Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2014., 18:53   #141
Pogledaj dal curi voda kroz bocicu kako treba..kaj se hrane tice uzimaj gdje su palete sive boje nikako onu sarenu hranu. U pet shopu na Heinzelovoj ima ta hrana, dodje nekih 23 kn..tamo uzimam i sjeno i hranu, a tamo imas i taj pin decor ili treset.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 13:39   #142
Hm da...
Skužila sam da ako se sam ne informiraš oko činčile u pet shopovima će ti pokušat sve prodat pod "ma može i to proć... "
Sinoć smo na kraju pili vodu sa žličicom (nisam imala ništa prikladnije) glavno da smo uspjeli. bočica radi normalno..
ka1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 16:10   #143
Da u pet shopovima ima sto vrsti hrane i nude ti sve zivo za njih ko za druge glodavce, ali jednostavno neznaju zato moras pazit. Mos im dat malo jabuke, grozdjicu jednu na dan bez secera, grancice osusene od jabuke, kruske..

evo popis koji ja imam doma: grozdje svjeze i suho, zob (bez dodatka secera), sipak suseni, brusnica, borovnica, kruska svjeza i susena, jabuka svjeza i susena, suncokretova sjemenka. Od bilja: maslacak suseni i svjez, cvjetovi kamilice, cvijet djeteline svjezi i suseni, djetelina susena, neven suseni, hibiskus suseni, suseni razlican i slez, uskolisni trputac suseni.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 16:10   #144
Činčila

Pokusala sam poslati usklikani popis svega pa mi nece stavit neznam zasto..evo sada mozda bude uspjelo..

http://img.tapatalk.com/d/14/03/05/8y7uha2e.jpg

__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!

Zadnje uređivanje fermina-daza : 05.03.2014. at 16:44. Reason: prevelika fotografija - pogledati pravila
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 19:44   #145
Činčile

Puno hvala Dala sam im mrvu jabuke oduševile su se
Imamo problema sa hranom.
Naime, kupili smo hranu baš za činčile ali mom dragom to izgledalo pusto pa sam popustila i na mix vrečicu. Dala sam im hranu koja je baš za njih i odbijaju je... Al za mix bi se "prodale" čak smo testirali tako da smo dali isti prutić iz vrečice za činčile i takav isti iz mixa. Mix pomlatile a drugi bacile
Različit je proizvođač pa ću pokušat od Padovana kupit baš za činčile da vidimo šta će bit...
I da, to su takve spavaliceeeeeeee bude mi se tek oko 22h
ka1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 23:23   #146
Nema na cemu Hehe da znaju izbacit kada im nesto ne sjedne. Ja sam primjetila da hranu koju im stavim ovu paletu sa sjenom i susenim grozdjicama koju kupujem znaju prebirat, bas su smijesne kada tako bacaju sa rukicama hehe. Nekada im dodje da im jedan dan pase nesto, a drugi to isto ne. Moja crna cincila tako nekad zeli jabuku nekad ne, dok smedja hoce svaki put, al smedji pak prebire po hrani
Da da to su nocne zivine i pocnu "tulumarit" negdje oko 22h pa do jutra


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 13:03   #147
Pozdrav!

Jel ima netko iskustva sa narkozom i činčilama?

Naime, sestrina činčila (2 godine stara) je dosta slinila i gubila dlaku oko njuške i danas je veterinar rekao da ima neuravnotežene kutnjake i u pon ide na skraćivanje. Naravno, moraju je sedirati pa nas je sad strah da se nešto ne dogodi.

Nažalost, često je slučaj s njima da imaju probleme sa zubima i već znamo da ćemo redovito morati ići na to skraćivanje. Bitno je da mu ne rastu korijeni jer bi to značilo uspavljivanje...
Pollly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 18:13   #148
Činčila

Hm, neznam iz vlastitog iskustva, ali prijateljica je vodila svoju cincilu na kastriranje pa je uspavana bila naravno. Kaze da je to kod njih malo problematicnije no nije bilo problema. Preporucila je vet. stanicu "Buba" za takve stvari. Evo web stranice http://www.buba-vet.hr/


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!

