Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2011., 12:48   #2001
Quote:
vlado z kaže: Pogledaj post
Nije mi bitna ušteda od desetak ili više € već princip kojeg se u životu uvijek držim, a to je da znam dobro koliko što košta i nedam nikom gušt da me guli.
Osim toga upoznati neku zemlju možeš jedino ako se pomiješaš sa običnim ljudima i služiš istim prijevoznim sredstvima kao oni, a ne da te ko kufer dovezu na mjesta koje posjećuju samo turisti. Ako to znači tiskanje u busu ili vlaku - zašto ne?
Mislim

za tih par sati u busu ili vlaku, uz trku presjedanja sigurno češ kvalitetno upoznati obični život dotične zemlje.

Quote:
vlado z kaže: Pogledaj post
Stvarno ne znam koje bi veličine trebao bit natpis na balkonskim vratima MSC brodova da bi ga mi balkanci uočili i toga se držali.
Jebeš veličinu, važna je tehnika
vezuv is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 11:37   #2002
Quote:
vlado z kaže: Pogledaj post
Nije mi bitna ušteda od desetak ili više € već princip kojeg se u životu uvijek držim, a to je da znam dobro koliko što košta i nedam nikom gušt da me guli.
Osim toga upoznati neku zemlju možeš jedino ako se pomiješaš sa običnim ljudima i služiš istim prijevoznim sredstvima kao oni, a ne da te ko kufer dovezu na mjesta koje posjećuju samo turisti. Ako to znači tiskanje u busu ili vlaku - zašto ne?






Stvarno ne znam koje bi veličine trebao bit natpis na balkonskim vratima MSC brodova da bi ga mi balkanci uočili i toga se držali.
Pa zato smo mi tu da kršimo njihove "zakone"!
DANIELA30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 23:22   #2003
msc Splendida

Dali netko ide na krstarenje zapadnim mediteranom brodom Splendida 07 sijecnja 2011.
Pjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 08:57   #2004
Thumbs up MSC SPLENDIDA

Quote:
Pjer kaže: Pogledaj post
Dali netko ide na krstarenje zapadnim mediteranom brodom Splendida 07 sijecnja 2011.
Upravo sam takvo pitanje postavila i ja nedavno. Uplatili smo upravo to krstarenje 07.01.2012.
franikam is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 09:37   #2005
Quote:
franikam kaže: Pogledaj post
Upravo sam takvo pitanje postavila i ja nedavno. Uplatili smo upravo to krstarenje 07.01.2012.
U super,mi smo sa otoka a odakle ste Vi?
Pjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 09:41   #2006
Quote:
Pjer kaže: Pogledaj post
Dali netko ide na krstarenje zapadnim mediteranom brodom Splendida 07 sijecnja 2011.
Dali netko zna koji parking je u blizini gdje je vezan brod?
Pjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 10:20   #2007
Quote:
Pjer kaže: Pogledaj post
Dali netko zna koji parking je u blizini gdje je vezan brod?
Mi smo iz Zagreba, a osigurani, cuvani parking imas tik uz brod, a mozes ga rezervirati putem maila, na genovagarage.com.
Ovo nam je prvi puta i sve inf. saznala sam preko ovog foruma. Reci mi na kojoj ste palubi i koliko vas ide?
franikam is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 20:06   #2008
Quote:
franikam kaže: Pogledaj post
Mi smo iz Zagreba, a osigurani, cuvani parking imas tik uz brod, a mozes ga rezervirati putem maila, na genovagarage.com.
Ovo nam je prvi puta i sve inf. saznala sam preko ovog foruma. Reci mi na kojoj ste palubi i koliko vas ide?
Ma rezervirali smo preko Dolie travel i nismo još dobili točan smiještaj.Inače nas je dvoje.Kako se zove parking ili gdje je vezan brod?Preko koga ste vi uzeli aranžman?
Pjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 23:56   #2009
Quote:
Pjer kaže: Pogledaj post
Ma rezervirali smo preko Dolie travel i nismo još dobili točan smiještaj.Inače nas je dvoje.Kako se zove parking ili gdje je vezan brod?Preko koga ste vi uzeli aranžman?
Rezervirali smo preko jedne njemačke agencije seascenner direktno preko interneta gdje je puno jeftinije od naših agencija.Imali smo mogučnost izabrati palubu i kabinu tako da što se toga tiče je sve riješeno.Parking gdje ćemo ostavit auto točno ne znamo al znamo da se nalazi u luci uz dok tj.pristanište porte mille za MSC cruisereEto toliko za sada pa ako te tj.ako vas još nešto zanima pitajte da ne bude prekasno....pozdrav
franikam is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 00:32   #2010
08.12. Costa Serena

Da li netko ide na krstarenje 08.12. istočni Mediteran, Costa Serena ?

