Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2005., 14:11   #1
Marles kuće...

Sad će zvučati kao reklama - ali imaju divne projekte: http://www.marles.hr kada neke vidim - žao mi je što nismo imali para za kuću.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2005., 10:14   #2
ja ih zvao prije 2-3 godine, tj. neku firmu tu oko zagreba i učinilo mi se tako skupo da mi se zavrtilo...ak se dobro sjećam kuća ključ u ruke je ispala cca 65.000 eura a ti moraš osigurati zemljište, priključke i temelje.

jel se i sad tako kreću cijene?‚kad već veliš da si proučavao...
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 02:00   #3
Po pričama koje sam čuo to se nikako ne isplati. Bolje je platiti neku vulgaris firmu da naprave prizemnicu i neku kvalitetniju firmu da na nju stavi krov.
Sebastijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 09:18   #4
Interesantno je kako ljudi donose zaključke o isplativosti. Marles kuća Claro iz serije Continental je prije nekoliko mjeseci koštala 40.000 € roh-bau, 80.000 € "ključ u ruke". S obzirom na veličinu od 130 m2 brutto površine to je još uvijek 610 €/m2 za niskoenergetsku kuću (ključ u ruke, uključivo centralno grijanje na plin).
Tomek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 09:21   #5
u računici ti fali zemljište, papirologija za kuću i komunalni priključci....što sve dobiješ odmah u cijeni stana...
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 09:22   #6
i kad već računamo onda je rezultat 615 eura
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 09:36   #7
Re: Marles kuće...

Quote:
Vojky kaže:
kada neke vidim - žao mi je što nismo imali para za kuću.
sad se preseli, stan ti je dobio na vrijednosti a valjda si i prištedio nešto u tih par godina?
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 10:26   #8
Quote:
brzi kaže:
ja ih zvao prije 2-3 godine, tj. neku firmu tu oko zagreba i učinilo mi se tako skupo da mi se zavrtilo...ak se dobro sjećam kuća ključ u ruke je ispala cca 65.000 eura a ti moraš osigurati zemljište, priključke i temelje.

jel se i sad tako kreću cijene?‚kad već veliš da si proučavao...
moj susjed je za kuću od Dom projekta prošlo ljeto platio cca 55000€ nekih 130 m2. Sam je radio grijanje, krečenje, nema podove ... sam je radio struju... bolje uzmite ciglu i deri...
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 10:39   #9
Quote:
Codegun kaže:
moj susjed je za kuću od Dom projekta prošlo ljeto platio cca 55000€ nekih 130 m2. Sam je radio grijanje, krečenje, nema podove ... sam je radio struju... bolje uzmite ciglu i deri...
ok, nije nitko rekao da ne može kuća i za manje novaca. samo komentiramo da je Marles kuća skuplja nego što se na prvi pogled čini.

a ovo sam je radio vjerojatno ništa ne vrijedi. OK, rad tvoj susjeda ništa ne vrijedi. i sad da ti vjerujemo da je posao čovjeka čiji rad ne vrijedi ništa dobro obavljen. i kuća mu nema podove? znači ima levitirajući namještaj? a i ovo zadnje ti nije loše, da uzmemo ciglu i deri. vjerojatno si mislio po leđima? ako krenemo derat po glavi netko bi mogao i stradat...
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 10:42   #10
Quote:
brzi kaže:
ok, nije nitko rekao da ne može kuća i za manje novaca. samo komentiramo da je Marles kuća skuplja nego što se na prvi pogled čini.

a ovo sam je radio vjerojatno ništa ne vrijedi. OK, rad tvoj susjeda ništa ne vrijedi. i sad da ti vjerujemo da je posao čovjeka čiji rad ne vrijedi ništa dobro obavljen. i kuća mu nema podove? znači ima levitirajući namještaj? a i ovo zadnje ti nije loše, da uzmemo ciglu i deri. vjerojatno si mislio po leđima? ako krenemo derat po glavi netko bi mogao i stradat...
kakvih ti imaš problema? Zvučiš kao netko tko ima montažnu kuću i sad mu je žao! Nije potrebno puno pameti da se iz mojeg posta vidi da smatram da se ne isplati montažna kuća. Što se rada mog susjeda tiče on je obavljen bolje nego rad koji su obavljali "majstori" koje je unajmio Dom projekt!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 10:47   #11
ako će ti biti lakše nemam montažnu kuću...

a iz tvog polovičnog posta se vidi jedino da ti susjed ima kuću bez podova

a sigurno si i napravio izračun oko potrošnje energije u razdoblju amortizacije nekretnine pa sad znaš šta se više isplati?
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 10:53   #12
Quote:
brzi kaže:
ako će ti biti lakše nemam montažnu kuću...

a iz tvog polovičnog posta se vidi jedino da ti susjed ima kuću bez podova

a sigurno si i napravio izračun oko potrošnje energije u razdoblju amortizacije nekretnine pa sad znaš šta se više isplati?
vjerojatno si ti jedini koji si iz mog posta "shvatio" da nema podove. Evo da ti nacrtam: ima samo medijapan ploče koje dođu na nosive grede. Što znači da: estrih je sam morao raditi, izolaciju koja dođe na to te gore parket, laminat, pločice i sl. Si uspio? Vidiš da nije teško! Samo se malo moraš skoncentrirati!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 11:00   #13
meni ništa nije teško...

