Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2004., 12:22   #1
Tsunami

Evo gledam po Forumu, nigdje nema topic o katastrofi u Aziji

jel se prica o tome kod vas uopce???????????

Ovdje u Svedskoj to se vrti 24 sata
Phuket u tajlandu je poznato turisticka zona u kojoj je ovoh dana boravilo preko 20 000 svedskih turista (popularno je ici u tajland za bozic/novu godinu)
trenutno je mrtvima proglaseno 100, a oko 2000 su nestali...
porodice cijele, mnostvo djece koja su bila po tim djecijim parkovima na plazama je odneseno valovima

jos vise ih je ranjeno i lezi po podovima i skolama, slomljeno, pod infekcijama i nemaju pomoci

gledam tv, citam novine, gledam slike i placem

svedska vlada jede govna i "KOORIDINIRA" I "RAZMISLJA" i tek sad su poslali prve avione sa pomoci i ljecnicima, a ljudi oni koji su imali srecu pa prezivili umiru kao muhe cekajuci

strahuje se da ce biti oko 1000 ako ne i vise samo svedjana mrtvih
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 12:24   #2
Imaš na Dijaspori, Politici i čini mi se Prirodnim znanostima.
I, da, ne silazi sa vijesti. Što je i razumljivo za katastrofu ovakvih razmjera.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 12:26   #3
Ja nisam primjetila da se toliko o tome priča na našoj TV, ali na talijanskoj gotovo stalno.
Odmah po katastrofi bilo je ne znam koliko vijesti, emisije na temu što je to i kako je nastalo, brojevi telefona koji se mogu nazvati za slučaj bilo kakve potrebe, svako malo se davalo vijesti tko se javio, kakva je situacija, intervjuirali su sve ljude povezane sa tim, cijela se nacija digla na noge.
Mislim da kod nas takve reakcije nije bilo. Neka me netko ispravi ako griješim...
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 12:28   #4
Quote:
Anastasia kaže:
Ja nisam primjetila da se toliko o tome priča na našoj TV, ali na talijanskoj gotovo stalno.
Odmah po katastrofi bilo je ne znam koliko vijesti, emisije na temu što je to i kako je nastalo, brojevi telefona koji se mogu nazvati za slučaj bilo kakve potrebe, svako malo se davalo vijesti tko se javio, kakva je situacija, intervjuirali su sve ljude povezane sa tim, cijela se nacija digla na noge.
Mislim da kod nas takve reakcije nije bilo. Neka me netko ispravi ako griješim...
pa da svedjani isto spominju italiju kao naciju koja je prva skocila na noge poslala avione pomoc, pokupila svoje turiste...
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 12:31   #5
O tome se puno priča jer su poginuli debeli zapadnjački turisti.

Kad se u Bangladešu u poplavi utopi 200.000 ljudi ili u Africi svaki dan umre 5.000 ljudi samo od građanskih ratova to je onda samo newsflash
Mljackavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 12:31   #6
Tu je par linkova: NOAA , video.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 12:39   #7
Quote:
Mljackavi kaže:
O tome se puno priča jer su poginuli debeli zapadnjački turisti.

Kad se u Bangladešu u poplavi utopi 200.000 ljudi ili u Africi svaki dan umre 5.000 ljudi samo od građanskih ratova to je onda samo newsflash


Ad topik:

koji k bi trebala sad tu pričati o tome???!!!!?!?!

Hoće li to pomoći?

Trebala bi pričati o tome kako mi je ŽAO i VAJ UŽAS KATASTROFA???

Lejm!
Nema se šta više za reć što nije licemjerno.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 12:44   #8
Jadni ljudi, samo toliko.

Razumjeti ih moze samo ko je bio u njihovoj kozi.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 12:46   #9
Re: Tsunami

Quote:
Septembar kaže:
Evo gledam po Forumu, nigdje nema topic o katastrofi u Aziji

jel se prica o tome kod vas uopce???????????

pogledaj malo bolje.. mislim, ako ga tražiš na ženskom kutku..stvarno
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 12:51   #10
Zašto licemjerno, goldberry? Ono o čemu sada treba govoriti je, prvo, kako da im se najbrže i najefikasnije pomogne, i drugo, šta učiniti da se spriječi da bi se ovakva tragedija ponovila.
Željezo se kuje dok je vruće, to smo vidjeli već bezbroj puta. Svi oni koji inače tvrde da nema para za ovo i ono će ih u ovom trenutku dati. Nažalost, puno ljudi je stradalo; da se slušalo stručnjake i investiralo nešto malo sredstava vrlo vjerojatno je da bi žrtava bilo daleko manje. Ali ovo nije zadnji potres ever u tom dijelu svijeta, i sad je pravi trenutak da se nešto poduzme.
Svatko od nas može nešto učiniti. Ako već ne svojim stručnim znanjem, onda bar time da uplati par kuna Crvenom Križu ili Unicefu. I nemojte mi sad držat predavanja kako su to korumpirane organizacije, molim vas.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 12:58   #11
licemjerno je u onom smislu kojem ljudi znaju proći pored prosjaka ili beskućnika i reći: 'joj, kak je meni njih žao'

You can stick your sorry up your ass!

