Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2010., 17:55   #241
Novi sam ovdje i završio sam tečaj za varenje CO2 u Mariboru,zatim sam radio u Metalnoj(Maribor)1 god i Italiji(Treviso) 6god.U Mariboru sam radio isključivo varenje CO2 opušteno kao naši roditelji u bivšoj Jugi,dok sam u Italiji upao u jednu firmu u kojoj sam pomislio da sam u paklu na prvi mah.Vremenom se čovjek na sve navikne,ovisno o situaciji u kojoj se nalazi,a ja tad nisam imao nekog izbora.Uglavnom u Italiji sam naučio da ne postoji riječ nemogu,pa sam uz varenje naučio i bravariju i varenje na robotima(grendžer) zavarivanje profila i cijevi sve automatizirano pod pijeskom.Kad sam dosao u Italiju 2001 gazda je imao radionu 50 sa 50 metara,nakon6 god. mog rada i mojih prijatelja imao je jos jednu 150 sa 100 metara,sve najnoviji strojevi cnc itd.Poprilicno se covjek istrosi tamo radeci svaki dan po 10 do 14 sati,ali to je zapad.Ne smijes odbiti kad od tebe traze da ostanes duže raditi,jer te uzmu na zub kasnije.Bilo kako bilo ja se vratim u Hrvatsku2007,zaradio sam neku lovu i napravio radionicu za izradu kovanih ograda i taman kad sam pomislio da će me krenuti,udari ova kriza 2009 i sve više razmišljam o tome da ponovo idem negdje van raditi,jer ovdje je sve stalo.Neka ugasi svijetlo tko zadnji izadje iz Hrvatske,jer ce valjda i ova gospoda koja upravljaju zemljom otici kad vide da nema tko raditi za njihove hirove.
andela1keres is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 19:23   #242
Quote:
andela1keres kaže: Pogledaj post
Neka ugasi svijetlo tko zadnji izadje iz Hrvatske,jer ce valjda i ova gospoda koja upravljaju zemljom otici kad vide da nema tko raditi za njihove hirove.
E više niti nedaju da odeš u ove usrane države. Ima jedan program da se može u kanadu, trebao je biti aktivan ali naši koče. Nebi se čudio da gamad potpuno zabrani izlazak iz zemlje. Al onda bude krv proljevana.
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 08:34   #243
Usporedbe radi ovdje covjek uza svo znanje i sposobnost koju ima,ne može uspijeti ako je pošten i pokuša raditi sve regularno,znači temelj države je korupcija i veza.Ne kažem da toga nema vani,ali je svedena na minimum i ako se malo potrudiš uspjećeš ostvariti neku srednju klasu i normalan život.Koliko god se ovi vani trude da pomognu svojim gradjanima,ovi naši se trude još više da nas dokrajče.Ja sam običan varioc i mislim da smo sad negdje dotakli dno dnai,a jedina nam je sreća što nam valjda gore ne može biti i što nismo daleko od eu,pa uvijek postoji opcija da pobjegneš negdje na zapad.
andela1keres is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 22:35   #244
ljudi odem ja neki dan u jednu evropsku firmu ali tu kod nas u lijepoj našoj,i pitam tamo jednog varioca da mi zavari sučeoni zavar na limu 15 s provarom korjena naravno vertikalu i majstor to napravi školski u leru.
znate za koliko radi 4 tisuće kuna.bilo gdje vani bi imao toliko eura.
E sad atest izdan od TUV-a vrijedi dvije godine s tim da ga firma ovjerava svakih 6 mjeseci i onda ako su se zavari tijekom godine snimali pa to postoji dokumentirano onda se izadje atest na još dvije godine.
To vam je provjerena informacija
majdo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 02:37   #245
Nudim 10 TIG zavarivaca!!!Cjevari!TIG+REL
 
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 20:39   #246
Ako vas zanima nešto o zavarivanju pogledajte na www.zavarivanje-hr.com
2804 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 00:00   #247
daj zna li ko od vas di se u Splitu može napraviti osposobljavanje za varioca? koliko bi to koštalo i koliko to traje?
cortezthekilled is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 11:25   #248
Quote:
TRAP-JAW kaže: Pogledaj post
Kolega mi ide preko HZZO-a na tečaj za zavarivača. Taj mi se njihov sistem ne sviđa. On ide preko firme Montaža ĐĐ. Caka je u tome da kad završiš tečaj, moraš ostati raditi za tu firmu par godina, a oni te bace negdje na teren za ne baš neku lovu. I još ti ne mogu atest izdati, zato jer nisu ovlašteni za to. Dok preko nekih drugih firmi radnici zarade puno više love kad su vani. Znam jednog lika koji u Italiji zarađuje 3 do 4 tisuće eura kao zavarivač.
Bok dal mi možeš pomoči imam talijanski permesso na neodređeno vrijeme.Radio sam u Vicenzi 10 god kovanu bravariju.Pitaj svoga frenda dal zna za kakav posao u okolici Trsta imam kategorije c,c-e,cqc hvala ti unaprijed
ZWEKAN636 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 22:43   #249
u italiji napr na brodovima dobra zarada za zavarioce
papiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 23:26   #250
Quote:
MesS_-) kaže: Pogledaj post
Ja bi samo htio se nadovezat za firme koje bi trebalo izbjegavat u širokom luku.
Mistal doo (registriran u Trstu)
Progres doo ( Rijeka)
lopovi i prevaranti, zavlače radnike i obećavaju bajke . Jako puno nesreća i radnika je poginulo na radu u italiji
sta si ti izletia iz fimre a pljujes?meni dva prijatelja rade za soldu i kazu da je sve ok i fer zaradjuju tri puta vise nego u nasih skvera
Vrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 15:29   #251
Question

jel to istina da sada skola za varioca nije 2 godine nego 3 ??
zizu10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 13:40   #252
pozdrav ljudi,dali neko zna za firmu" Majstor marcus d.o.o." iz Zagreba za rad u Njemackoj,imam razgovor sa njima za posao zavarivač,pa me zanima dali netko zna više o njoj.

