Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2011., 20:38   #3941
Quote:
tinaa kaže: Pogledaj post
Dobila si mengu, nisi trudna!
yayyyy
krilatistrah is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 20:39   #3942
Quote:
zija kaže: Pogledaj post



dobila si menstruaciju, ne nisi trudna
i ne ne mora svaki mjesec mentruacija biti identična, s istim brojem kapljica krvi

molim te pročitaj post od leloo na prethodnoj stranici, možda ti neke stvari budu jasnije



Hvala tiiiii

pozdrav svimaaaaaaaa
krilatistrah is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 04:34   #3943
Quote:
CroatiaChic kaže: Pogledaj post
(dal to oni tek tako kazu na temelju simptoma ili ipak rade neke pretrage prije nego tako nesto kazu?).
Rade UZV, ipak su bolovi u pitanju, a u takvom kratkom roku (tjedan dana kašnjenja M) se i ne može baš vidjeti trudnoća.
Quote:
Tada su joj otkrili da ima mikroplazmu I ureaplazmu I klamidiju. Moj bivsi se odmah testirao – klamidiju je imao I on, ja sam se testirala sedam dana nakon I imala sam iste bakterije kao I ona (ali nikad nikakve pretjerane bolove – osim kasnjenja menstruacije za cijeli jedan ciklus, neobicnih pritisaka te nekoliko jutarnjih povracanja – pa sam radila dva testa za trudnocu I oba su bila negativna, a nakon jos desetak dana sam dobila I menstruaciju).
Samo da te ispravim - mikoplazma. Jesi li dobila terapiju? Ovo kašnjenje je vjerojatno od tog stresnog razdoblja.
Quote:
Medjutim, njeni neobicno jaki bolovi su se nastavili I ostala je u rodilistu (tj u bolnici, s tim da je u nasem gradu zgrada rodilista odvojena od ostatka bolnice) pet sest dana. Navodno jer doktori nisu mogli ustanoviti sto joj uzrokuje takve bolove I ostavljali su je na testiranjima jer su sumnjali na neke ciste I sto ja znam. Na kraju su joj nesto ‘’iscistili’’ – njegove rijeci, te su bolovi prestali, I izasla je iz bolnice I normalnim putem rijesila valjda te bakterije.
Dakle, nije bila trudna, već je vrlo vjerojatno nekakva cista, moguće vrlo lako jer bi ometala rad jajnika, a time i normalan ciklus, a zna zadavati i bolove.

Moguće da se i taj udarni koktel podmuklih i asimptomatskih bakterija 'zavukao' malo dublje i zaštopao jedan od jajovoda ili oba, što upravo zna biti slučaj kod ovih beštijica, a većina ih zna proći bez simptoma.
Quote:
I sto se to jos moglo iscistiti ako nije plod?
Nije bila trudna. Kažem ti, njoj se sve skupa zakompliciralo, te beštije u takvoj kombinaciji odjednom znaju napraviti problema, posebno ako se dugo vuklo i zavuklo. A, ponavljam, možda je cista u pitanju i možda su je odstranili, možda su radili na tome, jajovodu, a usputno su je i zadržali da vide jeli slučajno trudna. Ja sad nabadam, ali ovo je sve vrlo lako moguće, a trudnoću, spontani ili abortus isključujem. A tebi preporučam da uradiš svakako sva 4 brisa, posebno onaj na HPV. Sretno i ne brini oko ovoga.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 18:07   #3944
Vidim da forumasice imaju puno iskustva,pa sam odlucila podijeliti svoj problem s vama..najveci razlog je to sto sam veoma paranoicna osoba
ovako..menga mi kasni vec osam dana. Zadnji spolni odnos sam imala prije mjesec dana,bez kontracepcije,ali nije svrsio u mene..dva dana poslije dobila sam mengu,normalno sedmodnevno krvarenje kao i obicno,s tim da mi je kasnila osam dana..e sad..cisto me strah da neki plivac nije pobjegao netom prije nego je svrsio ili tako nesto..kako rekoh paranoik sam..
prije dvije godine na ginekolskom pregledu UZV-om je utvrđeno da mi je lijevi jajnik spusten,a desni policistican..prepisani su mi dabrostoni,pila sam ih tri mjeseca i tocno u sat sam znala kad cu dobit mengu. Kad sam ih prestala piti,događalo mi se da menge nema po sest mjeseci,pa mi je ginićka opet prepisala dabrostone..moram napomenuti da sam u zadnje vrijeme i pod velikim stresom..ispiti,stresne situacije u obitelji i sve ostalo sto ide ruku pod ruku s tim..postoji li mogucnost da sam trudna? da pricekam jos malo ili da odem ginekologu? Znam da sam sad zagnjavila,ali eto...unaprijed se zahvaljujem...
alison21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 18:30   #3945
Nemaš redovite cikluse, dakle na plodne/neplodne dane se ne možeš oslanjati, jer ovulacija može izostati ili biti bilo koji dan. A imala si odnos bez zaštite. Šanse da si manje nego da je svršio u tebe, ali postoje. Ipak, budući si imala menstruaciju nakon tog odnosa, najvjerojatnije nisi trudna. To je kvaka22 sa neredovitim ciklusima: niakd ne znaš kasni li ti ili ne, jer ne znaš niti kad bi trebala dobiti, pa se jedino možeš voditi nekim drugim simptomima trudnoće ili raditi test svakih 14 dana, ako prakticiraš odnos bez zaštite.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 18:38   #3946
Inace ne prakticiram odnos bez zastite,ali eto,dogodilo se...i sad se samo zivciram...nemam nikakve simptome trudnoce,osim kasnjenja menstruacije. Tnx na odgovoru,nadam se da ce sve biti u redu...
alison21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 20:48   #3947
Smanjena učinkovitost zaštite zbog terapije

