Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2014., 10:33   #101
Quote:
zgusteri kaže: Pogledaj post
Eto da se i ja pohvalim na vašoj stranici za fritezu actyfry,kupljena u konzumu,radila oko 9 mjeseci zatim napukao poklopac i za nekoliko dana pukla lopatica za mješanje,poslana na servis i onda kažu da je taj napuknuti poklopac i lopatica potrošni materijal ,zatim mješalicu zamjene a poklopac ne izgovarajući se da je to od lošeg održavanja i da tu oni ništa ne mogu(jadno za jednu takvu firmu).ovo pišem ovdje a napisati ću i po forumima pa neka ljudi znaju šta ih očekuje kada iskeširaju cca. 1500 kn za jedan ovakav uređaj koji ima garanciju 2 godine.zanimljivo je da na internetu piše po stranim forumima kako su ljudima isto pucali poklopci i mješalice te friteze te ih je tefal uredno zamjenjivao,pa se ja pitam dali mi živimo u europi i dali za nas sve važe pravila kao i za ostale europljane(očito ne).Eto toliko od mene .Poz...
FYI u konzumu friteza košta 999 kn i genijalna jeopskrbili smo dio obitelji koji još nije posjedovao istu
nikakvih problema nikada, baš mi je žao što imaš loša iskustva, jer naša radi bepsijekorono godinama, naravno slijedeći upute za uporabu!
peroperica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 13:57   #102
Citam sve komentare i sad vise nisam pametan....KUPITI ILI NE Tefal Actifry???
Danas je u Konzumu 700 kn ali mi je jedna teta rekla pomfri pece sat vremena i ispadne kasa ����

Ja sam npr sestri poklonila Philips fritezu bez ulja, i, iako je malo povelika kao uredjaj,i ne stane bas hrpa krumpirica u nju, ona stvarno za 15ak min ima fin nemasni pomfri na stolu..ali taj ima resetkicu unutra a vidim da Tefal to nema- jel zbog toga bude kasasto..?

..ako netko ima jos neke utiske za podijeliti.. Pliiiiizzzzzzzz
little miss is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 14:02   #103
Imam Actifry već godinama i pomfri se peče oko 35-40 minuta. Nikada mi nije ispao kašast. Nisam nikada pekla ništa drugo osim krompira iako dobiješ kuharice u kojima je svašta navedeno da se može peći. Pekla sam samo krompir kao pomfri, pekarski, na ploškice i tako. Čak bi prije rekla da krompir ispadne hrskav, a ne kašast. I treba ga dovršiti neposredno prije nego ide na stol, ali tako je na koji god način ga pečeš.
Uglavnom ja sam zadovoljna.
sandra555 is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 21:15   #104
Ako vam je samo do pomfrija onda bolje stavit u pećnicu na papir za pečenje bez ulja i speče se ok.
__________________
Pozdrav!
Chome is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 23:07   #105
Meni pomfri ispadne ok, iako cesce sam radila na kriske.
A piletina (batkici od krilca) ispadnu super. Vrlo sam zadovoljna, iako mislim da ima jos puno mogucnosti koje nisam istrazila. (prijedlozi dobrodosli)
Sto se tice pomfrija u pecnici jela sam u gostima, bio je ok, ali mislim da ovisi i o samom krumpiru - u Metrou ima neki na kojem pise da je bas za pecnicu.
700kn je super cijena, ja sam platila puno vise. Nemam veliku kuhinju, pa "ne smijem" kupovati aparate, ali za ovaj mi nije zao.
E da...radila sam i lignje i ispale su super.

