Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2007., 14:24   #161
Bok Zokiriwi. ja kod kuće imam dva pit bulla, i ljubitelj sam pasmine. može neke slike da vidim vaše pitove. I da kako se postaje član AKC i što znaći ova kratica APBKC ja sam čuo naime za ADBA. I ako nije previše da mi malo objasnite registraciju psa i od koje je org priznat pit bull.

PS. nada se da će vam se ostvarit želja za izložbom ja bi svakako došao pogledati.
Rocky de Car is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 16:02   #162
Quote:
rot orka kaže: Pogledaj post
Piše ti na mom blogu:
Pretpostavlja se da je ugriz odraslog muzjaka 300kg po cm/3 ili po jednom zubu! (Knjiga: "Rotvajler" autor: Rade Dakić)
Prema emisiji na Animal Planetu 550 kg. Vise od pitta.
-kuglica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 21:00   #163
Koliko god da je, puno je, ali ne predstavljaju opasnost za okolinu ukoliko imaju odgovornog vlasnika - ni rotovi ni pitovi ni staffići.
Mislim da predrasude uvijek proizlaze iz ljudskog neznanja
rot orka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 21:10   #164
Quote:
rot orka kaže: Pogledaj post
Koliko god da je, puno je, ali ne predstavljaju opasnost za okolinu ukoliko imaju odgovornog vlasnika - ni rotovi ni pitovi ni staffići.
Mislim da predrasude uvijek proizlaze iz ljudskog neznanja
__________________
LIVE AND LET DIE
Apsurdno je dijeliti ljude na dobre i zle. Oni su ili zanimljivi ili dosadni.
joe_luc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 22:42   #165
Quote:
Billi kaže: Pogledaj post
ja sam cula za to a cak nam je i putnik pisao o tome.
pas NIJE clan obitelji i nije nasa maza i igracka. to je zivotinja krupnog zuba, s puno kila i vjecnom potrebom da manje-vise uvijek pokusa zauzeti alfa polozaj u obitelji. budale koje nisu svjesne da se to jednog dana (pa cak i nakom 12 godina) moze dogodit, radije nek ne kupuju psa.

potpisujem!

Quote:
Billi kaže: Pogledaj post
ja imam dobermana i frencija
Sorry ali ne kontam sta je frenci?
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 23:17   #166
Quote:
Billi kaže: Pogledaj post
ja sam cula za tog psa, vele da je zvijer. inace, vele da dogo argentin ima jedan od jacih ugriza.
also, cudno mi je da bi vuk imao jak ugriz, nema gubicu za to...
off topic, da argentino je jedini od pasa koji je iz borbe sa pumom izasao kao pobjednik, stoga i nosi "titulu" najjaceg psa.
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 10:25   #167
Quote:
Billi kaže: Pogledaj post
ja sam cula za to a cak nam je i putnik pisao o tome.
pas NIJE clan obitelji i nije nasa maza i igracka. to je zivotinja krupnog zuba, s puno kila i vjecnom potrebom da manje-vise uvijek pokusa zauzeti alfa polozaj u obitelji. budale koje nisu svjesne da se to jednog dana (pa cak i nakom 12 godina) moze dogodit, radije nek ne kupuju psa.

potpisujem!
Glupost! Totalna. Tretiraj psa kao clana porodice i garantirano je da ces dobiti vjernog suputnika i prijatelja. Nije maza? Igracka u svakom slucaju nije, ali maza je i prevelika! Tocno je da svom psu moras biti alfa i ne dopustiti mu drugacije, ali nebi se slozila da pseto konstanto pokusava zauzeti alfa polozaj. Moja rotica jaaaako dobro zna gdje je njeno (osim u mom krevetu )


Quote:
Sorry ali ne kontam sta je frenci?
Francuski buldog iliti frenchie, frenci... Vrlo "teskog zuba" hehehe
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 10:32   #168
Ja čak ne volim ni koristiti taj izraz ALFA jer mnogi ljudi to povezuju sa time da stalno psu moraju dokazivati da je on niže od njih.