Nobody?
Suprug i ja smo uplatili! Gledali smo kako do Savone, najbrže... i najekonomičnije... najradije bi išli našim autom pa tražimo društvo?
Debela032 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 10:41   #2011
Moje prvo krstarenje (3)

Evo da nastavim

Prvo još jedna preporuka. ovdje sam vidio da na brod sa sobom ne smijete nositi alkohol. Ja sam uzeo 10 onih malih bočica i prošao kontrolu tako da smo imali svako jutro na balkonu za nazdravit novom danu

A sada o izletina.

Venecija

Tu smo već bili pa smo išli taksibrodom do sv. Marka, par sati lunjali po Veneciji, išli u manje poznate crkve, pili kavu na manje gužvastim trgovima, kupovali u jeftinijim dučanima.
Na parkingu u portu smo vidjeli puno auta sa ZG i RI registracijom tako da vrijedi preporuka da se u Veneciju ide autom.

Bari

Tu smo isto prihvatili preporuku forumaša i išli pješice u grad, obišli crkvu sv. Nikole, templarsku tvrđavu, proveli ugodno prijepodne u tipičnom mediteranskom gradiću.

Katakolon

Također po preporuci forumaša išli samostalno do Olimpije. Vlak nam je pobjegao za malo pa smo išli lokalnim autobusom. Sama Olimpija me baš i nije fascinirala no vrijedi je vidjeti.

Izmir

Tu smo išli organizirano vidjeti kuću sv. Marije i Efez. To svakako preporučam jer se ima što vidjeti i doživjeti. Jedino što nismo vidjeli ništa od samog Izmira jer za to nismo imali vremena.

Istambul

Tu smo uzeli najkraći organizirani obilazak, a poslije smo uzeli taksi kojim smo obišli onaj obićni, životni Istambul, lokalne trgovine i kavane, ribarnicu, a završili u blizini luke pušeći nargilu
vezuv is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 10:48   #2012
Quote:
DANIELA30 kaže: Pogledaj post
Pa zato smo mi tu da kršimo njihove "zakone"!
Baš

Ima tako nekih bezveznih zabrana ili obaveza da ih jednostavno moraš kršiti od pušenja, alkohola, snimanja, vode, ručnika za kupanje, dolaska na večeru .....
vezuv is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 12:04   #2013
Quote:
vezuv kaže: Pogledaj post
Baš

Ima tako nekih bezveznih zabrana ili obaveza da ih jednostavno moraš kršiti od pušenja, alkohola, snimanja, vode, ručnika za kupanje, dolaska na večeru .....
daj mi malo reci o ovih nekoliko zabrana šta si tu naveo???
__________________
čovjeka smatraju objektivnim ako se slaže s drugima!
lagan-i is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 17:08   #2014
Quote:
vezuv kaže: Pogledaj post
Baš

