Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2011., 14:16   #41
tnx
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 19:34   #42
probala sam rastopiti taj sir u zobenom vrhnju za kuhanje.
nije dobro.
sir se mogao rastopiti skroz, ali sam ga namjerno ostavila u sitnim komadićima (prije potpunog rastapanja).
nije dobro.
okusom bi možda još i podsjećalo na umak od sira, ali teksturom podsjeća na protisnuti grah.
ali ono na što mi se definitivno najteže naviknuti kod ove zamjene za omiljenu mi namirnicu je - miris. ne znam s čime bih ga usporedila, ali sa sirom svakako ne

patientia, ljudi... pomozite mi!!! umrijet ću od tuge za sirom
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 19:54   #43
Pogledaj ovaj post: https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...7&postcount=86 Ja nisam sigurna da je to kao umak od sira, ali oni koji jesu probali umak od sira, dosta ga hvale.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 19:50   #44
zašto ne uspijevam napraviti puding (iz vrećice, dolčelin) sa rižinim mlijekom? ostane jaaako rijetko, kao topla čokolada na primjer. a sa sojinim se napravi lijepo kao i sa kravljim

i drugo, negdje sam pročitala, ne znam više gdje, da tofu i seitan ne bi trebalo jesti često. jel to neka patka ili ima istine u tome?
naime, tek sam danas probala dimljeni seitan, samo sam ga prepržila na teflonskoj tavi i - cijelo popodne se pitam zašto su me roditelji toliko maltretirali da jedem meso kad je ovo puuuuuuno finije!
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 19:55   #45
Nisam probala s cistim rizinim, s mjesavinom rizinog i sojinog dobro ispadne. Istina, cisto rizino mlijeko je rjedje, ali skrob zgusne cak i vodu. Mozes pokusati staviti manje rizinog mlijeka, mozda 400 ml umjesto 500, ili mozes probati dodati jos malo kukuruznog skroba (Gustina), recimo, 10g na svaku vrecicu pudinga.

Za seitan to jos nisam cula. Ako imas celijakliju, ne smijes jesti gluten, ali onda ga ne smijes jesti uopce.

Neki plase pricama da je soja nezdrava. Ovdje imamo temu o tome s puno linkova: https://www.forum.hr/showthread.php?t=530820
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 20:09   #46
znači, mogu jesti dimljeni seitan tri puta tjedno?

ovo za puding - probala sam nekoliko puta, svaki put isto - jako jako rijetko
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 20:12   #47
Ako nemas celijakliju, nisi alergicna na psenicu ili nesto drugo sto bi te sprecavalo da jedes psenicu.

Imaj na umu da dim sadrzi kancerogene tvari, sve sto je prirodno dimljeno ih sadrzi. Postoji tekuci dim, sto je zapravo dimljena voda, i iz cega su kancerogene tvari uklonjene, ali njega se ne moze kupiti u Europi.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 20:15   #48
kul (za seitan)

koliko često ga ti jedeš?

a onaj sir, dimljeni, sheese, ima li toga tu u brežicama?
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 20:27   #49
Seitan zapravo ne jedem tako cesto. Dimljeni seitan mi je ok kao narezak, ali ako ga stavim u varivo, raskuha se, u varivima mi je bolji dimljeni tofu. Seitan i tofu narucujem od nekih ljudi koji ih rade, i, recimo da narucim pola kile dimljenog i pola kile svjezeg seitana u 2 mjeseca (i dragi ga jede).

Nazalost, Sheese sireva vise nema u Brezicama. Ima ih u Mercatoru u Supernova centru u Ljubljani i u prodavaonici Kalček u BTC shopping centru u Ljubljani.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 20:34   #50
ima ih i u kopru, al to mi također uopće nije usput
nego, zna li se zašto mi hrvati nismo zaslužili u lokalnim merkatorima (ili bilo kojim dućanima) kupovati te sireve? zar kod nas nema ljudi koji ne jedu mliječne proizvode a jeli bi sir?

od gotovih proizvoda bez laktoze do sad sam naišla samo na jedne jedine kekse (nešto na foru jafa keksa ali ni približno tako fino kao obični jafa keksi).
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 20:42   #51
DM u Hrvatskoj ima nesto proizvoda bez laktoze, jela sam cokoladni krem namaz, fin je, ali preskup. A namaz iz Spara (dvije su vrste) moze sadrzavati tragove mlijeka jer se proizvodi u tvornici koja handla mlijeko, pa ne znam smijes li to jesti.

U Moj Bio sam predlozila (na nekom kao anketnom listicu) da pocnu uvoziti Sheese sireve. Oni, pretpostavljam, imaju hladnjace kad uvoze neke hladne proizvode. No, kako Hrvatska zaostaje petnaestak godina za Slovenijom, nacekat cemo se.

Garden ima sojinih sladoleda, ali su puno preskupi. Mercator u Sloveniji ima jeftinijih sojinih sladoleda (ima ih i u Brezicama).
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 22:44   #52
oke, kasnimo 15 godina za slovenijom ali kažeš da sličnih sireva ima i u srbiji! zar i za njima kasnimo?

kad smo kod čokoladnog krem namaza, imaš li dobar recept za isti?
a jogurt od soje viđam samo voćni. jel problem u mom vidu ili gdje da kupim obični i ima li taj obični uopće okus sličan običnom kravljem jogurtu?
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 22:50   #53
U Srbiji je fora sto imaju dosta ortodoksnih krscana koji u korizmi ne jedu niti mlijecne proizvode. Zato ima "posnih" u smislu biljnih sireva.

Sojade ima obicnih jogurata, u bio&bio.

Ima Provamel obicnih u Moj Bio.

Ima Annapurna obicnih, u Mercatoru i Sparu.

Nazalost, nemam recept za cokoladni namaz. Pokusavala sam napraviti nugat, ali nemoguce je toliko dobro samljeti ljesnjake.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 22:53   #54
ma nisu mi bed lješnjaci koji će ostati u komadićima - bitno mi je da nema konzervansa i dijelova krave

btw, radiš li ti kakve štrudle, slane pite ili nešto slično? sve slano što sam voljela i radila bilo je sa sirom ili sa gljivama - treba mi recept za nešto bez sira
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 04:23   #55
Krumpirusa?

Gljive isto ne smijes jesti?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 04:27   #56
Ovdje su opisani moji problemi s nugatom:
https://www.forum.hr/showthread.php?p...9#post22860339
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 09:48   #57
gljive ne bih, za sad, a krumpirušu je nužno dobro začiniti da bi bila ukusna, zar ne?

gdje se prodaje sojino mlijeko u prahu? molim te reci da ima u rvackoj!
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 09:52   #58
U krumpirusu stavljam samo sol i papar (i luk uz krumpir).

Sojino mlijeko u prahu sam vidjela u Billi i Sparu.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 10:24   #59
može recept?
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 10:34   #60
Uh, ja ti nikad nemam fiksni omjer sastojaka. Uzmem, recimo, 10 krumpira, ogulim i narezem na kockice, tako mi je finije, ali ti mozes ribati ako ti je tako draze. Onda uzmem jedno 5 glavica luka, njih naribam. Pomijesam, posolim i popaprim (s tim da probavam sirovu smjesu, nije sirov krumpir otrovan), zarolam to u kupovne kore za savijace i pecem na 180 stupnjeva dok kocke krumpira ne omeksaju. Ne moze jednostavnije, a jaaaaaaaaaaako je fino.

Mislim da su sve kupovne kore bez mlijeka, ali provjeri za svaki slucaj.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:22.