Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2010., 12:41   #6521
Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post
Draga Generacijo, kako ti nama uvek toplo i lepo pises i sve nas i nasmejes, i utesis i rasplaces...
A za Dolil Bel, hvala ti, sto si mislila na mene, planiramo mm i ja da odgledamo taj film sa decom, ali mislim...ono vreme, onu atmosferu, onu emociju... ne verujem da ce ove generacije da shvate. Ali se mi nekako, na pomen tog naslova, misaono povezemo... Lepo si rekla ovo za nasu Lunu.

Znam da ti nase "muke" oko izlazaka buducih i sadasnjih, mislim na decu, zvuce mozda bezazleno u poredjenju sa tvojim mukama. A opet znam da ti tvoje lane, tako kavo je, ne bi menjala ni za sto drugih Lanica. Seti se samo sto ti je seka rekla, on je srecan u svom svetu. I onda ste i vi srecni, a dace Bog, da mu i od ovog leka bude mnogo bolje.
Hvala ti za odgovor, evo drugarica koja je muzu lecila i izlecila jetru mi je dala neke preporuke. Videla sam da ovo hoce od kortiko, a ja nazalost bez njih ne mogu, jer se oni daju za fibrozu. Moracu opet kod dr-a, samo se nadam da necu morati kod novih...(za jetru), nego da ce moj reumatolog imati odgovor na to. ja cu se truditi da prirodnim putem (prehrana, cajevi, tinkture) pomognem sebi, kao sto sam ovo za krvnu sliku.
Nadam se da nikom od vas nece trebati transfuzija, mada to nije nista strasno, cak se odmah osecas ojacano!

Draga Iva,

pa ako i moras kod novih lekara za jetru, nije strasno. Nama ionako odlazak kod lekara dodje kao nesto sasvim normalno ili kao izlazak u grad. Hihih

Mozda ti cak predloze i da snimis jetru...

Budi dobra devojcica kao i do sad i slusaj sta i doktori kazu!
Betili is offline  
Old 17.10.2010., 12:56   #6522
Quote:
Betili kaže: Pogledaj post
Draga Ziza,

hvala ti puno na info o biljkama, ja bas pitala svoju gin za uvin caj u trudnoci, jer sam citala da isto ne valja u trudnoci, a brusnicu ne mogu vise ocima videti , zena mi lepo rekla NE ZNAM. Ja ga svejedno sad pijem i to onaj sto se razmuti u vodi, a ne onaj u renfuzi biljni...

Sta sve kazu da ne valja u trudnoci, ali ponekad se nema izbora, evo ja sam od pocetka na nekim terapijama, te antibiotici, vaginalete, razni ranisani, te infuzije, lekovi protiv povracanja i mucnine, pa progesteron, bensedin, tokolitici....Nek mi je dragi Bog u pomoci!
I kad budeš nakon svih ovih stvari uhvatila u ruke svoju malu ljepoticu zaboravit ćeš na sve muke koje si prošla u trudnoći. Kad te na kraju čeka tako lijepa nagrada ništa nije teško.

Beti kad ti dolaze nalazi od amino?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 17.10.2010., 13:05   #6523
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
I kad budeš nakon svih ovih stvari uhvatila u ruke svoju malu ljepoticu zaboravit ćeš na sve muke koje si prošla u trudnoći. Kad te na kraju čeka tako lijepa nagrada ništa nije teško.

Beti kad ti dolaze nalazi od amino?
Rekli su za mesec dana, a proslo je dosad 3 nedelje. Pitacemo ove nedelje da nisu mozda gotovi, trebala bih do kraja nedelje imati i imunoloske nalaze u rukama, pa cemo videti.
Betili is offline  
Old 17.10.2010., 13:07   #6524
nova

