Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2008., 01:41   #21
Quote:
ni ziv ni mrtav kaže: Pogledaj post
Ovo ljeto, Rijeka, grad, klima,gužva-sigurno 8-9, sumnjao sam i više, ali ne mogu dokazati...trebao bi potrošiti cijeli rezervoar u istim uvjetima....
Autoput, 2 osobe, do 140km/sat- 7,2 l/100km

Autoput, 4 osobe, do 140km/sat- 7,5 l/100km
Autoput, 4 osobe, do 170km/sat- 8,5 l/100km

"Otvorena cesta" , do 80 km/h- do 7 l/100 km


Računam na autoputu (150 km) , Ri-Zg sa 4 osobe da troši 7,5 l/100km, brzina do 140 km/h
Sve ok, al ovo mi je malo nestvarno i čudno. na brzini 80km/h troši 7lit a na 170km/h 8.5litara. 80km/h je vožnja sa minimalnim a 170 skoro sa maksimalnim gasom tako da je razlika od 1.5 litre u tim uvjetima malo smiješna. Koliko konja ima taj rio i što znači ovo do 170km/h?? Da li je to 90% 140km/h i 10% 170km/h ili 90% 170km/h a 10% 140km/h?
Isto tako već ona prva računica neštima jer ispada da na 80 i 140km/h troši gotovo jednako. kak si ti dobio te izračune??
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 23:47   #22
Cool

Quote:
Too_good kaže: Pogledaj post
Dakle, imam jedno pitanje za sve vlasnike i/ili povremene vozače novog modela KIA Rio sa 1.4 16V motorom (97KS).

Koliko vam goriva u stvarnom životu troši vozilica? Nemojte mi navesti samo potrošnju, nego i relacije i lokaciju gdje se vozi.. da bar imamo mali uvid kako se u kojim režimima motor ponaša.
Jer i Lanos od staraca troši 6,5l/100km kad se voza bar 60km po Slavoniji.. no kod nas doma na ruti od 10km i po brdovitom terenu troši i preko 9l/100km (razlika bode u oči, ne? )

Uglavnom, vratimo se na pitanje, koliko vam troši Rio 1.4 16V?

Kad smo već kod Ria, kako ste zadovoljni autom? I slobodno napišite koji komentar više.

(Antimone, znam da ćeš se javiti... pojeo sam već dovoljno korejske integralne riže, hvala.. a ti se samo napapaj svapskih kobasa.. da odmah skratimo raspravu korejci vs. švabe )

Imam Kiu Rio 1.6. CVVT (112 KS). Potrošnja u gradu mi se kreće oko 9 litara, a na otvorenoj cesti 8.2 litara. Imam putno računalo tako da stvarno znam koliko mi je stvarna potrošnja. Što se tiče samog auta, nije loš, ali je unutrašnjost loša (slaba kvaliteta plastike), dosta je neudoban, pa savjetujem da odmah promijenite (mislim na kumho) i kupite druge gume te stavite tlak na 1.9, a ne 2.1 kako propisuje proizvođač. Time je puno udobniji. Kia Rio 1.6. CVVt je uglavnom prava mala zvijerka što se tiče brzine. Na autoputu sam postigao brzinu od 192 km/h i mogao sam povući još, ali se nisam usudio radi loših guma. U gradu se također pokazao jako dobar.
Kvazimodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 23:57   #23
Šteta da nisi zaokružio na 200. Probaj još jednom pa tko živ tko mrtav, bio si tako blizu. Obavezno javi!
antracit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:53.