hvala
hrvoje1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 17:25   #253
POZDRAV SVIMA. RADIM KAO ZAVARIVAC MIG-MAG POSTUPKOM VEC OKO 8 GODINA I U TOJ VRSTI VARENJA SAM ZAISTA DOBAR. SA TIG VARENJEM IMAM TAKODJER ISKUSTVA ALI NIJE DA SAM VRHUNSKI MAJSTOR. ZANIMA ME DA LI ITKO ZNA ZA KAKVE FIRME U AUSTRIJI ILI ITALIJI DA TREBAJU VARIOCE. BIO BIH ZAHVALAN ZA BILO KAKVE INFORMACIJE. RADIO BI I NA CRNO AKO TREBA. UNAPRIJED HVALA SVIMA
tredar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 18:26   #254
Varioc!!!!

Dobar dan tražim posao varioca u Rijeci i okolici ako neko ima kakav prijedlog ili neka iskustva s firmama s tog područja nek javi.Hvala unaprijed..pozdrav.
#iva# is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 11:01   #255
Thumbs up

Inženjer sam zavarivanja - IWE, imam iskustva (1,5god) na projektima čeličnih konstrukcija. Zanima me da li se kod nas nudi nešto od posla vezano za inženjere zavarivanja ili moram da tražim posao po vani.
tomasinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 08:37   #256
Radne probe zavarivača?

Poštovanje svima,

imam ja jedno pitanje.

Prema normi EN ISO 3834-2, radne probe zavarivača moraju se jednom godišnje obavljati (na težim zavarenim spojevima). nakon čega slijedi rezanje zavarenih spojeva, glodanje, brušenje i nagrizanje kiselinom nital, nakon toga fotografiranje i spremanje makro prikaza u dokumentaciju.

Ono što mene zanima (a za što nisam točno našao nigdje podatak), koliko spojeva treba ukupno zavariti za radne probe zavarivača? Mislim da se u normi samo spominje da se zavarivanje mora odvijati na zavarima na teže pristupnim spojevima, na većim debljinama materijala i sl...

Evo, ako netko zna nešto o tome (koliko bi toga prema propisu trebalo zavariti), molim neka kaže.

Unaprijed hvala

Božo
Božo* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 13:06   #257
Norma 3834-2, koliko znam, nigdje ne spominje koliko zavara treba biti napravljeno niti išta o radnim komadima, već govori o sveobuhvatnim zahtjevima za kvalitetu zavarivanja. Koristi se kod certificiranja zavarivačkih pogona.
Ne znam što misliš pod radnim komadima, ali ako misliš na atestiranje (kvalificiranje) zavarivača, potreban broj mora biti dovoljan da se izvrše sva ispitivanja, što je već zahtjev - vizualna kontrola, kontrola bez razaranja. Također zavisi i za koje se položaje zavarivač kvalificira, koje materijale, debljine itd.
Generalno, jedan komad (zavar) bi trebao biti dovoljan za zavarivača, a ako se atestira postupak, potrebno je napraviti toliko zavarenih spojeva koliko se može uzoraka izrezati za mehanička ispitivanja. Opet sve zavisi od zahtjeva naručitelja posla.
dobri muž is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 21:56   #258
POTREBNI ARGON VARIOCI SA ISKUSTVOM

Slovačkoj firmi potrebni argon varioci sa atestom za rad!
Plaćeno socijalno, zdrastveno i penziono, besplatan smeštaj u domu obiteljsko, tv, frižider itd. Dva obroka besplatno dnevno. Besplatan prevoz do Slovačke, tamo će te biti testirani (ispiti), ko položi dobija automaski ugovor prvo na tri meseca, a potom dve godine.
To je međunarodna firma koja radi od Engleske,preko skandinavskih zemalja i zemalja Azije.
Svi zainteresovani neka se jave!
pozdrav
igy internation is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 22:35   #259
inozemstvo

htjeo bih nači posao negdje u inozemstvu kao tig zavarivač, znam zavarivat svim vrstama zavarivanja ali mi fali kontakata šta da radim
grahovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 19:44   #260
ajd ekipa spasite situaciju!!!!!!!!!!!!!
radim kao co2 vec 7 god i dosta sam dobar u tome ali co2 je pre tezak fizicki ali sam prije 2 mjeseca zavrsio skolu za TIG imam i TUV atest ali niko nece da uzme argonca pocetnika, najblize sam bio ugovaranju probe kao pocetnik s firmom ENIKON ali su u zadnjim moment odustali, dajte mi koju ideju ili broj telefona da se snalazim, HVALA
antonioSCHWEISS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:58.