Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2008., 10:18   #1
Kamo s plišanim igračkama?

Molim vas sve za konstruktivan savjet. Naime, kroz sve ove godine doma nam se nakupilo mnoštvo plišanih igračaka - ne znam da li da njihovu količinu mjerim u kubičnim metrima, tonama ili komadno
Došlo je vrijeme preuređenja dječjih soba, i željela bih nekome dati sve te plišance, no nisam sigurna kome ih dati. Kolegice su mi kazale da domovi i vrtići više nisu skloni uzimanju plišanih igračaka radi prašine i potencijalnih alergena.

Ima li netko od vas kakvo iskustvo? Ne bih željela baciti ih samo u smeće i na acestu - pa ipk je riječ o igračkama koje nisu ni potregane niti izlizane, i zasigurno bi još razveselile neko dijete.
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 10:39   #2
Raspitaj se u nekim humanitarnim društvima koja dijele odjeću, obuću, igračke i dr. Ima ih dosta koji slažu i šalju božične paketiće za djecu i u Hrvatskoj i za van.Možda da nazoveš Crveni križ, ak ne primaju oni, nek ti daju imena i tel. br. nekih drugih društava.
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 10:39   #3
možda vidjet tu na raznim forumima uvijek su neke akcije za siromašnu dicu,pa poklonit ili se raspitati u svojoj blizini ima puno roditelja bez mogućnosti i klinaca koji su željni,pa vidjet malo
ina25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 10:45   #4
Što ne uzima npr. Nazorova plišane?
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 12:48   #5
Koliko znam Nazorova uzima.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 18:25   #6
moje su odnešene u caritas.
__________________
Wanna be your lover, lover
wanna be your lover, lover
loverboy
teniska loptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 21:33   #7
Savjet - oboruzaj se zivcima. Iz vlastitog, a i tudeg iskustva znam da ces se morat dobrano potrudit da nades mjesto gdje bi primili bilo odjecu, bilo igracke - NAZALOST. Prvo ces se namucit da dodes do kontakata, adresa, osoba... Zatim kad konacno dodes do njih, vidjet ces - imat ce stav kao da oni tebi rade uslugu ak to uzmu. Ja sam iznervirana pozalila sto sam se upustala u takvu "avanturu". To je moje iskustvo izneseno vrlo sazeto.
Savjet br.2 - podjeli plisance sama ili daj oglas da poklanjas.
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 11:42   #8
u oglasniku često netko traži ili ti daj oglas da poklanjaš.dođu po to i napraviš nekom dobro djelo!ja sam tako pola stana ispraznila-imam depresiju od viška stvari,pogotovo plišanih meda i zeka sa kojima se moji ne igraju a ja ih perem i perem,tako da prestajem biti rob glupih predmeta!
donedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 11:50   #9
U bolnicu na dječji odjel možeš odnit barem dio toga što imaš.
lorena3242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 15:21   #10
pa ne samo plišane igračke, opcenito previse kupujemo djeci igračaka tako da se kod nas toga bas nakupilo, doduse puno je i dobio. Mi smo sve igracke koje je sin prerasao uključujući i tonu plišanih, kao i neke bočice koje nismo koristili odnjeli za božić u dom za djecu bez odgovarajuće roditeljske skrbi.
terminal frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 17:16   #11
Quote:
Enid kaže: Pogledaj post
Savjet - oboruzaj se zivcima. Iz vlastitog, a i tudeg iskustva znam da ces se morat dobrano potrudit da nades mjesto gdje bi primili bilo odjecu, bilo igracke - NAZALOST. Prvo ces se namucit da dodes do kontakata, adresa, osoba... Zatim kad konacno dodes do njih, vidjet ces - imat ce stav kao da oni tebi rade uslugu ak to uzmu. Ja sam iznervirana pozalila sto sam se upustala u takvu "avanturu". To je moje iskustvo izneseno vrlo sazeto.
Savjet br.2 - podjeli plisance sama ili daj oglas da poklanjas.
ja svake godine odnesem ogromnu crnu vreću za smeće punu (čiste) odjeće u caritas, uvijek su sretni kad im odneseš. mama mi je odnijela 2 paketa (ona paketa u kojima kupiš tv) puna igračaka, uzeli joj odmah. živci nepotrebni
__________________
Wanna be your lover, lover
wanna be your lover, lover
loverboy
teniska loptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 12:53   #12
Samo da vas apdejtiram...

Odvezla sam pun auto igračaka, odjeće i obuće u Crveni križ. Skladište zagrebačkog Crvenog križa je u Ilici, malo niže od Selske, s lijeve strane, imaju i kolni ulaz i parking...

Teta koja tamo radi kaže da su zahvalni na svim igračkama, odjeći i obući. I sad sam dvostruko zadovoljna - riješila sam kućni problem konstantne prezatrpanosti igračkama (koje i ovako klinci više niti ne primjećuju), a nekoga sam usrećila..

Dakle ako se ikada, kao i ja, nađete u nedoumici - kamo s plišanim igračkama - Crveni križ je definitivno odgovor.
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 21:40   #13
Udruga zagrebački bokci..
Prisavlje 10 Cvjetno naselje Zagreb
Telefon: (01) 6040 889

ja sve nosim tamo...robu našu, dječju, igračke, suđe...sve što je u dobrom stanju a nama više ne služi
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:36.