Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2014., 20:44   #341
ako netko koristi stelju, u zooplusu je sad ocats best od 20 kg/40l na akciji za 250 kn
http://www.zooplus.hr/shop/macke/pij...ts_best/312696

ja sam uzela 3 vreće i iskoristila onaj popust od 3% za narudžbe preko 750 kn. sad sam mirna skoro godinu dana
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 00:27   #342
Quote:
lanaxx kaže: Pogledaj post
... a probala sam i brittov - ne gruda se uopće dobro i nakon jednog piškenja smrdi ko kuga, a u felini sam našla par komadića stakla..
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Lana meni se Brittov grudao ali su se grude raspadale kad bi prosijavala pa mi to nije prihvatljivo. Usput više se osjetio nego ovaj od dm-a.
ja kad ovo citam, ispada kao da ne koristimo isti Britov pijesak....

imam dvije macke .. relativno redovito cistim pijesak, nikakvih neugodnih mirisa (cak mi prijatelji koji dodju u stan kazu da kako neobicno da se ne osjeti nikakav miris da imam zivotinje u stanu kao kod mnogih ljudi) ...pijesak se tako dobro gruda da nema raspadanja (nikada), mokrog pijesak okolo i sl. ... grude pokupim i bacim, a pijesak potom cist, uredan i bez mirisa i kao da sam ga tek stavila .... ponavljam, imala sam jednu losu vrecu Brita (kao da to nije bio isti pijesak), a sve ostale vrece su bile tip-top .... po mom iskustvu, apsolutno najbolja jeftinija zamjena za Everclean ....

stvarno mi nije jasno kako vi imate toliko razlicito iskustvo s tim pijeskom ...moze li mozda biti do mokrace kod pojedinih macaka - da nesto iz mokrace u dodiru s pijeskom onemogucava potpuno grudanje pijeska?

Zadnje uređivanje AmarieZgb : 04.04.2014. at 00:32.
AmarieZgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 01:54   #343
Nije isključeno, a i ja imam 2 mačke (prije sam imala 3 komada) pa vjerujem da i to sve utječe na dojmove.

Usput mislim da to sve ovisi od serije do serije, recimo sada imam doma stelju kojoj se grude raspadaju dok ih čistim. To mi se do sada nije događalo a koristim stelju već duži period (i smrdi mi ova tura kad mi se pokenjaju i popišaju, a prije nije ). Isto tako skontala sam da ovaj dm pijesak povremeno bude svjetiliji pa tamniji i malo se razlikuje i po grudanju (napravi se blato), a uvijek uzimam iszu vrstu. Ko će ih znati, možda im nisu sve serije identične pa kako koju ubodeš.

Ja za sada se držim tog dm-ovog jer mi troše 5 kg pijeska u tjedan dana pa mi je on cijenovno prihvatljiv. Da sam full zadovoljna, bome nisam. Nisam još našla pijesak koji mi u svemu odgovara.

edit: sad vidim da i ti imaš 2 mačke. Zbilja nemam blage do čega su toliko različita iskustva sa istim pijeskom.
edit2: i primjetila sam da mi banda rađe ide u onaj wc di je pijesak nego u onaj di je stelja, ne ovisi do wc-a jer sam bila zarotirala u koji stavljam i svejedno su preferirali pijesak, a stelju su koristili kad ovaj pošteno zapišaju i zaseru
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...

Zadnje uređivanje leeloo27 : 04.04.2014. at 02:01.
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 20:53   #344
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post

Ja za sada se držim tog dm-ovog jer mi troše 5 kg pijeska u tjedan dana pa mi je on cijenovno prihvatljiv.
5 kg tjedno? ...to je jako puno ....mojima 10 kg izdrzi 4-5 tjedana
AmarieZgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 10:05   #345
da li netko zna ako u rijeci ima za kupiti papirnu stelju ili neki online shop da ima hitnu dostavu. znam da je jedno vrijeme se raspravljalo o njoj. uzela bi ju za mačka, da mu je lakše ići na wc. da mu je mekše, ova ga klasična trenutno smeta, radije ide na mekano.

