Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2014., 22:30   #1021
Quote:
wannabdrsc kaže: Pogledaj post
Moj pas (4 ipo godine, Westie) nekad gura zdjelicu od hrane. Dođe do nje i onda gurne s nosom, pa ponjuši sa strane zdjelice pa je od tamo gurne, pa opet od ispred, pa onda da će ustima u brikete pa odustane i opet gurne. I tako se proces nasumično ponavlja dok zdjelica ne završi nasred kuhinje ili u hodniku.

I šta mu to znači?! A zna da nema ništa ispod. Ima li tko objašnjenje?
Možda ti daje do znanja da mu se ne sviđaju briketi. Ili ti briketi. Jel na kraju pojede hranu ili ne?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 19:57   #1022
Moj pas se stalno licka ko mačka. To radi zapravo otkad ga imam 3 i po godine. Nisam to nikad vidila ko problem, ali volila bi to potvrditi...Jer nikad nisam srela psa koji se toliko licka ko on.
Dakle.. on kad se ujutro probudi..ono skroz razbudi.. onda se lijepo namjesti i počinje ritual. Poliže prvo jednu prednju šapu pa njom preko njuške i očiju pa je opet poliže, pa onda drugu i tako nekih 10 puta. To obavezno radi kad se dobro najede pa i vrati iz šetnje. Nikad to ne radi kad je usran ili u tim stresnim situacijama. Recimo sad smo se vratili iz šetnje, išao se napiti, popeo se na kauču i onda obavio svoju šemu i sad kunja.
Već imamo ono "Pogodi tko sam" i onda oponašamo njega. Navečer kad ide spavat isto to radi..nekad to traje i živcira me to lickanje pa viknem na njega da prestane. Čitala sam da to lickanje opušta hormon sreće ili da to rade iz dosade. Mislim da ovaj to radi iz navike. On si očisti krmelje iz očiju tako i nikad ih nema pošto to temeljito obavi. Nemam pojma..
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 22:05   #1023
Quote:
Terranea kaže: Pogledaj post
Poliže prvo jednu prednju šapu pa njom preko njuške i očiju pa je opet poliže, pa onda drugu i tako nekih 10 puta.
Moja to isto radi ako joj odmah, čim se dignemo ne obrišem krmelje.
Jednostavno ne voli biti zapackana. Uglavnom, rađe je ja počistim na tri sekunde nego da izvodi ritual jer si iziritira oči šapama, a to mi nikako nije drago.
__________________
"In the whole history of the world there is but one thing that money can not buy... to wit-the wag of a dog's tail."
Josh Billings
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 23:10   #1024
Mislim da je mom to počelo jer sam mu kao štencu skidala krmelje i davala mu da to pojede..hahaha. Ne pitajte me zašto, tako su mi rekli
Ja mu više ne čistim jer je to njegova shema.. Al mislim da ne radi to isključivo zbog toga jer evo malo prije smo se malo izigrali i onda se opet počeo lickat :S
Malo mi je naporan s tim pa ga znam prekidat jer imam osjećaj ko da upadne u neki film!
Kasnije ćemo ić u dužu zadnju šetnju i onda će se pojest svoju hranu i onda će se, garantirano, polickat. I kad odemo na spavanje i kad uđe u svoj šator će se opet malo polickat za laku noć I sutra ujutro ponovo...
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 10:26   #1025
Dog Behavior - iliti ga po naški - pseće ponašanje

