Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2014., 23:25   #5101
Quote:
Ninaaaaaaaaaaa kaže: Pogledaj post
Kastrirana macorcina u zadnje vrijeme jede samo sirovo meso. Obzirom da ima pristup vani skoro sam skroz odustala od suhe hrane jer jednostavno ju ne pojede vec ode van i zdere najgora sranja s kojim ga cijelo susjedstvo hrani.

Zadnjih par dana smo bili kod veta koji mi je rekao da bih mu morala barem tu i tamo davati hranu za kastrate da mu zakiseli mokracu zbog kamenaca. Koliko sam skuzila ove kvalitetnije hrane (Totw, Acana, Orijen) nemaju liniju bas za kastrirane pa se ponuda svede na RC i Hills ili ima nes pametnije? Koja od te dvije je finina macama?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Koliko kontam po svojima draži im je RC, valjda neku dorgu stavljaju unutra.

Pa zapravo ja mislim da bi ti bilo najpametnije da micija ne forisraš, neka jede sirovo meso ako ga voli. Moj ima urinarnih problema i dosta sam čitala o tome i svuda se savjetuje ako se može da ih se prebaci na sirovo. Meso blago zakiseljava urin tako da ni s te strane nemaš brige, sa sirovom unese onoliko vode koliko im je normalno (jer u prirodi jedu sirovo) i ja micka na tvom mjestu ne bi forisirala da jede nešto drugo, pogotovo ne suhu hranu. JA svoga otkako je imao blokadu uretre ne smijem staviti ni na urinary suhu a kamoli neku drugu, odmah krenu drame pa se držim mokre. Da znam iskombinirati sve što mu treba i da imam samo njega hranila bi ga sirovim jer mislim da je to najboljem ovako kombiniram mokru, sirovo i kuhano meso, ovisi kako šta imam. kad imam domaće dobije sirovo, ovo iz trg, centara mu skuham.

Quote:
Dini kaže: Pogledaj post
Nestaje li kuhanjem ribe za macu sav taurin? Negdje čitam da nestane do 2/3, a negdje da nestane skroz pa više ne znam u koje od toga vjerovati.

Mačku hranim samo sa kuhanim srdelicama jer nakon njih nece ni jednu hranu pomirisati. Srdele su svježe s tržnice, a skuhane su da mi ne smrdi cijeli stan svaki put kad joj odleđujem porciju.
Samo ribu jede, ništa drugo?

Nije ti to baš dobro, ribe su pune metala, imaju dosta fosfora i magnezija što baš nije super za bubrege i mokraćni sustav (struvitni kamenci nstaju od viška fosfora, mgnezija i amonijaka).

Inače da, neke se mačke znaju navući na ribu (tunu pogotovo) i neće ništa drugo. Jel ti oće konzervice koje su od ribe? Ja svojima ne kupujem previše da mi se ne bi navukli, a i miciju drekec smrdi ko kuga od ribe pa ima veto na bilo što što sadrži ribu u sebi, treba mi gas maska da očistim wc.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 09:33   #5102
Zadnjih 2 tjedna samo ribu jede jer odbija drugo. Čini se da ću joj morat skratiti taj gušt.
__________________
Kad imaš sve, ne vidiš ništa, progledaš tek kad nemaš ništa.
Dini is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 12:12   #5103
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Koliko kontam po svojima draži im je RC, valjda neku dorgu stavljaju unutra.



Pa zapravo ja mislim da bi ti bilo najpametnije da micija ne forisraš, neka jede sirovo meso ako ga voli. Moj ima urinarnih problema i dosta sam čitala o tome i svuda se savjetuje ako se može da ih se prebaci na sirovo. Meso blago zakiseljava urin tako da ni s te strane nemaš brige, sa sirovom unese onoliko vode koliko im je normalno (jer u prirodi jedu sirovo) i ja micka na tvom mjestu ne bi forisirala da jede nešto drugo, pogotovo ne suhu hranu. JA svoga otkako je imao blokadu uretre ne smijem staviti ni na urinary suhu a kamoli neku drugu, odmah krenu drame pa se držim mokre. Da znam iskombinirati sve što mu treba i da imam samo njega hranila bi ga sirovim jer mislim da je to najboljem ovako kombiniram mokru, sirovo i kuhano meso, ovisi kako šta imam. kad imam domaće dobije sirovo, ovo iz trg, centara mu skuham.

