Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2014., 00:56   #9721
Vidim da su neki pisali da za stipendiju E kategorije je potrebno imati minimalno 900 bodova. Je li to istina, odnosno dal netko zna dal ju je moguće dobiti samo na temelju prihoda (npr na temelju 400 bodova za prihode po članu od 1500 kn), bez dodatnih bodova na temelju nezaposlenosti roditelja, smrti ili slično?
UmaUma is offline  
Old 14.10.2014., 01:18   #9722
Quote:
UmaUma kaže: Pogledaj post
Vidim da su neki pisali da za stipendiju E kategorije je potrebno imati minimalno 900 bodova. Je li to istina, odnosno dal netko zna dal ju je moguće dobiti samo na temelju prihoda (npr na temelju 400 bodova za prihode po članu od 1500 kn), bez dodatnih bodova na temelju nezaposlenosti roditelja, smrti ili slično?
prošle godine je trebalo 950 bodova.. o tome koliko će biti ove godine ovisi broj prijavljenih, broj stipendija koje će dodijeljivati itd., ali mislim da je 400 bodova premalo
Salle is offline  
Old 14.10.2014., 23:01   #9723
Prosli ministar bio siroke ruke pa podijelio tri tisuce stipendija za E kategoriju, tko zna kakve ce novi ministar biti ruke Bit ce zanimljivo vidjet hoce li stipendijama krenuti u novu kampanju za izbore Ili pak nista od toga posto nema ni za place prosvjetnih radnika.
__________________
“Intuitivni um je sveti dar, a racionalni um je vjerni sluga. Stvorili smo društvo koje cijeni slugu, a zaboravilo je dar.”
MrEngineer is offline  
Old 14.10.2014., 23:10   #9724
Quote:
White Shadows kaže: Pogledaj post
Dobitnici stipendije starog natječaja, znate li prima li se stipendija i ako za novu akademsku godinu ostane samo diplomski (koji će se dati recimo na ljeto)? Ako ne, u kojem mjesecu ste primili zadnju uplatu(8 ili 9 ili..)? Hvala!

Što se tiče nove stipendije, za nju se u istoj gore navedenoj situaciji ne može prijaviti?
Itko? :/
White Shadows is offline  
Old 18.10.2014., 23:24   #9725
ima li kakvih vijesti kad ce ove godine objaviti drzavnu stipendiju?bilo bi lijepo da je ranije
52225 is offline  
Old 20.10.2014., 00:31   #9726
Quote:
Štrudla kaže: Pogledaj post
E bok! Unaprijed se ispričavam ako je ovo već netko pitao/ spomenuo, u žurbi sam pa ne stignem prolistat. Tražit ću stipendiju grada Zagreba za izvrsnost i jedan od priloga koji je potreban za prijavu jest potvrda o položenim ispitima iz dvije prethodne godine školovanja za studente sa ispisom ostvarenih ocjena i ECTS bodova. Mene zanima kako bi to trebalo izgledati. Dali treba neki obrazac kupiti i ispuniti ili sami napišemo ocjene itd? Puno hvala!
Zna li se kad će natječaj biti objavljen?
walrusica is offline  
Old 20.10.2014., 10:26   #9727
Dali izvanredni student moze primiti stipendiju od pravne osobe?
sova003 is offline  
Old 20.10.2014., 10:39   #9728
Quote:
sova003 kaže: Pogledaj post
Dali izvanredni student moze primiti stipendiju od pravne osobe?
Državnu i Sveučilišnu ne može, ali primanje stipendije od pravne osobe je isključivo stvar vašeg dogovora. Ako netko nekome želi dati stipendiju, ništa ga ne sprječava u tome, sam postavlja uvjete.
Frigg is offline  
Old 20.10.2014., 11:03   #9729
Post

Ok
Hvala puno
sova003 is offline  
Old 21.10.2014., 14:11   #9730
Pozdrav,
naime zanima me kada ce isplate za ovaj mjesec. Kasne malo?
copola is offline  
Old 21.10.2014., 16:40   #9731
Ako misliš na staru državnu, nikad nije bilo isplate u desetom mjesecu jer se tad rade liste onih koji su zadovoljili uvjete za nastavak primanja. I onda u studenom dobiješ duplu ratu.
Salle is offline  
Old 21.10.2014., 21:54   #9732
Daj neka neko obde napise kad objave natječaj jer ja ništa ne kuzim na toj njihovoj mess stranici!!!
__________________
_______________________________
TikiFiesta is offline  
Old 23.10.2014., 15:38   #9733
Objavljen je natječaj za stipendije grada Zagreba: http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=70267 .
exodus175 is offline  
Old 23.10.2014., 20:28   #9734
odgovor na pitanje da li će ove godine biti ranije

