Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2012., 22:43   #6201
Quote:
Maple kaže: Pogledaj post
Imaš li 10 god. iskustva?
Imam i 15, samo u jednoj privatnoj firmi na raznim poslovima, pa nisam bila sigurna da bude "relevantno" ali očito je OK
A jeste vi dobili bodove s Talent Screenera ili ne?
jadran23 is offline  
Old 07.12.2012., 22:48   #6202
NIkakve bodove nisu spomenuli, samo da nemam iskustva i da me zato neće
Maple is offline  
Old 07.12.2012., 22:59   #6203
Quote:
Maple kaže: Pogledaj post
NIkakve bodove nisu spomenuli, samo da nemam iskustva i da me zato neće
Meni su ovak napisali:
"I am pleased to inform you that your score of 31 points was sufficient for you to be invited to the written tests"
Ali nemam nikakvu predodžbu da li je to puno ili malo u odnosu na ostale
jadran23 is offline  
Old 07.12.2012., 23:28   #6204
Quote:
amarkulin kaže: Pogledaj post
Nađi frendice koje imaju prolaz s manje od 35 bodova, pa kad se prijave ovdje to će spustiti prosjek i tebe ubaciti u drugi krug.
Moja jedna frendica ima 35 bodova (opcija 2), druga nije prošla.
Anida is offline  
Old 07.12.2012., 23:35   #6205
Quote:
jadran23 kaže: Pogledaj post
Meni su ovak napisali:
"I am pleased to inform you that your score of 31 points was sufficient for you to be invited to the written tests"
Ali nemam nikakvu predodžbu da li je to puno ili malo u odnosu na ostale
Moram priznati da mi nisu jasni kriteriji kod ovog natječaja...
Maple is offline  
Old 08.12.2012., 09:24   #6206
Quote:
jadran23 kaže: Pogledaj post
Ja sam se prijavila samo za AD9, i danas sam dobila obavijest da imam dovoljno bodova za "written test" u Bruxellesu krajem siječnja, ima jos nekoga tko ide? Ništa mi ne komentiraju iskustvo
jadran, zaboravila sam ti jučer čestitat

ne znam nikoga.. ako saznam uputit ću ga na tvoj nick, puno sreće
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Old 08.12.2012., 10:16   #6207
evo nešto za naše drage štreberice (čitaj, sve cure na topicu).

studentice protiv seksizma europske komisije
frks is offline  
Old 08.12.2012., 10:45   #6208
Quote:
frks kaže: Pogledaj post
evo nešto za naše drage štreberice (čitaj, sve cure na topicu).

studentice protiv seksizma europske komisije
dajte molim vas pogledajte stranicu:

http://science-girl-thing.eu/en

ahahahaha koje legende, dječji robotići, srdašca, bojice ahahaha

a onda na profilima znanstvenica u drugom videu stave profil ove cure

http://science-girl-thing.eu/en/prof...le/lisa-schowe

igra 11 godina nogomet u muškoj ekipi, totalna girly-girl koju bi upravo privukla ovakva stranica
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Old 08.12.2012., 11:42   #6209
Quote:
Maple kaže: Pogledaj post
Prijavila sam se samo za devetku jer za 12 nisam imala dovoljno iskustva - 11,5 god. iskustva NAKON diplome. Mislila sam da je to više od 10...
Imam vrlo slican slucaj, prijavio sam se na AD9 jer imam 12 godina nakon diplome, dakle vise od deset. I dobio sam pismo:

I regret to inform you that, following an examination of your on-line application, the Selection Board for the above-mentioned competition has decided that you cannot be admitted to the next phase of the competition.

Unfortunately you did not fulfil the following condition(s) specified in the Notice of Competition:


You do not have at least 10 years' professional experience relevant to one or more aspects of the duties. Such professional experience is relevant only if acquired after the diploma giving access to the competition was obtained. Please note that the experience required under point III.2.1b) is deemed to be an integral part of the diploma and cannot therefore be counted in these 10 year's professional experience.


I pogledao sam III.2.1b ali to se odnosi na diplomu a ne na godine iskustva.

Naime, magistrirao sam 4 godine nakon diplome (cetverogodisnjeg studija) i mozda ih to smeta u racunanju? Jer time bih imao 'manje' godina nakon magisterija. Jeste li i vi drugi dobili poziv na III.2.1b ili neko drugo obrazlozenje?

Pod III.2.1b se nalazi onaj tekst s:
"A level of education which corresponds to completed university studies attested by a diploma and appropriate professional experience, followed by at least one year's professional experience (graduate level) when the normal period of university education is at least three years."

