Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2005., 00:11   #41
Quote:
zdenkomagic kaže:
..i žlicu octa...
moram sve pitat, ocat bi trebao biti jabučni ili?
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2005., 16:54   #42
za mene su i dalje strukle najbolje pecene u brdu slatkog vrhnja. dakako mogu se i kuhati, ali sto god hellgirl rekla, nemaju nikakve veze sa strudlama
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2005., 18:09   #43
zahvalio bi se na receptu, spremio sam ih danas prvi pu u zivotu! Vizuelno su bile hm....nemam opisa za to...asimetricne ajmo reci ali sto se finoce tice (cak mi je ostalo smjese, pojma nemam sto da s tim napravim, nekih 20 deka). Ubio sam se u strukljima, sve cekam da mi dodje muka
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2005., 20:10   #44
Quote:
dodouprolazu kaže:
(cak mi je ostalo smjese, pojma nemam sto da s tim napravim, nekih 20 deka)
posalji meni.

pa nafilaj ih, zamrzni i imas za sljedeci tjedan.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2005., 21:32   #45
Quote:
tilla kaže:
posalji meni.

pa nafilaj ih, zamrzni i imas za sljedeci tjedan.
ma ostalo mi smjese a ne tijesta Od kile brasna je ispalo ipak malo vise strukli nego kaj ja mogu pojesti, zamrznuo sam nekih 10 komada. Drugi put dodji mjesiti brasno pa bus dobila pola
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2005., 21:52   #46
koji ocat si stavio?
ha?
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2005., 21:57   #47
Quote:
tilla kaže:
koji ocat si stavio?
ha?
kisko jabucni, a zasto? (nekáko slutim da bolje da nisam odgovorio na ovo )
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2005., 22:01   #48
pa u receptu od zdenkomagica se spominje ocat. kako sam s zagoskom kuhinjom na vi, sto se mene tiče mogo bi ići i bilokoji drugi. jabučni, to sam i mislila, ali radje da provjerim nego da sama experimente pravim.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2005., 22:09   #49
Zapravo je svejedno.Uglavnom stavljam obični vinski,ali možda ipak malo manje od cijele žlice...Na poslu radim na ipak veću količinu,zato se ispričavam ako ti je ostalo dosta viška.Uglavnom,imaš i za slijedeći dan!
zdenkomagic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2005., 22:13   #50
pa i ja mislim da je svejedno ali sam eto ja jabucni slucajno imao doma.

Quote:
zato se ispricavam ako ti je ostalo dosta viška.Uglavnom,imaš i za slijedeci dan
ma sto bi se ispricavao, hvala TEBI na receptu!
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2005., 11:47   #51
Quote:
magriz kaže:
hoces reci da je moja baka zagorka umrla u zabludi da je cijeli zivot radila strudle a ne strukle??? ili je mozda, u neznanju radila bosanske specijalitete???
tijesto za sve to je isto, niti ga je moja baka, ni mama kupovala na placu, a niti ga ja ne kupujem nego radim sama kod kuce.

vec sam rekla, stvar je SAMO i JEDINO u tome kako to u pojedinom dijelu lijepe nase (i susjedstva) zovu
Valjda se nismo razumjele, to sam i ja htjela reći: sve je to više-manje isto (uz neke lokalne varijante), najveće razlike su u imenima Uzmeš tijesto (domaće ili kupovno), nafilaš ga, zamotaš i pečeš/kuhaš. Cijela mudrost.
Hellgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2005., 15:49   #52
Quote:
zdenkomagic kaže:
.Na poslu radim na ipak veću količinu,zato se ispričavam ako ti je ostalo dosta viška.Uglavnom,imaš i za slijedeći dan!
ostalo je viška, ali je fenomenalno.
ispalo je više nego dobro za prvi put. moram poradit na vizualnom identitetu mojih štrukli, ali okus
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 17:21   #53
Štrukle tip

ja obozavam struklice...a nije u praksi da ih se bas radi u Splitu....pa sam naisao na dobro rjesenje...
Ledove strukle...samo....same po sebi nisu bas dobre, ali ako se doda vrhnje za kuhanje, te kiselo vrhnje..malo soli....
dobijete vrhunsku delikatesu...
ovo je samo mali tip....za ljubitelje štruklica....
__________________
baš me briga što misliš, bitno da misliš.....
Grof_Drkula is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 18:07   #54
šta ne piše tako nešto na omotu?
eena_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 18:21   #55
Quote:
eena_ kaže:
šta ne piše tako nešto na omotu?
ne znam, bacio sam omot, a recept mi je netko rekao! ali ako pise, fakat sam glup...
__________________
baš me briga što misliš, bitno da misliš.....
Grof_Drkula is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 18:27   #56
Mozes posluzit i s sladoledom
Shadowfax is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 19:54   #57
Re: Štrukle tip

Quote:
Grof_Drkula kaže:
ja obozavam struklice...a nije u praksi da ih se bas radi u Splitu....pa sam naisao na dobro rjesenje...
Ledove strukle...samo....same po sebi nisu bas dobre, ali ako se doda vrhnje za kuhanje, te kiselo vrhnje..malo soli....
dobijete vrhunsku delikatesu...
ovo je samo mali tip....za ljubitelje štruklica....
Probao sam te štrukle kuhane i pečene, ali su mi bolje pečene

E, da i oba recepta su na omotu
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2005., 13:59   #58
Sinoc sam ih radio i loše su mi ispale.....

ali sam ih svejedno pojeo..naravno.....štruklen su štruklen...ma da je i govno na njima
__________________
baš me briga što misliš, bitno da misliš.....
Grof_Drkula is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2005., 17:43   #59
Štrukle.

Fine su s prezlima.
aktovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2005., 14:51   #60
Quote:
aktovka kaže:
Štrukle.

Fine su s prezlima.
prezle? daj pojasni, educiraj!
__________________
baš me briga što misliš, bitno da misliš.....
Grof_Drkula is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:33.