Poštovana,

informacija je istinita i uskoro bi u Narodnim novinama trebao biti objavljen novi Pravilnik o uvjetima i načinu ostvarivanja prava na državnu stipendiju, a nakon objave u Narodnim novinama biti će raspisan natječaj. Slijedom navedenog predlažemo da svakako tijekom studenoga češće posjećujete Internet stranice MZOS-a, jer će na njima biti objavljen natječaj.

S poštovanjem,

služba za studentski standard
tanja1899 is offline  
Old 23.10.2014., 20:39   #9735
Je l studenti prve god imaju pravo na ovu stip. Grada Zagreba?
__________________
_______________________________
TikiFiesta is offline  
Old 23.10.2014., 21:19   #9736
kao što piše u natječaju, nemaju:

Pravo sudjelovanja na natječaju za dodjelu Stipendije Grada Zagreba imaju studenti sveučilišnih studija koji udovoljavaju sljedećim uvjetima:
(...)
- da su redovni studenti treće ili četvrte godine preddiplomskog studija, prve ili druge godine diplomskog studija, odnosno treće ili više godine integriranog preddiplomskog i diplomskog studija u Gradu Zagrebu...
sarče44 is offline  
Old 27.10.2014., 14:58   #9737
Vidim da piše,al mu to nema logike pa zato pitam
__________________
_______________________________
TikiFiesta is offline  
Old 30.10.2014., 11:31   #9738
Pozdrav ljudi, zna li netko nesto o ovome? Stari sam korisnik stipendije, i sad sam upisala zamrzavanje prosle ak. godine (primala sam stipendiju), e sad mene zanima, hocu li ja primati i ovu ak, godinu (to bi bilo da mi dva puta isplacuju za istu godinu) ili ce mi mozda traziti povrat novaca od prosle ak. godine. Izgubila sam ugovor pa ne mogu procitati, ako netko ima da bi mi poslao ugovor da se rijesim muke, neka zatamni podatke ili nesto. Hvala
tkdgirl is offline  
Old 31.10.2014., 14:17   #9739
Quote:
tkdgirl kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, zna li netko nesto o ovome? Stari sam korisnik stipendije, i sad sam upisala zamrzavanje prosle ak. godine (primala sam stipendiju), e sad mene zanima, hocu li ja primati i ovu ak, godinu (to bi bilo da mi dva puta isplacuju za istu godinu) ili ce mi mozda traziti povrat novaca od prosle ak. godine. Izgubila sam ugovor pa ne mogu procitati, ako netko ima da bi mi poslao ugovor da se rijesim muke, neka zatamni podatke ili nesto. Hvala
Prepisujem s novog ugovora. Pretpostavljam da je isti kao i stari.

Članak 5.

(1) Student se obvezuje pismeno izvijestiti Ministarstvo o svim promijenjenim okolnostima koje utječu na promjenu odredaba ovog Ugovora u roku od 15 dana od dana nastanka tih okolnosti, a posebice o:
- mirovanju obveza studenta,
- diplomiranju ili drugom načinu gubitka statusa redovitog studenta,
- ostvarivanju prava na neku drugu stipendiju (stipendiju po drugoj osnovi), osim stipendija iz članka 4. stavka 3. ovog Ugovora.

(2) U slučaju nastanka okolnosti iz stavka 1. podstavka 1., 2. i 3. ovog članka obustavit će se isplata državne stipendije prema ovom Ugovoru te se Student obvezuje izvršiti povrat onog dijela sredstava isplaćenih na ime državne stipendije na koju Student u promijenjenim okolnostima ne bi imao pravo.
GrandNagus is offline  
Old 02.11.2014., 17:24   #9740
Upisao sam 4. godinu tj. samo završni rad. Hoću li nastaviti dobivati državnu stipendiju?
kdebogovi is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:24.