Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2005., 15:09   #61
Quote:
GnothiSeauton kaže:
Allah je mrtav.

Beebop je mrtav.
A ni ja se ne osjećam baš najbolje...
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2005., 16:23   #62
Quote:
Bosanka kaže:
Ne razumijem te, sto bi netko umro za mene prije nekih 2000 godina, i sta bi mi to trebao oprostit?
Reci mi radi čega je čovjek istjeran iz raja?Što misliš?
Quote:
Da li je umro i za one koju su umrli prije njegove smrti, i da li je i tim pokojnicima oprostio to nesto?
Isus je umro za sve ljude.
Jer i prije Isusa su bile generacije i generacije ljudi, koje je Bog stavarao samo zato da bi pokazli odanost jednom jedinom Stvoritelju.
Vjeruješ li ti u Boga svemogućeg?Ili onog ograničenog ljudskom spoznajom?

Quote:
Kazes Krist je nama "zabetonirao spasenje", da li to znaci da ja trebam da povjarujem da je on boziji sin, i mogu da na ovom svijetu radim sto mi je volja, jer na onom imam "zabetonirano spasenje"?!
Problem u našoj komunikaciji je izgleda što samo čitamo svoje upise upućene drugima.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2005., 16:26   #63
Quote:
Bosanka kazˇe:


Cinjenica da Kur'an prednjaci modernoj znanosti je obrazovanom covjeku jasan dokaz da nepismeni Muhammed a.s. nikako nije mogao biti autor tako velicanstvene bezvremenske Knjige, i zato me nicije filozofije i mudraluci ne mogu razuvjeriti da je moja vjera najispravnija.

Ovako ti stvari stoje, postovana Bosanko.

NE ZNAS ti, al' NE ZNA ni Gorcin.

NE ZNA Tuzlak, al' ni Bosniac NE ZNA.

Alipasha NE ZNA, al' nit' Smjeskica.

NIJEDNO OD VAS NEZNA, jer toga sto vas ovaj MAJSTOR propitkuje NITI SAM TAJ VAS KUR'AN NE ZNA.

Je l' NE ZNA KUR'AN - NE ZNA ni Muhamed.

Onaj sto vas namazu poducava, te kako da se prostrete, i na koje nacine da poganite, TAJ NISTA O INSANOVOJ UNUTARNJOSTI NIJE ZNAO.

Zato je i propustio i o tome vas poduciti.

Nije jadan znao da ce epigone njegove skoro i o tome propitkivati.
Al' sve da je nesto i naslucivao, sto bi zbunjen u svoj Kur'an i znao zatefteriti? Tajne insanove na pamet se ne tumace, sestre i braco.

Elem, je l' Muhamed neznalica, kakva to onda moze biti ta knjiga njegova?

Je l Kur'an nepotpun, kakav onda taj Alah mora da bude?

Il' NESAVRSEN - il' iz prsta isisan - na isto vam dodje.

Svako dobro svima od MAJSTORA MILOSRDNA I PROSVJETITELJSKOGA.
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2005., 16:31   #64
Quote:
MAJSTOR Ivan kaže:


MAJSTOR Ivan je slobodni duh, postovana Bosanko.
Slobodan od Boga i vjerovanja.
Izjavom da si slobdan duh si pokazao da ne (s)poznajes ni sebe dovoljno, a htio bi diskutirati o mojoj spoznaji.

Je si li bio sasvim ozbiljan kada si rekao da si "slobodan duh"?

Nikad do sad nisam cula da duhovi diskutiraju na forUMima!

Razmisli malo o sebi da li si zaista slobodan!?

Da li ti apsolutno upravljas svojim bicem?

Kako dozivljavas svoje bice?

Zasto zivis?

Da li upravljas biohemijskim procesima u svome tijelu?

Da li znas kako razmisljas?

Kako rasudjujes?

Kako prepoznajes?

Imas li opipljive dokaze sta se desi sa tvojim "slobodnim duhom" u snu?


Na osnovu kojih dokaza sa sigurnoscu tvrdis da si slobodan duh?