Ili napravi nešto ili šuti, šta se ima pričati o tome kako je to katastrofa, jadni ljudi, ŠBBKBB - kako se moglo spriječiti da se to dogodi ili da se dogodi u budućnosti bla bla bla.....

ako hoćeš bilo kako iamti veze s tim - učini nešto, nema se tu šta pričati...

a i slažem se s Mlajckovom tvrdnjom i da spoznaja (ne da se slažem s Mljackom, već da se sad priča o tome toliko jer us poginuli bijeli 'debeli' turisti) me jaaaaaaaaaako iziritirala
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 13:02   #12
Quote:
goldberry kaže:
Ili napravi nešto ili šuti, šta se ima pričati o tome kako je to katastrofa, jadni ljudi, ŠBBKBB - kako se moglo spriječiti da se to dogodi ili da se dogodi u budućnosti bla bla bla.....

Mislim da griješiš. O ovome što se dogodilo treba govoriti. I što se dogodilo, i zašto se dogodilo, i što treba napraviti da se ne dogodi više. Glasno govoriti o tome da uđe ljudima u glave. I onima koji odlučuju o politici i lovi, a i svakome od nas, da znamo što napraviti ako sutra nekoga od nas nešto slično lupi po glavi.
Osvješćivanje i razumijevanje potencijalnih opasnosti je vrlo važan faktor u smanjivanju ugroženosti.
Vjeruj mi da znam o čemu govorim.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 13:03   #13
Napravis paket, spakiras par potrepstina, napises pisamce na engleskom, prevesti ce im neko, tebi mali korak a za njih puno.

Gledam neki dan blesavu Oprah, za Bozic je bila u Juznoafrickoj republici, ljudi, ja mrzim nasu djecu, meni se gade nasa bijela razmazena balavurdija, ono je tuga, koliko se djecica raduju obicnim patikama.

Mi bijelci smo jedna govna.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 13:12   #14
Quote:
Cats kaže:
Svatko od nas može nešto učiniti. Ako već ne svojim stručnim znanjem, onda bar time da uplati par kuna Crvenom Križu ili Unicefu.
Ma super ti razmišljaš. Dat njima lovu i pomoći im pored njihovih bogatih vlada

Ima da Šveđani plaćaju to o svom trošku, a o mom trošku hoću da ide onima koji to ne mogu priuštiti
Mljackavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 13:14   #15
Quote:
Mljackavi kaže:
Ma super ti razmišljaš. Dat njima lovu i pomoći im pored njihovih bogatih vlada
Kome "njima"? Zemlje koje su pogođene su uglavnom siromašne ili bar manje razvijene.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 13:16   #16
Quote:
Cats kaže:
Kome "njima"? Zemlje koje su pogođene su uglavnom siromašne ili bar manje razvijene.
Tajland siromašna zemlja??

Pričam o tom da ako je zapadnjački turist najebo onda nek mu njegova vlada pomgne jer ima para.
Mljackavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 13:19   #17
Re: Re: Tsunami

Quote:
joujou kaže:
pogledaj malo bolje.. mislim, ako ga tražiš na ženskom kutku..stvarno
sad sam vidila jedan na dijaspori
na politiku ne idem
a na prirodnim je topic sa naucnog stajalista


a ovi argumenti "licemjerno je pricat ot ome" bi zatvorilo 99% topica i foruma
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 13:20   #18
Mislim, prica meni naki dan moja ljubica kako je braticu kupila novi DVD i najnoviji Gameboy, i ono, nemam ja nista protiv toga, neka se djeca raduju, ali neka me tuga uhvati kad znam da je za vecinu djece na svijetu taj DVD sa dolby jebenim suraundom u rangu vanzemaljskog broda, djeca su zeljna da jedu.
Uvijek se sjetim onog djeteta sto lezi na prasnjavoj cesti, negdje u Africi, i place od gladi. Nema snage da hoda, samo da place. Ja bi umro od tuge da sam na mjestu tog kamermana, i ovaj je rekao da mu se srce raspadalo na komade.

Mene samo zanima zasto se svaka jebena katastrofa desi u tim siromasnim krajevima planete, zasto brate tsunami ne pukne razmazene bogatase na plazama Kalifornije, pa kad mlada plavokosa jebivjetrica Brenda, kcerka bogatog plasticnog kirurga sa brda Beverly, posmatra svog lovera Brada kako sav preplanuo surfa po valovima, neka ga brate tsunami transportira njoj u krilo, a njih oboje u pizdu lijepe materine.

Sto uvijek siromahe.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 13:23   #19
Quote:
Vanjushka kaže:
Mene samo zanima zasto se svaka jebena katastrofa desi u tim siromasnim krajevima planete, zasto brate tsunami ne pukne razmazene bogatase na plazama Kalifornije, pa kad mlada plavokosa jebivjetrica Brenda, kcerka bogatog plasticnog kirurga sa brda Beverly, posmatra svog lovera Brada kako sav preplanuo surfa po valovima, neka ga brate tsunami transportira njoj u krilo, a njih oboje u pizdu lijepe materine.

Sto uvijek siromahe.
pa zato i jesu nerazvijeni kad ih pere klima

ali slažem se, u potpunosti..

a možda i bil gejts nazove telefon unicefa da da koji dolar
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 13:24   #20
Quote:
Vanjushka kaže:
Mene samo zanima zasto se svaka jebena katastrofa desi u tim siromasnim krajevima planete, zasto brate tsunami ne pukne razmazene bogatase na plazama Kalifornije
Pa sad brate pričaš bezveze. U Kaliforniji se dešavaju jedni od najjačih potresa na planeti. Drugo, Ameri imaju više tornada od bilo koje zemlje na svijetu. Nisi bio u toku sa Floridom? Milijuni ljudi evakuirani?

Samo kaj Ameri imaju para za kontramjere, a ovi nemaju...
Mljackavi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:09.