Drage moje,ja sam nova na ovom forumu i volela bi da podelim sa vama misljenje i iskustva sa ovom nasom bolescu.Ja bolujem vec dugi niz godina i nikad nisam imala pravu dijagnozu.Cak ni do dana danasnjega.Jako rano u samom pubertetu sam imala otoke zglobova,malo kasnije se pridruzila i glavobolja koju i danas imam ,poprilicno jake ,ubijaju me.Prosle godine dobijam osipe po dlanovima,stopalu,
nadlakticama,ledjima,skoro celo telo.Lece me lokalnim steroidima a inace nisam nikad bila do sada na kortikosteroidima.Nalazi uglavnom u redu,antitela,itd.Osecam se grozno,stalno umorno,malaksalo a nekad sam super da poletim.Od svih lekova uzimam diklofen za bolove,pijem cajeve,vitamine i to je sve.Na kontrole idem svakih 6-9 meseci,dr kaze da se nikad ne zna kad se moze pogorsati.Eto toliko da ne davim vise za prvi put.Drzite se,mislim za ove sve godine,valjda imam nekog iskustva da kazem, da ova bolest ipak najvise dolazi iz glave,znaci pozitivno razmisljanje i ucinili smo mnogo.Veliki pozdrav !
jasa45 is offline  
Old 17.10.2010., 13:11   #6525
Quote:
Betili kaže: Pogledaj post
Rekli su za mesec dana, a proslo je dosad 3 nedelje. Pitacemo ove nedelje da nisu mozda gotovi, trebala bih do kraja nedelje imati i imunoloske nalaze u rukama, pa cemo videti.
Obavezno nam javi ovdje kad dobiješ nalaze. A kako si ti ovih dana? Znam da si napisala da moraš strogo mirovati.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 17.10.2010., 13:12   #6526
Quote:
jasa45 kaže: Pogledaj post
Drage moje,ja sam nova na ovom forumu i volela bi da podelim sa vama misljenje i iskustva sa ovom nasom bolescu.Ja bolujem vec dugi niz godina i nikad nisam imala pravu dijagnozu.Cak ni do dana danasnjega.Jako rano u samom pubertetu sam imala otoke zglobova,malo kasnije se pridruzila i glavobolja koju i danas imam ,poprilicno jake ,ubijaju me.Prosle godine dobijam osipe po dlanovima,stopalu,
nadlakticama,ledjima,skoro celo telo.Lece me lokalnim steroidima a inace nisam nikad bila do sada na kortikosteroidima.Nalazi uglavnom u redu,antitela,itd.Osecam se grozno,stalno umorno,malaksalo a nekad sam super da poletim.Od svih lekova uzimam diklofen za bolove,pijem cajeve,vitamine i to je sve.Na kontrole idem svakih 6-9 meseci,dr kaze da se nikad ne zna kad se moze pogorsati.Eto toliko da ne davim vise za prvi put.Drzite se,mislim za ove sve godine,valjda imam nekog iskustva da kazem, da ova bolest ipak najvise dolazi iz glave,znaci pozitivno razmisljanje i ucinili smo mnogo.Veliki pozdrav !
A odakle si?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 17.10.2010., 13:15   #6527
Jos nesto,mislim da Iva64 ima problem sa povisenim jetrenim enzimima.Moja koleginica ima artritis i dugo vremena uzima metrotrexat od kog su joj se enzimi jako povecali.Od tada uzima po preporuci ne znam cijoj surutku,ima da se kupi i u zdravoj hrani.Nalazi su joj u granicama normale od kada uzima surutku.Uzima i neki caj,mislim da je kombinacija,cicak i jos nesto za prociscavanje jetre.Raspitacu se pa cu javiti!
jasa45 is offline  
Old 17.10.2010., 13:17   #6528
Zivim u Rumi !
jasa45 is offline  
Old 17.10.2010., 13:20   #6529
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Obavezno nam javi ovdje kad dobiješ nalaze. A kako si ti ovih dana? Znam da si napisala da moraš strogo mirovati.
Leeloo,

stalno sam isto, mirujem, ne radim nista, dani su mi kao godina! I dalje imam bolove u donjem delu stomaka, cekam sad jos jedno 7 dana, pa idem na kontrolu zbog tog serklaza, moracu opet u bolnicu garant. No to otvaranje maternice i kontrakcije koje imam ne bi trebale biti tako bolne kao sto mene boli, ja sam zaista poseban slucaj!
Betili is offline  
Old 17.10.2010., 13:24   #6530
Quote:
jasa45 kaže: Pogledaj post
Zivim u Rumi !
Jasa, dobrodosla!

Jesi li pokusala da potrazis pomoc u Novom Sadu na poliklinickom centru?

Zadnje uređivanje Silvery : 18.10.2010. at 01:32. Reason: quote
Betili is offline  
Old 17.10.2010., 13:24   #6531
Ma Betili draga, isplatit će ti se ova muka kad budeš uhvatila svoje malo biće u ruke. Samo ti nama fino miruj, ako treba leži i u bolnici cijelu trudnoću.