Ima tako nekih bezveznih zabrana ili obaveza da ih jednostavno moraš kršiti od pušenja, alkohola, snimanja, vode, ručnika za kupanje, dolaska na večeru .....
Nemoj me krivo shvatiti, ali ja sam se držala svih pravila i nisam se osjećala uopće loše. Malo me sram da smo uvijek primitivni balkanci.
macapapučarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 10:49   #2015
Quote:
lagan-i kaže: Pogledaj post
daj mi malo reci o ovih nekoliko zabrana šta si tu naveo???
Ni na ukrcaju ni na povratku sa izleta nesmiješ unjeti na brod nikakvu bocu, ni vode, soka ili alkohola. Ako ti je u boci ostao dec vode oduzmu je i možeš je, kao i druge boce, dobiti kada silaziš sa broda. Isto ti je ako kupiš bilo kakvu bocu u frišopu, možeš je preuzet večer prije silaska sa broda.
Sve radi veče potrošnje njihovih pića na brodu. A izbor pića je OK i normalno da sam cugao, no npr. preferiraju sve talijansko. Vinska karta im je 95 posto talijanska. Kada sam pitao zašto nema hrvatskih, grčkih i turskih vina, jer u tim zemljama brod pristaje, samo su rekli da je to politika kuće. E da je tako i kod nas A onih preostalih 5 posto su par francuskih, španjolskih i čileanskih vina.
Glede pušenja, prvo mogli su dati dio kabina za pušaće barem one sa balkonom. Nisu, OK i to je politika kuće. A mjesta za pušenje ima, razbacana su na par mjesta. No recimo u kazinu možeš pušiti kada radi, a prijepodne kada ne radi ne možeš. I nisam jedini koji je pušio na balkonu
Dalje, bazene i jakuzije imaš otvorene i zatvorene, a jakuzi ima i na dvije palube. No ručnike možeš uzeti i vratiti samo na jednom mjestu i to na otvorenoj palubi. Ljeti to možda i nije problem, ali sada mokre kose izići iz zatvorenog dijela na jugo ili buru da bi vratio ručnik nije baš zdravo.
Večera je podjeljena u dva termina sa po 600-700 ljudi u terminu. Prvo večer je bila takva gužva na ulasku da smo drugo večer došli malo kasnije. I nismo dobili predjelo. Jer smo zakasnili. Mislim
Kada samostalno ideš na izlet ne možeš dobiti putovnicu jer je kao provjeravaju carinici. Je vraga, boje se da češ kidnut . A da ti se bilo što desi nemaš valjani dokument, samo brodsku karticu bez slike. I ajd sad ti objasni turskom policajcu da je to tvoja identifikacijski dokumenat.
O besplatnoj vodi se ovdje dosta pisalo pa neću ponavljat.

No da se razumijemo, ništa od ovoga nije mi toliko smetalo da bi ugrozilo gušt koji daje ovakvo putovanje.

Pogotovo što sam neke od tih stvari odradio na svoj, balkanski, naćin


Quote:
macapapučarica kaže: Pogledaj post
Nemoj me krivo shvatiti, ali ja sam se držala svih pravila i nisam se osjećala uopće loše. Malo me sram da smo uvijek primitivni balkanci.
A mene sram da se držim idiotskih pravila, netko je ovdje spomenu "ko kufer" ili "ko ovce".
E pa niti sam kufer niti sam ovan.
vezuv is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 11:59   #2016
Quote:
vezuv kaže: Pogledaj post
Ni na ukrcaju ni na povratku sa izleta nesmiješ unjeti na brod nikakvu bocu, ni vode, soka ili alkohola. Ako ti je u boci ostao dec vode oduzmu je i možeš je, kao i druge boce, dobiti kada silaziš sa broda. Isto ti je ako kupiš bilo kakvu bocu u frišopu, možeš je preuzet večer prije silaska sa broda.
Sve radi veče potrošnje njihovih pića na brodu. A izbor pića je OK i normalno da sam cugao, no npr. preferiraju sve talijansko. Vinska karta im je 95 posto talijanska. Kada sam pitao zašto nema hrvatskih, grčkih i turskih vina, jer u tim zemljama brod pristaje, samo su rekli da je to politika kuće. E da je tako i kod nas A onih preostalih 5 posto su par francuskih, španjolskih i čileanskih vina.
Glede pušenja, prvo mogli su dati dio kabina za pušaće barem one sa balkonom. Nisu, OK i to je politika kuće. A mjesta za pušenje ima, razbacana su na par mjesta. No recimo u kazinu možeš pušiti kada radi, a prijepodne kada ne radi ne možeš. I nisam jedini koji je pušio na balkonu
Dalje, bazene i jakuzije imaš otvorene i zatvorene, a jakuzi ima i na dvije palube. No ručnike možeš uzeti i vratiti samo na jednom mjestu i to na otvorenoj palubi. Ljeti to možda i nije problem, ali sada mokre kose izići iz zatvorenog dijela na jugo ili buru da bi vratio ručnik nije baš zdravo.
Večera je podjeljena u dva termina sa po 600-700 ljudi u terminu. Prvo večer je bila takva gužva na ulasku da smo drugo večer došli malo kasnije. I nismo dobili predjelo. Jer smo zakasnili. Mislim
Kada samostalno ideš na izlet ne možeš dobiti putovnicu jer je kao provjeravaju carinici. Je vraga, boje se da češ kidnut . A da ti se bilo što desi nemaš valjani dokument, samo brodsku karticu bez slike. I ajd sad ti objasni turskom policajcu da je to tvoja identifikacijski dokumenat.
O besplatnoj vodi se ovdje dosta pisalo pa neću ponavljat.

