Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2014., 16:26   #521
Bok! Ima li kakvig novih informacija o oprostaju nekog dijela ili cijele ovrhe jos ove godine kako se pricalo tamo na proljece u vladi?
indeed is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 15:42   #522
Zna netko nakon koliko Fina vraća ostatak novca, digli su par tisuća kuna više, ovrha je naplaćena,ali nisu vratili taj ostatak što su digli
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 17:07   #523
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
Zna netko nakon koliko Fina vraća ostatak novca, digli su par tisuća kuna više, ovrha je naplaćena,ali nisu vratili taj ostatak što su digli
Ovisi od slučaja do slučaja. Novce ne vraća FINA, nego onaj kome su novci otišli (vjerovnik).
Nekom vrate brzo (2-3 dana), a nekome nakon par mjeseci. Sve ovisi o tome što si poduzela.
Nazovi onog tko te blokirao i s njima dogovori.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 09:19   #524
dobar dan imam jedno pitanje kartica blokirana odem u banku kazu blokiran racun a neznam zasto (vjerovatno neka kazna rjm ),odem u finu pred zatvaranjem kazu dodji u ponedjeljak.jucer mi je trebala placa biti uplacena pa me zanima ako je placa uplacena hoce li se odmah podmiriti to moje dugovonje i odblokirati moj racun(ako da jel moguce danas ikako)hvala vam puno
dator is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 13:52   #525
Hoce, ako je dugovanje manje od place.
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 15:14   #526
hvala na odgovoru manje je od place,samo ne vjerujem da ce mi danas odblokirat racun posto je subota.jel rade takve stvari subotom
dator is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 21:03   #527
Ne.
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 22:34   #528
Ekipa imam pitanje , zanima me da li koja banka daje kredit za zatvaranje duga fini i sva ostala dugovanja?
naime bila sam dugo nezaposlena i blokiran mi je račun radi neplaćanja kredita sad kako sam počela raditi i imam ok primanja htjela bi sve to staviti na nulu tj da se očistim od svih dugova i plaćam mjesečnu ratu kredita banci.
dado12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 13:31   #529
Mužu je blikiran rn jer mu je sjelo 35 tisuća kazne koja je bila prije 6god. Sad su ga tek našli. Postoji li tu zastara?
S obzirom da mu je i plaća od koje zivimo sjela naravno ju nemoze dici. Otvorit ce zasticeni rn pa me zanoma dali to sa 1/3 place tece od iduceg mj ili ce mu vec ovaj mjesec vratiti dio sredstava..
Hvala
paprenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 15:37   #530
zanima me da li je netko imao sličan slučaj kao ja, naime prije nekoliko dana mi je blokiran račun, odem u finu i na šalteru mi kažu da je ukupno stanje blokade 13.288kn, nakon što sam se sabrao od šoka ustanovili smo da je na iznos obveze iz osnove greškom dodana jedna nula, znači na iznos od 960kn je dodana nula i osnova je iznosila 9600kn. nakon što sam na kulturan način iskritizirao takvu šlampavost fine, teta na šalteru koja radi tamo koju godinu kaže da nikad nije imala takav slučaj. volio bi čuti da li tko imao slično iskustvo i da li se tu može dobiti nešto više od isprike službenice?
ravnicezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 18:12   #531
Pozdrav!

Primam stipendiju koja je u potpunosti izuzeta od ovrhe koju imam na računu, dakle imam posebni račun na koji mi dolazi stipendija. Ovaj mjesec idem na neko putovanje i podigla sam više novaca nego što mi zapravo treba, pa me sad zanima mogu li uplatiti (tj. vratiti) višak novca na taj posebni račun, a da mi ga ovrha ne uzme?

Unaprijed hvala!

Zadnje uređivanje Fragolina : 17.10.2014. at 18:33.
Fragolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 21:22   #532
Quote:
Fragolina kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Primam stipendiju koja je u potpunosti izuzeta od ovrhe koju imam na računu, dakle imam posebni račun na koji mi dolazi stipendija. Ovaj mjesec idem na neko putovanje i podigla sam više novaca nego što mi zapravo treba, pa me sad zanima mogu li uplatiti (tj. vratiti) višak novca na taj posebni račun, a da mi ga ovrha ne uzme?

Unaprijed hvala!
Sredstva koja se uplaćuju na zaštićeni račun su zaštićena od ovrhe,zato se taj račun i otvara. Ali na taj račun mogu uplaćivati samo oni uplatitelji koje si navela pri otvaranju računa i koji ti isplaćuju zaštićena primanja.
Tome taj račun služi. Prema tome, ne možeš sama sebi na taj račun uplatiti.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 21:33   #533
Quote:
paprenjak kaže: Pogledaj post
Mužu je blikiran rn jer mu je sjelo 35 tisuća kazne koja je bila prije 6god. Sad su ga tek našli. Postoji li tu zastara?
S obzirom da mu je i plaća od koje zivimo sjela naravno ju nemoze dici. Otvorit ce zasticeni rn pa me zanoma dali to sa 1/3 place tece od iduceg mj ili ce mu vec ovaj mjesec vratiti dio sredstava..
Hvala
Teško je reć jel nastupila zastara , jer zastara ne teče od dana kad je prekršaj napravljen, nego od dana kad je doneseno rješenje, presuda, što li već.