Quote:
Chome kaže: Pogledaj post
Ako vam je samo do pomfrija onda bolje stavit u pećnicu na papir za pečenje bez ulja i speče se ok.
Pretpostavljam da mislis na smrznuti. Ili vrijedi i za obicni krumpir?
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 17:14   #106
Ja sam jučer kupila u Konzumu za 630 kn jer sam imala kupon s 10% popusta. Friteza je super, odmah sam ispekla pomfri i lignje. Pomfri ima okus po krumpiru a ne ulju a lignje su fantastične.
Linka 6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 12:47   #107
Evo i moga iskustva. Kupila sam Tefal actifry fritezu 2 u 1 prije mjesec dana i od onda sam mozda pet rucaka skuhala na klasičan način. Najbolja se pokazala za roštilj meso ( vratinu i ćevapčiće), u tome ukućani istinski uživaju. Glede pommes fritesa, djeca oduševljena, muž ispočetka prigovarao da je malo suh ali sada imamo kompromis pa ga pečem s dvije žlice ulja pa je i muž zadovoljan. Krumpir izrezan na šestine i pečen sa malo svinjske masti - fantazija, podsjeća me na bakin krompir pečen u šparetu, sada više jedemo takve krompiriće nego pommes frites. Riža kuhana u actifryu- izvrsna, niti malo gnjecava i raskuhana. Panirani oslić i losos - isto su dobili peticu. I još jedna važna značajna - kuhinja nije masna i ušpricana, nakon korištenja sve stavim u perilicu uključujući i gornje staklo i sve izađe s pranja kao novo. Sve u svemu dušu dalo za zaposlene žene jer dok se ja nakon posla raspremim ručak je već skoro gotov, naravno pod uvjetom da sam pripremu napravila dan prije pa kad dođem kući samo ubacim u actifry i uključim ga. Tople preporuke svima koji su u dilemi kupiti ili ne kupiti. I da, još nešto, u ovih mjesec dana nisam potrošila niti litru ulja.
mima1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 15:13   #108
Daj malo pojasni...kako u tome - kuhas rizu?

Ima li netko ovu tefal wok tavu da napise dojmove?
Ili neki drugi njihov Wok? Ima ih raznih, pa me zanimaju misljenja.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon

Zadnje uređivanje kajpa : 05.01.2015. at 15:18.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 10:33   #109
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Daj malo pojasni...kako u tome - kuhas rizu?

Ima li netko ovu tefal wok tavu da napise dojmove?
Ili neki drugi njihov Wok? Ima ih raznih, pa me zanimaju misljenja.
Dosta godina imam Tefal wok tavu one njihove klasične crvenosmeđe boje, s crvenom točkom na dnu, ne znam naziv modela.
Odlična je za rezance ili špagete carbonara jer je duboka pa se taj tip hrane može dobro promiješati s umakom tijekom pripreme.
Radim na struji pa ne mogu govoriti o toj tavi kao woku jer za wok ti treba jaki plin s nastavkom u koji se spusti wok (ne znam kak se to zove) da bi se stjenke odgovarajuće zagrijale.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 15:31   #110
Ova?
Ima stvarno vise toga, pa bi me zanimalo ...ako je netko s nekom zadovljan, koja je tocno. (link na tefalov izbor u Elipsu.
Znam za nastavak za wok (ne znam ima li kod nas za kupiti) + klasicni obli wok, ali obzirom da i ne kuhamo nesto bas kinesko/azijsko nego tek po malo, ova tefalova (za koju sam pitala) mi se ucinila kao neki solidan odabir neceg izmedju obicne tave i woka. A imam 2 titan tave s kojima sam bila jako zadovoljna, ali si vec malo "otisle", pa gledam s cime zamijeniti. Uzela sam onu gusenu iz Ikee, ali nije me pretjerno odusevila, sad jos trazim zamjenu za drugu.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon

Zadnje uređivanje kajpa : 06.01.2015. at 15:43.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 15:50   #111
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Ova?
Ima stvarno vise toga, pa bi me zanimalo ...ako je netko s nekom zadovljan, koja je tocno. (link na tefalov izbor u Elipsu.
Tako neku imam ko ta na slici, čini mi se da je moja dublja, no možda je stvar fotke i optičke varke.
Ne vidim razliku u odnosu na ostale Tefal tave, osim u obliku, sve je to teflon, samo je ovo dublja zaobljena tava. Jasno, Tefal ima razne linije koje se razlikuju kvalitetom i trajnošću pa biraj po tom principu ako si već odlučila uzeti takav tip tave, a ne pravi gusani wok.
U njoj radim i azijski tip klope i bude ok.


Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Znam za nastavak za wok /ne znam ima li kod nas za kupiti) + klasicni obli wok, ali obzirom da i ne kuhamo nesto bas kinesko/azijsko nego tek po malo, ova tefalova (za koju sam pitala) mi se ucinila kao neki solidan odabir neceg izmedju obicne tave i woka. A imam 2 titan tave s kojima sam bila jako zadovoljna, ali si vec malo "otisle", pa gledam s cime zamijeniti. Uzela sam onu gusenu iz Ikee, ali nije me pretjerno odusevila, sad jos trazim zamjenu za drugu.
Gus tava je gus tava, nije za sve. I razlikuju se čiste gus posude od emajliranog gusa kakva je ona iz Ikee - površina nije ista pa onda ni ponašanje posude pri upotrebi.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 16:08   #112
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Tako neku imam ko ta na slici, čini mi se da je moja dublja, no možda je stvar fotke i optičke varke.
Ne vidim razliku u odnosu na ostale Tefal tave, osim u obliku, sve je to teflon, samo je ovo dublja zaobljena tava. Jasno, Tefal ima razne linije koje se razlikuju kvalitetom i trajnošću pa biraj po tom principu ako si već odlučila uzeti takav tip tave, a ne pravi gusani wok.
U njoj radim i azijski tip klope i bude ok.
Mram otici do ducana i uzeti u ruku....obzirom da cijena nije pretjerana, mislim da ce biti ok izbor za prvu ruku.
Gusani wok stvarno ne bih uzimala, radje nesto laganije, s cim se lakse barata...cak onaj obicni kakav imaju u Asian Cash & Carry, nije ni skup, a vjerojatno nije los, ali treba imati taj nastavak (tj. podlogu) i uzela bih ga da vise kuhamo na taj nacin. Ali...za sada bih probala s ovim tefalovim jer bi to ipak bila i obicna tava za neke druge stvari i kao neki wok kad experimentiramo malo.

Quote:
Gus tava je gus tava, nije za sve. I razlikuju se čiste gus posude od emajliranog gusa kakva je ona iz Ikee - površina nije ista pa onda ni ponašanje posude pri upotrebi.
Da, vidim. Gus je odlicna stvar...ovo je ipak nesto jeftinije od neceg vrlo kvalitetnog. Iako sam rekla da nisam bas prezadovoljna, ne mogu reci da je losa...koristim, ok je. Samo mi je moja stara titan bila bolja....ali jasno da je sve ono staro bolje nego novo.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 16:24   #113
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Mram otici do ducana i uzeti u ruku....obzirom da cijena nije pretjerana, mislim da ce biti ok izbor za prvu ruku.
Gusani wok stvarno ne bih uzimala, radje nesto laganije, s cim se lakse barata...cak onaj obicni kakav imaju u Asian Cash & Carry, nije ni skup, a vjerojatno nije los, ali treba imati taj nastavak (tj. podlogu) i uzela bih ga da vise kuhamo na taj nacin. Ali...za sada bih probala s ovim tefalovim jer bi to ipak bila i obicna tava za neke druge stvari i kao neki wok kad experimentiramo malo.
Pretpostavljam da se Tefal ponaša drugačije od woka, možda u ACC imaju i taj nastavak na koji se stavi okrugli wok, al mislim da naš plamenik plina nije dovoljno jak.


Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Da, vidim. Gus je odlicna stvar...ovo je ipak nesto jeftinije od neceg vrlo kvalitetnog. Iako sam rekla da nisam bas prezadovoljna, ne mogu reci da je losa...koristim, ok je. Samo mi je moja stara titan bila bolja....ali jasno da je sve ono staro bolje nego novo.
Ne znam kave su Ikeine kineske tave, moja je francuska. No ne vidim neku razliku od grilanja mesa na davno za cca 10 eur kupljenoj Ikeinoj četvrtastoj plitkoj pravoj gusanoj crnoj glatkoj tavi i LeCreuset narebranoj gril tavi koja košta puno više. Hoću reći, ne mora Ikeina stvar biti nekvalitetnija ako je jeftinija od razvikanih marki kojima plaćaš i ime, a ne samo stvar.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 18:17   #114
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da se Tefal ponaša drugačije od woka, možda u ACC imaju i taj nastavak na koji se stavi okrugli wok, al mislim da naš plamenik plina nije dovoljno jak.
Ili bolje reci, plin.
Na klasicnom stednjaku je tesko dobiti neki jaci plamen, cak i sa nekim kakti jacim plamenicima, jednostavno je plin pre slab.
Bilo bi idealno s tim raditi na ovako necemu...samo to nije bas prikladno za stan.
Te tefalove tave ( i slicne) zasigurno nisi ni blizu pravog woka, ali (valjda) posluze svrsti...a dobre su i za druge stvari. Imam jednu malecku oblu tavicu (kupljena dok nisam o woku ni sanjala) i vrlo nam je draga, a i kvalitetna, iako je bila vrlo jeftina.

