Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2009., 18:48   #41
Quote:
Oću neki nick kaže: Pogledaj post
pustili su je jer nije to više neko veliko sportsko događanje, u tome i je stvar.
al cemu onda zastitar?
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 21:35   #42
Quote:
bila sam 593 kaže: Pogledaj post
al cemu onda zastitar?
Mislim da je to totalno nebitno sada, ne kvari ugodjaj

Film je zbilja dobar , a Mickey mi je odlican !! A, bome ni Tomei nije losa
FFshocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 22:14   #43
Quote:
FFshocker kaže: Pogledaj post
Mislim da je to totalno nebitno sada, ne kvari ugodjaj
jednom bitno, uvijek bitno
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 22:41   #44
Quote:
bila sam 593 kaže: Pogledaj post
jednom bitno, uvijek bitno
ak ćemo potezat pitanje zaštitara onda se na to ima samo jedan odgovor: ona je žena. znam curu koja je stalno upadala na koncerte besplatno jer bi zatreptala okicama zaštitaru i rekla: aj pliz, pusti me i oni bi je uvijek pustili. a šta misliš ko bolje zgleda, marisa tomei ili ta ženska?
ajde brate, dođeš, kažeš ja sam s tim i tim, ovaj nešto kenja, kažeš aj pliz pusti me i to je to. ko da se njima da natezat s ljudima, nije da osiguravaju predsjednika.
__________________
The meteorite is a source of the light, and the meteor's just what we see. And the meteoroid is a stone that's devoid of the fire that propelled it to thee.
electro cute is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 02:07   #45
Upravo pogledala.
Dakle Rourke (koji me nikad dosad nije oduševio) je kralj Ovaj film bez njega bi bio nešto posve drugo. Imala sam osjećaj da gledam film o Rourkeu, a za njega da nije niti glumio.
Ono sa "80's were blast, I hate 90's", pa teatralna "sweet child of mine" na kraju a koja je bila Rourkeova ulazna pjesma za vrijeme boksanja u devedesetima - to je tu zbog njega.
Ako ovaj film daje smisao njegovom unakaženom licu i sjebanom životu usamljenog luzera onda neka ga.

Ali za to ga treba nagraditi makar Oscarom
marit za is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 02:34   #46
Micky Rourke sa ili bez oscara definitivno uloga godine,iako bi trebao dobiti jer sean penn i nije toliko uvjerljiv u milku,reklo bi se glumi sebe,kao da uzmete Sama date mu praksiten i pretvorite ga u pedera...
Micky! Micky!
dilan20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 02:41   #47
Scena gdje the Ram ulazi na odjel "mesoreznice"/u ring, u grotlo nabrijanih kupaca/publike

Marisa Tomeipa gdje drže tu ženu svih ovih godina? Priznajem da je nisam puno gledala, ali uvijek je u nekim ulogama aseksualnih dobrica-slatkica iz susjedstva.
Žena je komad

(i još nešto: je li još tko šokiran Mikijevim stolarskim noktima i ogromnim kvrgavim prstima)
marit za is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 02:56   #48
istina,sad su je nasli skidat i stavljat u kozu a ima kolko?40?iako
dilan20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 10:33   #49
Quote:
dilan20 kaže: Pogledaj post
Micky Rourke sa ili bez oscara definitivno uloga godine,iako bi trebao dobiti jer sean penn i nije toliko uvjerljiv u milku,reklo bi se glumi sebe,kao da uzmete Sama date mu praksiten i pretvorite ga u pedera...
Micky! Micky!
Kakve gluposti!
Sean Penn je maestralno odigrao i da dodjele nagrada nerijetko nemaju taj patetični sluh za povratnike i zakinute, def. bi ga pokupio!
Ono, uopće nije bio Sean Penn, već Harvey Milk!
lollatutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 12:23   #50
oba dva su odlični ali za nijansu ipak Rourke.
gorak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 12:59   #51
najbolji film ove, za film, katastrofalne godine.
đimi rutin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 10:24   #52
Quote:
bila sam 593 kaže: Pogledaj post
al cemu onda zastitar?
Hoćeš odgovor zašto su ju pustili u backstage? jednostavno...zato jer je žensko...a neki od njih vole zabavu iza backstagea. Pa znaš da lijpe djevojke često završe iza backstagea kad je neki koncert u pitanju...tako i ovdje. To je po meni najjednostavniji i najlogičniji odgovor...
__________________
Well, opinions are like assholes. Everybody has one.
Dragonrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 17:23   #53
upravo odgledao ne velikom platnu.

jedan od boljih filmova godina. Arronofsky režira po ps-u, uz sasvim minimalni upliv autorstva. Clint Mansell dobra muzika, Boss najbolja pjesma godine, gluma izvrsna, sve u svemu jedna čvrsta četvorka-četvorkaipo uz napomenu da je meni osobno bio i jako dirljiv. Na kraju mi potekla suza, i to kud će suza neg na oko.
posebno ističem par stvari stvari:
- početnih 3-4 minute kamera s leđa - Rourke se osjeća toliko poniženo da se i nje srami i boji se pokazati
- montaža (Wiesblum, iz "Darjeelinga") - izvrsna zatamnjenja postignuta brzim rezom u pravom trenutku
- zadnji kadar donjeg rakursa. izvrstan. autorski pečat na samom kraju.