Zadnje uređivanje strijelčic@ : 08.03.2014. at 18:23.
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 17:53   #149
Thumbs up Sve o cincilama

Pozdrav svim ljubiteljima chinchila!

U namjeri skupiti sve informacije na jednom mjestu, posvetila sam cijelu jednu stranicu chinchilama koju i dalje nadopunjujem, pocev od nabavke, pravilne prehrane, oboljenja, drzanja i t.d.:

http://www.chinchile.sanja.name
__________________
Od ljubitelja, za ljubitelje:
http://www.glodavci.sanja.name
SheDreamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 18:47   #150
Super, pohvala za stranicu


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 08:18   #151
Quote:
strijelčic@ kaže: Pogledaj post
Super, pohvala za stranicu
Sent from my iPhone using Tapatalk
Hvala lijepa
Ali od informacija i stranice ne moze nitko profitirati ako ostane nepoznata, pa bi je trebalo preporucivati svima koji imaju chinchille kao ljubimce i zele se o njima dodatno informirati ili potraziti savjet u slucaju oboljenja i sl
Stoga bih bila zahvalna za preporuke
Od toga mogu samo nasi dragi cupavci profitirati i dozivjeti duboku i sretnu starost
__________________
Od ljubitelja, za ljubitelje:
http://www.glodavci.sanja.name
SheDreamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 13:07   #152
Tako je, poslala sam vec frendici koja ima tri cincile


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 14:33   #153
Kastracija muzjaka chinchile

Kastracija kod mužjaka je vrlo rizičan zahvat.
Ima čak slučajeva da kastrirani mužjak, nakon kastracije, više od svoje partnerice ne bude prihvaćen. Isto se tako često desi da kastracija ne uspije i ženka svejedno ostane skotna. Smrt kao poslijedica kastracije, nažalost nije rijetka. Neki mužjaci činčile ne podnose narkozu dobro i uginu nekoliko tjedana nakon kastracije, naizgled bez razloga. Također dolazi do alergija na materijal za šivanje, kao i upala na šavovima.

Činčile su pripadnici čopora. Ne smiju se držati pojedinačno, uvijek najmanje po dvije istospolne jedinke koje se u pravilu dobro slažu ako nema u blizini jedinki suprotnog spola. Životinje bi trebale zajedno odrasti, ili ih, po mogućnosti, treba jednako stare združiti.

Vise o zdruzivanju: http://www.chinchile.sanja.name/zdruzivanje.html
__________________
Od ljubitelja, za ljubitelje:
http://www.glodavci.sanja.name
SheDreamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 14:40   #154
Quote:
bad choice kaže: Pogledaj post
Zdravo činčiloljupcima!

Moj činč Marx je novo društvo u našem domu. Neki dan smo dragi i ja samo otišli vidjeti kakve životinjice ima jedna moja prijateljica i na prvi pogled smo se zatelebali u ovog malog plišavca ogromnih očiju što izgleda kao mješavina zeca, vjeverice i koale. Uglavnom, trgovac koji nam ga je prodao je bio jako spretan s njim i čini se kao da se poznaju, mirno mu je stajao na ruci i dozvolio da ga se mazi i izgledao je pitomo. No kad smo ga donijeli kući stvari su nam izmakle kontroli. Kad smo mu sklopili kavez stavili stelju i pijesak ovaj je kao sumanut jurnuo u pijesak i oduševljeno se počeo u njemu kupati, brcati po njemu, samo što na glavu nije skakao od sreće. Rekli su nam da obožava suho voće, ali da ne smije mnogo toga jesti jer je sklon dijabetesu i tako sam mu ponudila komadić suhe šljive koji je s oduševljenjem prihvatio i pojeo, dali smo mu neočišćeni badem koji je isto tako oduševljeno grickao i to je bilo prvo večer...
Zapravo nije dobro drzati niti jednu malu zivotinju koja u prirodi zivi u grupama, samu, vec uvijek u istospolnom drustvu barem jos jedne jedinke. Tako i chinchilu. Drustvo im pruza sigurnost, zastitu, smanjuje stres, zivotinjice se orijentiraju jedna na drugu i nisu usamljene... Uostalom, kao i ljudi