Ok, hvala puno na pomoci . Malo me zbunila veterinarka jer kao morao bi barem povremeno jesti tu komercijalnu za kastrirane jer meso me zakiseli mokracu. Al onda mi je savjetovala da mu mjesam suhu i sirovo meso sto je onak big no no, sto ocito dovoljno govori o njenim nutricionistickim saznanjima


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ni Na Na is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 15:04   #5104
Uzela sam za promjenu applaws hranu za mace. Vidjet ću kako će im se svidjeti.
Ne znam samo koliko je ta hrana dobra za kastirane muške mačke.
feki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 21:03   #5105
Ima netko iskustva s Matisse suhom hranom za sterilizirane mačke?

Dosad su jeli RC sterilised i Animonda (jedna mica ju nikako ne voli), ali kako im se povećava broj, tražimo nešto barem malo jeftinije
M4r1n4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 16:58   #5106
Cure, u kojem dm-u ima gourmet paštetica?
__________________
"When a man loves cats, I am his friend and comrade without further introduction" - Mark Twain
jjadra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 17:41   #5107
Mi smo svojim micama povećali količinu mokre hrane (stariji mican ozlijedio zubić i teže papa keksiće), pa tražim što još ima osim Gourmet-a i Shebe a da je što mesnije i kvalitetnije, pa sam isprobala Oasy (http://www.pet-centar.hr/detalji_pro...-piletina.aspx) i Schesir (http://www.pet-centar.hr/detalji_pro...urale-70g.aspx) konzervice, i sviđaju im se

Što vi mislite o njima? Vidim zemlju podrijetla Tajland, pa sam malo skeptična, no prvo da vas priupitam tu
__________________
"If you wanna make a difference in the world, don't just be yourself - live yourself!" D.I.
lenchy2403 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 19:11   #5108
Ja nedavno pojeo konzervu Oasy tunjevine s dinstanim lukom i paradajzom (što ću, jela mi se tuna).

Nema baš nekog konkretnog izbora po pitanju kvalitetne mokre hrane. Jedino Schesir i Oasy - sve ostalo, ali doslovce sve, ima žitarice i šećere, a imam mačku koja od toga povraća i koja odbija jesti sirovo ili kuhano meso.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 15:24   #5109
Od čega mačak povraća?

I moja je isto rigala i kuhano i sirovo pa sam skontala da joj moram na sitno rezati i davat joj polako, prase je gutalo i zato bi mi se izrigala svaki puta, Sad mi ne riga to, ali riga sve konzervice osim onih u obliku moussa iako joj i ove u komadićima izdrobim. Ne znam uopće u čemu je fora, sad joj kupujem gourmet mousse konzervice (i paštete mi izriga) i to joj paše.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 16:48   #5110
Mačka u principu ima želučane probleme otkako je prisiljena dijeliti me s drugom mačkom Povraća od svake hrane sa žitaricama. Nije garantirano, ali je vjerojatno.

U zadnje vrijeme tu i tamo pojede nešto malo sirovog mesa, u čemu mislim da prilično pomažu Oasy i Schesir. Prvo vrijeme nije ni ovo htjela jesti, jer se očito navukla na šećere i druge aditive u ostaloj hrani. Sad kad jede ovo, pojest će i nešto svježe piletine, a i sir zna jesti.

Malo me brine što više ne jede ptice i miševe vani, ali već je u godinama, pa joj se valjda više ne da loviti.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 21:06   #5111
Suhu isto ne može?

Brit care: http://www.pet-centar.hr/Proizvodi.a...3-f74715e4e742 isto nisu loše, čisto je meso (slično je po sastavu ko ove dvije što si naveo) ali ima riže unutra, ne znam jel to maci smeta. Ove su isto ok: http://www.pet-centar.hr/Proizvodi.a...4-2d50f8d142ef al isto imaju nešto riže i mrvu mrkve pa ne znam koliko ti smeta. Ove zadnje se isplate uzimati, ja sam svojima jedno vrijeme.

