što prije...

hvala još jednom

Zadnje uređivanje leeloo27 : 28.06.2013. at 00:29. Reason: quote
marin1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 23:02   #114
imao bih pitanje

može li se dobiti pijenjem iz tuđe čaše?

hvala
inlov is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 02:14   #115
Lijep pozdrav svima,
nekoliko pitanja i bila bi vrlo zahvalna...

Naime preselila sam se u novu drzavu i tek sam predala za osobni broj tako da jos nemam doktora tj. svog ginekologa...
Prije pola god obavila sam redovni ginekoloski pregled di je papa test u redu,nikad nikakvih problema nisam imala...
Moje pitanja su tu iz razloga da se redovnim gin. pregledom ne otkriva klamidija i sl.,
1.) Ako muskarac jednom ima klamidiju i otkrije ju i izlijeci da li je onda moguce da se ona ikad ponovo kod njega aktivira bez da ju pokupi od nekog?
2.)Da li se moze prenijeti uz kondom ili oralnim seksom?
3.)Da li ju je moguce imat a da se ne osjete nikakvi simptomi kod zena? I koliko dugo vremenski treba doci do prvih simptoma kod zena?
4.)Da li je moguce da ju muskarac ima a da se nije aktivirala i ako je moguce da li ju on onda moze i dalje prenijeti na zenu?
5.)Da li ginekologica preko papa testa i uzorka sluznice moze naslutit da postoji mogucnost i onda preporuciti test za klamidiju i njoj slicne bolesti? / to pitam s obzirom da su mi papa testovi uvijek bili u redu i nikad nisam imala nikakvih problema,ali najdenom me uhvatila panika zbog spolnog odnosa nedavno nakon kojeg nisam otisla kod gin. jer sam taman obavila redovni pregled pa mi bilo glupo opet ici zbog sumnje i kad sam nazvala za savijet i rekla za taj spolni odnos ,tj. vezu od mjesec dana i da to nikad nisam radila prije bez kondoma i da me hvata panika rekla mi je samo da umisljam i da nije potrebno....a mislim da je ta osoba lijecen od klamidije, samo moja pretpostavka...

Nemam nikakve simptome i proslo je vise od pola godine ali me najednom uhvatila panika a trenutno sam u fazi cekanja zbog preseljenja da ne mogu odmah otic na testiranja...a drzava u koju sam se preselila poznata je po tome da je svaka druga cura ovdje zarazena klamidijom, a iz iste drzave dolazi osoba s kojom sam usla u tu vezu i imala odnose bez kondoma...i zato panika najednom...
Hvala puno svima na iskustvima, i bila bi sretna ako bi mi netko odgovorio na pitanja jer od pretpostavki nema nista,ali eto trenutno nisam u mogucnosti napravit test...
Lena_NL is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 13:19   #116
Ok, Swanastic, smiri se malo i ne radi drugima paniku kao da ce sutra umrijeti. Nekome ces razjebati brak, a ono mozda cura vuce klamidiju godinama a niti ne zna.

Prvo, klamidiju i ureoplazmu mozes pokupiti i javnom wc-u (kvaka?), bazenu, cak i u kuci ako netko od clanova obitelji boluje od nje, takoder i ujedno je spolna bolest jer se prenosi sexom kao recimo i candida koja normalno zivi u nasem tijelu.
Tako da, polako, ti si je pokupila od partnera, ali ne znaci da su ih druge cure pokupile jer ih partner vara. To je bestija koja se voli skrivati i sjebati stvar na tiho i rijetko pokazuje simptome. I internet nije doktor jer svaka osoba je individualna, svatko ima drugaciji imuno sustav. Kod trudnoce valja biti posebno oprezan kod takvih "savjeta" jer u trudnoci dolazi do promjena u tijelu i neke pizdarije koje nisu se prije javljale tada se jave: npr. ustanovi se da je pacijentica imala spontani jer je imala ureoplazmu, zatim da ima problem sa secerom, srcem...to je posebno stanje zene, psihicko i fizicko i molim te nemoj curama bacati kost za glodanje.

Sto se tice tebe, simptomi koje navodis ujedno su simptomi od candide a.. A ona pak je cesti gost kod zena i rado sjebe ritam zivota cestim napadima.
Dalje, konstatna bol u trbuhu, moze biti i blaga upala mjehura, znam iz iskustva. Upala se ne mora uvijek reflektirati cestim odlascima na toalet, a moze trajati mjesecima. Probaj sa velikim kolicinama UvinH cajem, ne antibioticima!
Antibiotici mnogima poticu razvijanje candide ciji su simptomi iscjedak, peckanje, nekada svrbez, opet ovisi od osobe do osobe. Ja recimo kada me napadne gorim, moja sestra ju jedva osjeti -.-
Sto se tice menstruacije:
netom prije, tijekom, poslije menstruacije dolazi do hormonalnog disbalansa, sto je normalno, no netko kao ja burno na tu promjenu reagira. I ja u vrlo,vrlo cesto nakon mjesecnice dobijem candidu. Ti reagiras odmah i uzmes terapiju na bazi kemije, a mozda bi trebala probati drugim, prirodnim, putem kako ti se tijelo oporavilo. Naime kemija ubije i candidu i klamidiju i ureoplazmu i,i,i,i,......i dobre bakterije koju su prijeko potrebe nasem tijelu da bi bilo zdravo (lactilobakterije, ili ti 7 dobrih döldorein bakterija (ne znam jesam li tocno napisala))
Postoji velika sansa da svojom burnom reakcijom sama sebi nanosis stetu u smislu da si upala u zacarani krug:
dobila si klamidiju, uzela kuru antibiotika i krema, u tijelu si pobila sve racunajuci i dobre bakterije, pa malo candida popizdi, ti pomislis eto klamidija, opet kura i opet candida svoje....to je cest slucaj i vjeruj mi imas stotine takvis slucajeva na temi candide.