Psu jednostavno treba suradnik, prijatelj, netko tko ga poštuje i s kim kroz igru uči..treba mu VOĐA
rot orka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 10:36   #169
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Tocno je da svom psu moras biti alfa i ne dopustiti mu drugacije, ali nebi se slozila da pseto konstanto pokusava zauzeti alfa polozaj.
Pas uvijek osjeti koliko smo mi popustljivi ili dosljedni. Ako je gazda popustljiv, u tom slučaju doživljavamo da pas "svaki malo" ispituje svoj položaj i provjerava do kud smije ići...
Ako je vlasnik psa dosljedan i uporan i ako prema psu postupa uvijek više-manje jednako (normalno da imamo svojih lošijih dana kad psa zazovemo da dođe pa nam se ne da otići i korigirati ga baš uvijek), pas će znati gdje mu je mjesto...biti će miran ,stabilan i staložen jer zna tko je vođa. Svaki pas je sretan ako ima svog vođu.
rot orka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 12:47   #170
Ja sam žensko imam rota koji kad ga pogledam zna šta mislim. Dovoljno je da pogledam kud mora ići i odmah ide. Ne moraš vikati na njega i sluša sve šta mu kažeš i još je umiljat ko štene. Kad dođeš kod mene doma ako mu kažem da te ne dira u stanju je popeti ti se u krilo i ako ga češkaš onda prede ko mačka.Ali nhe bih ti bila u koži ako hočeš uću u kuću bez da te pusti netko od ukučana. ovo se odnosi na MobyXXL
jasnaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 12:51   #171
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Glupost! Totalna. Tretiraj psa kao clana porodice i garantirano je da ces dobiti vjernog suputnika i prijatelja. Nije maza? Igracka u svakom slucaju nije, ali maza je i prevelika! Tocno je da svom psu moras biti alfa i ne dopustiti mu drugacije, ali nebi se slozila da pseto konstanto pokusava zauzeti alfa polozaj. Moja rotica jaaaako dobro zna gdje je njeno (osim u mom krevetu )


Francuski buldog iliti frenchie, frenci... Vrlo "teskog zuba" hehehe
pas ce pokusavati nametat se ako u tebi ne vidi autorite. ako nu ga u startu nametnes, pas ce znat svoje mejsto. moj doberman nikad , osim jednom , nije pokusao. susjedova pekinezerica grize za svaki drek a ova ju nikan nije kaznila. tak joj treba.
sto znaci da je frenci pas teskog zuba?
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 16:59   #172
Ja sam čuo da Kavkaski ovčar ima najjači stisak čeljusti tj. zubi i da može jednim ugrizom prepolovit goveđu kost...
Rot mu nije ni do koljena ako je tako....