No da se razumijemo, ništa od ovoga nije mi toliko smetalo da bi ugrozilo gušt koji daje ovakvo putovanje.

Pogotovo što sam neke od tih stvari odradio na svoj, balkanski, naćin




A mene sram da se držim idiotskih pravila, netko je ovdje spomenu "ko kufer" ili "ko ovce".
E pa niti sam kufer niti sam ovan.
ok sve mi ovo jasno oko pića i to čak i razumjem ali sigurno neću izlaziti van nositi ručnik hahaha nek me natjeraju i srećom nisam pušač a šta se tiče dokumenata ma uzmeš osobnu za rezervu pa će biti sve ok...uglavnom dobro si rekao ništa strašno i malo prilagodbe i sve 5! besplatna voda??
__________________
čovjeka smatraju objektivnim ako se slaže s drugima!
lagan-i is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 16:21   #2017
Quote:
vezuv kaže: Pogledaj post
Ni na ukrcaju ni na povratku sa izleta nesmiješ unjeti na brod nikakvu bocu, ni vode, soka ili alkohola. Ako ti je u boci ostao dec vode oduzmu je i možeš je, kao i druge boce, dobiti kada silaziš sa broda. Isto ti je ako kupiš bilo kakvu bocu u frišopu, možeš je preuzet večer prije silaska sa broda.
Sve radi veče potrošnje njihovih pića na brodu. A izbor pića je OK i normalno da sam cugao, no npr. preferiraju sve talijansko. Vinska karta im je 95 posto talijanska. Kada sam pitao zašto nema hrvatskih, grčkih i turskih vina, jer u tim zemljama brod pristaje, samo su rekli da je to politika kuće. E da je tako i kod nas A onih preostalih 5 posto su par francuskih, španjolskih i čileanskih vina.
Glede pušenja, prvo mogli su dati dio kabina za pušaće barem one sa balkonom. Nisu, OK i to je politika kuće. A mjesta za pušenje ima, razbacana su na par mjesta. No recimo u kazinu možeš pušiti kada radi, a prijepodne kada ne radi ne možeš. I nisam jedini koji je pušio na balkonu
Dalje, bazene i jakuzije imaš otvorene i zatvorene, a jakuzi ima i na dvije palube. No ručnike možeš uzeti i vratiti samo na jednom mjestu i to na otvorenoj palubi. Ljeti to možda i nije problem, ali sada mokre kose izići iz zatvorenog dijela na jugo ili buru da bi vratio ručnik nije baš zdravo.
Večera je podjeljena u dva termina sa po 600-700 ljudi u terminu. Prvo večer je bila takva gužva na ulasku da smo drugo večer došli malo kasnije. I nismo dobili predjelo. Jer smo zakasnili. Mislim
Kada samostalno ideš na izlet ne možeš dobiti putovnicu jer je kao provjeravaju carinici. Je vraga, boje se da češ kidnut . A da ti se bilo što desi nemaš valjani dokument, samo brodsku karticu bez slike. I ajd sad ti objasni turskom policajcu da je to tvoja identifikacijski dokumenat.
O besplatnoj vodi se ovdje dosta pisalo pa neću ponavljat.

No da se razumijemo, ništa od ovoga nije mi toliko smetalo da bi ugrozilo gušt koji daje ovakvo putovanje.