Sad više ne mogu, micko ne smije zbog urinarnih problema ništa osim vet hrane, mačka povraća sve što nije mousse pa sam prestala kupovati.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 21:25   #5112
Može grainfree suhu. Jede Von Feinsten, a onu Carnilove baš i nije htjela.

Landfleisch bi bio ok da mačka jede paštete, ali neće Brit Care je preskup u odnosu na Oasy, a i premale su konzervice. Ovako istrpam jednu 150g konzervu navečer u zdjelice, svaka mačka pojede svoje (dokrajče ostatak ujutro), a preko dana jedu suhu hranu.

Danas je bilo povraćanja dok sam bio na poslu, jer sam silom prilika, u nedostatku Oasyja, dao Lidlove vrećice. Plus što su obje mačke zbog vremena ostale u kući. To je vrlo traumatično, jer se mlađa mačka hoće igrati i maziti, a ova starija ne podnosi da joj je na manjoj udaljenosti od metra

Eventualno da nabavim TREĆU mačku i nadam se da će se dvije mlađe skompati i ostaviti stariju na miru, ali onda se garantirano nikada neću oženiti.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 22:08   #5113


Imala ja i treću, to je samo značilo da su se ovi dvoje udružili i zajedno zajebavali ovu što je najstarija. U biti mačka ti hoće jesti jedino ako je u obliku mesa? Ali neće jesti čisto meso već moraju biti konzervice?

Jebote ova ko i moja zajebava. Znam kako ti je, moja jede samo Gourmet te 4 vrste ili koliko ih već ima da su mousse i ništa drugo. Ako joj ne dajem mokru onda mi ima tvrdu stolicu i muči se na wc-u pa bude veselje. Lovim akcije, koristim popuste i tak nekako kombiniram. Isto sam pokušala dat joj u nuždi običnu vrećicu, čak bi joj i izmiksala saštapnim mikserom al izriga. Nemam ja pojma u čemu je stvar.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 22:32   #5114
Velim, otkako je počela jesti "čistu" mokru hranu, zna pojesti i malo sirovog, ali prije toga ni slučajno. S ovom mlađom nema problema; ta bi s guštom i mene pojela da umrem, koliko voli meso

Inače, bolje je da se mačka muči na WC-u, nego da ima proljev od nervoze i s tri noge stane na rub zahoda, pa ju to zakonima fizike taman postavi tako da sve iscuri po četvrtoj nozi... Neopisivo veselje.

Bah, mačke.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 22:40   #5115


Imaš temu o mačjim batlerima, tamo pišemo o ovakvim dogodovštinama, stvarno ima svega. Nekad se pitam odakle mi želudac, a bome i živaca za neke stvari.

Jel oće jesti jetrice? Ja ne znam zašto al moji su ti ludi za jetricom, kad su bolesni ja ti uzmem pileću jetricu i malo pofurim i nasjeckam ili izmiksam sa štapnim i jedu ko ludi. Kad napravim to sa bijelom mesom nije im toliko fora i ne odvaljuju toliko. Recimo kad imaju proljev i moram im rižu uvaliti prolaz ima izmiksano sa jetricom, ližu zdjelice.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 22:48   #5116
Mlađa mačka jede i guštere. Ako se miče i/ili ako je mesnato, postaje krvolok. Ona fakat sve jede i s njom nema problema po tom pitanju.

Nisam im probao dati jetrica, mogao bih... Čista jetrica, ili mogu i srca?

Riža za proljev, hm, nisam za to znao. Probat ću idući puta. A bit će idućeg puta. Sad me čeka borba za krevet - jedna je na jastuku, druga na sredini kreveta, i ne djeluju voljno za premještanje.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 23:00   #5117
Što se tiče srca, dapače još ako hoće sirova di ćeš bolje. Macama treba taurin, za razliku od pasa ne mogu ga same proizvoditi i moraju ga unijeti izvana. Najviše ga ima baš u srcu.