MAJSTORE kad mi odgovoris na ova pitanja znat cu da li s tobom vrijedi diskutirati?

Bosanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2005., 17:19   #65
Ej Bosanka,

samo da ti kažem za ivana par stvari: on je jedan od boljih insana ovdje.
jest da ne zna o čemu bi pričo ali kad ga skontaš on je ovjde sam s jednom namjerom da provocira i to u pozitivnom i u negativnom smislu... vidjet ćeš da je dobar insan

ali tiltuj ga koliko hoćeš!
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2005., 17:26   #66
Re: Watch Islam - On TV

Quote:
TuzlaK_i_ kaže:
Ovdje mozete 24 h gledati snimke govora o islamu. Najcesce predavanje drzi Jusuf koji je inace bio krscanski frator iz Texasa. Imao je debatu sa jednim muslimanom iz Egipta i nakon toga primio islam posto je u debati dobio informacije neke koje su promjenile njegov dotadasnji zivot.

http://chatislam.com/live/video/
TuzlaK_i_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2005., 17:38   #67
Majstor se vratio...ah, ponovo se osjecam kao doma na forumu
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2005., 17:52   #68
Quote:
Bosanka kazˇe:
Izjavom da si slobdan duh si pokazao da ne (s)poznajes ni sebe dovoljno, a htio bi diskutirati o mojoj spoznaji.

Je si li bio sasvim ozbiljan kada si rekao da si "slobodan duh"?

Nikad do sad nisam cula da duhovi diskutiraju na forUMima!

Razmisli malo o sebi da li si zaista slobodan!?

Da li ti apsolutno upravljas svojim bicem?

Kako dozivljavas svoje bice?

Zasto zivis?

Da li upravljas biohemijskim procesima u svome tijelu?

Da li znas kako razmisljas?

Kako rasudjujes?

Kako prepoznajes?

Imas li opipljive dokaze sta se desi sa tvojim "slobodnim duhom" u snu?


Na osnovu kojih dokaza sa sigurnoscu tvrdis da si slobodan duh?



MAJSTORE kad mi odgovoris na ova pitanja znat cu da li s tobom vrijedi diskutirati?

Ne budali bona, Bosanko postovana.

MAJSTOR ovdje s chetovodjom kur'anskim divani. S Muhamedicom malim sto o samospoznaji znadoshe kol'ko i osao o chkalju sto ga brsti. Preko vashijeh glava nebistrih MAJSTOR s NEMAJSTOROM razracunava.

Kaplarushe i desetnici MAJSTORA ne zanimaju.

Umilostivi li se MAJSTOR pa se katkad i tebi obrati - to je da ti ne da smeteno kakati po avliji.

Imas listu MAJSTOROVU tri puta , pa se snalazi. Alah nek' ti pomogne, al' slabo ce.

Djetinje upite podastiri Gorcinu i Smjeskici. Tuzlaku i Bosniacu isto.
I Aduri i Ibn Masudu moze. Sto pred MAJSTOROM podvishe rep odavna.
Pa ces i ti, Bosanko postovana.
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2005., 19:36   #69
Mastore Ivane, kruno pameti ovog svijeta,
"slobodni duse", sto ropstvo svoje slobodom zoves,
skromna neznalica Bosanka te ljubazno zamoljava
da vas bistri um odgovori na pitanja koja vam je postavila,
da bi vasu kompliciranu mudrologiiju bolje skontala i zauzela odredjeni stav spram naseg eventualnog buduceg dijalogiziranja.

______________________________
"Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju neces probiti ni brda u visinu dostici,
sve je to RUZNO,
Gospodaru tvome mrsko."
______________________________
P.S.
A ja odoh da svoje bice "konketujem" prema Onome u cijoj je volji ovaj trenutak dok ti ovo pisem, jer vakat je jacije, a to mi je najdraza aktivnost u mome zivotu, pa nejmam vise vremena da s tobom muhebetim.......jacija mi je draza......jah, mastore Ivane, tako ti je u mene svaki dan, masha'Allah, i zivot mi je plaho hajirli i nafakali.......u dusi mi sabur, a oko srca procvali behari....ma, rahatluk od zivota,....jah, jarane Ivane.
Bosanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2005., 20:35   #70
MAJSTOR Ivan samouvjereno tvrdi:

"JA I OTAC SMO JEDNO"

Nu cudne izjave!