Ja to ne dozivljavam kao nesto cudno, Yuki to radi kad je jako pospan ali ne vidim zasto ga oduciti od toga. Ok, ako to prelazi neke uobicajene granice, ali po ovome sto pises nije to nista neobicno.
Ja recimo nisam davala mom krmelje kao stenetu ali on OBOZAVA kad mu ih ja skinem i onda polize tu maramicu/vaticu. Nikad mi to nije bilo jasno, ali eto, valjda voli taj okus/miris.
Meni je bas super kako on lize svoje sapice i sve pa je ujutro blistavo cist, tako da ga ja ne moram uredjivati mozda njemu umjesto zubic vile dolazi groomerica...
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 13:33   #1026
Quote:
Terranea kaže: Pogledaj post
Moj pas se stalno licka ko mačka. To radi zapravo otkad ga imam 3 i po godine. Nisam to nikad vidila ko problem, ali volila bi to potvrditi...Jer nikad nisam srela psa koji se toliko licka ko on.
Dakle.. on kad se ujutro probudi..ono skroz razbudi.. onda se lijepo namjesti i počinje ritual. Poliže prvo jednu prednju šapu pa njom preko njuške i očiju pa je opet poliže, pa onda drugu i tako nekih 10 puta. To obavezno radi kad se dobro najede pa i vrati iz šetnje. Nikad to ne radi kad je usran ili u tim stresnim situacijama. Recimo sad smo se vratili iz šetnje, išao se napiti, popeo se na kauču i onda obavio svoju šemu i sad kunja.
Već imamo ono "Pogodi tko sam" i onda oponašamo njega. Navečer kad ide spavat isto to radi..nekad to traje i živcira me to lickanje pa viknem na njega da prestane. Čitala sam da to lickanje opušta hormon sreće ili da to rade iz dosade. Mislim da ovaj to radi iz navike. On si očisti krmelje iz očiju tako i nikad ih nema pošto to temeljito obavi. Nemam pojma..
Quote:
Terranea kaže: Pogledaj post
Mislim da je mom to počelo jer sam mu kao štencu skidala krmelje i davala mu da to pojede..hahaha. Ne pitajte me zašto, tako su mi rekli
Ja mu više ne čistim jer je to njegova shema.. Al mislim da ne radi to isključivo zbog toga jer evo malo prije smo se malo izigrali i onda se opet počeo lickat :S
Malo mi je naporan s tim pa ga znam prekidat jer imam osjećaj ko da upadne u neki film!
Kasnije ćemo ić u dužu zadnju šetnju i onda će se pojest svoju hranu i onda će se, garantirano, polickat. I kad odemo na spavanje i kad uđe u svoj šator će se opet malo polickat za laku noć I sutra ujutro ponovo...

Citiram ti oba posta jer su me baš nasmijala; onak, baš simpatično. Ni meni ne djeluje da je to nekaj strašno; pgotovo ako veliš da su to, kaktiga, njegovi rituali. Da se licka nekako opsesivno, u određenim situacijama; u nekim stresnim situacijama....onda bi se i ja zapitala. I ne vidim smisla da ga prekidaš u tome; osim ak si ne poliže svu dlaku do kože ili tak nekaj

Nego, koji je to pas i kakav to "šator" spominješ? Ima svoj šator? Kak kul!
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 19:11   #1027
Pa i ja mislim da nije problem.. Samo kad pokušavam zaspat, a čujem ti lic lic lic lic lic, izludi me pa mu viknem da prestane. U mraku osjetim da se ukipio i ko dijete koje uhvatiš da krade slatko
Inače pas je mješanac, a šator je OVAJ! Unutra sam još stavila njegov krevet.
Želila sam da ima svoju kućicu unutar kuće, tj. stana i lako se složi, samo zgužva.. i mogu ga nosit na stijene, a tamo nema baš hlada pa da se ne onesvijesti, haha.
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 19:15   #1028
Quote:
Terranea kaže: Pogledaj post
Pa i ja mislim da nije problem.. Samo kad pokušavam zaspavat, a čujem ti lic lic lic lic lic, izludi me pa mu viknem da prestane. U mraku osjetim da se ukipio i ko dijete koje uhvatiš da krade slatko
Inače pas je mješanac, a šator je OVAJ! Unutra sam još stavila njegov krevet.
Želila sam da ima svoju kućicu unutar kuće, tj. stana i lako se složi, samo zgužva.. i mogu ga nosit na stijene, a tamo nema baš hlada pa da se ne onesvijesti, haha.
ovo je super fora samo kaj kod nas 'mali' pas ne stane unutra

lickanje je često znak problema pa bi bilo dobro da malo pratiš kad započinje (točnije što je pas radio prije), koliko traje, što sve licka i tako to
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 19:22   #1029
Pa pratim to dosta... Ko što sam gore napisala obavezno je u ovim situacijama: kad se probudi, kad ide spavat, kad pojede i kad se vrati iz šetnje pa pojede i nekad bonus.. Sve su to dobre situacije. I da...ne liže on cijelu šapu.. Nego poliže taj dio šape kojim "čisti" oči i tako u krug. Mislim da je to zato šta su krmelji slankasti pa voli taj okus..Nemam pojma.
Zašto to radi kad nema krmelja.. vjerojatno iz navike.
Evo danas smo bili vani 2 i po sata.. Stvarno se izludirao, izvaljao, izigrao.. Znala sam da će doć doma, pojest/popit i leć na kauč i prije nego se strovali polickat za pozdrav snu.
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 19:27   #1030
Terannea; odlična ideja za pseću kućicu.