žao mi je što si se kroz nekoliko postova morao intelektualno naprezati s mojoj malenkošću. obećavam da ti se više neću javljati pod uvjetom da pišeš tako da te se razumije. obično su dva dodatna redo dovoljna...

nisi mi odgovorio frajeru? kako si zaključio da se susjedova kuća više isplati?

nemoj samo odgovorit da mu ševiš ženu pa kao zbog toga...
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 11:06   #14
Quote:
brzi kaže:


nisi mi odgovorio frajeru? kako si zaključio da se susjedova kuća više isplati?

Zaključio sam da se montažna kuća manje isplati od klasične - za mene.
Možda se energetski gledano čak i više isplati ali mi se ne sviđa. Energetski gledano voziti se u jugiću je bolje nego recimo u Audi-u A8. Jebi ga, tko samo na to gleda - za njega je jugo.

Ja sad čekam građevinsku i mogu samo reći da se moja kuća uopće ne bi dala izvesti kao montažna i meni je to već dovoljno. Tko se zadovoljava s klasičnom kućom njemu će vjerojatno montažna biti najbolje rješenje. Za one malo zahtijevnije (u koje i sam spadam) to nije rješenje.
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 12:00   #15
Quote:
brzi kaže:
ja ih zvao prije 2-3 godine, tj. neku firmu tu oko zagreba i učinilo mi se tako skupo da mi se zavrtilo...ak se dobro sjećam kuća ključ u ruke je ispala cca 65.000 eura a ti moraš osigurati zemljište, priključke i temelje.

jel se i sad tako kreću cijene?‚kad već veliš da si proučavao...
Imaju par kuća koje znaju biti na akcijama i povoljnije - no uglavnom, onako općenito: Marles kuća dođe otprilike jednako kao i klasična kuća te veličine i kvalitete (energija). Dakle, ako naručiš dvije kuće, jednu Marles, drugu klasično, cijena će ti biti mislim 10% razlike maksimum u jednom ili drugom smijeru - naravno tu računam da ti i klasična kuća bude gotova do kraja i da ništa sam ne radiš.

Ono što volim kod montažnih - nemaš brige s raznim majstorima što kod nas zna biti vrlo frustrirajuće, brzo se useliš u gotovo i kuća je energetski vrlo kvalitetna (u mom kraju gdje su klasične kuće s običnom fasadom ljudi računaju zimi 1000 kn za svakih 100 kvadrata koji se griju).
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 12:05   #16
Quote:
Vojky kaže:

Ono što volim kod montažnih - nemaš brige s raznim majstorima, brzo se useliš u gotovo i kuća je energetski vrlo kvalitetna (u mom kraju gdje su klasične kuće s običnom fasadom ljudi računaju zimi 1000 kn za svakih 100 kvadrata koji se griju).
Mislim da bi sve trebalo biti tako kako si rekao, samo što iz iskustva mog susjeda mogu reći da je kuća bila gotova za cca 3mj. i da su majstori za vodu npr. bili relativno nekvalitetni. Da on nije bio prisutan dok se radilo tko zna kako bi sve ispalo - a ni ovako baš nije zadovoljan. Tako da je platiš i useliš se računica vrlo relativna!
Kad sam vidio njegov slučaj - upisao sam još jedan minus za montažnu kuću.
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 12:07   #17
Quote:
Vojky kaže:
Ono što volim kod montažnih - nemaš brige s raznim majstorima što kod nas zna biti vrlo frustrirajuće, brzo se useliš u gotovo i kuća je energetski vrlo kvalitetna
mislim da je ovo neupitno i kod klasične gradnje, naravno ako ti ništa ne radiš. danas se s firmama ugovara da ti oni isporuče kuću s uporabnom dozvolom tak da majstore niti ne vidiš.
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 12:08   #18
Re: Re: Marles kuće...

Quote:
brzi kaže:
sad se preseli, stan ti je dobio na vrijednosti a valjda si i prištedio nešto u tih par godina?
Stan je pod kreditom pa to za sada ne dolazi u obzir, no jednog dana kada bude otplaćen (kredit je na 15 godina), ili ako budemo imali para pa napravili prijevremenu otplatu...

I nisam baš prištedio, mislim, trebalo je i stan uredit. Baš smo prije 2 mjeseca kupili zadnji namještaj koji smo planirali i sada je tip-top.

Ima i UTP-mrežu.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 12:10   #19
Prilikom terenskog rada nakon potresa 1998me u SZ Sloveniji sam bila u Marlesovoj kući u istočnom dijelu Bovca. Oko nje je cijelo naselje (Mala vas) imalo velike štete, veliki broj (klasično građenih) kuća je bio tako oštećen da ih nije bilo isplativo obnavljati. Dabome da te kuće nisu bile građene baš sasvim po propisima i da je često od armature bila važnija lijepa fasada, no svejedno.
Marlesica, tada stara mislim godinu i pol, nije imala ni pukotine u žbuki.
Marles je tada s tom obitelji napravio ugovor i bila im je reklamna kuća koju je mogao doći pogledati svaki zainteresirani kupac.
Meni ni iz džepa ni u džep, ali kad bih išla graditi kuću negdje na ovim (seizmički aktivnim) prostorima radije bih postavila Marlesicu nego se oslanjala na klasičnu gradnju i "majstore".
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 12:11   #20
Quote:
Codegun kaže:
Mislim da bi sve trebalo biti tako kako si rekao, samo što iz iskustva mog susjeda mogu reći da je kuća bila gotova za cca 3mj. i da su majstori za vodu npr. bili relativno nekvalitetni. Da on nije bio prisutan dok se radilo tko zna kako bi sve ispalo - a ni ovako baš nije zadovoljan. Tako da je platiš i useliš se računica vrlo relativna!
To jako ovisi i od koga naručuješ, kao i kod klasične gradnje.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:28.