Majstore, "slobodnog ti duha" tvoga,
kad si zadnji put bio kod oftamologa?

Izgleda da tvojim ocima pod hitno treba nova dioptrija!

Pa,javi kad nabacis nove djozluke iliti cvikere, da li te tvoje culo vida i dalje informise da ste ti i otac jedno!

Ako i dalje budes dvije osobe vidio kao jednu, ili pak jednu kao dvije, onda pod hitno psihologu nek' ti ustanovi novu mozdanu "dioptriju".

Nemoras mi se zahvaljivat' na savjetima, vidim da si fin insan drago mi je pomoci ti......reko da i ja koji sevap ushicarim..


___________________________
PAMETNOM JE I ISHARET DOSTA!


Bosanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 16:00   #71
Quote:
brezovka kaže:
Reci mi radi čega je čovjek istjeran iz raja?Što misliš?


Vjeruješ li ti u Boga svemogućeg?Ili onog ograničenog ljudskom spoznajom?



Prvi covjek i prva zena su istejarani iz raja jer su jeli plodove zabranjene biljke, te su se tako ogrijesili o jednu jedinu zapovjest svoga Stvoritelja - u to svi vjernici vjeruju.

Ovo drugo pitanje nisam dobro razumjela.

Naravno da vjerujem u svemoguceg Boga, Kojeg jedino mogu jasnije spoznati apstraktinm nacinom razmisljanja uz pomoc Njegovih atributa(99 lijepih Bozijih imena),koje nam je On predocio u Svojoj posljednoj Objavi - Kur'anu plemenitom.

Predstava o Bogu kao vrhovnome bicu, Stvoritelju, Koji sve vidi, sve cuje, sve zna, Koji je Jedan i Jedini, Koji nije rodjen, niti je ikoga rodio, koji je covjeku jako blizak, ali nicemu nije nalik, pa ni vrhuncu Svoga stvaranja, sasvim je apstraktna i potreban je takav nacina misljanja i mogucnost takvog shvatanja da bi se prihvatilo to transcedentalno bice koje predstavlja neogranicenu dimenziju za svakog pojedinaca.

Krscanska predstava o Bogu je sasvim figurativna, ona Ga zamislja sa potpuno ljudskim osobinama, Koji je " stvorio covjeka po Svojoj slici i prilici.", Koji je zrtvovao"svoga sina" i prepustio ljudskim patnjama.
Taj nacin je primitivniji i dopusta graficko prikazivanje vrhovnog bica u slici i prilici ljudskoj. Figurativno razmisljanje je dostupno svakome te, u principu, nije potrebno posebno saznavanje, razmisljanje, meditacija, da bi se doslo do razultata o Bozijem postojanju i jedinstvu.

CVRSTO VJERUJEM DA POSTOJI SAMO JEDAN JEDINI STVORITELJ I UPRAVITELJ NAD SVIME STO JE STVORIO


Opet molim da mi netko od diskutanata odgovori:"Zasto bi netko umro za mene prije 2000 godina i sta bi mi to trebao oprostit?"
Bosanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 16:32   #72
Quote:
Opet molim da mi netko od diskutanata odgovori:"Zasto bi netko umro za mene prije 2000 godina i sta bi mi to trebao oprostit?"
eh...od početka:

1. svaki čovjek je grešan po naravi i neprijatelj Božji. takvi se rađamo jer naši preci su se ogriješilio o Boga i postali Njegovi neprijatelji.

2. svatko u životu čini grijeh. nema ČOVJEKA koji je čitav život nije učinio barem 1 grijeh.

kako je Bog stvoritelj svega i jedini PRAVEDAN i BEZGREŠAN. On ne može trpiti grijeh i otpadnike. takvi će biti KAŽNJENI. Pravedno će svi biti kažnjeni jer nisu od Boga već od svijeta i čine zlo. A svi su ljudi grešni i podložni osudi i kazni u paklu.