Pozdrav cure! Na ovoj temi nailazim na svakakva pitanja, ali nažalost je to problem- neinformiranost. Možda ću ja ispasti neinformirana, ali ovo me strašno zanima. Ja imam redovite cikluse, znam točno kad imam ovulaciju i plodne dane i kad stiže sljedeća menga. U petak navečer počela mi je ovulacija, a u subotu popodne imala sam odnos s kondomom. Ono što je problem je da sam imala upalu i to mi je bio zadnji dan terapije. Pročitala sam na Rojazolu da smanjuje učinkovitost zaštite i to mi nije jasno. Jel bi mi mogao netko objasnit? Znam da kondom može puknut a da se to ne primjeti. Bojim se da se zbog Rojazola kondom nije oštetio, makar ne znam kako? Otuširala sam se pa kreme nije bilo, jedino zbog vaginalete... Hvala ako netko odgovori!
zaljubljena-cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 20:51   #3948
Quote:
zaljubljena-cura000 kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure! Na ovoj temi nailazim na svakakva pitanja, ali nažalost je to problem- neinformiranost. Možda ću ja ispasti neinformirana, ali ovo me strašno zanima. Ja imam redovite cikluse, znam točno kad imam ovulaciju i plodne dane i kad stiže sljedeća menga. U petak navečer počela mi je ovulacija, a u subotu popodne imala sam odnos s kondomom. Ono što je problem je da sam imala upalu i to mi je bio zadnji dan terapije. Pročitala sam na Rojazolu da smanjuje učinkovitost zaštite i to mi nije jasno. Jel bi mi mogao netko objasnit? Znam da kondom može puknut a da se to ne primjeti. Bojim se da se zbog Rojazola kondom nije oštetio, makar ne znam kako? Otuširala sam se pa kreme nije bilo, jedino zbog vaginalete... Hvala ako netko odgovori!
Pa ne znam što nije jasno - neki sastojak Rojazola nagriza latex. Jednostavno. Isto piše i na Canestenu. A na svakoj kutiji kondoma piše ne kombinirai sa uljima, kremama...