Pogotovo što sam neke od tih stvari odradio na svoj, balkanski, naćin




A mene sram da se držim idiotskih pravila, netko je ovdje spomenu "ko kufer" ili "ko ovce".
E pa niti sam kufer niti sam ovan.
Nikada bas NIKADA nisam imao problema prilikom prvog ukrcaja a i kasnije , a UVIJEK smo imali par litara vode u prirucnom ruksaku. Tako i sa povratka sa izleta .Vecinim u luci ili gradovima kupili vodu i sokove i nikada me nije nitko nista pitao ,a uvijek prolazili kroz skenere za prtljagu. Sto se tice putovnica , putovnice nisu potrebne za izlaza u onim zemljama gdje nije potrebna viza , pogotovo kad su europske zemlje. Npr. kad se izlazi u Izrajelu ili Egiptu ( i jos u nekim zemljama da ne nabrajam) svaki putnik prije izlaska dobije putovnicu u kabinu i bez razlike jer ide organizirano ili samostalno na izlet. Do prije 2 godine i za izlet u Dubrovnik trebalo je pokazat putovnicu , sada vise ne . A ako je krstarenje po europskim zemljama nikada nismo predavali a ni nosili putovnice na izlete ( bile u sefu u kabini) . Naj bolje je fotokopirat putovnicu ( prve stranice ) i imat uvjek sa sobom ako se nesta desi ili zatreba , a i radi krađe na izletima . Mi imamo dokumente spremljene na USB stick . Jednom mi je zatrebao i to u Barceloni kada je na Rambli kolegici iz grupe đepar ukrao novcanik. Prijavila na policiji . a ja bio kao svjedok i u postaji policajc ubacio stick u komp i nije bilo problema.
Mnogi putnici i sa broda uzmu nesto za jelo ( naprave sendvice , neke kolace , voce ) i nikada nisam vidio da je netko imo problema.
Naravno da ce bit pitanja a mozda i problema ako netko unosi vece kolicine cuge bilo koje vrste .
I NE razumijem ovo da se boje da ces kidnut, pa imaju sve tvoje podatke , a ti kidaj kud zelis

Inace pravila nisu da se krse , moze da ih se zaobiđe . Svako pravilo ima svoje zasto i svoje zato .

__________________
Dan proveden i na lošem krstarenju je bolji nego dan proveden na poslu

Zadnje uređivanje mbeginner : 25.11.2011. at 16:47.
mbeginner is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 16:38   #2018
Quote:
lagan-i kaže: Pogledaj post
ok sve mi ovo jasno oko pića i to čak i razumjem ali sigurno neću izlaziti van nositi ručnik hahaha nek me natjeraju i srećom nisam pušač a šta se tiče dokumenata ma uzmeš osobnu za rezervu pa će biti sve ok...uglavnom dobro si rekao ništa strašno i malo prilagodbe i sve 5! besplatna voda??
Rucnik vratis kad si gotov sa kupanjem , kad se obuces.

A zasto se rucnici podizu , a i vracaju sa ID karticom , jasna ja racunica . Zamisli da svaki drugi putnik uzme rucnik kao suvenir i da rucnik kosta npr. 2 eura

1500 putnika x 2 eura x 52 tjedana ( otprilike 7 dnevna krstarnja ) to ti ispada 156000 eura ili 1,166,280 kuna godisnje ( to samo na jednom brodu ), pa si ti misli


__________________
Dan proveden i na lošem krstarenju je bolji nego dan proveden na poslu

Zadnje uređivanje mbeginner : 25.11.2011. at 17:14.
mbeginner is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 17:08   #2019
A izbor pića je OK i normalno da sam cugao, no npr. preferiraju sve talijansko. Vinska karta im je 95 posto talijanska. Kada sam pitao zašto nema hrvatskih, grčkih i turskih vina, jer u tim zemljama brod pristaje, samo su rekli da je to politika kuće. E da je tako i kod nas A onih preostalih 5 posto su par francuskih, španjolskih i čileanskih vina.


To je razumljivo da ce Talijeni prodavat svoja vina i vecina hrane na brodu je talijanska , jer je to cisti izvoz
A ne ko mi da uvazamo hranu i prodajmo turistima, a domaca proizvodnja hrane propada
__________________
Dan proveden i na lošem krstarenju je bolji nego dan proveden na poslu

Zadnje uređivanje mbeginner : 25.11.2011. at 17:15.
mbeginner is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 20:46   #2020
Quote:
mbeginner kaže: Pogledaj post
Rucnik vratis kad si gotov sa kupanjem , kad se obuces.

A zasto se rucnici podizu , a i vracaju sa ID karticom , jasna ja racunica . Zamisli da svaki drugi putnik uzme rucnik kao suvenir i da rucnik kosta npr. 2 eura

1500 putnika x 2 eura x 52 tjedana ( otprilike 7 dnevna krstarnja ) to ti ispada 156000 eura ili 1,166,280 kuna godisnje ( to samo na jednom brodu ), pa si ti misli


hahaha evo ipak su me natjerali ako se zadužuje sa id karticom hahaha
__________________
čovjeka smatraju objektivnim ako se slaže s drugima!
lagan-i is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:15.