Edit: sad sam se sjetila da mu mogu staviti pelene za štence pa me zanima da li to šta upija. ne treba biti super upijajuće, tek toliko da kad se popiški da mu se ne razlijeva po nogama. ionako bi to odmah mijenjala.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed

Zadnje uređivanje hellie : 18.04.2014. at 10:15.
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 10:20   #346
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
ako netko koristi stelju, u zooplusu je sad ocats best od 20 kg/40l na akciji za 250 kn
http://www.zooplus.hr/shop/macke/pij...ts_best/312696

ja sam uzela 3 vreće i iskoristila onaj popust od 3% za narudžbe preko 750 kn. sad sam mirna skoro godinu dana
na dalmino.eu je 237,00kn 40l + besplatna dostava
donili is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 10:26   #347
thanx, dobro je znati za ubuduće
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 20:55   #348
isprobala sam novi pijesak iz pc-a, sani cat, onaj najjeftiniji i skroz mi je ok, gruda se i ne smrdi, jedino bi mi pasalo da je sitniji... ovaj mjesec ću naručit pakiranje od 20kg, valjda će bit i taj ok
__________________
There is something about the outside of a horse that is good for the inside of a man.
lanaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 13:44   #349
Jel ima tko iskustva sa Dein Bestes (DM) silikatnim pijeskom? 5kg je 36 kuna.
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 21:51   #350
Nitko se nije javio sa iskustvom pa sam ga ja kupila i ne sviđa mi se. Nije se zgrudao kad se mačak popiškio pa sam samo dio popišanog pijeska uspjela izbaciti i sad više nije ledeno bijel nego bijeli prošaran sa žutim "kamenčićima".
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 22:18   #351
Pa takva vrsta pijeska se ni ne gruda. Kupe se samo govanca a pijesak (ta bijela zrnca) upija mokraću, kad požuti onda se sav baci i stavi se novi.

Ja nisam probala ovaj od dm-a tako da ne znam kakav je, ali imala sam od drugog proizvođača i meni se ne sviđa. Imala sam tada 3 mačke, nakon tjedan dana je dno doslovce plivalo u mokraći tako to barem meni ne funkcionira sa više mačaka. Preskupo mi je svakih par dana bacati sav pjesak, a ne mogu ni dopustiti da mi gackaju po mokraći i hodaju mi takvi okolo.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 18:47   #352
Je li netko od vas probao neke dodatke za pijesak za "neutralizaciju" miomirisa?
U SLO sam vidio od Friskiesa takav proizvod?

Je li to vrijedi cemu?
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 15:50   #353
Kako je maca kod nas relativno kratko, nismo imali baš puno vremena za eksperimente, pa opet molim savjet...

Kupili smo Britt za početak i stvarno je OK - gruda se super, kuglice su cvrste kad ih vadimo i što je (bar meni) najvažnije mislim da jako dobro kontrolira "mirise"... međutim čini mi se kao da je presitan jer ga ima po cijeloj kući...

U početku je bilo OK, bilo ga je uvijek malo (ali stvarno malo) ispred samog WCa što je normalno... ali čini mi se, kako šapice rastu, sad ga ima sve više i posvuda, čak i u najudaljenijim prostorijama

Naravno, u startu smo kupili malo pakiranje, bilo je OK, pa smo kupili 10kg i sad ćemo potrpit dok ne potrošimo... ali razmišljamo o alternativama - po vašim iskustvima, koji bi pijesak mogao biti u sličnom rangu kvalitete, ali da je malo krupniji?

Britt mi se čini kao OK odnos kvalitete i cijene, ali ni malo skuplji neće biti problem, ako je bolji...
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 00:04   #354
Quote:
frenchman kaže: Pogledaj post
Kako je maca kod nas relativno kratko, nismo imali baš puno vremena za eksperimente, pa opet molim savjet...

Kupili smo Britt za početak i stvarno je OK - gruda se super, kuglice su cvrste kad ih vadimo i što je (bar meni) najvažnije mislim da jako dobro kontrolira "mirise"... međutim čini mi se kao da je presitan jer ga ima po cijeloj kući...