Quote:
Ne znam kave su Ikeine kineske tave, moja je francuska.
Da, znam, vec sam to procitala. Moguce je da je bolja, ali i ne mora biti.
Quote:
No ne vidim neku razliku od grilanja mesa na davno za cca 10 eur kupljenoj Ikeinoj četvrtastoj plitkoj pravoj gusanoj crnoj glatkoj tavi i LeCreuset narebranoj gril tavi koja košta puno više.
Te LeCreuset su puno pre skupe za mene. Cak i da imam ...ne znam bih li dala toliko za tavu...mozda, ako bih bila uvjerena da je savrsena.
Imamo grill tavu...vec sasvim istrosenu ali ne mozemo se odvojiti...ful jeftina neka, a vrlo smo njome bili (i jos smo) zadovoljni. Rado bih takvu opet, jeftina, a dobra.
Quote:
Hoću reći, ne mora Ikeina stvar biti nekvalitetnija ako je jeftinija od razvikanih marki kojima plaćaš i ime, a ne samo stvar.
Istina.
Kao sto ni ove titan tave koje spominjem (dvije, jedna veca i niza, druga manja i dublja) koje su mi dosta dugo sluzile za skoro sve sto treba vise nego dobro ...a radi se o nekim robnim markama ...kostale svaka mozda oko 20-30 franaka, ne vise. Odlicne. Zato sad i ne bih dala neku vecu lovu (preko 200-300kn) za to...radje nesto jeftinije (ne bas najjeftinije), pa za godinu- dvije uzmem drugu.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 18:35   #115
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Bilo bi idealno s tim raditi na ovako necemu...samo to nije bas prikladno za stan.
Imamo to - tata koristi za npr. kotlovinu, topljenje čvaraka u kotlu i sl.

Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Te LeCreuset su puno pre skupe za mene. Cak i da imam ...ne znam bih li dala toliko za tavu...mozda, ako bih bila uvjerena da je savrsena.
Kod nas je suludo skupa. Ne bih ni ja kupila da nije u Grazu bila na popustu, pa na to uz rođendanski popust i povrat poreza tako da me došla nešto sitno, ala 60 eur, ne sjećam se više, napisala sam davno na temi o gusu. Nemam, doduše, iskustva s jeftinim gril tavama, osim Ikeinom glatkom, no ne vidim da LC ima super moći
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 19:05   #116
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Imamo to - tata koristi za npr. kotlovinu, topljenje čvaraka u kotlu i sl.
Mi smo imali na viksi, dok nam nisu ukrali. Za kotlic ...za kotlovinu imamo drugaciji.
Moramo kupiti novo.
Ali tamo mi ne treba wok ni nista slicno. Tamo rostiljamo.
A za doma nije prakticno.

Uglavnom, da ne bi bilo samo off...ako netko ima jos neki utisak za javiti o tefalovim wok tavama, cekam, pa onda jednog dana i krecem u razgledavanje.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 12:23   #117
Tefal ActiFry mi je jedan od najboljih uloga u kućanstvo...draža mi je samo suđerica.
Marra is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 13:14   #118
Ja imam Tefalovu wok tavu iz jedne od Ingenio serija, kojoj se može skinuti ručka. Odlična je i na plinu i na struji in u pećnici, nemam zamjerke.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 12:19   #119
Quote:
mima1 kaže: Pogledaj post
Evo i moga iskustva. Kupila sam Tefal actifry fritezu 2 u 1 prije mjesec dana i od onda sam mozda pet rucaka skuhala na klasičan način. Najbolja se pokazala za roštilj meso ( vratinu i ćevapčiće), u tome ukućani istinski uživaju.
Ponukana ovim postom jucer sam bacila par cevapa unutra i to zajedno s krumpirom. Ispalo je stvarno dobro.
Quote:
Riža kuhana u actifryu- izvrsna, niti malo gnjecava i raskuhana. Panirani oslić i losos - isto su dobili peticu.
Bas me zanima ta kuhana, riza. Kako kuhati u tome, nije mi jasno.
Kad pohas stavis malo ulja, ne? I maknes lopaticu pa okrenes meso, pretpostavljam.
Quote:
I još jedna važna značajna - kuhinja nije masna i ušpricana, nakon korištenja sve stavim u perilicu uključujući i gornje staklo i sve izađe s pranja kao novo. .
Pise li u uputstvima da sve smije u perilicu? (ne sjecam se)
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 15:09   #120
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Ponukana ovim postom jucer sam bacila par cevapa unutra i to zajedno s krumpirom. Ispalo je stvarno dobro.
Čevape staviš smrznute ili friške?

Nisam nikad radila ništa bez lopatice koja se vrti, može li se to?
sandra555 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:59.