I ne galami si na pesa dok se čisti; zamisli da na tebe neko vikne taman kad nakon sranja brišeš guzicu . Biće ti je pas mješanac s mačkom nekom i/ili je fini čistunac. Kaj nas nisu lijepo učili; jutarnja higijena je pola zdravlja i peri zube nakon jela i pred spavanje. Tvoj pasić to poštuje; poštuj i ti njega
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 19:38   #1031
Quote:
Terranea kaže: Pogledaj post
Pa pratim to dosta... Ko što sam gore napisala obavezno je u ovim situacijama: kad se probudi, kad ide spavat, kad pojede i kad se vrati iz šetnje pa pojede i nekad bonus.. Sve su to dobre situacije. I da...ne liže on cijelu šapu.. Nego poliže taj dio šape kojim "čisti" oči i tako u krug. Mislim da je to zato šta su krmelji slankasti pa voli taj okus..Nemam pojma.
Zašto to radi kad nema krmelja.. vjerojatno iz navike.
Evo danas smo bili vani 2 i po sata.. Stvarno se izludirao, izvaljao, izigrao.. Znala sam da će doć doma, pojest/popit i leć na kauč i prije nego se strovali polickat za pozdrav snu.
Teško je pametovati preko foruma i na neviđeno, ali nekako nemam dojam da ti pas ima nekih posebnih problema. Mislim, psihičkih. Moja starija pesica zna šapom protrljati oči kad joj voda odnosno kiša uđe u oko. Ili trlja glavu o moju nogu. Ako ti pas nema nikakvih fizičkih problema, pusti ga neka se zabavlja.

A šatora ima i većih, i to na izbor: ovaj ili ovaj. A ima i za krevet, ali vjerujem da bi se nešto dalo iskemijati i bez kreveta. Samo što su skuplji. Ali, bogami, čim dođem do neke love viška, ako neće svaka od mojih beštija dobiti svoj. Pa će spavati zajedno u istome.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 21:15   #1032
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post

A šatora ima i većih, i to na izbor: ovaj ili ovaj. A ima i za krevet, ali vjerujem da bi se nešto dalo iskemijati i bez kreveta. Samo što su skuplji. Ali, bogami, čim dođem do neke love viška, ako neće svaka od mojih beštija dobiti svoj. Pa će spavati zajedno u istome.

Ili u tvom
Super su mi ti satori, morat cemo osloboditi prostor na balkonu za jedan, jer kako se cini, ovaj moj vise ne zeli spavati u stanu, non-stop laje da ga pustimo van. A nije vise tako ugodno za drzanje vrata sirom otvorenih...
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 10:06   #1033
Quote:
Terranea kaže: Pogledaj post
Pa pratim to dosta... Ko što sam gore napisala obavezno je u ovim situacijama: kad se probudi, kad ide spavat, kad pojede i kad se vrati iz šetnje pa pojede i nekad bonus.. Sve su to dobre situacije. I da...ne liže on cijelu šapu.. Nego poliže taj dio šape kojim "čisti" oči i tako u krug. Mislim da je to zato šta su krmelji slankasti pa voli taj okus..Nemam pojma.
Zašto to radi kad nema krmelja.. vjerojatno iz navike.
Evo danas smo bili vani 2 i po sata.. Stvarno se izludirao, izvaljao, izigrao.. Znala sam da će doć doma, pojest/popit i leć na kauč i prije nego se strovali polickat za pozdrav snu.
sorry čitala sam nabrzinu pa sam spojila dva lizanja, yukija i tvojeg psa

za krmelje moje imaju tepih pa si ujutro njuške trljaju po njemu i tako umiju
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 10:33   #1034
Učestalije trljanje njuške u pasa može biti znak svrbeži kože, nosa ili očiju zbog nekog (upalnog/alergijskog) problema, a ne samo brisanje krmelja ili njuške nakon mokrog obroka. Tako da je dobro najprije isključiti ove stvari.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 11:28   #1035
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Možda ti daje do znanja da mu se ne sviđaju briketi. Ili ti briketi. Jel na kraju pojede hranu ili ne?
To da mu se ne sviđaju briketi znam već otkad, međutim stvar je u tome što ima izuzetno osjetljiv želudac i onda mora jest gastrointestinal hranu. Ali ne bilo koju, bez brige. Mora bit ona od royal canina, suhi briketi, skupi za popi*dit, pomiješani sa nekom mokrom hranom odnosno paštetom, ali opet, ne bilo kojom, nego najskupljom, one royal canin gastrointestinal paštete šta su 25 kuna po kantici. Mislim, skuplji je od mene za hranit PLUS mu se ne sviđa ta hrana. Al s vremenom pojede sve šta mu damo.

Eto, takvog psa ja imam. Dobro, možemo mu to priuštit ali opet... kad bi mu želudac bio maaalčice tolerantniji na hranu...

Ma dobro, damo mi njemu nekad i mesa i komadiće kruha, jabuke... i tako te stvari, ali sve to njegov želudac tolerira dok je on na gastrointestinalnoj kao glavnoj hrani.

Sreća da je mali, pa ne jede puno, inače da je neki veći pas u pitanju, trebao bi mu hranu na kredit kupovat.