U početku je bilo OK, bilo ga je uvijek malo (ali stvarno malo) ispred samog WCa što je normalno... ali čini mi se, kako šapice rastu, sad ga ima sve više i posvuda, čak i u najudaljenijim prostorijama

Naravno, u startu smo kupili malo pakiranje, bilo je OK, pa smo kupili 10kg i sad ćemo potrpit dok ne potrošimo... ali razmišljamo o alternativama - po vašim iskustvima, koji bi pijesak mogao biti u sličnom rangu kvalitete, ali da je malo krupniji?

Britt mi se čini kao OK odnos kvalitete i cijene, ali ni malo skuplji neće biti problem, ako je bolji...
Svaki pijesak se raznosi šapicama, to je neizbježno.

Ja sam svojoj maci kupila tepihić koji se stavi kod WC-a i pokupi dio tog pijeska sa šapica pa ipak bude znatno manje po stanu. Ali i dalje dio ostane i raznosi se šapicama po stanu.
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 16:31   #355
koristim pijesak od 'spara'- njihovu marku i od kauflanda 'dante'- isto njihova marka. ne isplati mi se davati neke velike novce za pijesak. ovi su čisto dobri, grude se, a to je najbitnije. kad mačak obavi nuždu pošpricam sa osvježivačem za prostoriju i sve pet.
moram reći da moj mačak kad se popiša to je prava gruda dok čistim. da ti bacim u glavu, raznese ti je
5 kg pijeska mu traje oko dva tjedna
__________________
put your hands down my pants and I'll bet you'll feel nuts
mala bez morala is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 17:08   #356
Ja kupujem DM nekakav 8 litara 20 kn. Za sad je dobar, gospođa mačka se ne buni. Gruda se i lagan je za pokupiti. No voljela bih znati za neki ne preskupi a veće kilaže jer mi se neda svako malo to tegliti.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 20:06   #357
Joj moji su počeli trošiti pijesak ko ludi, taj od dm-a mi traje 6 dana. Ne znam više na šta da ih prebacim a da ne spizdim preko 100 kn samo za pijesak. Pelete svi hvale, al meni treba nešto di ja vidim grude jer jedino tako mogu pratiti jel micko piškio i koliko.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 22:04   #358
Ne znam da li moj mačić previše mokri ili je pijesak iz Kauflanda tako loš? Vidim da ste pisali da se pakiranja znaju razlikovati pa se nadam da je to jer je prva vreća bila ok, a ova je nonstop mokra. I smrducka na kiselo zelje (iako ne da gosti padaju u nesvijest).
Mica pije vodu uz dehidrat, ali mi se ne čini da se oblokava, a niti ju vidim da prečesto ide na vecu mokriti - uglavnom ju čujem kad kopa i osjetim aromu. Al to me ne smeta, drek očistim, nego svaki dan izbacim barem frtalj mokrog pijeska. Uopće ne prosijavam više nego koristim običnu lopaticu.
Mica jede ok hranu. Bila je boležljiva kad je udomljena ali sad se skroz dobila.
Jel to ona previše piški ili je taj pijesak tako loš? Dal da se brinem?
(p.s. vidim da ste popljuvali neki dm-ov pijesak da se pretvara u blato pa se nadam da je ipak u pitanju nekvaliteta pijeska)
__________________
neukusu treba reći NE
veruschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 07:36   #359
Ja sam si nekako zapikirala jednom kupiti pijesak za mačke s nekim mirisom.
Najradije bih od Sanicata-Lotusov cvijet: http://www.pet-centar.hr/detalji_pro...ntonit-6l.aspx, ali košta 6 litara-62,90 kn, a od istog tog Sanicata pijesak sa mirisom marsejskog sapuna je 10l-50kn.
http://www.pet-centar.hr/detalji_pro...tonit-10l.aspx
Bezobrazluk.
Ja bih lotus, ali mi je žao toliko platiti..
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 11:47   #360
mi smo jako zadovoljni sa pijeskom kojeg kupimo u Hoferu, vreća od 10L dođe malo preko 2 eur, tako da odemo 1x mjesečno u Brežice (a i ostala hrana se isplati)
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:33.