sve u svemu ja zadovoljan.
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 17:29   #54
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
jedino mi smeta što je nekako nedovršeno priveden kraju
o čemu ti to pobogu?



btw sjetio se još da sam zaboravio napomenut da je lijepo nakon Lumetovog "Vraga" ponovno Marisu Tomei vidjet golu. d*bra pič*a.
a i to preslikavanje njegova stanja na stanje Marise pa na stanje kćeri pa na stanje cijelog tog svijeta hrvanja.
a i (e to nisam smio zaboravit nikako) onaj kadar kad "ulazi" na radno mjesto prodavat meso, zvučnom podlogom popraćen glasovima pri ulasku u ring, i onda onaj zvučni rez nakon ulaska i tišina koja ispunjava prostor razočaranjem.

moram prestat pisat, mogao bi dobit 5 ako nastavim razmišljat.
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 20:05   #55
Quote:
Dragonrage kaže: Pogledaj post
Hoćeš odgovor zašto su ju pustili u backstage? jednostavno...zato jer je žensko...
ima smisla.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 13:08   #56
Super film , sad mi je još više žaj šta Rourke nije pobra Oskara
__________________
You go down to the bottom of the sea, where the water isn't even blue anymore, where the sky is only a memory, and you float there, in the silence. And you stay there, and you decide, that you'll die for them. Only then do they start coming out. They come, and they greet you, and they judge the love you have for them. If it's sincere, if it's pure, they'll be with you, and take you away forever.
Oblica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 13:14   #57
konačno jedan od ovogodišnjih hitova nakon kojeg nisam poželjela išamarati režisera.

sjajan film, sjajan. stvaranje atmosfere oko Rama, cjelokupna atmosfera filma, kamera, režija, sjajan kraj (netko ga je ovdje lijepo zaspoilao, ali kraj je stvarno maestralno rješenje), izvanredna gluma, sjajni detalji (čudno mi je da nitko nije spomenuo meni iznimno upečatljiv lik dealera-buildera), ma naprosto izvanredan film

svaka preporuka
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 14:12   #58
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
konačno jedan od ovogodišnjih hitova nakon kojeg nisam poželjela išamarati režisera.

sjajan film, sjajan. stvaranje atmosfere oko Rama, cjelokupna atmosfera filma, kamera, režija, sjajan kraj (netko ga je ovdje lijepo zaspoilao, ali kraj je stvarno maestralno rješenje), izvanredna gluma, sjajni detalji (čudno mi je da nitko nije spomenuo meni iznimno upečatljiv lik dealera-buildera), ma naprosto izvanredan film

svaka preporuka
aha i ono stvarna prica bez preseravanja...filmcina, jebeno odglumljeno, šteta Rourka i oskara, baš šteta...
__________________
You go down to the bottom of the sea, where the water isn't even blue anymore, where the sky is only a memory, and you float there, in the silence. And you stay there, and you decide, that you'll die for them. Only then do they start coming out. They come, and they greet you, and they judge the love you have for them. If it's sincere, if it's pure, they'll be with you, and take you away forever.
Oblica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 16:23   #59
genijalan film.odličan rourke.

marisa tomei
morska vila :D is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 16:08   #60
The Wrestler (2008) 4,5/5 - TRAILER
Gotovo pa izvrstan filma...topla ljudska priča o životu, o neuspjesima, uspjesima, samoći i svim onim problemima s kojima se i svi mi borimo kroz život. Film je po mom mišljenju dosta sličan JCVD-u...ali dok se jedan djelomično bavi životom stvarne propale akcijske zvijezde čije je vrijeme prošlo, ali se on još uvijek ne da...drugi se bavi životom fiktivnog lika, hrvača čije vrijeme također već polako prolazi...ako već i nije prošlo, ali ni on to ne može niti želi tako olako prihvatiti jer na kraju krajeva, hrvanje je njegov život...to ga ispunjava.
Također koncepcijski film podjeća na mix filmova "Rocky" i "Raging Bull", i to je možda najveći minus (pored klišeja sa iritantnom kćerkom), ali opet, u današnjem svijetu sličnosti sa drugom filmovima su neizbježne. Inače i sam karakter gl. junaka pomalo podsjeća na Rockya...u duši dobar, srčan čovjek, mirnog karaktera koji je voljan pomoći i popričati sa svima...rijetke su situacije kada se on razljuti. Rourke je izvrstan, zaista je...a kako i ne bi kad Rourkov životni put ima mnogo sličnosti sa likom kojeg ovdje igra. Obojica nekad velike zvijezde a danas samo ostaci prošlih vremena. Razlika je jedino u tome kako na kraju završavaju te dvije priče. I ostatak glumačke ekipe je jako, jako dobar...posebne pohvale Marisi Tomei. Iako, iskreno...nju više hvalim zbog njezinog fizičkog izgleda nego zbog izvedne...ali God damn...ta žena što je starija to bolje izgleda!!
Režija je jednostavna, minimalistička, gotovo dokumentarna...ali izvrsna. Posebne pohvale idu na račun kamere. A i soundtrack je baš po mojoj mjeri (Quiet Riot, Guns N' Roses, Scorpions itd.), tako da ni na to nemam prigovora.

Sve u svemu, kao što rekoh, gotovo pa izvrstan film koji će vas i dirnuti, pa čak možda i rasplakati, ali i nabaciti vam koji osmjeh na lice.
__________________
Well, opinions are like assholes. Everybody has one.
Dragonrage is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:03.