Al dobro, on mi je i dalje moj najbolji pas na svijetu
__________________
Everything can be explained ...eventually. - House
wannabdrsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 11:48   #1036
Quote:
wannabdrsc kaže: Pogledaj post
To da mu se ne sviđaju briketi znam već otkad, međutim stvar je u tome što ima izuzetno osjetljiv želudac ....

Al dobro, on mi je i dalje moj najbolji pas na svijetu
Imamo jednog takvog kapitalca . Imao je problema sa želucem, kao štene i mladi pasek i riješili smo to barfom. Toplo preporučam. Možeš početi s anima gastrom, koji je baš za osjetljive želučeke. Osobno mislim da je puno zdraviji nego ova specijalna hrana. Sad jede (kad hoće, naravno) i briketiće i ne smeta mu ništa. Samo mala napomena za gastro - ne guraj nos jer je doživljaj mirisa neponovljiv .
intervala is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 13:39   #1037
Hihi, šatori
Sad se počeo češat sve više šta mi govori da su proklete analke došle ne rade
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 13:46   #1038
wanabdrsc, počni polako i postupno dodavati u suhu hranu svježu dok se pas ne navikne. To može potrajati i koji mjesec ako zaista dodaješ vrlo male količine i pomalo povećavaš omjer svježeg u suhom. Ako obroke spravljaš sam možeš proći daleko jeftinije od suhog i preskupog RC-a, pa i barfa ako ti je i to skupo. Tu je već pisano kako spraviti pravilno izbalansiran obrok. Treba samo pogoditi što tvom psu odgovara, no da je svježe bolje od suhog uopće nema sumnje. Isto tako treba se pripremiti i na to da u procesu može doći i do pokojeg proljeva ili povraćanja, no to vrlo brzo prođe kada se organizam navikne.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 01:59   #1039
U zadnje vrijeme mužjak malo intenzivnije čuva stan. Valjda kak su blagdani i stalno se netko presetava u zgradi. Dođe pred vrata i laje, i ne prestaje dok ih ne potjeram. Nemam pojma kakav je cirkus kad nas nema doma. Moguće je da tule jer je i to radio jedno jutro. Onako vučje otegnuto zavijanje. Ne znam što da radim.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 19:32   #1040
Sada u prvom mjesecu Alfiju će biti godinu dana kako je kod mene na privremenom čuvanju, u tom razdoblju bilo je točno 29 upita od toga 9 upoznavanja uživo gdje su svi rekli kako ne bi mogli imati takvog psa jer ne bi znali što trebaju točno raditi sa psom da se oslobodi tolikog straha prema svemu, bilo je i 1 udomljavanje u 6mj prošle godine koje je skoro tragično završilo, vjerujem da znate priču.

Alfi je jedan predivan pas kojem treba vremena i svakodnevnog rada. Kada se opusti, ne prestaje mahati repom, veseliti se, skakati, trčati, igrati i maziti se. Na prvu čovjek bi rekao idealan pas, no čim se pojavi netko nepoznat priča se okreće, ne Alfi nije agresivan pas, niti malo, ali ima veliki strah od nepoznatih i vanjskog svijeta te u neugodnim situacijama samo želi pobjeći od toga.

On treba nekoga tko će ga stalno voditi i pokazivati mu što je dobro, a što nije. Vjerojatno ću tražiti nemoguće, ali moram pitati.

Trebam dobrovoljca iz Zagreba koji se bavi psima koji imaju određene probleme u ponašanju da uzme Alfija barem na 2 tjedna i da pokuša raditi s njime svaki dan. Moram napisati da tražim nekoga tko će to ''odraditi'' besplatno, jer Udruga na sebi ima previše pasa te ne može plaćati pojedinim psima školice, a niti ja ne mogu to platiti jer još uvijek nemam posao. Hrana je osigurana.

Odmah ću napomenuti da bodljikave i šok ogrlice, lupanje psa, izgladnjivanje, ostavljanje psa vani u boksu i lancu ne odobravam ni u ludilu. Alfi je dovoljno istraumatiziran ljudskom rukom tako da mu trebaju samo pozitivne metode kojima će vratiti povjerenje u ljude. Ne treba on njih voljeti, ali dovoljno da se on ne boji proći pred nekoga i da ga se može pustiti u šetnji sa povodnika da se pošteno istrči. Jedino istrčavanje do sada mu je bilo uz bicikl, no po ovom snijegu i ledu to više nije moguće.

Evo ako znate nekoga tko bi bio voljan odvojiti svoje slobodno vrijeme za Alfija i podići mu samopouzdanje slobodno mi se javite.

KLIK na Alfijevu temu
Victory =) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:00.