moj savjet je da kupis Teuta biljnu mast i da se mazes, zatim da napravis kuru,dvije sa Lactogyn vaginaletama i cak da povecas unos acidofila i definitivno ako nakon mjesecnice imas problem moras promjeniti uloske. Always i slicna sranja sa super upijujucim svojstvima su na bazi kemije i ti doslovno stavis komad plastike punjenim kemijom pod ionako razjeb..zu pizdu koja je topla, vlazna, mokra i prirodno u njoj zivi puno bestija...probaj sa jasmin uloscima, imas na temi candida moj posto o tome.
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 13:20   #117
Quote:
marin1984 kaže: Pogledaj post
cure,zene,djevojke

pomagajte...

ovaj post pisem zbog svoje djevojke. u vezi smo 3,5 godine i prije mene je pokupila negdje klamidiju. otišla je na testiranje i nalaz je bio pozitivan. dobila je terapiju sumameda i ja uz nju isto. poslje treapije na sljedećoj kontroli nalaz je bio negativan. zaposli se kao "bejbisiterka" i čuva jednu malu djevojčicu.
sat i pol prije posla igrali smo se preko neta nekih seksi igrica i naravno dirali se po genitalijama. poslje toga je 3 puta oprala ruke i nakon satak vremena otisla na posao. maloj djevojčici je mjenjala pelene i mazala je onim kremicama kako to vec ide. nekoliko dana poslje mala dobije urinarnu infekciju (što je vrlo često kod djece pogotovo zenske) i djevojka mi sada ludi,plače,depresivna je i neutješna. uvjerena je da je malu zarazila klamidijom. ne mogu joj nikako to objasnit. ona luduje. dajte cure molim vas jeli to moguce i u kojem postotku...hvala na raumjevanju...
Odvedi ju kod doktora nek joj on objasni da je zabrijala.
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 00:00   #118
Quote:
pupetta.maresca kaže: Pogledaj post

Prvo, klamidiju i ureoplazmu mozes pokupiti i javnom wc-u (kvaka?), bazenu, cak i u kuci ako netko od clanova obitelji boluje od nje, takoder i ujedno je spolna bolest jer se prenosi sexom kao recimo i candida koja normalno zivi u nasem tijelu.
Tako da, polako, ti si je pokupila od partnera, ali ne znaci da su ih druge cure pokupile jer ih partner vara. To je bestija koja se voli skrivati i sjebati stvar na tiho i rijetko pokazuje simptome. I internet nije doktor jer svaka osoba je individualna, svatko ima drugaciji imuno sustav. Kod trudnoce valja biti posebno oprezan kod takvih "savjeta" jer u trudnoci dolazi do promjena u tijelu i neke pizdarije koje nisu se prije javljale tada se jave: npr. ustanovi se da je pacijentica imala spontani jer je imala ureoplazmu, zatim da ima problem sa secerom, srcem...to je posebno stanje zene, psihicko i fizicko i molim te nemoj curama bacati kost za glodanje.
Kao prvo, ne možeš uspoređivati klamidiju sa candidom, ali ono nikako. candida je normalni stanovnik našeg tijela, radi probleme samo kada se previše namnoži. Da, može se prenijeti i spolnim putem, ali nije isključivo spolno prenosiva bolest (recimo možeš je zaraditi nakon terapije antibioticima jer oni ubijaju bakterije u tijelu, kako loše tako i one dobre koje sprečavaju candidu da se pretjerano namnoži).

Kao drugo klamidija je spolno prenosiva bolest što znači da se prenosi seksom. Oralnim, vaginalnim, analnim. Može se prenijeti i sa majke na novorođenče i sa prstima uprljanima tjelesnim izlučevinama u oko. Teško ćeš pobrati ovakve stvari putem kvake i slično (to se tako ljudi vole tješiti, jebiga činjenica je da je to spolna bolest i da se prenosi seksom, teško bi baš popušila priču od partnera da me nije varao ako smo oboje bili čisti (znači testirali se na nju i bili negativni) i sada odjednom se meni javi ova infekcija a ja nisam imala drugih spolnih partnera osim njega).

U pravu si kad kažeš da ne znači nužno da partner vara. Ovo je jedna od bakterija koja je podmukla i koju čovjek može vući godinama a da ni ne zna. Zato je i zovu ubojica plodnosti, dosta često nema nikakvih simptoma a može izazvati neplodnost.

http://www.femigel.info/klamidija/
http://www.plivazdravlje.hr/aktualno...epidemija.html
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 17:07   #119
Slazem se leeloo, ne moze se usporedivati. N

Sto se tice te kvake, to je neka teorija koju je postavila jedna od mojih (bivsih) ginekologica.
U principu, rekla je da vecinski postotak osoba uopce ne pere ruke nakon nuzde i stoga mnoge bolesti moze pobrati ako se uhvatis recim za kakvu odmah poslije zarazene osobe. Video koji sam gledala par godine poslije na Galileu pokazao je da je to istina. -.-
Od 10 zena, 4 su oprale ruke
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 15:05   #120
Bok cure
Ima li netko iskustva ili nekakvih saznanja o upalnoj bolesti zdjelice koja nastaje od klamidije?
__________________
Run, Forrest, run.
Pam Northman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:23.