Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2003., 15:07   #1
Nizozemska (i Amsterdam)

Eto, posrećilo se i meni: 22.06. putujem na dva tjedna poslom u Nizozemsku u Noordwijk. Koliko sam uspjela saznati surfajući riječ je o jednom od središta nizozemskog kongresnog turizma, udaljenog tek pola sata vožnje autom/busom od Amsterdama i isto toliko od Haaga.
Zato, forumaši - pomagajte, zanimaju me:
- cijene cuge i klope, ofkors
-shooping
-izlasci
-vremenske prilike u to doba godine

Naravno, mežete mi to i generalno reć' za Nizozemsku, nemora to baš biti za rečeni, jelte, Noordwijk. Ali, ako je netko bio baš tamo -tim bolje.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2003., 17:37   #2
Evo ti jedan sajt, mozda pomogne:http://www.vvvnoordwijk.nl/

iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2003., 10:34   #3
Thx, iggix, već sam njime prosurfala, ali nekako je drugačije kad čuješ informacije iz prve ruke.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2003., 14:35   #4
Cuga i klopa su skuplje nego u Cro. U samom Noordwijku nisam bila ali ako ces dolaziti u Amsterdam mogu ti neke stvari napisati. Pretpostavljam da u Amsterdamu mozes naci dosta jeftinije restorane nego u Noordwijku, ako hoces javi gdje ces biti ili na koji dio Amsterdama ces dolaziti pa ti mogu javiti neke. Den Haag ne znam narocito. Bila sam par puta ali nije me se nesto dojmio.

Ako ces ici malo setati po NL, preporucam Delft. Trg i centar su jako lijepi. Ima i dosta restorana, kafica,... plave keramike (zastitni znak Delfta)...

U to doba bi vrijeme trebalo biti ok ali to se ovde nikad ne zna. Sad recimo pada kisa vec danima i ja sam u zimskoj jakni. Dole je skoro 30 kako cujem, pa si relativiraj. U svakom slucaju, male su sanse da ce biti toplije nego dole.

Gdje mislis izlaziti i kakve stvari te zanimaju? Link, pa mozes sama traziti sta se desava u NL i u Amsterdamu: www.aub.nl Ne znam ima li engleska verzija sajta ali i ovde se moze dobro snaci ako ne znas nizozemski.

U Amsterdamu je super: Concertgebouw (www.concertgebouw.nl ) Carré teatar (www.theatercarre.nl ), Muziektheater (www.muziektheater.nl ) i ima jos brdo manjih, zavisi kakve stvari te zanimaju. Dalje: Rijksmuseum sa puno Rembrandta (izmedu ostalog veliki ponos: Nocna straza), Van Gogh muzej i Stedelijkmusem. Sva tri se nalaze na Museumplein-u, dakle ne trebas kruziti gradom u potrazi, i treba ti jedan cijeli dan ako hoces da ih obides. Van Gogh mozes najbrze vidjeti, za druga dva ti treba vise vremena.

Ako ces u kino, prvo pokusaj u Tuchinsky. Nedavno je renoviran i izgleda otkaceno.

Na Dam-u (trg) mozes vidjeti Maddame Tussaud, sa vostanim figurama, tu si brzo gotova. Zapadno od Dama, prva ulica, ide Kalverstraat gdje mozes u shopping. Kreni vec od ispod Centralne stanice pa na jug. Suvenire ne kupuj na tom dijelu, preskupi su. Kad dodes do Munta (isto neka vrsta trga), pored ti je Flowermarket, mozes kupiti tulipane, klompe i ostale rekvizite.

Malo skuplji shopping ti je u Leidsestraat, to je ulica koja povezuje Leidseplein (obavezno svrati na kavu i gledanje ulicnih zabavljaca) i Kalverstraat (ovu gornju shopping ulicu). Veoma skupi, burzujski shopping je u P.C. Hooftstraat. Ne znam kakav ti je budzet, ali nek se nade.

Zgodan dio za setati je u centru, dio koji se zove Jordaan. Puno malih prodavnica, uske ulice, mostici, kanali,...
Jeftine sitnice na Albert Cuijp marktu. Tram 24, 25, 16 sa centralne, stanica Albert Cuijpstraat.

Dosta? Ako te zanima nesto specificnije, samo pitaj.
Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2003., 17:11   #5
Amsterdam - maturalac

u zadnje vrijeme me par ljudi popljuvalo kad sam im rekla da
idem na maturalac u A.... ''pa to ti uopce nije grad za maturalce,
alkohol je preskup, opasno je, pljackaju na svakom koraku...''
ja se malo zabrinuh, iako to ne zelim priznati.
dakle, molim vas, ako imate pozitivne impresije iz nizozemske,
PISITE, a i savjeti o gradu (npr. mjesta za izaci, s dobrom
muzikom) su i vise nego dobrodosli.
foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 17:10   #6
Ne mislim da je bas opasno. al ne znam kako ce vas razrednica drzati podalje coffie shopova.

