Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2008., 10:32   #1
Membranska posuda vs. inox spremnik (hidrofor)

Koja je razlika između membranske posude i običnog inox spremnika za pitku vodu, za potrebe hidroforskog postrojenja za ob. kuću? Što je bolje, koje su razlike u cijenama i gdje se može nabaviti? Hvala!
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 11:57   #2
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Koja je razlika između membranske posude i običnog inox spremnika za pitku vodu, za potrebe hidroforskog postrojenja za ob. kuću? Što je bolje, koje su razlike u cijenama i gdje se može nabaviti? Hvala!
Jos traju problemi sa vodom ?????????
__________________
zagorac
maksica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 20:30   #3
Quote:
maksica6 kaže: Pogledaj post
Jos traju problemi sa vodom ?????????
Nema problema Samo se spremam raditi hidroforski sustav.
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 21:03   #4
Ja sam to rijesio potopnom pumpom (pumpa koja baca vodu 50 m u zrak ) spojio cijevi stavio bacvu od 180 l i sklopku koja mi to sve ukljucuje,ispred bacve sam stavio jos filter koji midodatno prociscava vodu (filter od 250 microna) i normalno mi sve radi.
__________________
zagorac
maksica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 04:25   #5
U hidroforu zrak i voda su u direktnom kontaktu, a u membranskoj posudi su odvijeni gumenom membranom ili je zrak u gumenoj lopti. I jedan i drugi sistem treba zrak pod tlakom da bi se održao tlak u vodovodnim cijevima. Guma prije ili kasnije pukne.
ARTETUREN is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 08:53   #6
Imamo hidrofor već 35 godina, obiočni, sa zrakom gore. I niš mu ne fali. Do sad smo zamijenili 2 spremnika, treći je od inox-a, i nekih je 5 godina u upotrebi (180 lit).
Neznam koja bi bila prednost obog s membranom, a znam samo koliko bi više problema bilo, zbog različitog volumena vode koja je u njemu.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 21:20   #7
Upravo sam se registrirao ovdje i cini mi se
da bi ovo mogao biti podforum koji bi me konacno mogao zainteresirati.
Za pocetak imam problem, inace sam informaticar, ali radim sve sta treba metodom ako neznam, naucit cu..
Problem se odnosi da sam taman kupio Condor tlacnu sklopku da je promijenim s obzirom da je postojeca stara preko 15 godina, i to nisam smatrao nekim problemom, no kad sam usao u podrum imam sta vidjeti. Kapa mi sa glavnog ventila tj ventil koji je najblizi bunaru (pretpostavljam da sluzi da ne ode voda nazad u bunar). Sad razmisljam o varijanti da sam to promijenim, ali ne znam sta se dogodi ako ja sve dobro spojim (pretpostavimo) i kak onda povuci vodu koja je BTW na bar 15 m dubine jer to stvarno nisam nikad radio. Znam da se otvori onaj otvor za ulijevanje vode, ali koliko se i kako ulijeva i kad se pali motor i da li dubina ima veze sa cim u ovom konkretnom slucaju ako mi netko moze pomoci kratkim tutorialom bio bih beskrajno zahvalan, naime majstora nemam jos tjedan dana. Ako nije stvarno zeznuto, rado bih probao..tnx
DJMrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 11:43   #8
Quote:
DJMrva kaže: Pogledaj post
Upravo sam se registrirao ovdje i cini mi se
da bi ovo mogao biti podforum koji bi me konacno mogao zainteresirati.
Za pocetak imam problem, inace sam informaticar, ali radim sve sta treba metodom ako neznam, naucit cu..
Problem se odnosi da sam taman kupio Condor tlacnu sklopku da je promijenim s obzirom da je postojeca stara preko 15 godina, i to nisam smatrao nekim problemom, no kad sam usao u podrum imam sta vidjeti. Kapa mi sa glavnog ventila tj ventil koji je najblizi bunaru (pretpostavljam da sluzi da ne ode voda nazad u bunar). Sad razmisljam o varijanti da sam to promijenim, ali ne znam sta se dogodi ako ja sve dobro spojim (pretpostavimo) i kak onda povuci vodu koja je BTW na bar 15 m dubine jer to stvarno nisam nikad radio. Znam da se otvori onaj otvor za ulijevanje vode, ali koliko se i kako ulijeva i kad se pali motor i da li dubina ima veze sa cim u ovom konkretnom slucaju ako mi netko moze pomoci kratkim tutorialom bio bih beskrajno zahvalan, naime majstora nemam jos tjedan dana. Ako nije stvarno zeznuto, rado bih probao..tnx
otvori ventil za uljevanje vode-uliti vodu,ful-zatvoriti ventil -startati motor

na dnu usisa postoji nepovratni ventil, s pretpostavkom da je ispravan, ukoliko malo propušta ,možeš uspjeti ukoliko si vješt i sve radnje izvedeš brže nego ventil propusti, ukoliko pušta jako-čišćenje ili zamjena

bitna je visina stupca vode u bunaru , što više vode lakše povući
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 17:01   #9
Quote:
mazgov kaže: Pogledaj post

na dnu usisa postoji nepovratni ventil
Ovaj podatak od neprocjenjive vaznosti nisam znao!
Misija obavljena hvala
DJMrva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:47.