Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2009., 19:02   #41
Ako ste čitali moje postove, vidjeli ste da sam svojoj mački sijamki, steriliziranoj, donijela u stan malog mačića, tigrastog.
Nakon početnog šoka, režanja, puhanja, skrivanja od malog mačića, faze kad je puhala i na mene (što prije nikada nije), njih dvoje sada spavaju zajedno, koriste isti WC, jedu iz iste zdjelice, sijamka je živnula i postala neozbiljnija, igra se s malim..Ali prošlo je osam mjeseci.
Sada znam da sam dobro postupila iako sam prije sumnjala.
__________________
In the end love is the only thing that counts
isazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 00:34   #42
Nema problema, drago mi je da mogu pomoći. Nadam se da imaš backup rješenje ako stvar ne upali, tj. ako se budu doslovno klali.
Mostly_Harmless is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 19:29   #43
Baron je u jednom od gornjih postova napisao da mace "štede" na mokroj klopi kad skuže da je rijeđe dobivaju. Ne znam je l' moja počela s tom metodom ili ne, al' jučer je dobila wiskasovu vrećicu i malo je pojela a ostatak se rastegao do danas ujutro. Ono što mene muči je što ta klopa nakon par sati više ne izgleda svježe niti ok i sumnjam da se pokvari, tako da sam je danas ujutro bacila.
-Iva- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 18:22   #44
Isazg, procitala sam, i nadam se da ce i moja situacija zavrsiti tako harmonicno ako nabavimo drugog macica

Mostly_Harmless, da, srecom, imam backup varijantu, tako da cemo se svi snaci kako god bilo.

Napisat cu svoja iskustva kad/ako nabavimo prinovu..
sunny56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 22:11   #45
Imam pitanje, sutra mi dolazi maca. Ona je starosti godinu - godinu i pol, jako je strasljiva (bila je vanjska maca prije), i trebalo joj je neko vrijeme da se prilagodi kod privremene udomiteljice..
A imam macka koji je kastriran prije tjedan dana.. Isto je star godinu i pol, a dosao je kod mene prije pola godine. Inace je jako miran..
Bio je taman napaljen prije kastracije, i mrdao deku cim se ista pomaknulo..
E sad poslije kastracije je jos malo napaljen ali je mirniji, tek kad se legnem u krevet zivne..

Bojim se da nece skociti na macu sutra kad je vidi..
A ne znam dal je ikad bio otac..

Inace je moja soba njegov teritorij, i tamo provodi dosta vremena..
E sad, kada maca sutra dodje, morat cu ga staviti van sobe jer moja jedino ima vrata. Pa da su odvojeni..

Bit cu prvo uz njih, ali u 1 moram ici na posao, a bojim se da se on ne naljuti ako ga "izbacim" iz sobe na 8 sati..

Ne znam sta da napravim..
Savjeti..
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 19:57   #46
Question

Vjerojatno nema veze s temom, ali ne znam na koji drugi forum da postavim pitanje... Znači imam macu, staru oko 3-4 godine i prije par dana sam našla drugu i stavila je s starom macom. Postoji li mogućnost da stara maca ode zbog nove?? Jako sam zabrinutaaaa!!! Hvala za svaki odgovor!
s1606 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 21:03   #47
Quote:
s1606 kaže: Pogledaj post
Vjerojatno nema veze s temom, ali ne znam na koji drugi forum da postavim pitanje... Znači imam macu, staru oko 3-4 godine i prije par dana sam našla drugu i stavila je s starom macom. Postoji li mogućnost da stara maca ode zbog nove?? Jako sam zabrinutaaaa!!! Hvala za svaki odgovor!
Da li je stara maca sterilizirana/kastrirana?
Idu li mace van?
Najbolje bi bilo da su obje sterilizirane.
Ovako je svašta moguće....
Pogotovo ako su oba muška.
Prema mom iskustvu - da - stariji mačak ode kada mlađi poraste.
ozanavg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 21:34   #48
Quote:
ozanavg kaže: Pogledaj post
Da li je stara maca sterilizirana/kastrirana?
Idu li mace van?
Najbolje bi bilo da su obje sterilizirane.
Ovako je svašta moguće....
Pogotovo ako su oba muška.
Prema mom iskustvu - da - stariji mačak ode kada mlađi poraste.

Da, stari mačak je kastriran, idu van, cesto, čak su i vani po cijeli dan... nisam sigurna jeli mlađi muški, pošto starijeg nema čitav dan jako sam se zabrinula... občno čim ga pozovem dotrci, a sada ni traga ni glasa.. a ovog sam dovela prije 2-3 dana pa ne želim vjerovati da j ovaj otišao, pogotovo zato što mi je jako prirasao srcu..
s1606 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 18:27   #49
Pas i mačka i mala pridoslica

Hej, pročitao sva pravila, ali nisam nigdje vidio svoju situaciju pa eto da podijelim.

Ja imam psa od 2 i pol i mačka dva mjeseca mlađeg. Praktički su odrasli skupa s tim da je mačak došao jedno 5,6 mjeseci poslije nje, ali oni su se sjajno prihvatili, točnije mačak je njoj poklonjen, kad se prvi put tjerao prije kastracija skakao je po njoj imjaukao što je zapravo bilo vrlo komično.

