Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2006., 17:35   #1
Uklanjanje "mirisa" plijesni/vlage

Postoji li neka mogućnost da se ukloni
__________________
mislim stvarno...
bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2006., 21:55   #2
eeer..ne znam , ali nekak ne vjerujem.. hm
__________________
Uostalom, mislim da Kartagu treba razoriti!
Hella Good is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 17:02   #3
Držiš ih na suncu, onak rastvorene da se vjetar igra s njima jedno tjedan dana te se nadaš da neće biti posljedica i da će knjiga ostati čitava! lol
WillingToLive is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 19:48   #4
Hm, da. I mislila sam si.

Ma mislim da ću je svejedno kupiti - dobra je prilika.
__________________
mislim stvarno...
bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 13:39   #5
Jel ima netko savjet kako ukloniti miris ( tj. smrad ) vlage iz starih fotografija ( osim luftanja )?
__________________
P 30.06.2005. i L 28.04.2009.Ja sam na proputovanju kroz vječnost, imam još beskrajno mnogo vremena i sve je u najboljem redu...
TinchiS is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 13:47   #6
Da ste čitali neb se uvatila plijesan!!!
__________________
odabij od kola!!!
Lyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 13:53   #7
Quote:
bubica kaže: Pogledaj post
Postoji li neka mogućnost da se ukloni
probaj ju dobro naprašiti s borotalkom ili nekim dječjim puderom
onda ju zatvori u plastičnu vrećicu, isto dobro napraši unutra i pusti ju tako zatvorenu par dana
trebalo bi pomoći
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 13:56   #8
Quote:
Lyla kaže: Pogledaj post
Da ste čitali neb se uvatila plijesan!!!


Quote:
TinchiS kaže: Pogledaj post
Jel ima netko savjet kako ukloniti miris ( tj. smrad ) vlage iz starih fotografija ( osim luftanja )?
Stavi ih u kutiju sa silikagelom (one prozirne kuglice koje dobiješ u kutiji sa cipelama), to bi trebalo povući vlagu, a sa njom i smrad.
ne znam di se te kuglice mogu kupiti, eto, probaj sa time ako možeš
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 14:04   #9
Quote:
a1exa kaže: Pogledaj post

Stavi ih u kutiju sa silikagelom (one prozirne kuglice koje dobiješ u kutiji sa cipelama), to bi trebalo povući vlagu, a sa njom i smrad.
ne znam di se te kuglice mogu kupiti, eto, probaj sa time ako možeš
Hvala, probati ću.
__________________
P 30.06.2005. i L 28.04.2009.Ja sam na proputovanju kroz vječnost, imam još beskrajno mnogo vremena i sve je u najboljem redu...
TinchiS is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 14:53   #10
Quote:
TinchiS kaže: Pogledaj post
Hvala, probati ću.
Np.
A ako ne upali, imam rezervni plan
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 15:07   #11
a sto ako se radi o tisucama knjiga i casopisa (moj dragi )? postoji li neka varijanta s eksplozivom?
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 15:29   #12
sol
__________________
Ako te muči neka misao,nalaziš je svud,sve je izražava,čak je mirišeš u zraku.Jedini način da se oslobodi jest da se izrazi.
BrokeBM is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 15:45   #13
Quote:
a1exa kaže: Pogledaj post
Np.
A ako ne upali, imam rezervni plan
A to je?
__________________
P 30.06.2005. i L 28.04.2009.Ja sam na proputovanju kroz vječnost, imam još beskrajno mnogo vremena i sve je u najboljem redu...
TinchiS is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 07:18   #14
Quote:
TinchiS kaže: Pogledaj post
A to je?
Izabrat ćeš fotku koja ti je najmanje draga, pa malo sa parom
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 22:18   #15
imam hrpu robice i prekrasnih nike i puma papučica od starijeg djeteta. robicu sam držala u kutijama za robu ali je ušla vlaga i iako sam sve oprala i dalje smrdi. zna li netko kako izvuči taj smrad iz robice i papučica? sad mi to treba, mislila sam da sam dobro zaštitila, kad ono.
aurora7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 00:08   #16
vlaga ti nije usla, nego je vec bila unutra. ves treba dobro osusiti, a kutije povremeno otvoriti. kupi u muelleru sagrotan ili impresan za rublje, nadam se da ce pomoci.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 13:06   #17
ovaj dali znate neki dobar nacin za uklonit plijesan sa zidova,skupilo mi se u kutu dosta jer gosti nisu ukljucili napu dok su kuhali,ah
da i bijeli su zidovi pa da neostanu fleke
__________________
Develop interest in life as you see it. In people, things, literature, music, the world is so rich, simply throbbing with rich treasures, beautiful souls and interesting people. Forget yourself.Henry Miller
Exploited is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 13:45   #18
Quote:
Exploited kaže: Pogledaj post
ovaj dali znate neki dobar nacin za uklonit plijesan sa zidova,skupilo mi se u kutu dosta jer gosti nisu ukljucili napu dok su kuhali,ah
da i bijeli su zidovi pa da neostanu fleke
imas na stanovanju temu (zapravo vise tema) o plijesni na zidovima.