Falit ćeš nam ovdje ako te ostave u bolnici.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 17.10.2010., 13:25   #6532
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ma Betili draga, isplatit će ti se ova muka kad budeš uhvatila svoje malo biće u ruke. Samo ti nama fino miruj, ako treba leži i u bolnici cijelu trudnoću.

Falit ćeš nam ovdje ako te ostave u bolnici.
Jojjj Leeloo, odbrojavam dane, kad god se sracunam uvek sam nekako na pola! Valjda cu docekati i taj dan!
Betili is offline  
Old 17.10.2010., 13:31   #6533
Quote:
Betili kaže: Pogledaj post

Jasa, dobrodosla!

Jesi li pokusala da potrazis pomoc u Novom Sadu na poliklinickom centru?
Da ,vodi me bas jedan dobar imunolog,kome verujem.Rekao mi je da je kod mene ipak neko blago autoimuno oboljenje koje ne zahteva za sad imunosupresivnu terapiju.Moram sad za koji dan da vadim ponovo nalaze pa kontrola.

Zadnje uređivanje Silvery : 18.10.2010. at 01:32. Reason: quote
jasa45 is offline  
Old 17.10.2010., 13:38   #6534
Quote:
jasa45 kaže: Pogledaj post

Da ,vodi me bas jedan dobar imunolog,kome verujem.Rekao mi je da je kod mene ipak neko blago autoimuno oboljenje koje ne zahteva za sad imunosupresivnu terapiju.Moram sad za koji dan da vadim ponovo nalaze pa kontrola.
Super da ti jos uvek ne treba terapija. Meni su anitela stalno negativna, ali su me svejedno stavili na terapiju zbog simptomatologije. Ja cekam ove nedelje nalaze, nadam se da su i dalje negativni!

Zadnje uređivanje Silvery : 18.10.2010. at 01:32.
Betili is offline  
Old 17.10.2010., 13:42   #6535
Quote:
Betili kaže: Pogledaj post
Jojjj Leeloo, odbrojavam dane, kad god se sracunam uvek sam nekako na pola! Valjda cu docekati i taj dan!
Ma hoćeš. i mi skupa s tobom.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 17.10.2010., 14:14   #6536
Quote:
Betili kaže: Pogledaj post
Draga Iva,

pa ako i moras kod novih lekara za jetru, nije strasno. Nama ionako odlazak kod lekara dodje kao nesto sasvim normalno ili kao izlazak u grad. Hihih

Mozda ti cak predloze i da snimis jetru...

Budi dobra devojcica kao i do sad i slusaj sta i doktori kazu!
Drage moje devojke, (i momci, ako su tu), ne bojim se ja dr-a, nego zbog ovog aparata za O2 i mog sve tezeg kretanja sa njim, prosto mi se ne ide na nesto novo, dodatno...
Ali, sto se tice dr-a, necete verovati, uvek su mo bili zgodni, od dr-a na porodjaju (pita me moja drugarica u sali, pa koji ti je motib da ti bude zgodan frajer na porodjaju u tom trenutku, a , ja, sta da radim, uvek se tako zalomilo), do sadasnjih, reumatologa, pulmologa itd... Pa se nesto mislim, ako odem kod dr-a za jetru (cekam da vidim da li moj reumatolog to predlaze), pa ako i on bude neki dobar frajer, bas imam srece sa dr-ima .
iva64 is offline  
Old 17.10.2010., 14:31   #6537
Draga Jasa (da li ovo 45 znaci broj tvojih godina?),

dobro ti nama dosla na caskanje i razmenjivanje iskustava. Divno je sto je kod tebe u blagom obliku, i jos ako ne moras oralne kortiko ili neke druge imunosupresive...dovoljno, sto kazes, da omas dobrog imunologa,da pratis razvoj situacije, a dodju nekad i ovakvi i onakvi dani, sto se tice zglobova, umora itd.

U pravu si, to su poviseni jetreni enzimi, znam za kozju surutku, pila sam je u posl. vreme, ali posl. 10 dana nisam (zaboravila), a sad sam uzela da citam i deklaracije lekova koje pijem. Npr, zbog sinusa vec dugo pijem Himoral, to su u stvari enzimi, i kao upozorenje pise da se ne uzima kod ostecenja jetre, te cu ga prestati piti. Molim te, ako imas jos neku preporuku, kao cickov caj, sta god cujes, dobro ce mi doci.
Hvala ti i za ovo!