Inace sto se tice kulture ima svasta za vidjet ako cete se sjecati icega kad se vratite
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 20:54   #7
razrednica je mlada... mislim da joj coffee shopovi ne bi bili mrski. btw, ako znas, kak ti shopovi tocno funkcioniraju?
__________________
Golden lads and girls all must,
As chimney-sweepers, come to dust.
foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2003., 07:14   #8
Udjes unutra, uzmes 'jelovnik' (smokovnik?), odaberes sta i koliko hoces, izvadis svoje zguzvane eure iz dzepa i platis... Gram prosjecnog skunka te izadje oko 15 eura, cijene svuda variraju, a negdje se prodaju i unaprijed smotani za lijene... U svakom slucaju trudi se da stojis podalje od coffeeshopova gdje vrvi od turista (Bulldog, Grasshoper) posto se tu uglavnom valja smece, mada je tu najbolja atmosfera... Najbolji su oni sto su dobijali nagrade (mada ni to puno ne znaci) poput Abraxas, De Rokerij, Grey Area, Dampkring... Nemoj se zalijetati i kupovati hasis, ako ne znas puno o tome, jer ces baciti pare...

Mjesta za izaci imas jako puno (zavisi sta slusas), najbolje prevozno sredstvo za obilazak grada je biciklo (nikako poslije coffeeshopova, samo prije ) koje mozes iznajmiti svuda... Grad je bezbjedan, price o pljackanju su glupost, mada ces primjetiti sumnjiva lica kasno uvece koja ti prilaze na ulici i pokusavaju prodati eksere, speed itd. niposto ne pristaj posto ce ti u mracnom haustoru oteti sve sto imas. No, toga imas u svakom vecem gradu i tu ides na svoj rizik...

Naravno ovo gore sve navedeno vazi u slucaju da si punoljetan...
__________________
Think for yourself Question authority Throughout human history, as our species has faced the frightening, terrorizing fact that we do not know who we are, or where we are going in this ocean of chaos, it has been the authorities, the political, the religious, the educational authorities who attempted to comfort us by giving us order, rules, regulations, informing, forming in our minds their view of reality.
mushema is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2003., 09:56   #9
Ma uopce nije opasno. Grad je totalno super i opicen. Lijep je grad, ima puno toga za vidjet i za pusit.
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2003., 09:19   #10
Foka, sretniče
A'dam
Grad je otkačen u svakom smislu i u svako vrijeme
Ne nosite kišobrane, po tome se razlikuju domorotci i turisti
Svratite na svirku u Cacecao (brazilski klub, glavna ulica) i The Last Waterhole (hostel, coffee shop i klub u centru Red Lighta) i onaj "filmski" kafić u parku, ne mogu se sjetiti imena
www.lastwaterhole.nl - moš provjerit tko svira

Kakav vam je aranžman za klopu? U centru grada (sporedna ulica, pitajte) u studentskom restoranu možeš baš super jesti za 5-6 eura
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2003., 10:45   #11
pa ja ne znam nikoga da je bio u amsterdamu i da mu je bilo lose ...po meni je amsterdam najbolji "chillout" city...i nije velik, sve se da obic pjeske (ili biciklom)...a cofee shopovi su sasvim normalna stvar, iako kad dodjes prvi put cini ti se sve to sumnjivim ..al poslje vidis da nije..
neces pozalit
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 12:44   #12
Čega još ima u Ad.?

Recite čega još zanimljivog ima u Amsterdamu, i koliko dana je potrebno da bi se grad obišao i vidjelo ono što zaista treba vidjeti? (Npr. za Prag ili Beč je dovoljno 3-4 dana...)

Ima li koga da tamo živi pa da nam kaže kako taj grad diše i zašto ga vole?
Johnny 99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 13:25   #13
Super je Amsterdam.
Mi smo bauljali po noci svugdje i nikad nam se nije nish dogodilo.
Jedino je red light district malo dodgy kad noc padne.
Inace, moj brat je bio na maturalcu u Amsterdamu i bilo mu je super.
Ovi kaj vas pljuju da idete tamo....oni su zapravo ljubomorni sto i oni ne idu u Amsterdam.
Vjeruj mi da ste napravili 100 put bolji odabir nego oni koji idu u Prague ili, Boz sacuvaj, Palma de Mallorcu ili Lloret.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 13:36   #14
U svakom slučaju bolje od Lloreta!!!
Grad je super, malo prljav, ali Bože moj...
Mislim da je Brussel gori što se pljački tiče...
Anyway-uživaj!!!
lela77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2003., 21:45   #15
Re: Čega još ima u Ad.?