ja sam nedavno uzela u bauhausu sprej düfa schimmelentferner (natrijev hipoklorit). 70-ak kn. odlican je, plijesan nestala za samo par minuta i ne moras nista dirati prije prskanja. samo, uzasno smrdi i treba isprati vodom i spuzvom i jako dobro prozraciti. to ti je prakticki isto sto i domestos, jedino sto je obicna otopina, nisu mu dodani sapuni i sta vec ide u domestos. ja se nisam htjela za*ebavat' s varikinom i pretakanjima, ali mozes i to. nisu mi ostale fleke, iako ces mozda imati razliku u bjelini ako su ti zidovi sivkasti. mislim, operi komadic zida pa ces vidjet'. isto je tako i nakon ovog spreja, ako ne i bjelje.
samo pazljivo ispiri, pogotovo ako ti je stan novi pa nije puno krecen, da ti se boja ne bi podmjehurila ili otpala. i nemoj previse poprskati da ti se ne bi sve slijevalo. radije prskaj dvaput ako je potrebno.

ima raznih kvalitetnih premaza (npr. jub algicid, nekaj od sipola), ali to nisam probala. boja koja se cesto preporuca za kuhinje i kupaonice je jupol citro, imas je cak i po vecim supermarketima. ima sad i raznih s*anja s dodanim srebrom. izguglaj si teme i proizvodjace pa pogledaj. ali za hitnu pomoc je dobri stari natrijev hipoklorit sasvim dovoljan.

inace, ja sam frknula nosom nasred ducana jer u ponudi imaju samo taj jedan sprej, al' mi je prodavacica rekla da je jako dobar, u sto sam se poslije i uvjerila.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 12:55   #19
bilo jucer na Novoj, one jadrankine kucne carolije..kaze ovako: odjecu koja smrdi od vlage treba potopiti u hladnu vodu kojoj smo dodali 2 sake soli, ostaviti cijelu noc i poslije normalno oprati.
__________________
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti, - mi ćemo ga držati"
Cruela is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 13:04   #20
Quote:
Cruela kaže: Pogledaj post
bilo jucer na Novoj, one jadrankine kucne carolije..kaze ovako: odjecu koja smrdi od vlage treba potopiti u hladnu vodu kojoj smo dodali 2 sake soli, ostaviti cijelu noc i poslije normalno oprati.


odjeću usmrđenu vlagom opereš u veš mašini kao i bilo koju drugim pojavama usmrđenu odjeću te će se moći proglasiti čistom i mirišljavom (ako dodaš omekšivač, dakako).

btw, jadranka i kućne čarolije su onako...žešća improvizacija.
__________________
neću žvake, oću kusur
proVINCI'jalka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:28.