Draga Betili, ako mora serklaz, sta da radis, mora. Mislim da je lezanje u bolnici nama u startu odurno,odbojno, ali...mozda , ako pridjemo sa druge pozicije, da su i to zenice koje imaju svoju muku i nisu tu zbog besa, vec zbog potrebe...eto, ja tebe bodrim, a trudila sam se da svim silama letos ne odem u bolnicu i srecom sam se izvukla, ali ovo kao da i sebi govrim, ako budem morala zbog neke biopsije ili sta god dr kaze-ma ici cu, obecavam! I Ima da se dobro provedem .

Draga Viktoria, Pjetra, Ziza, Ana, Goga, Luna,Hard rockerice, Rock Baby, Leeloo, Fufu,Pero,Sudoku, Renchi,Ziza, ma celo drustvance, sad cu nekog ispustiti (vadim se na mozak), kako ste ovih dana? Angel, ima li poboljsanja?

Pozdrav
iva64 is offline  
Old 17.10.2010., 15:03   #6538
Draga Jasa (da li ovo 45 znaci broj tvojih godina?),

dobro ti nama dosla na caskanje i razmenjivanje iskustava. Divno je sto je kod tebe u blagom obliku, i jos ako ne moras oralne kortiko ili neke druge imunosupresive...dovoljno, sto kazes, da omas dobrog imunologa,da pratis razvoj situacije, a dodju nekad i ovakvi i onakvi dani, sto se tice zglobova, umora itd.

U pravu si, to su poviseni jetreni enzimi, znam za kozju surutku, pila sam je u posl. vreme, ali posl. 10 dana nisam (zaboravila), a sad sam uzela da citam i deklaracije lekova koje pijem. Npr, zbog sinusa vec dugo pijem Himoral, to su u stvari enzimi, i kao upozorenje pise da se ne uzima kod ostecenja jetre, te cu ga prestati piti. Molim te, ako imas jos neku preporuku, kao cickov caj, sta god cujes, dobro ce mi doci.
Hvala ti i za ovo!

Draga Betili, ako mora serklaz, sta da radis, mora. Mislim da je lezanje u bolnici nama u startu odurno,odbojno, ali...mozda , ako pridjemo sa druge pozicije, da su i to zenice koje imaju svoju muku i nisu tu zbog besa, vec zbog potrebe...eto, ja tebe bodrim, a trudila sam se da svim silama letos ne odem u bolnicu i srecom sam se izvukla, ali ovo kao da i sebi govrim, ako budem morala zbog neke biopsije ili sta god dr kaze-ma ici cu, obecavam! I Ima da se dobro provedem .

Draga Viktoria, Pjetra, Ziza, Ana, Goga, Luna,Hard rockerice, Rock Baby, Leeloo, Fufu,Pero,Sudoku, Renchi,Ziza, ma celo drustvance, sad cu nekog ispustiti (vadim se na mozak), kako ste ovih dana? Angel, ima li poboljsanja?

Pozdrav
iva64 is offline  
Old 17.10.2010., 15:19   #6539
Dobar vam dan draga porodico !!!

Pozelela bih jasa 45 dobrodoslicu i sve redom lepo pozdravila. Izgleda da, sa ovim hladnim danima i nase stanje se bitno pogorsava. Nemamo kud iz sopstvene koze.

Draga iva,
nesto sam nacula da je ta kozija surutka dosta jaka te da je treba piti razblazenu.

Mnogi kazu da je KEFIR daleko bolji od surutke !!!

Sve vas lepo pozdravljam i zelim ugodno nedeljno popodne !!!
Viktoria 51 is offline  
Old 17.10.2010., 15:44   #6540
Quote:
Betili kaže: Pogledaj post

Super da ti jos uvek ne treba terapija. Meni su anitela stalno negativna, ali su me svejedno stavili na terapiju zbog simptomatologije. Ja cekam ove nedelje nalaze, nadam se da su i dalje negativni!
Draga Betili,kakvi su kod tebe simptomi i sta je navelo dr da ti ipak da terapiju?

Zadnje uređivanje Silvery : 18.10.2010. at 01:33.
jasa45 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:06.