I nakon toga je NB. Medjutim, ja imam cetverogodisnji studij i imam deset godina iskustva nakon diplome.

Jel moze netko objasniti o cemu se tu radi ili je netko dobio slicni dopis od HoU?


Quote:
jadran23 kaže: Pogledaj post
Meni su ovak napisali:
"I am pleased to inform you that your score of 31 points was sufficient for you to be invited to the written tests"
Ali nemam nikakvu predodžbu da li je to puno ili malo u odnosu na ostale
Bravo Jadran, cestitke na prolazu i puno srece gore u Briselu na testiranju...
dangerz0ne is offline  
Old 08.12.2012., 11:54   #6210
Quote:
dangerz0ne kaže: Pogledaj post

You do not have at least 10 years' professional experience relevant to one or more aspects of the duties. Such professional experience is relevant only if acquired after the diploma giving access to the competition was obtained. Please note that the experience required under point III.2.1b) is deemed to be an integral part of the diploma and cannot therefore be counted in these 10 year's professional experience.[/I]

Pod III.2.1b se nalazi onaj tekst s:
"A level of education which corresponds to completed university studies attested by a diploma and appropriate professional experience, followed by at least one year's professional experience (graduate level) when the normal period of university education is at least three years."
Dangerz0ne, meni su dali isto obrazloženje. Diplomirala sam 2000 a iskustvo računam od 2001, ukupno 11 god. u trenutku prijave - tako da fakat ne razumijem zašto se pozivaju na navedeni tekst...
Maple is offline  
Old 08.12.2012., 12:06   #6211
Trigger, žao mi je za HoU.

Slažem se s tvojom nepobitnom analizom.
I sam sam rekao da postoji "rupa" na lijevoj strani krivulje, jer ni ja ne bih baš žurio pisati epove o svojih 31,999 bodova...
But, it's a long way from 76% to 67%. Pogotovo uz ovakav snijeg.
amarkulin is offline  
Old 08.12.2012., 12:17   #6212
Quote:
Maple kaže: Pogledaj post
Dangerz0ne, meni su dali isto obrazloženje. Diplomirala sam 2000 a iskustvo računam od 2001, ukupno 11 god. u trenutku prijave - tako da fakat ne razumijem zašto se pozivaju na navedeni tekst...
Profesionalno iskustvo je pod tockom III.2.2, prvo za AD9 a drugo za AD12. Medjutim, jasno sam se prijavio za AD9 natjecaj pa ni po tome ne bi trebalo biti dvojbe.

Problem je u tome da ako ukazes nekome da je pogresno racunao i u pravu si onda na to nece dobro gledati jer to umanjuje njihovu sposobnost procjene. Mozemo pretpostaviti da bi velik broj rukovoditelja takav slucaj rjesio tvrdnjom da si u pravu ali da nemas dosta bodova na talent screeneru, to je vrlo cesta i ljudska reakcija. Stoga je pitanje ima li uopce svrhe pisati im o tome?
dangerz0ne is offline  
Old 08.12.2012., 12:18   #6213
Quote:
placebo kaže: Pogledaj post
jadran, zaboravila sam ti jučer čestitat

ne znam nikoga.. ako saznam uputit ću ga na tvoj nick, puno sreće
Hvala na čestitkama!
Baš mi je žao da toliko kompliciraju oko iskustva, mogu zaključiti da su tu eliminirali jako veliki broj ljudi, jer koliko vidim iz obrazloženja Talent Screenera, prag za dalje im je postavljen na 0 bodova??? A max piše 11x4 - 44 boda?
Ja sam diplomirala na FF davne 1995, a radim od 1994, pa po matematici nisu mogli komplicirati, a sad koliko je koje radno iskustvo relevantno prema njima, to im je očito subjektivna procjena, ali slažem se sa zaključkom za kriteriji za ovaj natječaj nisu jasno postavljeni....
jadran23 is offline  
Old 08.12.2012., 12:24   #6214
Quote:
jadran23 kaže: Pogledaj post
Hvala na čestitkama!
Baš mi je žao da toliko kompliciraju oko iskustva, mogu zaključiti da su tu eliminirali jako veliki broj ljudi, jer koliko vidim iz obrazloženja Talent Screenera, prag za dalje im je postavljen na 0 bodova??? A max piše 11x4 - 44 boda?
Ja sam diplomirala na FF davne 1995, a radim od 1994, pa po matematici nisu mogli komplicirati, a sad koliko je koje radno iskustvo relevantno prema njima, to im je očito subjektivna procjena, ali slažem se sa zaključkom za kriteriji za ovaj natječaj nisu jasno postavljeni....
Jel mozes molim te objasniti taj prag za dalje s 0 bodova, o cemu se tu radilo?
dangerz0ne is offline  
Old 08.12.2012., 12:25   #6215
Quote:
dangerz0ne kaže: Pogledaj post
Profesionalno iskustvo je pod tockom III.2.2, prvo za AD9 a drugo za AD12. Medjutim, jasno sam se prijavio za AD9 natjecaj pa ni po tome ne bi trebalo biti dvojbe.

