Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2014., 12:33   #2541
Quote:
didi_zg kaže: Pogledaj post
pozdrav,
ja bi sa svojom shitzuicom krenula na barf. pas ima 4 godine i 4 kg. Počela bi sa gastrom da vidimo kako će proći.... koliko su njene dnevne potrebe, da li da joj dajem barf u dva obroka dnevno ili jednom? Trenutno nema nekog reda u hranjenju, hrana joj je stalno dostupna i ponekad si malo gricne, ali najviše jede navečer.....
Počni s barfom, jer je to kompletna hrana. Gastro je za liječenje i skidanje kilograma, a i kalorijski je bitno slabiji od barfa, što baš i nije opcija za jesensko zimsku prehranu.

Isto tako, za početak se ti navikni na miris barfa, kako bi nakon toga preživjela miris gastra

Jedna vrećica barfa od 250 g trebala bi pokriti dva dana, jer je to jednodnevna količina za psa od 10 kg. Kad otvoriš vrećicu stavi je u staklenku od krastavaca i zatvori, pa ti neće 'mirisati' hladnjak. Koliko vidim, ovdje najčećše dajemo dva obroka dnevnom svojim beštijicama. Znači, četvrtina vrećice po obroku. Ako vidiš da joj se ne jede ujutro, onda daj pola vrećice navečer.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 13:19   #2542
Pitanje. Moja francuzica je građom sitna i jako aktivna. I kako ima 9, 5 kg, hranila sam je s 250 grama dnevno (dva obroka) - preporučena doza.
I onda sam pomislila, pa mogla bi joj davat više, možda se udeblja. Odnosno možda joj je 250 premalo.
I sad jede pola od 250 grama ujutro (125) i 250 grama na večer.
Što mislite?
Jel to too much?
Ona je fizički ko grom, odnosno ne znam jel se uopće udebljala od povećane količine.
smicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 13:54   #2543
dokle god se ne deblja definitivno nije. moj stariji pas ima 9,5-10kg i u mladosti () je jeo 2 barfa od 250gr dnevno i nije se debljao. isto je bio jako aktivan, tj. hiperaktivan terijer. Kak je išao stariji polako smo mu smanjivali porcije i zadnje je jeo samo jedan navečer. svo vrijeme je na istoj kilaži. sad jede dehidrat jer mu se normalizirao gastritis, a i barf je poskupio
Miss Bathory is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 11:54   #2544
Jel smijem dat psu vrat od pilica? Maltezeru?


Sent from my iPad using Tapatalk
lunahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 14:37   #2545
Da
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 12:46   #2546
to ti je cak dobro za ciscenje analki ..skuhas ih i izlomis , oni nemaju kosti nego oonako hrskavicu
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 18:32   #2547
Oo super, jer je lud za njima. Mene bilo frka dat da ne bi bilo sitnih kostiju ko kod pilecih kosti.


Sent from my iPad using Tapatalk
lunahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 09:40   #2548
Okej. Opet moram pitat.
Dakle, nakon tri tjedna pojačane prehrane barfom i jednake aktivnosti, ona se i dalje ne deblja, ali ima jednu stolicu (možda čak i dvije) stolice više.
E sad, jel uopće ima smisla da jede 375 grama dnevno?
Odnosno, jel ta količina sada samo ulaz/izlaz i nema nikakvu svrhu, osim što me to sad košta puno više?
Molim vas savjet.
smicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 10:43   #2549
Može li netko napisati što se kod nas može naći od sirove zamrznute hrane Natures menu.
Zanima me konkretno što ima u frižideru kad se dođe u pet shop?
Ima li divljač s borovnicom od 1 kg...Zec s brusnicom...patka s šljivom?
Moj peso je probao janjetinu i piletinu sasvim je ok njegov osjetljiv probavni trakt to podnio. Hrana mu se svidjela pa bih voljela nastaviti pogotovo ako bi bilo i ovih novih okusa.

Zadnje uređivanje Merlina : 28.10.2014. at 10:59.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 05:39   #2550
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Može li netko napisati što se kod nas može naći od sirove zamrznute hrane Natures menu.
Zanima me konkretno što ima u frižideru kad se dođe u pet shop?
Ima li divljač s borovnicom od 1 kg...Zec s brusnicom...patka s šljivom?
Moj peso je probao janjetinu i piletinu sasvim je ok njegov osjetljiv probavni trakt to podnio. Hrana mu se svidjela pa bih voljela nastaviti pogotovo ako bi bilo i ovih novih okusa.
Mogu se naci smrznuti blokovi; janjetina, tripice sto posto, tripice I piletina, govedina, piletina I losos. Od briketa u pakiranju od 1kg se mogu naci za aktivne pse (ne znam okus). Takodjer se mogu naci; janjeca srca, Govedji dusnici, pacji vratovi, pacja krilca...blokovi su u pakiranju od 300 grama - cijena jednog bloka je 11,90 kn
varijabilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 11:31   #2551
Ok, hvala na inf.
Za sada onda samo janjetina za mog zvjerka to je probao i pokazalo se dobrim.
Piletine domaće imamo u frižideru a tripice mi smrde pa ih nekako izbjegavam.
Nadam se da će s vremenom biti i ovih okusa za koje sam pitala budući bi vjerujem i druge zanimalo kupiti nešto što nije slično klasičnom barfu i ne može se naći u svakom frižideru.