Zadnje uređivanje Sigurna : 18.02.2011. at 20:56.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 20:55   #3949
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Pa ne znam što nije jasno - neki sastojak Rojazola nagriza latex. Jednostavno.
Znači, misliš da sam trudna?
zaljubljena-cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 21:05   #3950
Quote:
zaljubljena-cura000 kaže: Pogledaj post
Znači, misliš da sam trudna?
Nisam vidovita.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 21:06   #3951
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Nisam vidovita.
Pitam jel misliš a ne jel jesam. Čisto informativno. Znači, to može oštetiti kondom. Jel onda to odma znači da i je oštetilo? Ne mogu naći nigdje ništa.
zaljubljena-cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 21:24   #3952
Ja ne znam cure jel vam nije lakše popišati test nego ovako pitati na forumu? Nitko od nas vam ne može reći sa sigurnoštu da jeste ili niste trudne.

I inače za vrijeme korištenje vaginaleta preporuča se suzdržavanje od spolnih odnosa.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 21:25   #3953
Ma sve je to meni jasno i sama sebi zvučim primitivno. Ali u 3 godine odnosa s dečkom samo sam jednom pomislila d abi mogla biti trudna. I sada. Samo me zanimalo kak to nagrize i dal se to onda može vidjet ak je nagrizlo. Ništa drugo. Mislila sam da netko zna nešto više jer na internetu nisam našla.
zaljubljena-cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 21:44   #3954
Jesu ti bili plodni dani? Jel svršio u tebe?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 22:06   #3955
Quote:
alison21 kaže: Pogledaj post
prije dvije godine na ginekolskom pregledu UZV-om je utvrđeno da mi je lijevi jajnik spusten,a desni policistican..prepisani su mi dabrostoni,pila sam ih tri mjeseca i tocno u sat sam znala kad cu dobit mengu. Kad sam ih prestala piti,događalo mi se da menge nema po sest mjeseci,pa mi je ginićka opet prepisala dabrostone..moram napomenuti da sam u zadnje vrijeme i pod velikim stresom..
Imaš PCOS i to je to. Nisi trudna, već ti ciklus zapinje zbog tog sindroma.
Quote:
zaljubljena-cura000 kaže: Pogledaj post
Pročitala sam na Rojazolu da smanjuje učinkovitost zaštite i to mi nije jasno. Jel bi mi mogao netko objasnit? Znam da kondom može puknut a da se to ne primjeti. Bojim se da se zbog Rojazola kondom nije oštetio, makar ne znam kako?
Moguće je naravno, a i piše na njima:
Quote:
Treba izbjegavati upotrebu dijafragme ili kondoma istodobno s Rojazol vagitorijima jer može doći do njihovog oštećenja.
A svakako treba izbjegavati općenito seks dok si na terapiji zbog njene učinkovitosti i mogućeg prijenosa na partnera, posebno ako se prakticira seks bez kondoma. Nema svrhe da se ti liječih, a on ne.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 22:15   #3956
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Jesu ti bili plodni dani? Jel svršio u tebe?
Napisala sam to u prvom postu. Kondom cijelo vrijeme, ali taman je bila ovulacija.

Jasno mi je, ali gljivica više nemam. To je bio zadnji dan terapije i koristili smo kondom, ponavljam. Čitala sam davno da kondom pukne a da se to ni ne primjeti, mi svaki put provjeravamo ipak dal se vidi kaj. Zanimalo me samo dal to može nagristi a da se to ni ne primjeti i ja hopa cupa ostanem trudna... To je sve. Al hvala vam puno na odgovorima!
zaljubljena-cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 22:18   #3957
A jel svršio u tebe? AKo nije, nema šanse da si trudna pa makar i taj rojazol izgrizao cijeli kondom.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 22:24   #3958
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A jel svršio u tebe? AKo nije, nema šanse da si trudna pa makar i taj rojazol izgrizao cijeli kondom.
Hahaha. A je, jebiga. To prakticiramo uvijek. Svršavanje s kondomom. Ak me to zajebe a cure se seksaju godinama prekinutim snošajem, onda sam fakat pehist
zaljubljena-cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 00:55   #3959
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Imaš PCOS i to je to. Nisi trudna, već ti ciklus zapinje zbog tog sindroma.
Iskreno se nadam da je to..hvala..
alison21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 19:14   #3960
Teoretski, testovi su pouzdani?
__________________
I sve je tako kako treba biti, a ono sto bude bit ce... tetovirana jesen, i sanjiva do zore.. kao mrtav delfin sto sanja usnulo more..
moon girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:09.