Problem je u tome da ako ukazes nekome da je pogresno racunao i u pravu si onda na to nece dobro gledati jer to umanjuje njihovu sposobnost procjene. Mozemo pretpostaviti da bi velik broj rukovoditelja takav slucaj rjesio tvrdnjom da si u pravu ali da nemas dosta bodova na talent screeneru, to je vrlo cesta i ljudska reakcija. Stoga je pitanje ima li uopce svrhe pisati im o tome?
čini mi se, ovako ovlaš, da je kod tebe problem bio što si prijavio magisterij. (paradoks, jbg)
naime, da si prijavio 4-godišnju diplomu, računali bi ti sve godine iskustva nakon te diplome. ovako su ti očito računali tek od stjecanja magisterija.
frks is offline  
Old 08.12.2012., 12:33   #6216
Quote:
dangerz0ne kaže: Pogledaj post
Jel mozes molim te objasniti taj prag za dalje s 0 bodova, o cemu se tu radilo?
Pa to ni meni nije jasno, pišu ovako:
"The minimum score needed after the second screening was set at 0 points. Please refer to the description of the "Talent Screener" process for further information on how the threshold score is set (see point 3 e)."

A u tom opisu pišu koliki "weighting" ima koje pitanje (od 1-3) i kako su ocijenili moj odgovor (0-4), i to se množi za svako pitanje.
A piše da se minimum score needed postavlja nakon prvog screeninga, u kojem gledaju samo da li si odgovorio da ili ne (znači svaki da 1 bod - max 11), a u drugom screeningu onda množe s ocjenom odgovora)

A pretpostavljam da su valjda zbog "nezadovoljavanja općih uvjeta" odnosno njihove procjene "relevantnog" iskustva puno ljudi odbacili i prije screeninga, pa su stavili prag nula!??

Zadnje uređivanje jadran23 : 08.12.2012. at 12:51.
jadran23 is offline  
Old 08.12.2012., 13:04   #6217
Quote:
dangerz0ne kaže: Pogledaj post
I nakon toga je NB. Medjutim, ja imam cetverogodisnji studij i imam deset godina iskustva nakon diplome.
Mislim da bi trebao traziti pojasnjenje. Mozda se radi o previdu.
Druga opcija je da ti iskustvo ne smatraju relevantnim,ali tada bi to jasno naveli.
greenwich is offline  
Old 08.12.2012., 13:04   #6218
Quote:
greenwich kaže: Pogledaj post
Mislim da bi trebao traziti pojasnjenje. Mozda se radi o previdu.
Druga opcija je da ti iskustvo ne smatraju relevantnim,ali tada bi to jasno naveli.
same here
trigger11 is offline  
Old 08.12.2012., 13:13   #6219
Quote:
dangerz0ne kaže: Pogledaj post
....
piši prigovor, odmah..
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Old 08.12.2012., 13:56   #6220
Quote:
placebo kaže: Pogledaj post
piši prigovor, odmah..
Ja mislim da ti ne uzimaju za zlo kad pitas za pojasnjenje i da to jnema utjecaja na kasnije rezultate.

Sto se tice praga od 0 bodova meni se cini da je razlog u tome sto se prijavilo 310 kandidata a oni su u drugoj fazi pregledavanja (druga tablica) namjeravali pregledati najvise 18 puta toliko prijava koliko se kandidata trazi (22x18), odnosno 369. S obzirom da je broj kandidata bio manji u drugoj su fazi pregledali i bodovali sve kandidate. Na pismeno testiranje ide 6 puta vise kandidata od raspolozivih mjesta (123) pa vjerujem da je na 2. tablici eliminirano 187 kandidata, neki mozda i previdom.

Napisi i pojasni da si zavrsio cetverogodisnji studij te i te godine i da od tada imas toliko godina iskustva, samo mozes dobiti, vise nista ne mozes izgubiti.
greenwich is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:13.