Jetricu smiješ davati 1-2 puta tjedno jer je puna A vitamina i skuplja tokisne iz tijela pa se ne preporuča više, srca ako hoće jesti slobodno možeš češće. Ja svojima znam dosta često uzeti vindonova pureća srca. Izbjegavaj jedino svinjetinu zbog lažne bjesnoće (virus od kojeg ugibaju i mačke i psi u roku od dan-dva, nema lijeka)

Ja svojima uglavnom tako proljev rješavam, eventualno uzmem u pet centru konzervice za probavne tegobe al draže mi je kad sama napravim i znam šta je unutra. Kuham rižu jedno 15-20 minuta da se raskuha i pusti sluz, a meso ubacim skupa (ne volim kod proljeva davati sirovo, idem na sigurno). Onda kad se riža skuha uzmem štapni misker i sve zblendam u paštetu ili mousse, ovisi koliko mi tekućne ostane pa bude rjeđe ili malo čvršće. Ovo je jednini način da pojedu rižu, inače su uredno jeli meso a rižu ostavljali, sad sam ih zajebala, sve je smikano pa nek biraju.
I inače imam doma probiotike jer ih znam ja piti pa kad ih čopi onda uzmem kapsulu i rastvorim i dodam u hranu, obično im proljev ovako riješim za dan - dva.

Curke su pisale na temi o batlerima da im je odličan i zrbati sir kod ovakvih stvari, nisam probala pa ne znam, al više njih je napisalo da funkcionira kod proljeva onda valjda valja.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 10:44   #5118
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post


Imala ja i treću, to je samo značilo da su se ovi dvoje udružili i zajedno zajebavali ovu što je najstarija. U biti mačka ti hoće jesti jedino ako je u obliku mesa? Ali neće jesti čisto meso već moraju biti konzervice?

Jebote ova ko i moja zajebava. Znam kako ti je, moja jede samo Gourmet te 4 vrste ili koliko ih već ima da su mousse i ništa drugo. Ako joj ne dajem mokru onda mi ima tvrdu stolicu i muči se na wc-u pa bude veselje. Lovim akcije, koristim popuste i tak nekako kombiniram. Isto sam pokušala dat joj u nuždi običnu vrećicu, čak bi joj i izmiksala saštapnim mikserom al izriga. Nemam ja pojma u čemu je stvar.
I moje jedu gourmet, ali hoće i one (purina) i po novom felix.
Znala sam im dat pašteticu ali nije im išla, više su voljele onu iz DM-a, a sad prasice ovu samo ponjuše a gourment tako slasno pojedu

Prije sterilizacije su samo jele dm, kitekat, whiskas ali nakon to ako pojedu povrate. Doduše ne od svih pojedine su problem. Od kada ih hranim sa ovim "finim" tih problema nema.
Talo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 10:53   #5119
Whiskas mi uredno povraća, smiksan, zdrobljen, dan onako kako je u komadićima, očito kod wiskasa ima nekakav dodatak koji joj smeta. Dm-ove nekad riga nekad ne al iz nekog razloga mi ih ostavlja, malo policne i ostavi sve pa joj ni to više ne kupujem.

Koje purinine? Ove felix nisam probala, možda joj uzmem koju. Ma nije mi problem smiksati ako joj zbilja smeta konzistencija hrane, sam da hoće jesti. Vidim da nije samo do teksture nego i do marke, valjda neke imaju nešto što joj smeta i neće ni prismrditi ili izriga sve.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 10:58   #5120
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Whiskas mi uredno povraća, smiksan, zdrobljen, dan onako kako je u komadićima, očito kod wiskasa ima nekakav dodatak koji joj smeta. Dm-ove nekad riga nekad ne al iz nekog razloga mi ih ostavlja, malo policne i ostavi sve pa joj ni to više ne kupujem.

Koje purinine? Ove felix nisam probala, možda joj uzmem koju. Ma nije mi problem smiksati ako joj zbilja smeta konzistencija hrane, sam da hoće jesti. Vidim da nije samo do teksture nego i do marke, valjda neke imaju nešto što joj smeta i neće ni prismrditi ili izriga sve.
Skužila sam kad sam napisala one nije to dobro
Ovo http://www.zooplus.hr/shop/top_marke...plan/purinaone

I jedinu suhu hranu mi jede tu ONE od Purine. Nakupovala svašta nešto u pet centru kaj ste tu pisali ali sva sreća na malim pakiranjima, neće mi ništa od toga.
Talo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:04.