Što su briketi u pakiranju od 1 kg samo meso, meso i povrće, meso i riba?

Zadnje uređivanje Merlina : 31.10.2014. at 11:51.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 12:20   #2552
meni tripice od naturesa ne smrde, tako da ako je to jedini razlog zasto ih ne bi uzela probaj im dati priliku
dustmoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 18:17   #2553
Jel to dostupno u ZG ili okolici ?
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 18:05   #2554
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Jel to dostupno u ZG ili okolici ?
Je, vec 9 mjeseci. Pet shop sape u stenjevcu. Sto se mirisa tripica tice, od, NM-a fakat ne smrde!
varijabilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 20:26   #2555
Sirova prehrana za pse (BARF)

Zahvaljujem, cak u bliskom komshiluku.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 09:56   #2556
Quote:
smicko kaže: Pogledaj post
Okej. Opet moram pitat.
Dakle, nakon tri tjedna pojačane prehrane barfom i jednake aktivnosti, ona se i dalje ne deblja, ali ima jednu stolicu (možda čak i dvije) stolice više.
E sad, jel uopće ima smisla da jede 375 grama dnevno?
Odnosno, jel ta količina sada samo ulaz/izlaz i nema nikakvu svrhu, osim što me to sad košta puno više?
Molim vas savjet.
Bilo tko? Itko? Netko?
Puno bi mi značilo.
Glupo mi je ako je prežderavam, a bez smisla.
smicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 10:59   #2557
Quote:
smicko kaže: Pogledaj post
Bilo tko? Itko? Netko?

Puno bi mi značilo.

Glupo mi je ako je prežderavam, a bez smisla.

A nemam pojma , u tri tjedna je trebala dobiti nesto na kilazi. Pretpostavljam da je to mladi pas pa Joj je metabolizam ubrzan pa mozda zato ne dobiva.
Ja se nebih zamarala ukoliko ti je pas zdrav, veseo i ok izgleda. Nastavila bi s vecom gramazom, obzirom da je sirovo meso (a ne neki shrot dehidrat pun zitarica) ne moze joj skodit.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ni Na Na is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 11:18   #2558
Quote:
smicko kaže: Pogledaj post
Bilo tko? Itko? Netko?
Puno bi mi značilo.
Glupo mi je ako je prežderavam, a bez smisla.
ja sam pokusavala udebljati psa samo barfom. bezuspjesno.
onda sam prije par mjeseci (kad sam dobila one "katastrofalne" nalaze krvi gdje mi pas ispada dehidriran i pothranjem) uvela NM od janjetine, sa dodavanje UH-a raznih (batati, riža, pa čak i palenta), janjeća srca...svašta sam uvela novoga u prehranu.
i - pomaknuli smo se! digla sam ga za kilu!
(krv nisam ponovno vadila, ali dobila sam ga na kilazu na kojoj nikada nije prije bio)
varijabilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 12:01   #2559
Hvala vam cure puno!

Ja sam uvela od neki dan i palentu.
Tako da sad jede barf s palentom.
I dajem joj putra i kruha, niš previše, ali dajem.
Morala bi probat i ja kupit NM.
Sjećam se tvoje priče s lošim nalazima.
Ona je zdravstveno sasvim okej.
(nedavno imala hrpu pretraga, pa joj je krv bila super, isto tako i koprološke pretrag OK).
I da, mlada je godinu i 4 mjeseca.
Hvala još jednom.
smicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 21:06   #2560
Quote:
smicko kaže: Pogledaj post
Bilo tko? Itko? Netko?
Puno bi mi značilo.
Glupo mi je ako je prežderavam, a bez smisla.
Ima smisla i da kolicinski vise dajes,ako je takav pas. Nisu svi isti. Ovisi i o aktivnosti psa,i o dobi i uzrastu,pa i o godisnjem dobu ponekad itd. A ovisi i o tome sto jede. Raznovrsnost isto tako nije na odmet. Osobno mislim da samo jedan izvor proteina/mesa nije potpuna prehrana.

Za dizanje kilaze bi janjetina,kao masnije meso,bila dobar izbor,pa ako mozes sto takvoga naci... A sto se tice kruha i putra,mozda radije dodaj batat i rizu ili malo zobi? Kruh nije najsretniji izbor za pse i usudicu se reci da je moguci razlog tim pojacanim stolicama(imaj u vidu da u gotovom BARF-u vec imas mekinje).
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:21.