No, budući da je Bog i milostiv i pun ljubavi odlučio je da nas spasi od pravedne kazne koja nam se nameće.

Zato je On poslao svog Sina da otkupi ljude od njihovih grijeha. Sve ljude. Krist je snosio kaznu SVIH grijeha čovječanstva. Zato ne samo da je ubijen već je i snosio kaznu. Paradoks je da je Krist bezgrešan i ne bi smio biti kažnjen, no On se dobrovoljno podvrgnuo osudi. Zbog toga je bio dostojna žrtva za grijehe. Zbog toga je uskrsnuo iz smrti i osude i Bog ga je postavio za Kralja. Tko ne prizna Isusa za Krista i Kralja odbacuje Njegovu žrtvu time odbacuje svoje otkupljenje od grijeha i podvrgava se osudi Pravednosti. i biti će kažnjen drugom smrću.

ovo nije kao Alah za koga vjeruju da će predvidjeti ljudske grijehe i uvažiti im dobra djela pa će se 1 bod grijeha poništavati s 1 bodom dobrog djela a odnos je 10 bodova za dobro djelo a 1 negativni bod za grijeh. to je laž kojom se obmanjuju ljudi.
dominikx10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 19:40   #73
vidisš kod nas je malo drugačije!

1. čovjek jest grešen i to je njegova priroda, Ima jedna hadis koji glasi otprilike ovako:
"ko vjeruje u Mene ja sam mu prijatelj, ko ne vjeruje ja sam mu doktor"
iz ovoga se vidi da čovjek nije božiji neprijatelj. ti se furaj koliko hoćeš da si mu neprijatelj. On je meni prijatelj i najbolji pomagač.

Jedan od njavećih Božijih atributa je Rahman- Milostivi i moja me vjera na više mjesta slikovito ili manje slikovito uči o Veličini Njegove Milosti.

2.Smisao griješenja je u tome da se pokaješ, to je uradio Adam /Adem a.s. itd...

ima baš jedna poučna Kur'anska pripovijst koja nam kaže da kada bi postojao narod koji je pokoran Bogu a koji ne griješi, Bog bi taj narad uništio i zamijenio ga narodom koji griješi ali kojie se poslije grieha kaje.

Naravno, u praksi ovakav narod ne postoji niti će postojati, ali ova priča ima za cilj da nam dočara veličinu Njegova opraštanja i milostivosti.

Bog nam je dao strasti i one su neodvojivi dio nas, ono što mi možemo je da se povodimo za svojim strastima ili da ih kontrolišemo!

Kada kažem strast mislim na svukupnost strasti, bilo da je to sexulasna strast, strast za.... autima npr ili strast za hranom

Griješenje je nešto sasvim nermalno za nas, nema tu nikakve mistike i slično. naravno koje se svhra griješenja bez kajanja.

kako ćeš spoznati nagradu ako ne znaš šta je iskušenje.

Kažem Iskušenje jer kada malo bolje sagledaš vidjet ćeš da su kazne nešto što dolazi na onom svijetu.

neka nas Bog sačuva od svjih kazni a približi svojim Nagradama i Blagodatima
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 19:49   #74
Gorcine imas li zarku zelju da dodjes do "nise svjetlosti" ?

(ne rade PM-ovi, moram ovako )
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 20:14   #75
Quote:
Bosanka kazˇe:
MAJSTOR Ivan samouvjereno tvrdi:

"JA I OTAC SMO JEDNO"

Nu cudne izjave!

Majstore, "slobodnog ti duha" tvoga,
kad si zadnji put bio kod oftamologa?

Izgleda da tvojim ocima pod hitno treba nova dioptrija!

Pa,javi kad nabacis nove djozluke iliti cvikere, da li te tvoje culo vida i dalje informise da ste ti i otac jedno!

Ako i dalje budes dvije osobe vidio kao jednu, ili pak jednu kao dvije, onda pod hitno psihologu nek' ti ustanovi novu mozdanu "dioptriju".