Sve o pravilnoj brizi i njezi, prehrani, ponasanju, pripitomljavanju mozete procitati na slijedecem linku

Sve o chinchilama!
__________________
Od ljubitelja, za ljubitelje:
http://www.glodavci.sanja.name
SheDreamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 15:03   #155
Tako je, zato sam ja uzela dva muzjaka bracu koji su od pocetka zajedno. Cura koja je prodavala je tako i inzistirala jer je znala da cincila ne smije biti sama jer moze past u depru, cupat si dlaku itd. Iako sam ja kao klinka imala cincilu muzjaka samog i on mi je bio poput psa, jako vezan uz mene, znao je zaspat na meni, nije se odvajao, stvarno je bio poseban.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 17:56   #156
činčila

dobar dan. ja sam se tek uključio, pa sam nov. malo sam čitao pa sam vidjeo da je dobro imati dvije činčile. ja imam jednog prekrasnog mužjaka. sada ima 10 mjeseci pa me zanima sto se može dogoditi ako je sam. hvala unaprijed.
antonijo3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 19:01   #157
Činčile su životinje koje u prirodi uvijek žive u grupi i vole društvo drugih činčila. Tada se osjećaju sigurnije i sretnije.

Činčila može biti sama, ali moraš joj posvetiti više pažnje i svog društva kako ne bi bila usamljena. Čovjek može biti dovoljno dobra zamjena za društvo druge činčile, ali ako mislis da joj ne mozes posvetiti dovoljno vremena onda je preporučljivo da joj nabaviš društvo da ne bude nesretna. Još jedan razlog zasto se preporučuje da se činčile ne drže same, je što su one noćne životinje i po noći im je drago imati društvo za skakanje po gajbi Ti češ u to vrijeme, dok ti je činčila najaktivnija, najčešće spavati i ako je sama moglo bi joj biti dosadno. Ponekad činčile mogu postati depresivne zbog usamljenosti.

Uostalom, počni od sebe, da li bi volio biti sam?
@nchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 20:05   #158
Smile činčila

hvala, razmislit ću. ako nabavim još jednu činčilu, rado bih da je to mužjak jer nebi htio podmladak(bilo bi mi ih previše).mogu li se dva mužjaka držati zajedno? i dali bi se tukli?
antonijo3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 21:05   #159
To se nikad ne zna. U pravilu, ako u blizini nema ženke ne bi se trebali tući, ali ovisi i o njihovoj naravi.
Najčešće se preporučuje da budu cura i dečko zajedno, ali i ako su istog spola se mogu slagati sasvim dobro. Ako te strah da ne dobiju bebe, decko se moze kastrirati, to uspješno rade u veterinarskoj ambulanti Buba u Zg. Kastracija kod ženki je riskantnija i ne preporuča se ako postoji alternativa da se kastrira dečko.

Ako češ razmišljati o nabavci društva, vodi računa da što je duže činčila sama teže će prihvatiti novopridošlicu, odnosno proces upoznavanja će biti teži.
@nchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 14:07   #160
Činčile su pripadnici čopora. Ne smiju se držati pojedinačno, uvijek najmanje po dvije. Istospolne jedinke se u pravilu dobro slažu ako nema u blizini jedinki suprotnog spola. Životinje bi trebale zajedno odrasti, ili ih, po mogućnosti, treba jednako stare združiti.

Držanje u paru nije preporučljivo. Kastracija kod mužjaka je vrlo rizičan zahvat. Ima čak slučajeva da kastrirani mužjak, nakon kastracije, više od svoje partnerice ne bude prihvaćen. Isto se tako često desi da kastracija ne uspije i ženka svejedno ostane skotna. Smrt kao poslijedica kastracije, nažalost nije rijetka. Neki mužjaci činčile ne podnose narkozu dobro i uginu nekoliko tjedana nakon kastracije, naizgled bez razloga. Također dolazi do alergija na materijal za šivanje, kao i upala na šavovima.

Evo savjeta i metoda kako združiti činčile: Združivanje činčila
__________________
Od ljubitelja, za ljubitelje:
http://www.glodavci.sanja.name
SheDreamer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:50.