Doduše napravili smo veliku pogrešku s tim da smo malu pridošlica (zaboravih napomenuti to je mače od svega cca. 2,3 mjeseca) odmah stavili pred gotov čin na što je on reagirao isprva u redu došao je nezainteresirano i samo ju promatrao iz daljine, kujica također nije imala problema osim što se ekstra Mazila jer je ljubomorno malo, u istoj prostoriji su čak bili pola sata na što je ovaj uglavnom promatrao iz daljine, ali počeo bez napadanja, i čak je najviše siktao kad bih ga uzeo u ruke i kad sam pročitao post razdvojio sam ih u različite sobe. Iznenađujuće to mace je nevjerojatno umiljato i nije bilo uopće sokirano dvjema divovima. Pretpostavljam da je mačak ljut na mene najviše jer ja sam donio pridoslicu, ali pošto je hijerarhiji zadnji, znači ja, pas, on (jhaha) smatram da se zapravo samo smatra ugroženim. Vidim da ću mu morat rezati nokte jer posto taj mačak nimalo ne grebe nije bilo potrebe tako da je vjerojatno razvijo fine kandže. Iskreno mislio sam da će to ići ono vatreno krštenje nova mača je sad tu i pomiri se s tim, ali čini se da će to malo teže biti. I zanimljivo mi je recimo susjedi nam imaju malog peseka, nešto slično vestiju, ali znači Upola je pes manji od njega, i kako je ljeto i vruće pa držimo ulazna Vrata otvorenA on nam zna tu i tamo uletit i trčkarat i jest mu hranu., ali na njega nikad nije siktao samo ga mirno promatrao iz daljine. Pa sam se nadao da će tako i bit s macetom. I da zadnja scena siktao je na vrata iza kojih je bilo mace ali kad se upozori stisa se. Nakon ove poduze priče zapravo me zanima kako on točno percipirati to mace, je li to do teritorija ili ju smatra prijetnjom ili lijevo nes.

Eto ako imate kakav savjet bio bih vam jako zahvalan jer stvarno želimo zadržati to mace. Hvala.
KwaziFrojdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 19:49   #50
Sorry, meni je ovo malo konfuzno.
U čemu je točno problem, čijim reakcijama?
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 21:21   #51
Kolko sam ja shvatila problem su reakcije ovog starijeg mačka, ali nisam sigurna jesam li dobro polovila
Ima psa, mačka i sad je doveo mačića na kojeg mačak starosjedioc puše. Autora također čudi zašto ne puše na susjedovog psa koji tu i tamo uleti, a na mačića da.

Frojdo, jesam li dobro shvatila?
Avamys is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2016., 00:15   #52
help

pozdrav. ne znam da li ce ovo itko vidjeti; trebam pomoc.
nabavila sam novu macku jucer a imam doma macka od 10,5g skoro 11g. napravila sam masu gresaka i sad me zanima da li mogu to popraviti.
ukratko stari macak je prakticki cijeli zivot dosad proveo sa jos jednom mackom a neko vrijeme i dvije (majka, brat). s obje se nije slagao najbolje, majka ga je znala mlatnut u prolazu, ali su se lizali i pokazivali njeznost a sa bratom se povremeno mlatio (nisu bili kastrirani tada). ugl brat je odlutao, majka uginula pred godinu i nesto. otad je sam. htjela sam mu nabavit drustvo da se pokrene (jede, spava, sat dva dnevno je vani) i da malo smrsavi (ima oko 7,5kila).

novu macku sam donijela u stan prije nego sam isla citati forum. ovo su greske:
prvo - nisam (novu macku) unijela u stan da ju ovaj ne vidi nego su se odmah ponjusili i on je poceo puhati i rezati. nakon toga sam ih odvojila, svatko u svoju prostoriju, on se sakrio ispod stola. od nervoze i rezanja je kasnije povracao (istina puno jede pa mozda i zato). nova je snjofala sobu i brzo joj je bilo ok tamo, prela, igrala se, sve super.samo se boji doci u kuhinju jer je ovaj tamo sjedio. ugl nakon tog povracanja je isao van, mislila sam da ce se normalno vratit kad proseta. to je bilo pred sat i pol. isla sam po njega van, suskala mu hranom, dosao je, motao se oko mene ali cim sam ga digla i krenula prema stanu, opet rezanje i siktanje. pobjegao susjedu u vrt. ja za njim, mazim, skrabam ovaj rezi i bjezi od mene. opet probam ga odnest doma, ugrizao me na 2 mjesta. sad je vani, ostavila sam mu hranu vani.

sto da radim? strah me da ne pobere neku prehladu, prosle godine je tako zaradio bronhitis kad je bilo jako hladno. radim sutra tj danas i ocajno mi treba spavanje, a zao mi je ovog pustit vani da se smrzava. doduse nije tako hladno al svejedno. sve sam krivo napravila, sad citam na forumu. da vratim novu macku?
zbunjena01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2016., 01:41   #53
Treba napraviti polako novo upoznavanje i bit će sve OK. Proces traje nekoliko dana a upute su u prvom postu.
Mostly_Harmless is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 00:11   #54
Imam kastriranog macka u kuci, star je godinu dana. Nedavno sam donio slijepu macu, mace od nekih osam tjedana. Kad je veliki vidio nekako je brzo krenuo na nju, par puta je gurkao sapom i onda lizao. Par iducih puta je takodjer lizao, ali nekako dosta intenzivno. Poceo je i grickati, sve jace, malo za rep, malo po tijelu. Ona hadna samo stoji i ne mice se.

E sad, danas je opet krenuo na nju, lizao je, pa grickao, onda legao kraj nje, glavu joj obuhvatio sapama i ugrizao je za vrat odoli, rekao bih da se ona dosta prepala.

Ima li neko misljenje o tom ponasanju? Je li opasan za nju? Lizanje ok, ali ovo grickanje i to prema vratu? Molim za savjet.
kevin love is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 19:16   #55
zvuči kao igra ali za svaki slučaj nadziri ih još neko vrijeme
shelby-eleanor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:23.