Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2010., 23:16   #41
Praksa za studente strojarstva - smjer mehatronika

bok svima...
zanima me dali neko zna koja firma u zagrebu prima studente mehatronike na praksu....
i di se to može pogledati na netu... probao sam nać ali mi baš i ne ide za rukom... hvala svima...
__________________
REČENICA ISPOD JE ISTINA!
REČENICA IZNAD JE LAŽ!
sexy boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 08:07   #42
Ne znam jesi li na strojarstvu u Zagrebu...ali ako jesi,smatram da je najbolje da se prvo uputiš nadležnima sa smjera Mehatronika i robotika...ako me ne vara,šetajući po sjevernoj-uočio sam izvješene obavijesti po oglasnima koji se tiču provođenja prakse za studente sa smjera MIR.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 11:58   #43
nisam iz Zagreba... u tom i je problem.....
dali ima negdje na netu za pogledat?
__________________
REČENICA ISPOD JE ISTINA!
REČENICA IZNAD JE LAŽ!
sexy boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 12:59   #44
pošalji upite u Kraš, Cedevitu, Zag. pivovaru, Badel.... bilo koja firma u kojoj je automatiziran pogon, jedino ako ciljaš baš na neku posebnu...
djx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 13:01   #45
pa tak sam i planirao ali sam mislio da ima možda neka vrsta konkursa otvorena pa da se može nać nešto ovak.....
__________________
REČENICA ISPOD JE ISTINA!
REČENICA IZNAD JE LAŽ!
sexy boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 19:02   #46
meni je brat u srednjoj, isto smjer mehatronika i morao je neke vježbe odrađivat. sve ti se svodi da ideš po firmama i pitaš jesu li zainteresirani za primanje studenta za vježbe ...i dok ti se ne posreći
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 19:03   #47
meni je brat u srednjoj, isto smjer mehatronika i morao je neke vježbe odrađivat. sve ti se svodi da ideš po firmama i pitaš jesu li zainteresirani za primanje studenta za vježbe ...i dok ti se ne posreći
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 14:07   #48
Studentska praksa u inozemstvu

Je li netko možda skupio informacije preko kojih se sve udruga može otići na studentsku praksu u inozemstvu? Na mom studiju (područje prirodnih znanosti) praksa nije obavezna (i zato vjerojatno nema šanse da ju radim u Hrvatskoj, no mogu u državama koje više ulažu u znanost), ali bih ju htjela odraditi, tijekom ljeta (2013.) između preddiplomskog i diplomskog, dakle po mogućnosti u trajanju oko 2 mjeseca. Erasmus mi ne odgovara jer preko njih mora trajati najmanje 3 mjeseca. Je li itko dobio praksu preko IAESTE (ili neke druge udruge ako postoji još takvih) samo na prosjek ocjena i znanje engleskog (prosjek bi mi trebao biti 4,8-4,9, za engleski imam međunarodnu diplomu C2, ali ne znam nijedan drugi strani jezik), a da nije njihov član?
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 11:18   #49
Exclamation Informatika - trazenje prakse, Rijeka

bOK, trebala bi prijaviti praksu, koja se tice studija Informatike. Neki posao, bilo da je u trgovini gdje se slaze sklopovlje, firmi u vezi informacijskih sustava i programiranja ili odrzavanja kopletnog hardware-a, software-a, mreza...

Zasad imam jednu firmu, u kojoj je tolika guzva, jer placaju praksu i nakon zavrsetka nude placeni posao preko studeskog ugovora ili knjizice rada.

Zanima me, da li ima tko kakvog iskustva ili zna sta o firmi s moga podrucja gdje bi se mogla kvalitetno obaviti praksa, a da kasnije, nakon zavrsetka prakse imam mogucnost preko studenskog ugovora i sta placeno raditi?
Mjesto rada: Lovran, Opatija, Rijeka, okolica Rijeke, Matulji, okolica Matulja...

Hvala lijepa, na pomoci
__________________
Sudbina nije stvar slučajnosti, već je stvar izbora; to nije nešto što treba čekati, već nešto što treba postići!!!
razmazena91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 19:04   #50
AIESEC