http://www.dog-best.com/rase/str/kavkaski_ovcar.htm
TheStig87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 19:42   #173
Quote:
Billi kaže: Pogledaj post
pas ce pokusavati nametat se ako u tebi ne vidi autorite. ako nu ga u startu nametnes, pas ce znat svoje mejsto. moj doberman nikad , osim jednom , nije pokusao. susjedova pekinezerica grize za svaki drek a ova ju nikan nije kaznila. tak joj treba.
sto znaci da je frenci pas teskog zuba?
Neznam, ja sam uvijek imala neki "poseban odnos" sa svojim psima, netko bi rekao da sam imala srece al to je malo cudna cinjenica da od 5 pasa u svom zivotu koje sam imala su se svi isto ponasali, tj. odnosili prema meni. Neznam za druge. Pas me, pogotovo ne moj, nikada nije ni pokusao ugristi. Moji psi su moji prijatelji i tako se i odnosim sa njima, kako je rot orca rekla, kroz tu socijalizaciju, igru druzenje ja ih polako odgajam, ja sam im voda. Naravno da neki puta odbiju poslusnost, pa nisu roboti pobogu, sve je to dio zivota, no u kljucnim situacijama mogu reci da su svi do jednoga bili savrseni, a taj epitet posebno ide mojoj pokojnoj sarplaninki.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 19:48   #174
Rot, gledajući jačinu ugriza, ne da dere kaožu kao većina ostalih pasa već je u stanju i smrskati kosti...ali opet ponavljam, to ne predstavlja opasnost ukoliko je vlasnik odgovoran i pas normalno socijaliziran i odgojen.
rot orka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 20:54   #175
Quote:
rot orka kaže: Pogledaj post
Rot, gledajući jačinu ugriza, ne da dere kaožu kao većina ostalih pasa već je u stanju i smrskati kosti...ali opet ponavljam, to ne predstavlja opasnost ukoliko je vlasnik odgovoran i pas normalno socijaliziran i odgojen.
Ma ja sam gledala neku emisiju na NG-u (valjda), i bila je usporedba zagriza na potisak (snap) izmedu NJO, pitta i rotta i sve je to bilo mjereno u kilogramima, zatim su bile ostale zivotinje, a najjaci ugriz ima nekakva kornjacetina koja jednim ugrizom skrsi kokosov orah i dosta je agresivna. Ima jaci ugriz od velike biele psine. Znaci rot po tome na zagriz ima nekih 500-600 kg, to strasno zvuci. Pitt zagrize i ne pusta, a NJO je tak, valjda jedan od primjera. Neznam koji je bio cilj toga "ispitivanja" jacine ugriza jer nisam gledala cijelu emisiju. I ne znaci da ako rot ima najjaci ugriz da ga sad treba zabraniti, istrijebiti i ko zna sta. Ljudi su stvarno puknuti u glavu.
-kuglica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 22:19   #176
Ugriz pita je daleko najjaci i najopasniji jer je snaga zagriza veca od 1500kg.Svojim sam ocima vidio sta pit moze(kod kuce imam dva pa znam) i nikakvi rotovi i kornjace se ne mogu s time usporediti.
U prilog mu ide i sto kad nesto uhvati u pravilu to ne ispusta iz usta dok ne otkine.Ne vjerujte svemu sto ste procitali na net-u jer nije istina.
AMARILLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 10:34   #177
Svaki Cigo svoga konja hvali, pa tako i ti svoga pita
Ja sam isto gledala ovu emisiju, a da si je i ti gledao, shvatio bi o cemu se radi. Jedan pit zasigurno nemoze imati ugriz jak poput velike bijele psine, a nema ni od te kornjace. Neda mi se sada razglabati o tome. Gledaj Animal planet, tamo su ti stalno reprize, pa mozda opet upecas i ovu emisiju. Cak i "sugava" hijena ima jaci zagriz od tvoga pitbulcheka
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 11:52   #178
Ej ti si sad počeo/la vrijeđat pit bulla kao pasminu ako sam to dobro shvatio. Inače hijena ima najjači ugriz među kopnenim životinjama oko 2500 kg/cm2
iza nje se nalazi pit bull s oko 2200 kg/cm2, pa slijedi dogo argentino, zanimljivi je da su lav i druge velike mačke jako slabe šta se tiće ugriza lav ima oko 900 kg/cm2, dok puma ima samo 180 kg/cm2. Vidim da se tu raspravlja o ugrizu rota on ima oko 600kg/cm2, dok od sviha pasmina pasa kojima se mjerilo labrador ima tek 60 kg/cm2, ali ako te napadne isto te može ozlijedit kao ove ostale tzv. jače i "krvoločnije" pasmine. Inaće ta snaga ugriza mjerena je kod pita jednog čovjeka koji ga drži pretežno kao kućnog ljubimca znači nema posebnih treninga. I kod pita je jako teško izmjerit stvarnu snagu jer ne želi zagrist za tu spravu na kojoj se to mjeri, ne znam točno kako, ali pitat ću čovjeka koji zna pa vam objasnit.
Amarillo znam šta si vidio kod ugriza pita imam i ja kod kuće dva komada pa znam o čemu pričaš. I nije istina "svaki cigo svoga konja hvali" to su činjenice i dokazane tvrdnje nezavisnih istraživanja. A čuj pa da te stavim u kavez sa tom šugavom hijenom, pa da vidim onda reakcije.
Rocky de Car is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 13:18   #179
Quote:
Rocky de Car kaže: Pogledaj post
Ej ti si sad počeo/la vrijeđat pit bulla kao pasminu ako sam to dobro shvatio. Inače hijena ima najjači ugriz među kopnenim životinjama oko 2500 kg/cm2
iza nje se nalazi pit bull s oko 2200 kg/cm2, pa slijedi dogo argentino, zanimljivi je da su lav i druge velike mačke jako slabe šta se tiće ugriza lav ima oko 900 kg/cm2, dok puma ima samo 180 kg/cm2. Vidim da se tu raspravlja o ugrizu rota on ima oko 600kg/cm2, dok od sviha pasmina pasa kojima se mjerilo labrador ima tek 60 kg/cm2, ali ako te napadne isto te može ozlijedit kao ove ostale tzv. jače i "krvoločnije" pasmine. Inaće ta snaga ugriza mjerena je kod pita jednog čovjeka koji ga drži pretežno kao kućnog ljubimca znači nema posebnih treninga. I kod pita je jako teško izmjerit stvarnu snagu jer ne želi zagrist za tu spravu na kojoj se to mjeri, ne znam točno kako, ali pitat ću čovjeka koji zna pa vam objasnit.
Amarillo znam šta si vidio kod ugriza pita imam i ja kod kuće dva komada pa znam o čemu pričaš. I nije istina "svaki cigo svoga konja hvali" to su činjenice i dokazane tvrdnje nezavisnih istraživanja. A čuj pa da te stavim u kavez sa tom šugavom hijenom, pa da vidim onda reakcije.
Aj ne pjeni se, niko nikog ne vrijeda, citaj bolje sta se pisalo u prethodnim postovima. Ugriz je na stisak. Znaci, ne deranje, trganje i komadanje, vec jedan jedini zagriz tzv. "chvak" Pit jednim jedinim zagrizom nemoze skrsiti kokosov orah, dok ga ona kornjaca smrvi u paramparcad! Ne omalovazavam pitove niti mi je to cilj, niti ih mrzim kao pasminu. I... o kakvim ti posebnim treninzima pises? Mislis, za borbe? No krasno!
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 16:41   #180
Opće nisam mislio na borbe, ali neću ni raspravljat s nekim tko nije upućen.
I na snazi ugriza kod svih životinja pa tako i kod pas ne gleda se trganje nego stisak za sve vrijedi isto, ja ti kažem da pti bull sigurno može slomit kokosov orah samo da ima tako velika usta. ja svojem dajem ponekad konjske kosti to baš i nije mala kost i to slomi jednim stiskom.
Rocky de Car is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:44.