Nemoras mi se zahvaljivat' na savjetima, vidim da si fin insan drago mi je pomoci ti......reko da i ja koji sevap ushicarim..


___________________________
PAMETNOM JE I ISHARET DOSTA!



I kaza dobri MAJSTOR Ivan samom sebi: "Hajmo se malo igrati "DOKTORA" s ovim ovdje "bolesnicima" hadiskim.

Pa ce dobri MAJSTOR Ivan dobru Bosanku, al' smetenu cudo jedno, da priupita:
"Ta, gdje ti bona, toga OCA vidis?"

"Je l' oca vidis, mora i MAJSTOR' Ivana da vidis? Otkud bi inace znala da su DVA, postovana Bosanko?

DJOZLUCI vjerniku prodanu trebaju, ne duhu slobodnu, zeno zbunjena. Onome od "litentie poetice" duhu; de Ucenice Gorcine, pouci malo ovu hanumu prgavu.

Zadnje uređivanje MAJSTOR Ivan : 12.12.2005. at 20:48.
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 20:42   #76
Quote:
Bosanka kazˇe:
Izjavom da si slobdan duh si pokazao da ne (s)poznajes ni sebe dovoljno, a htio bi diskutirati o mojoj spoznaji.

Je si li bio sasvim ozbiljan kada si rekao da si "slobodan duh"?

Nikad do sad nisam cula da duhovi diskutiraju na forUMima!

Razmisli malo o sebi da li si zaista slobodan!?

Da li ti apsolutno upravljas svojim bicem?

Kako dozivljavas svoje bice?

Zasto zivis?

Da li upravljas biohemijskim procesima u svome tijelu?

Da li znas kako razmisljas?

Kako rasudjujes?

Kako prepoznajes?

Imas li opipljive dokaze sta se desi sa tvojim "slobodnim duhom" u snu?


Na osnovu kojih dokaza sa sigurnoscu tvrdis da si slobodan duh?



MAJSTORE kad mi odgovoris na ova pitanja znat cu da li s tobom vrijedi diskutirati?

Evo ce DOKTOR i MAJSTOR jos malo da ordinira po Bosni snenoj i zaspaloj:

Prvo - "SLOBODA jest IZOCNOST PREDSTAVE o toj istoj "SLOBODI."
/MAJSTOR Ivan/

Po bosnjacki - "SLOBODA je ODSUSTVO SVAKE PREDODZBE o toj istoj SLOBODI, ropkinjo Alahova.

Dalje, ne huli Svevisnjega svoga pod bradu mu poturajuci ITI SHANSE da ijedan INSAN mozda "svojim bicem upravlja", gospo zbunjena.

Dalje, kako te stid nije ijednoga insana upitati i to da "kako svoje bice dozivljava"?
Uzvisenoga svoga kompromitujes s time i nemar njegov sto te nije poducio da se najprije pita "STO JE TO BICE".

Il', IMA LI TOGA BICA ikako?
I KAKVO JE ONO, i OD CEGA JE SASTAVLJENO?
To su one tri zamke MAJSTOROVE sto iz izbjegavas ko lija gvozdja, evo ce sedam dana.

Dalje, da "zasto MAJSTOR zivi", interesuje te plaho.
DOKTOROVU prethodnu opasku ischitaj s paznjom. Kano da ces Kur'ana bubat napamet, hafiz-Bosanko .

Dalje .... dalje je tako , da ti mora da si kakva "Fata" privatno.
Ne tupi jedno pa jedno na dvjesta nacina, zeno cestita.

Nego, hoces li ti DOKTORU na onu kljucnu njegovu i MAJSTORSKU, ishta lanuti, Sarajcice malena?
Da te DOKTOR i MAJSTOR jos jedared potsjeti. Pa da ti sama "opipljive dokaze imas sta se sa tvojim "slobodnim duhom" u snu, al' BOGA MI, I NA JAVI, "desi", hehe?

