Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2014., 09:30   #41
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
A ja bas taj kupila...


Koji od ovih bi to bio, da drugi put uzmem taj.
Doma imam neki kikkoman iz Dione, meni je ok...mala flasica oko 25kn, ako ima sto da je povoljnije, a slicnog okusa...
Ima ih tamo vise, a ja pojma nisam imala sto uzeti.
Od ovih, jedino golden mountain, no nisam ziher. Uzasno mi je mala slikica na mobu. Pishe thai, nije to nesto na okis famozno, al nije jak i fino mi pase u stir fry ili juhu.
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 10:30   #42
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Light verziju soja sosa si napravim, ah tako komplicirano, da dodam vode u njega...
Kozel, kakvog ti je okusa taj "superior" sos?
Nisam sigurna.
Onaj koji sam imala prije mi je bio bolji, ali to je mozda i stvar navike.
Nije mi uzasan (kao tebi), no obzirom da inace bas ne upotrebljavam soja sos nesto puno (niti jedem/kuham azijsku hranu) i do sada sam koristila mozda 2 razlicita i bili su mi ok...ovaj istina ima malo zesci miris, ali kad sam ga stavila u klopu (manje nego inace, bas zato jer mi je nov, pa da ne pretjeram s nekim novim/losim okusom) nije mi bilo fino kao inace, ali nije mi bio ni pre los iako ima takav neki okus kao sto si rekao. (za sada sam ga samo jednom koristila, pitanje je kada cu opet)
Kad cu ga samo na rizu staviti ili na zapecene bademe, mozda cu vise osjetiti okus...
Kako nisam znalac azijske kuhinje, niti se razumijem u te okuse, bilo hrane, zacina ili soseva...moje misljenje nikome nije bas od koristi. Ne mogu reci da je los (bar ne zasada), ne ide u smece, iskoristit cu ga...pa probati neki drugi.
Taj je bio najjeftiniji...pa mi se cinilo pametnije da njega uzmem, nego da odmah uzmem nesto skupo, pa mi se dopadne...ako postoji opcija da mi se i taj svidi. Ne mora znaciti da bi mi se skuplji vise svidio.

@vladjan, teta mi je nudila i neki tajlandski, ali nisam zapamtila koji je to i kako izgleda, nigdje nisam vidjela na slikicama da pise "thai", ali mozda drugi put uzmem tajlandski za probu...
Nadam se da ce ducan egzistirati dok ja to uspijem pooolaaakoooo isprobati
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon

Zadnje uređivanje kajpa : 22.07.2014. at 10:44.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:22.