Quote:
Johnny 99 kaže:
Recite čega još zanimljivog ima u Amsterdamu, i koliko dana je potrebno da bi se grad obišao i vidjelo ono što zaista treba vidjeti? (Npr. za Prag ili Beč je dovoljno 3-4 dana...)
AKo ti se sviđa obilazit muzeje možeš provesti par dana obilazeći galerije i sl., ima doslovno svačega!!!

Što se tiče coffie-shoppova, pitah jednu prijateljicu Nizozemku, o tome, reče: "A to, ti je za turiste, nama je bilo zanimljivo 6 mjeseci kad su dozvolili, a od tada ločemo kao i prije..."

Ono što treba izbjegavati je dolazak kad je špica turističke sezone, jer su ulice prepune turista, poglavito američkih kojima je pojam valjda dolazit legalno dimit...

Ako budete išli u Rotterdam, ne propusti Pomorski muzej, s pravim velikim jedrenjakom! Genijalno za fotografijranje!!!
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2003., 12:40   #16
Re: Re: Čega još ima u Ad.?

Quote:
Vojky kaže:
AKo ti se sviđa obilazit muzeje možeš provesti par dana obilazeći galerije i sl., ima doslovno svačega!!!

Što se tiče coffie-shoppova, pitah jednu prijateljicu Nizozemku, o tome, reče: "A to, ti je za turiste, nama je bilo zanimljivo 6 mjeseci kad su dozvolili, a od tada ločemo kao i prije..."

Ono što treba izbjegavati je dolazak kad je špica turističke sezone, jer su ulice prepune turista, poglavito američkih kojima je pojam valjda dolazit legalno dimit...

Ako budete išli u Rotterdam, ne propusti Pomorski muzej, s pravim velikim jedrenjakom! Genijalno za fotografijranje!!!
Btw i u A'damu je također Pomorski muzej s velikim jedrenjakom Istočnoindijske kompanije za slikat.

Inače A'dam je totalno opičen grad u kojem možeš ići u muzej Madam "Tiso" (ne znam kak se piše") - ulazunica 15 jureka, Rijks muzej (5 jureka) i tam možeš pogledat slike Rembrandta (noćna straža), Van Gogh muzej, židovski muzej, muzej marihuane i hašiša, seks muzej (u glavnoj ulici), muzej sprava za mučenje i slično. Grad je nevjerojatan i živi "25" sati dnevno i u njemu ti nikad neće biti dosadno.
__________________
Qui bene bibit, bene dormit,
qui bene dormit, non pecat
qui non pecat, venit in coelum
Ergo: qui bene bibit, venit in coelum!
nenek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2003., 17:44   #17
Amsterdam

Halo drugari!
Vratila sam se sa svojeg treceg putovanja u Amsterdam & it never ceases to amaze me. Fenomenalan je to grad i svasta lijepoga se moze tamo vidjet, a pogotovo lijepo nakon sto covijek zapali i popije kavu u jednom od mnogih coffee shopova
Posto sam cijele noci lunjala gradom, muvala se po klubovima i coffee shopovima, i setnjice kroz red light district, danju sam spavala. Toplo preporucujujem za pogledat Rebrantovu kucu i muzej Van Gogha Shopping je sasvim solidan (ne zaboravit obici tzv Smart Shops) i ljudi su super simpa, jedino treba pazit da se ne razljuti kakvog biciklistu . Sve u svemu, jedva cekam ponovo ic tamo. Ak zivite u zapadnoj Evropi, low cost airlines ce vas odvesti u Amsterdam za malo para jedino je jako tesko nac smjestaj preko vikenda ako se ne rezervira cca 2-3 tjedna unaprijed.
Hajd, pinkelc na rame i put pod noge.
p.s. grad je prepun dobrih frajera
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2003., 00:47   #18
Re: Amsterdam by night

Quote:
Indi kaže:
p.s. grad je prepun dobrih frajera
A u kojoj to ulici si ti bila?

iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2003., 16:37   #19
Pa svuda gdje ima mladih zgodnih Nizozemaca
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2003., 18:51   #20
Ja tamo provedem cijeli dan u šetnji gradom ili pomorskom muzeju i nikad ne posjetim Coffee Shop. Sad se pitam jesam li normalan?
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:16.