"NE VJERUJTE ALAHU STO PRVO COVJEKA NAPRAVI, PA MU SE ONDA JOS I FINO OBRATI", hehe.
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 20:49   #77
posljednja molitva

Quote:
Vojnik Gorčin kaže:
...
neka nas Bog sačuva od svjih kazni a približi svojim Nagradama i Blagodatima
ne sjecam se kada sam zadnji put nesto molio(iskao,zelio) (bice je to bilo pred jedno 8-9 godina)
(naime mom meni je nekako doslo samo od sebe i neplanirano da prihvatam stvari kako dolaze ..tj da zivot zna bolje planove od mojih zelja tj da je molitva jedna skrivena rafinirana pohlepa i prianjanje ....

tj cemu moliti kada sve imamo i sve nam je dano i sve je savrseno onako kako jest )

ehem kada cujem ovu javnu molitvu ja bih nakon dugo vremena isto molio pa neka se cuje i moj molitveni glas ...


-Neka nas Bog sacuva od svojih kazni i neka nas Bog sacuva od svojih Nagrada

-takodjer bih molio Boga da nas oslobodi Boga koji kaznjava i nagradjuje

na koncu moja treca i posljednja molitva je :

- molio bih Boga da nas oslobodi Boga

__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 20:56   #78
ahm!

Svakom svoja vjera i svakom svoja molitva!


Kao što rekoh strasti!

ne možemo bez njih ali ono što možemo je kanalisanje!

shvati to kako hoćeš!

samo mislim da ćeš se složiti da imanje strasti nije ni dobro ni loše. možda čak i dobro!

koliko može ferari sa napucanom mašinom biti dobar!
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 21:09   #79
Quote:
dominikx10 kaže:
No, budući da je Bog i milostiv i pun ljubavi odlučio je da nas spasi od pravedne kazne koja nam se nameće.

Zato je On poslao svog Sina da otkupi ljude od njihovih grijeha.
Dominix znaci ti tvrdis da postoje Bog "otac" i Njegov "sin", odnosno da postoje dva Boga koja vladaju Univerzumom?!

Svoju tvrdnju sigurno temeljis na jakim argumentima, jer govoris o PORODicnosti Tvorca vidljivog i ne vidljivog svijeta.
Deder, zahmetile, argumetirano dokazi svoju tvrdnju da Stvoritelj Svemoguci ima musko dijete - sina svoga.
Bosanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 21:58   #80
Quote:
MAJSTOR Ivan kaže:
Po bosnjacki - "SLOBODA je ODSUSTVO SVAKE PREDODZBE o toj istoj SLOBODI, ropkinjo Alahova.

Dalje, ne huli Svevisnjega svoga pod bradu mu poturajuci ITI SHANSE da ijedan INSAN mozda "svojim bicem upravlja", gospo zbunjena.

Dalje, kako te stid nije ijednoga insana upitati i to da "kako svoje bice dozivljava"?
Mozes ti prosipat svoju mudrologiju do prekosutra.
Postavila sam ti kratka i jasna pitanja.
I trazila sam kratke i jasne odgovore.
Ti izgleda svoje ne znanje krijes iza biranih"komplimenata" koje mi upucujes.

Dosta mi je te tvoje slobode, hajde malo testiraj se da li si ROB ili SLOBODAN=>
Pokusaj odbiti da se POKORIS volji Svoga Tvorca, da dok bude Njegova volja da zivis, moras udisati kisik......
.....odbij disati,.....
..... nase tijelo bez nase dozvole ROBUJE(zikrullah) Onome Koji nas je stvorio, svi biohemijski procesi u nasem tijelu teku shodno zakonitosti Onoga u cijoj je moci sve sto znamo i sto ne znamo da postoji, ....
.......pokusaj slobodni Ivane, odbiti POKORNOST Allahu dz.sh - prestati udisati zrak Njegov, pa mi onda pricaj o slobodi umisljeni Ivane.....

TIJELO MORA DA ROBUJE.......A STA JE SA DUSOM, Ivo, kazi ti "prgavoj,neukoj, neznalici" Bosanki?

_________________
PAMETNOM JE I ISHARET DOSTA!
Bosanka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:13.