Jeli netko bio na međunarodnoj praksi, može malo opisati doživljaje, dati neki savjet...
lolek123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 02:47   #51
Quote:
Štreberica kaže: Pogledaj post
Je li netko možda skupio informacije preko kojih se sve udruga može otići na studentsku praksu u inozemstvu? Na mom studiju (područje prirodnih znanosti) praksa nije obavezna (i zato vjerojatno nema šanse da ju radim u Hrvatskoj, no mogu u državama koje više ulažu u znanost), ali bih ju htjela odraditi, tijekom ljeta (2013.) između preddiplomskog i diplomskog, dakle po mogućnosti u trajanju oko 2 mjeseca. Erasmus mi ne odgovara jer preko njih mora trajati najmanje 3 mjeseca. Je li itko dobio praksu preko IAESTE (ili neke druge udruge ako postoji još takvih) samo na prosjek ocjena i znanje engleskog (prosjek bi mi trebao biti 4,8-4,9, za engleski imam međunarodnu diplomu C2, ali ne znam nijedan drugi strani jezik), a da nije njihov član?
Da se nadovežem sad kad sam praksu i dobila (iako bi bilo bolje čekati dok ju odradim, pa se nadam da ću se sjetiti ove teme i tad ). Dobila sam praksu na jednom znanstvenom institutu, u kemiji jednom od najboljih na svijetu. Nisam ju dobila preko studentske udruge (IAESTE, AIESEC), čini se da su one korisne samo onima koji imaju vremena i vještina raditi za njih tj. pronaći praksu za mnoge druge, pa će samo za uzvrat drugi pomoći njima. A ni preko agencije za mobilnost (ERASMUS, CEEPUS), one se bave dužim boravcima (što na mom studiju znači pad godine tj. jako su neskloni priznavati predmete ili što god ) i primarno za starije (diplomski, poslijediplomski). Nego, javljala sam se na sve natječaje koje sam uspjela izguglati da su ih dala strana sveučilišta/instituti, a za koje sam zadovoljavala makar minimalne uvjete - odbijena sam od svih osim tog jednog, ali tamo se šef činio jako zadovoljan mojom prijavom. Ne znam što mu se točno svidjelo, vjerojatno dobro izražavanje na engleskom (studirao je u SAD-u), podučavanje srednjoškolaca (da ja mlađima pomažem lakše uspjeti u onom u čemu sam bila uspjela, pa bi on tako pomogao meni kao što su svojedobno njemu pomogli) i entuzijazam baš za njegovu grupu (iako je najmlađa grupa i s najmlađim šefom tamo - zapravo ja sam u motivacijskom pismu dala hint da to smatram prednošću ). Vjerojatno imam s tim više sreće nego pameti, ali možda ipak mogu dati par savjeta. Mislim da je bitno prijaviti se na što više toga, ali samo onoliko za koliko se možeš posvetiti prijavi kao da ti je jedina, jer joj se i moraš posvetiti maksimalno. Ako si slabiji kandidat (nemaš već takvog radnog iskustva, 5,0 prosjek ni studentske nagrade), prijavljuj se i tamo kamo većina ne bi išla (naravno, ako ti bi). I pazite tko vam piše preporuke, tražite to na vrijeme, inzistirajte da bude i gotovo znatno prije krajnjeg roka, pružite sve bitne informacije (ako ste kod te osobe samo slušali predmet, koji je to predmet i kako se zove na engleskom) i nastojte se raspitati o reputaciji (ne samo strogo profesionalnoj) te osobe inače, nemojte se pouzdavati samo u vlastiti dojam ako ju ne znate jako dobro. I naravno, nemojte lagati (ni preuveličavati) u životopisu i motivacijskom pismu, ali prikažite se u najboljem svjetlu što možete a da ostanete u okvirima istine (npr. ako imate puno podataka za životopis, navedite najbolje i najbitnije, a ako imate malo, navedite sve što možete).
EDIT: I naravno, tražiti praksu dovoljno unaprijed - u mom slučaju bilo je jedva dovoljno što sam ljetnu praksu počela intenzivno tražiti u prosincu (prijave su uglavnom bile do kraja siječnja, ali treba vremena za napisati motivacijska pisma i skupiti preporuke).
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje

Zadnje uređivanje Štreberica : 24.03.2013. at 03:11.
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 16:44   #52
Gdje si radila praksu?
lolek123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 17:39   #53
Quote:
lolek123 kaže: Pogledaj post
Gdje si radila praksu?
Nisam još, samo sam ju dobila i prihvatila, radit ću ovo ljeto. Institut Weizmann u Izraelu.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 19:31   #54
Quote:
Štreberica kaže: Pogledaj post
Nisam još, samo sam ju dobila i prihvatila, radit ću ovo ljeto. Institut Weizmann u Izraelu.
Bravo :klap:
__________________
"I have seen the enemy...and it is me."
zaboky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 09:42   #55
Evo i ja se spremam na praksu negdje vani, pa me zanima ima li na forumu netko tko je bio na AIESEC praksi?

Sve zvuči divno i krasno, ali nigdje na forumima nema ljudi s konkretnim iskustvima, a to me zanima.

I još... koliko je teško proći njihov proces prijave? Kako to izgleda? Test engleskog, koliko je težak i što je u pitanju, gramatika/vokabular/razumijevanje/nešto treće/sve skupa?

Hvala
PronadjenPas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 23:42   #56
Mene zanima kako je najbolje naci praksu u svom gradu? Na ekonomskom sam faksu, studij managementa i voljela bih imat iskustva u struci... po mogucnosti da ljudima nije problem primit nekoga bez iskustva sa stavom "imamo previse problema da bi jos nekog morali ucit poslu".
Lady Isadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 19:11   #57
pozdrav,
ima ovdje netko da mi može pomoći s praksom? trebam to obavit a nemam gdje.
možemo se dogovoriti da vam dam i neku naknadu samo da se riješim toga
forum28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 13:25   #58
Jel itko išao na stručnu praksu, a da nema mega dobri prosjek neg je čisto prosječni studnet koji daje sve u roku znam da nemam šanse preko erasmusa, ali nešto slično
memor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 13:58   #59
ono samo da pitam

nvidia? physics engine?

jel netko uspio?

iskustva?

razmišljam da se dobro spremim i probam

zapravo su mi na faksu predložili, ali nitko nije niti probao a kamoli uspio
cirio is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 22:24   #60
bio tko u gredelju ili ziegleru?
Gigi06 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:45.