Muž može dobiti natrag zaštićeni dio plaće, ali mora otići u banku po jedan obrazac koji će odnijeti u firmu da mu popune, a onda s popunjenim obrascem natrag u banku da mu vrate zaštićeni dio.
Ta procedura traje dan-dva, al s obzirom da ide vikend, vjerovatno će se to koji dan odužiti. Ne znam sad točno kako se taj obrazac zove, ali popunjavala sam to već nekoliko puta za neke naše radnike, tako da znam da to ide bez problema.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 22:20   #534
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Sredstva koja se uplaćuju na zaštićeni račun su zaštićena od ovrhe,zato se taj račun i otvara. Ali na taj račun mogu uplaćivati samo oni uplatitelji koje si navela pri otvaranju računa i koji ti isplaćuju zaštićena primanja.
Tome taj račun služi. Prema tome, ne možeš sama sebi na taj račun uplatiti.
Hvala! To mi je i bilo jedino logično, ali sam ipak htjela provjeriti
Fragolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 18:54   #535
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Teško je reć jel nastupila zastara , jer zastara ne teče od dana kad je prekršaj napravljen, nego od dana kad je doneseno rješenje, presuda, što li već.

Muž može dobiti natrag zaštićeni dio plaće, ali mora otići u banku po jedan obrazac koji će odnijeti u firmu da mu popune, a onda s popunjenim obrascem natrag u banku da mu vrate zaštićeni dio.
Ta procedura traje dan-dva, al s obzirom da ide vikend, vjerovatno će se to koji dan odužiti. Ne znam sad točno kako se taj obrazac zove, ali popunjavala sam to već nekoliko puta za neke naše radnike, tako da znam da to ide bez problema.
Popunili smo obrazac međutim službenica u pbz-u je jedva prihvatila obrazac pritužbe i rekla da vrlo vjerovatno ništa od vraćanja dijela plaća,i da če tek sljedeći mjesec na zaštićeni rn sjesti. Ovaj mjesec pojeo vuk magare
Jel to moguće?
Rekla je da kod njih uobičajeno nitko taj prvi mjesec ne dobije vraćeno.
paprenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 08:11   #536
Krivo ste to izveli. Ništa vi niste trebali popunjavati, nego firma koja je isplatila plaću.
Evo pronašla sam kod sebe tu na poslu jedan primjerak, obrazac se zove: "Potvrda uplatitelja iz čl. 212 st.5 Ovršnog Zakona"
Taj obrazac popunjava isplatitelj plaće i u njemu navodi iznos koji se nije smio plijeniti i to vam onda banka vraća na račun.
Dakle, niste trebali raditi pritužbu, nego samo iz firme donijeti ispunjenu potvrdu o visini zaštićenog dijela plaće.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 11:04   #537
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Krivo ste to izveli. Ništa vi niste trebali popunjavati, nego firma koja je isplatila plaću.
Evo pronašla sam kod sebe tu na poslu jedan primjerak, obrazac se zove: "Potvrda uplatitelja iz čl. 212 st.5 Ovršnog Zakona"
Taj obrazac popunjava isplatitelj plaće i u njemu navodi iznos koji se nije smio plijeniti i to vam onda banka vraća na račun.
Dakle, niste trebali raditi pritužbu, nego samo iz firme donijeti ispunjenu potvrdu o visini zaštićenog dijela plaće.
Hvala,puno ste nam pomogli.
Žao mi je što u banci ili fini ne daju takvu info jer netko ne zna gdje pitati i ne čitaju svi forum.
paprenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 16:26   #538
Pa ta informacija i taj obrazac su upravo iz banke. To su ljudi u banci dobivali i nosili meni u firmu da im popunim u onim slučajevima kad im je neka ovrha sjela prije otvaranja zaštićenog računa.
Znaju to u bankama.
Veći je poblem što se ljudi koji imaju ovrhu ne znaju u cijeloj priči snaći i ne znaju koja su im prava i što i koga pitati.
Barem je moje iskustvo takvo; više ljudi sami sebi zakompliciraju cijelu stvar nego banke i fina zajedno.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 09:38   #539
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Krivo ste to izveli. Ništa vi niste trebali popunjavati, nego firma koja je isplatila plaću.
Evo pronašla sam kod sebe tu na poslu jedan primjerak, obrazac se zove: "Potvrda uplatitelja iz čl. 212 st.5 Ovršnog Zakona"
Taj obrazac popunjava isplatitelj plaće i u njemu navodi iznos koji se nije smio plijeniti i to vam onda banka vraća na račun.
Dakle, niste trebali raditi pritužbu, nego samo iz firme donijeti ispunjenu potvrdu o visini zaštićenog dijela plaće.
Prigovor se radi temeljem tog obrasca, ali je činjenica da jako mali broj ljudi dobije povrat novaca nažalost....
__________________
Just because you are breathing doesn't mean you're alive...
Sunnce is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 11:55   #540
Svi naši radnici koji su tražili, dobili su povrat.
Tehničku stranu priče ne znam, al pretpostavljam da za to postoji neki rok.
Treba provjeriti na stranicama fine koji je rok.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:19.